WARUNKI UDZIAŁU

JEŚLI...
• chcesz wziąć udział w pięknym wydarzeniu wiary
• szukasz ewangelicznego dobra i wspólnoty
• pragniesz stać się radosnym człowiekiem zaufania
• akceptujesz przedstawione poniżej warunki uczestnictwa;
• jeśli przygotowujesz się do sakramentu bierzmowania...

TO ZAPRASZAMY CIĘ...
...na spotkanie grupy przygotowującej się do wyjazdu na kolejne Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej, które w dniach 3-5 kwietnia 2009 r. odbędzie się w Przemyślu. To już tradycja, że przed Niedzielą Palmową młodzież na zaproszenie Metropolity Przemyskiego spotyka się na modlitwie w wyznaczonym mieście Archidiecezji, w ramach „diecezjalnego etapu” Światowego Dnia Młodzieży, ogłoszonego przez Ojca Świętego.

PRZED PODJĘCIEM DECYZJI...
pamiętaj, że dobre przeżycie Spotkanie domaga się pełnego włączenie uczestników w duchowe przygotowanie oraz w całość programu. Od początku Wielkiego Postu w dekanatach, parafiach i szkołach przeprowadzane są modlitewne spotkania formacyjne ("Laboratorium wiary"), pomagające dobrze przygotować się do tegorocznego SMAP-u.
Jeśli nigdy nie byłeś na SMAP-ie, poproś o świadectwo uczestnika poprzednich spotkań. W każdej parafii znajdziesz takiego! Potwierdzi Ci, że jest to wydarzenie, w którym warto wziąć udział! Trzeba tylko zaakceptować jego duchowy charakter.
Zanim się zgłosisz odpowiedz sobie na kilka pytań:
• Co skłania Cię do tego, żeby wyruszyć na spotkanie młodych katolików?
• Czy lubisz spotykać się z innymi ludźmi? Czym potrafisz ich ubogacić?
• Kto z Twoich znajomych i przyjaciół byłby wdzięczny za zaproszenie ich do wspólnego wyjazdu na SMAP, będącego spotkaniem świadków wiary?

Przed podjęciem decyzji poświęć trochę czasu na osobistą modlitwę. Posłuchaj głosu Boga, pomyśl, czego On oczekuje od Twojej „pielgrzymki do Przemyśla”?

WARUNKI UCZESTNICTWA ORAZ INFORMACJE PRAKTYCZNE
Przygotowanie
Koniecznym warunkiem uczestnictwa w Spotkaniu jest udział w "Laboratorium wiary":
1. na pierwsze spotkanie zaproszeni są wszyscy zainteresowani wyjazdem na Spotkanie Młodych do Krosna (katecheza połączona z przedstawieniem celów, programu);

2. na drugie spotkanie przychodzą wyłącznie Ci, którzy zdecydowali się na wyjazd i własnoręcznym podpisem na "Karcie Zgłoszenia" zaakceptowali wszystkie wymagania. Podczas tego spotkania uzyskasz także szczegółowe informacje organizacyjne, dotyczące wyjazdu grupy na SMAP.

Wyjazd
Przyjazd wyłącznie w zgłoszonych grupach: w piątek 3 kwietnia do godz. 17.00.
Wyjazd z Przemyśla do domu: w Niedzielę Palmową, ok. godz. 14.00

Program:
Uczestnicy zobowiązują się do wzięcia udziału we wszystkich oficjalnych wydarzeniach (Msze św., nabożeństwa, grupy dzielenia) w wyznaczonych miejscach.
W czasie SMAP obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu i zakazanych używek.

Zakwaterowanie:
w prostych warunkach pielgrzymkowych (zabrać śpiwory i karimaty!). Organizatorzy zapewniają noclegi u rodzin (na dywanie) oraz w salach szkolnych. Uczestnicy powinni przyjąć miejsca noclegu tam, gdzie zostaną skierowani przez organizatorów. (Gdy znajdziesz nocleg w rodzinie, pamiętaj o jej bezinteresownej gościnności i nigdy jej nie nadużywaj – warto pomyśleć i przygotować również drobny upominek – np. "widoczek" – jako wyraz wdzięczności).

Wiek:
W spotkaniu mogą uczestniczyć w zasadzie młodzi, którzy ukończyli 16 lat (III gimnazjum), jednak za zgodą katechety lub duszpasterza, także uczniowie I i II klas gimnazjalnych, w ramach drogi formacyjnej przed sakramentem bierzmowania. Grupa młodszych uczestników musi mieć pełnoletniego opiekuna.

Wyżywienie:
należy liczyć przede wszystkim na własny suchy prowiant; w miejscach zbiorowego noclegu organizatorzy zapewniają prosty ciepły posiłek i herbatę.

Udział w kosztach
(przejazdy na miejscu, materiały organizacyjne, wynajęcie obsługi technicznej itp.) – w sumie to 30 zł od uczestnika (5 zł animatorzy i diakonie posługujące) – czyli 5 zł bezzwrotnej zaliczki, którą należy zapłacić Opiekunowi Grupy podczas wpisywania się na listę w czasie "Laboratorium wiary 2" oraz 25 zł wpłacanych tuż przed wyjazdem do Przemyśla. UWAGA! Opłata ta nie zawiera kosztów przejazdu.

Zgłoszenia udziału:
we własnej parafii lub u własnego katechety, po wzięciu udziału w katechezach "Laboratorium wiary" i podpisaniu "Karty zgłoszenia".

Termin zgłaszania grup pielgrzymkowych do recepcji kościołów stacyjnych upływa 23 marca 2009 roku.

 [1] 

Powrót

Dzisiaj jest

czwartek,
17 czerwca 2021

(168. dzień roku)

Transmisja Mszy Świętej

                              Kościół Albigowa

Zegar

Jestem z wami.

Święta

Czwartek, XI Tydzień zwykły
Rok B, I
Wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

Wyszukiwanie

Sonda

Czy modlisz się modlitwą różańcową?

sporadycznie

wcale

codziennie


Licznik

Liczba wyświetleń:
4957893