Słowo Życia na październik 20091

[...]


"Wytrwałość". Słowo w języku greckim, jest jednak bogatsze w treść, bo znaczy też: cierpliwość, stałość, wytrzymałość, ufność. Wytrwałość jest nam koniecznie potrzebna, kiedy cierpimy, kiedy jesteśmy kuszeni, zniechęceni, kiedy nas zwodzi świat, kiedy jesteśmy prześladowani. Myślę, że i ciebie dotknęła któraś z tych sytuacji. Przekonałeś się wówczas, że bez wytrwałości byś przegrał. Może nawet teraz znajdujesz się w jakiejś trudnej sytuacji.


Co masz zrobić?
Podnieś się, i ... wytrwaj. Inaczej nie zasługujesz na imię chrześcijanina.

Wiesz o tym, że kto chce naśladować Chrystusa, powinien każdego dnia brać swój krzyż, powinien - przynajmniej wolą - ukochać cierpienie. Powołanie chrześcijanina - to powołanie do wytrwałości. Św. Paweł Apostoł ukazuje wspólnocie swoją wytrwałość jako znak, po którym można rozpoznać prawdziwego chrześcijanina. I nie lęka się stawiać jej na równi z cudami. Tylko wtedy, gdy kochamy krzyż i jesteśmy wytrwali, potrafimy iść za Chrystusem, który jest w Niebie, a w konsekwencji - zbawić się.«Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie»

Można wyróżnić dwie grupy ludzi: tych, którzy wprawdzie czują się powołani do tego, by być prawdziwymi chrześcijanami, lecz to zaproszenie pada w ich duszach, niczym ziarno, na skalisty grunt. Wielki entuzjazm, słomiany zapał, i... nic nie pozostaje.


Druga grupa, to ci, którzy przyjmują to zaproszenie tak, jak ziemia żyzna przyjmuje ziarno. I życie chrześcijańskie kiełkuje, rośnie, przezwycięża trudności, przetrwa nawałnice. Ci należą do wytrwałych a ..."przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie".


Oczywiście, jeśli chcesz wytrwać, nie wystarczy oprzeć się tylko na swoich siłach. Potrzebna ci pomoc Boga. Św. Paweł nazywa Go "Bogiem, który daje cierpliwość" (Rz. 15, 5). Proś Go o cierpliwość, a On ci ją da.


 [1]  2  » 

Powrót

Dzisiaj jest

czwartek,
17 czerwca 2021

(168. dzień roku)

Transmisja Mszy Świętej

                              Kościół Albigowa

Zegar

Jestem z wami.

Święta

Czwartek, XI Tydzień zwykły
Rok B, I
Wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

Wyszukiwanie

Sonda

Czy modlisz się modlitwą różańcową?

sporadycznie

wcale

codziennie


Licznik

Liczba wyświetleń:
4958879