W niedzielę 2 grudnia 2018 r. w Ośrodku Kultury w Albigowej - parafialne Mikołajki.

Uroczysta Msza św. w kościele parafialnym i koncert w Ośrodku Kultury.

Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył rodak albigowski o. January Pusz OP z Borku Starego.

Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. Jana Bocka, proboszcza z Handzlówki, z udziałem rodaków albigowskich: o. Januarego Pusza OP i ks. Witolda Głuszka.

Szersza relacja i więcej zdjęć na stronie: http://ck.gminalancut.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=22&artykul=2203&akcja=artykul

Więcej informacji i zdjęć na stronie: http://ck.gminalancut.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=22&artykul=2182&akcja=artykul

Spotkanie odbyło w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Albigowej. W kościele parafialnym pw. Narodzenia NMP miał miejsce koncert kolęd w wykonaniu Chóru i Orkiestry Kameralnej "Nicolaus" z Kraczkowej, a po nim Msza św. pod przewodnictwem Ks. Abpa Adama Szala, Metropolity Przemyskiego. Relacja i zdjęcia również na stronie: http://przemyska.pl/2018/01/13/oplatek-akcji-katolickiej-w-albigowej/

Widowisko plenerowe w wykonaniu Zespołu Ludowego "Sonina" z Soniny na stadionie LKS "Arka" Albigowa 2 kwietnia 2017 r.

Msza Św. za Ojczyznę.

Popołudniowa procesja na cmentarz

Przeżywając Drogę Krzyżową w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia chcemy wpatrywać się w Jezusa, który, choć sam potrzebujący pomocy i współczucia, miłosierdzie innym okazywał. Zatrzymując się przy każdej stacji chcemy od Niego uczyć się miłości do Ojca oraz do naszych bliźnich.

Uczestnicy MIĘDZYNARODOWEGO SPOTKANIA Z TRADYCJĄ: zespół folklorystyczny CHEZ NOUS EN NIVERNAIS z Nevers we Francji (w klasztorze w Nevers znajduje się grób św. Bernadety Soubirous, której w Lourdes objawiła się Matka Boża), zespół folklorystyczny DUBRAVA z Preszowa na Słowacji, zespół folklorystyczny SZATMAR z Mateszalka na Węgrzech, zespół taneczny „MŁODZI ALBIGOWIANIE”, kapela ludowa „ALBIGOWIANIE” i kapela młodzieżowa „HOP SIUP”, w dniu 25 października 2015r., o godz. 11.00, czynnie uczestniczyli we Mszy Świętej przygotowując jej liturgiczną oprawę.

Uroczystości Odpustowej przewodniczył i homilię wygłosił Ksiądz Biskup Jan Niemiec – biskup pomocniczy diecezji kamieniecko – podolskiej na Ukrainie.

W dniach 30 i 31 maja scholka dziecięca z Albigowej o nazwie „Iskierki Boże”, uczestniczyła w Festiwalu Pieśni Maryjnej „O Mamie i dla Mamy”, zorganizowanego przez OO. Karmelitów z Przemyśla.

W dniu 15 kwietnia na cmentarzu w Leżajsku po modlitwie przy grobie śp. Ks. Antoniego Tyczyńskiego, przedstawiciele Stowarzyszenia „Dla Albigowej", dzieci i nauczycieli Szkoły Podstawowej oraz parafii złożyli kwiaty i zapali znicze.

W dniu 15 kwietnia 2015r., przypada 90 rocznica śmierci Ks. Kanonika Antoniego Tyczyńskiego, proboszcza, budowniczego kościoła i wielu budowli, zasłużonego dla Albigowej. 12 kwietnia o godz. 8.50, po modlitwie złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze przy tablicy pamiątkowej przed kościołem, o godz. 9.00, sprawowaliśmy Mszę Świętą w intencji śp. Ks. Tyczyńskiego.

Uroczystość uświetnił wspólną modlitwą i śpiewem Zespół Śpiewaczy ze Słowacji.

O godz. 11.00, Złożenie kwiatów przy tablicy na kościele upamiętniającej ofiary wojen i Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny. Po Mszy Świętej w kościele krótki program artystyczny a następnie procesja na cmentarz W czasie procesji Różaniec ofiarowany w intencji poległych w walce o niepodległość Ojczyzny: Na cmentarzu modlitwa przy Grobie Nieznanego Żołnierza i złożenie wiązanek - symbolu wdzięczności.

