UCZYNCIE CO WAM POWIE SYN

"Uczyńcie co wam mówi Syn" - pod takim hasłem odbył się 3 sierpnia w Albigowej tegoroczny, trzeci już z rzędu Sierpniowy Festyn Rodzinny, zorganizowany przez Akcję Katolicką archiprezbiteratu łańcuckiego. Piękny obiekt klubu sportowego Arka, położony wśród albigowskich sadów, bogata oprawa artystyczna i wspaniali wykonawcy oraz różnego rodzaju atrakcje sprawiły, że nikt, kto w to niedzielne, sierpniowe popołudnie skorzystał z zaproszenia i uczestniczył w festynie, nie narzekał na brak dobrej rozrywki.
Taki też cel przyświecał organizatorom, aby stworzyć całym rodzinom możliwość wspólnego spędzenia wolnego czasu w sposób przyjemny, kulturalny i zdrowy - inny niż na co dzień proponuje dzisiejszy świat.
Festyn rozpoczęło odniesienie do słów, które wypowiedziała Niewiasta do swojego Syna w Kanie Galilejskiej: Uczyńcie co wam mówi Syn, a zakończył Apel Jasnogórski prowadzony przez Asystenta Diecezjalnego ks. prałata Józefa Niżnika. Między czasie kilkutysięczna publiczność podziwiała występy artystyczne lokalnych zespołów między innymi big-band z Wysokiej Łańcuckiej, dziecięcy zespół taneczny Pyza z Albigowej, młodzieżowy zespół tańca ludowego Młodzi Albigowianie z Albigowej, kapelę ludową z Albigowej i gościnnie występującą orkiestrę dętą z Grodziska Dolnego. Niespodzianką, były 2 urocze pary ze Szkoły Tańca Towarzyskiego Aksel w Rzeszowie /jedne z najlepszych w kraju/, które wprowadziły nas w nastrój argentyńskiego karnawału. W miarę upływu czasu emocje rosły, by po wejściu na scenę Danusi i Zbyszka z Happy Endu osiągnąć zenitu. Z głośników zabrzmiały jakże piękne dawne przeboje: Jak się masz kochanie, Nadaj do mnie S.O.S, Zza siedmiu gór i rzek, czy nowsze: Dobrze się mam kochanie i Białe anioły.
A kiedy to już nie On /Jan Paweł II/, ale Jego duch z Domu Ojca podsumował wysiłek młodych artystów, słowami "że właśnie ta oazowa pieśń wyprowadziła mnie z Ojczyzny miałem ją w uszach, kiedy słyszałem wyrok konklawe ", tu i ówdzie wypłynęła z oka łza i wszyscy powstali, by oddać Mu hołd i z początku nieśmiało, ale później coraz mocniej dało się słyszeć O Panie, to Ty na mnie spojrzałeś.
Tak zakończył się, stojący na wysokim poziomie artystycznym, przegląd piosenki oazowo-pielgrzymkowej, przedstawicieli 9 dekanatów wchodzących w skład archiprezbiteratu łańcuckiego.
I kiedy w chwilach słabości zastanawiam się czasami i zadaję sobie pytanie: czy warto? to, dla tej jednej, jedynej łzy warto!
Warto, dla tych uśmiechniętych i zadowolonych buziek malutkich, średnich i dorosłych już osób, bo było inaczej, z Bogiem, z ludźmi, bez przekleństw, bez przemocy, bez alkoholu, a jednak wesoło i dziwili się niektórzy i powtarzali, co oni ze mną zrobili?
Jeżeli zaś Pan pozwoli, to już dzisiaj rozpoczniemy przygotowania do przyszłorocznego IV Sierpniowego Festynu Rodzinnego w Przeworsku.
Dziękuję Panu Bogu i Pani Łańcuckiej, która trwała z nami cały czas, przypominając niejako: "uczyńcie co wam mówi Syn", za te piękne duchowe przeżycia, za piękną pogodę, za wszystko dobro, które się wydarzyło, za wszystkich kapłanów na czele z ks. prałatem Władysławem Kenarem, ks. prałatem Józefem Niżnikiem i ks. Proboszczem Tadeuszem Barcikowskim, za Zarząd DIAK z prezesem Panem Kazimierzem Krylą, za zacnych gości, za wszystkich dobroczyńców i tych, którzy byli biorcami tego daru, za wszystkich uczestników, za wszystkich, którzy pozytywnie odpowiedzieli na apel powstrzymania się od handlu napojami alkoholowymi.
Wszystkim bardzo dziękuję i serdecznie pozdrawiam: Szczęść Boże!

Odpowiedzialny za pracę Akcji Katolickiej
Archiprezbiteratu Łańcuckiego
Tadeusz Rogowski

 [1] 

Powrót

Dzisiaj jest

czwartek,
17 czerwca 2021

(168. dzień roku)

Transmisja Mszy Świętej

                              Kościół Albigowa

Zegar

Jestem z wami.

Święta

Czwartek, XI Tydzień zwykły
Rok B, I
Wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

Wyszukiwanie

Sonda

Czy modlisz się modlitwą różańcową?

sporadycznie

wcale

codziennie


Licznik

Liczba wyświetleń:
4958996