Słowo Życia na czerwiec 20091

   Pomyśl, czym jest latorośl oderwana od winnego krzewu? Nie ma ona przyszłości, nie ma już żadnej nadziei, nie przyniesie żadnego owocu. Cóż jej pozostaje - uschnie i zostanie spalona.
   Pomyśl, że jeżeli nie będziesz trwał w jedności z Chrystusem, jako chrześcijanin jesteś skazany na duchową śmierć. To jest przerażające, bo oznacza całkowitą bezużyteczność i to nawet wtedy, gdybyś harował od rana do wieczora, nawet gdybyś wierzył, że jesteś pożyteczny dla ludzkości, nawet gdyby cię oklaskiwali przyjaciele, nawet gdybyś pomnażał dobra ziemskie, nawet gdybyś ponosił znaczne ofiary. Wszystko to wprawdzie posiada znaczenie na ziemi, ale dla Chrystusa i wieczności nic nie będzie znaczyło. A przecież najważniejsze jest życie wieczne.

«Ja jestem krzewem winnym, wy - latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić»

   Ale jak trwać w Chrystusie - jak być zieloną i bujną latoroślą, która stanowi jedno ciało z winnym krzewem?
   Przede wszystkim potrzebne jest, byś wierzył w Chrystusa. Ale to nie wystarczy. Twoja wiara powinna nadawać życiu konkretny wymiar.
   Nie możesz zatem zaniedbywać tych Bożych środków, które zostawił ci Chrystus, dzięki którym nawiązujesz lub ponownie odzyskujesz zerwaną z Nim jedność.
   Chrystus nie usłyszy cię w pełni, jeśli nie jesteś wszczepiony w twoją wspólnotę kościelną, w twój Kościół lokalny.

«Ja jestem krzewem winnym, wy - latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić»

   "Kto trwa we Mnie, a Ja w nim".
   Zastanów się, co Jezus mówi o twojej jedności z Nim, a także o swojej jedności z tobą? Jeżeli trwasz w jedności z Nim, On jest w tobie, jest obecny w głębi twego serca. A z tego rodzi się kontakt i dialog wzajemnej miłości, współpraca między Jezusem a tobą - Jego uczniem.
   To właśnie sprawi, że przyniesiesz owoc obfity, tak samo jak latorośl złączona z winnym krzewem wydaje kiście smacznych winogron.
   "Owoc obfity" oznacza, że będziesz obdarzony płodnością apostolską - zdolnością otwierania oczu wielu ludziom na słowa Chrystusa, które jedyne są zdolne zrodzić nowe życie, i zdolnością do umacniania ich, by postępowali zgodnie z Jego słowami.
   "Owoc obfity" znaczy również, że zdołasz zapoczątkować i rozwijać mniejsze lub większe dzieła, zgodnie z darami, jakie otrzymałeś od Boga, by zaradzić najróżniejszym potrzebom świata.
   "Owoc obfity" znaczy "wielki", a nie "mały". Wtedy być może uda ci się podarować ludziom, którzy cię otaczają, dobro, wspólnotę, miłość wzajemną.

(1) Słowo Życia, luty 1979, publikowane w całości w: Essere la Tua Parola. Chiara Lubich e cristiani di tutto il mondo, vol. I, Cittá Nuova, Roma 1980, p.175-178.

 [1]  2  » 

Powrót

Dzisiaj jest

czwartek,
17 czerwca 2021

(168. dzień roku)

Transmisja Mszy Świętej

                              Kościół Albigowa

Zegar

Jestem z wami.

Święta

Czwartek, XI Tydzień zwykły
Rok B, I
Wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

Wyszukiwanie

Sonda

Czy modlisz się modlitwą różańcową?

sporadycznie

wcale

codziennie


Licznik

Liczba wyświetleń:
4957944