Słowo Życia na kwiecień 20091

   Czy nie zauważyłeś, że na ogół nie tyle żyjesz, co wleczesz się przez życie w oczekiwaniu na jakieś "potem", w którym spotka cię "coś pięknego"?
   Owo piękne "potem" rzeczywiście nadejdzie, ale nie w takiej postaci, jakiej się spodziewasz.
   Jakiś instynkt każe ci oczekiwać na kogoś czy na coś, co mogłoby spełnić twoje pragnienia. Myślisz może o jakimś święcie, o wolnym czasie lub szczególnym spotkaniu, ale kiedy to wszystko mija, nie jesteś w pełni zadowolony. Powoli, powoli wracasz do dawnego, biernego sposobu życia - i znów na coś czekasz.
   A prawda jest prosta: wśród wielu faktów, z których składa się życie - również twoje - jest jeden, od którego nikt nie ucieknie - to spotkanie z Panem, który przyjdzie. To jest to "piękne", do którego podświadomie dążysz, ponieważ jesteś stworzony do szczęścia. A pełnię szczęścia może ci dać tylko On.
   Jezus wiedząc jak bardzo ty i ja jesteśmy bezradni w naszych poszukiwaniach, mówi nam:

«Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie»

   Czuwajcie. Bądźcie uważni. Bądźcie czujni.
   Nie masz pewności co do wielu rzeczy na tym świecie, ale jedna jest oczywista: pewnego dnia musisz umrzeć. Dla chrześcijanina oznacza to: stanąć przed Chrystusem, który przychodzi.
   Możliwe, że - jak wielu - z rozmysłem, celowo chcesz zapomnieć o śmierci. Lękasz się tej chwili i żyjesz, jakby nie miała nadejść. Twoje życie na ziemi, twoje coraz większe zakorzenianie się w nim, mówi: boję się śmierci, zatem ona nie istnieje. Ale ta chwila nastąpi: Chrystus przyjdzie na pewno.

«Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie»

   W tych słowach Jezus zapowiada nam swoje przyjście w Dniu Ostatecznym. Podobnie jak w obecności apostołów wstąpił do Nieba, tak też powróci.
   Ale te słowa mówią również o przyjściu Pana, które nastąpi u kresu każdego ludzkiego życia. Zresztą, kiedy człowiek umiera, świat się dla niego kończy.
   Musisz czuwać, bo nie wiesz, czy Chrystus przyjdzie dzisiaj, tego wieczora, jutro czy za rok, czy później. Musisz czuwać jak ewangeliczny gospodarz, który spodziewał się, że złodzieje przyjdą okraść jego dom, ale nie znał godziny ich nadejścia.
   Jezus przyjdzie, a więc życie tutaj jest czymś przejściowym. Wobec tego nie możesz go zmarnować, musisz nadać mu jak największą wartość. Na owo spotkanie powinieneś się przygotować przez dobre życie.

(1) Słowo Życia, grudzień 1978, publikowane w całości w: Essere la Tua Parola. Chiara Lubich e cristiani di tutto il mondo, vol. I, Roma 1980, p.137-140.

 [1]  2  » 

Powrót

Dzisiaj jest

czwartek,
17 czerwca 2021

(168. dzień roku)

Transmisja Mszy Świętej

                              Kościół Albigowa

Zegar

Jestem z wami.

Święta

Czwartek, XI Tydzień zwykły
Rok B, I
Wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

Wyszukiwanie

Sonda

Czy modlisz się modlitwą różańcową?

sporadycznie

wcale

codziennie


Licznik

Liczba wyświetleń:
4959065