Słowo Życia na lipiec 20091

   Jesteś młody i pragniesz zdobyć ideały, pełnię prawdy, żądasz bezkompromisowości? Zastanów się nad słowami Jezusa. Nikt w świecie nie stawia ci tak wielkich wymagań, jak On. Masz sposobność, by dowieść autentyczności swojej wiary, okazać wielkoduszność i bohaterstwo.
   Jesteś dorosły i pragniesz, aby twoje życie było prawdziwe, odpowiedzialne a zarazem osadzone na pewnym fundamencie? Może jesteś już stary i chcesz przeżyć ostatnie lata zdając się na kogoś, kto cię nie zawiedzie, przeżyć je bez niepokoju, który cię obezwładnia? Słowa Jezusa o skarbie niewyczerpanym dotyczą także ciebie.
   Tymi słowami Ewangelii Jezus kończy szczegółowe napomnienia kierowane do swoich uczniów, zachęcając także ciebie byś się nie martwił, co będziesz jadł i w co się ubierzesz, byś postępował jak ptaki niebieskie, które nie sieją i lilie polne, które nie przędą. Powinieneś więc wyrzucić z serca wszelki niepokój o sprawy ziemskie, gdyż Ojciec kocha cię o wiele bardziej niż ptaki i kwiaty i sam o ciebie się troszczy.
   Dlatego właśnie Jezus nam mówi:

«Sprzedajcie wasze mienie i dajcie jałmużnę. Sprawcie sobie trzosy, które nie niszczeją, skarb niewyczerpany w niebie, gdzie złodziej się nie dostaje ani mól nie niszczy»

   Ewangelia - każde jej zdanie - stawia człowiekowi radykalne wymagania. Żąda, aby oddał Bogu wszystko czym jest i co posiada.
   Do czasu przyjścia Chrystusa Bóg nie wymagał aż tak wiele. Stary Testament traktował bogactwo ziemskie jako dobro, jako wyraz błogosławieństwa Bożego, a kiedy domagał się dawania jałmużny potrzebującym to dlatego, aby bardziej podobać się Wszechmogącemu.
   Dopiero nieco później w religii żydowskiej myśl o przyszłej nagrodzie stała się bardziej powszechna. Pewien król odpowiedział komuś, kto zarzucał mu trwonienie dóbr: "Moi przodkowie gromadzili skarby na tym świecie, ja natomiast zgromadziłem skarby dla tamtego".

   Zaskakująca oryginalność słów Jezusa polega na tym, że żąda On całkowitego daru, domaga się wszystkiego. Pragnie, abyś był ufnym dzieckiem, nie troszczącym się o świat, dzieckiem, które zdaje się tylko na Niego.
   On wie, że bogactwo jest dla ciebie ogromną przeszkodą, ponieważ opanowuje twoje serce, a On chce je mieć całe dla siebie.
   Dlatego radzi:

«Sprzedajcie wasze mienie i dajcie jałmużnę. Sprawcie sobie trzosy, które nie niszczeją, skarb niewyczerpany w niebie, gdzie złodziej się nie dostaje ani mól nie niszczy»

 [1]  2  » 

Powrót

Dzisiaj jest

czwartek,
17 czerwca 2021

(168. dzień roku)

Transmisja Mszy Świętej

                              Kościół Albigowa

Zegar

Jestem z wami.

Święta

Czwartek, XI Tydzień zwykły
Rok B, I
Wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

Wyszukiwanie

Sonda

Czy modlisz się modlitwą różańcową?

sporadycznie

wcale

codziennie


Licznik

Liczba wyświetleń:
4958911