3 grudnia 2019 r. odbyło się podsumowanie pierwszego roku działalności Domu Dziennego Pobytu w Albigowej. Instytucja ta, powstała z inicjatywy ks. proboszcza Bogusława Kamińskiego, funkcjonuje w ramach projektu "Złoty Liść Opieki" (szczegóły na stronie internetowej parafii Albigowa). W uroczystym spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele partnerów realizujących projekt: ks. Bogusław Kamński, Anna Pawlos - dyrektor Podkarpackiej Fundacji Rozwoju Regionalnego w Mielcu, Justyna Kosińska - koordynatorka projektu "Złoty Liść Opieki", Marek Kosiński - prezes PFRR w Mielcu. Obecna była kadra DDP z Bogusławą Kuźniar i Zdzisławem Głuszkiem oraz pensjonariusze DDP. Goście zapoznali się z różnymi formami działalności DDP, obejrzeli piękną kronikę i okolicznościową prezentację. Na wystawie zgromadzone zostały prace wykonywane przez uczestników różnorakich zajęć. Zaprezentowano także słowno-muzyczną opowieść o tradycyjnym weselu albigowskim, zakończoną wręczeniem szyszek weselnych i rocznicowym tortem. Pierwszy rok istnienia DDP w Albigowej pokazał, że jest to placówka bardzo potrzebna w naszym środowisku. Zapewne więcej osób chciałoby z niej korzystać, ale póki co warunki lokalowe na to nie pozwalają. Może uda się to w przyszłości.