Słowo Życia na marzec 20091

W tym momencie może mi odpowiesz: "Prosiłem i prosiłem w imię Chrystusa, ale nic nie otrzymałem".
   Być może. Powiedziałam uprzednio, że Jezus w innych miejscach Ewangelii wzywa do proszenia i daje dalsze wyjaśnienia, które może uszły twojej uwadze.
   Mówi na przykład, że otrzymuje ten, kto "pozostaje" w Nim, to znaczy w Jego woli. (...)
   Może się zdarzyć, że prosisz o coś, co nie wchodzi w plan Boży dotyczący ciebie i Bóg nie widzi, żeby to było pożyteczne dla twojego życia tu na ziemi, albo dla zasług na tamtym świecie, uważa to za szkodliwe dla ciebie.
   Jak On, który jest Ojcem, mógłby wysłuchać cię w takiej sytuacji. Skrzywdziłby cię. A tego nie zrobi nigdy.
   Będzie zatem dobrze, jeśli przed modlitwą zjednoczysz się najpierw z Nim i powiesz Mu: "Ojcze, proszę Cię o to w imię Jezusa, jeżeli Ty uważasz, że to jest dobre".
   Jeśli łaska, o którą prosisz, będzie zgodna z planem, jaki Bóg w swojej miłości przewidział dla ciebie, wówczas sprawdzą się słowa:

«O cokolwiek byście prosili Ojca, da wam w imię moje»

Możliwe też, że prosisz o łaskę, ale nie masz wcale zamiaru dostosować swojego życia do tego, czego Bóg żąda.
   Czy i w tym wypadku wydaje ci się słuszne, że Bóg powinien cię wysłuchać? On nie chce ci dać jedynie jakiegoś podarunku, On chce ci dać pełnię szczęścia. A tę otrzymujemy, usiłując żyć przykazaniami Boga, Jego słowami. Nie wystarczy tylko myśleć o nich czy ograniczyć się do ich rozważania. Trzeba nimi żyć.
   Jeśli tak będziesz postępował, otrzymasz wszystko.
   A więc: chcesz otrzymać łaskę?
   Proś w imię Chrystusa o cokolwiek, zwracając przede wszystkim uwagę na Jego wolę, postanawiając być posłusznym prawu Boga.
   Obdarzanie łaskami jest radością Boga, ale, niestety, jakże często my związujemy Mu ręce.

«  1  [2]

sobota,