PROJEKT „ZŁOTY LIŚĆ OPIEKI II edycja ”

O PROJEKCIE

Projekt „ZŁOTY LIŚĆ OPIEKI II edycja ” realizowany jest przez Parafię Rzymskokatolicką p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Albigowej w partnerstwie z Podkarpacką Fundacją Rozwoju Regionalnego w Mielcu w ramach Osi priorytetowej VIII Integracja społeczna, Działanie 8.3 – Zwiększenie dostępu do usług społecznych i zdrowotnych. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa.

Kwota dofinansowania z UE: 1 517 084,36

Wartość Projektu: 1 820 501,23 zł

Okres realizacji projektu: 01.01.2021 - 31.12.2022

CEL PROJEKTU

Celem głównym projektu jest zwiększenie dostępności do usług społecznych w szczególności usług opiekuńczych dla osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym poprzez wsparcie i poprawę codziennego funkcjonowania 63 osób (40K i 23M)starszych/potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, zamieszkujących w rozumieniu Kodeksu Cywilnego na terenie gminy miejsko wiejskiej Łańcut w okresie od 01.01.2021r do 31.03.2023poprzez utworzenie 3 nowopowstałych miejsc w istniejącym już DDP i utworzenie oraz funkcjonowanie KS dla 35 osób. Poprzez odpowiednie wsparcie zapewniane osobom potrzebującym  wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, ograniczenia dotyczące samodzielnego zaspokajania podstawowych potrzeb oraz bariery w integracji ze środowiskiem zostaną zniwelowane, przyczynią się do zachowania lub podnoszenia poziomu ich życia poprzez kontynuację DDP i utworzenie KS i zwiększenie dostępu doświadczonych tam usług opiekuńczych od 01.01.2021 do 31.03.2023r.

GRUPA DOCELOWA

Grupę docelową stanowi 28 osób (20K,8M) starszych/potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, które ze względu na stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają opieki lub wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego, zamieszkałych w rozumieniu Kodeksu Cywilnego na terenie gminy miejsko wiejskiej Łańcut.

Dokumenty Rekrutacyjne

W celu wzięcia udziału w rekrutacji do projektu „ZŁOTY LIŚĆ OPIEKI  II edycja” nr RPPK.08.03.00-18-0013/20 należy:

Zapoznać się z Regulaminem Rekrutacji / Udział w Projekcie                 ( Regulamin – kliknij tutaj )

oraz wypełnić poniższe dokumenty:

Formularz rekrutacyjny

Zaświadczenie lekarskie

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

23 kwietnia 2021

Transmisja Mszy Świętej