Uroczystościom przewodniczył Ks. Prałat Władysław Kenar, homilię wygłosił Ks. Jan Częczek.

„Dęby Katyńskie”, upamiętniające albigowian – ofiary mordu katyńskiego: Franciszka Barana, Jana Kluza i Jana Walentego Mazanka. Godz. 12.00, Msza Święta w intencji zamordowanych, zabitych, zmarłych i zaginionych na „nieludzkiej Ziemi”, po akademii przejście na nowy cmentarz, następnie odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej oraz posadzenie dębów.

Przewodniczył Ks. Jubilat Stanisław Grzywna, Słowo Boże wygłosił Ks. Prałat Bartosz Rajnowski kanclerz Kurii Metropolitalnej w Przemyślu.

UROCZYSTOŚĆ 100 - ROCZNICY KONSEKRACJI NASZEJ ŚWIĄTYNI W VII WIEKU ALBIGOWEJ. Uroczystej Mszy Świętej o godz. 17.00, przewodniczył i udzielił Sakramentu Bierzmowania młodzieży III klas gimnazjum Ks. Biskup Adam Szal.

W środę 26 maja związku z 100 – ROCZNICĄ KONSEKRACJI KOŚCIOŁA PARAFIALNEGO PW. NARODZENIA NMP W VII WIEKU ALBIGOWEJ, nawiedziliśmy cmentarz w Leżajsku, gdzie znajduje się grób Ks. Antoniego Tyczyńskiego budowniczego naszego kościoła. Tam odmówiliśmy modlitwę, złożyliśmy wieniec i zapaliliśmy znicze.

Późnym wieczorem 13 kwietnia wyjechała do Warszawy delegacja strażaków z OSP w Albigowej. Cel: Pałac Prezydencki, w którym znajdują się trumny tragicznie zmarłych w katastrofie pod Smoleńskiem Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i Jego Małżonki Marii. Nad ranem byliśmy na miejscu. Zapaliliśmy znicze, złożyliśmy wiązankę kwiatów z biało-czerwoną szarfą. Potem weszliśmy do Pałacu: w milczeniu oddaliśmy honory... Dzięki uprzejmości Pana Posła Kazimierza Gołojucha odwiedziliśmy także Sejm i Senat. Przy portretach tragicznie zmarłych posłów i senatorów wśród innych zapłonęły i nasze znicze. Również we wnętrzu odczuwa się atmosferę straty i powagi. Zostawiliśmy wpis w księdze kondolencyjnej. Dziękujemy serdecznie Panu Posłowi na Sejm RP Kazimierzowi Gołojuchowi za przewodnictwo i opiekę nad naszą delegacją podczas pobytu w Warszawie w tych tak ważnych dla naszego Narodu chwilach.

Akcja Katolicka 2 kwietnia w Wielki Piątek o godz. 21.30, prowadziła czuwanie przy Chrystusowym Grobie. W dniu tym, obchodząc 5 rocznicę śmierci naszego ukochanego Ojca Świętego, modliliśmy się o Jego beatyfikację, a także za nasze rodziny. Przedstawiony został testament Sługi Bożego Jana Pawła II na tle męki naszego Pana.

Boże niech Twoja Łaska nas napełnia, abyśmy żyjąc Twym błogosławieństwem w Ojczyźnie ziemskiej, zdobyli Ojczyznę Niebieską. Ciebie prosimy...

Uroczystościom przewodniczył i Słowo Boże wygłosił Ks. Biskup Jan Niemiec (Biskup diecezji Kamieniecko-Podolskiej obrządku łacińskiego).

W niedzielę 30 sierpnia w naszym kościele w czasie Mszy Świętej o godz. 9.00, śpiewał Młodzieżowy Chór Kameralny Rejonowego Domu Kultury w Krzemieńcu (Ukraina), a po Mszy Świętej wystąpił z krótkim koncertem. Tworzy go utalentowana młodzież w wieku od 16 do 25 lat. Chór koncertuje zarówno w kraju – na Ukrainie – jak i za granicą. W repertuarze posiada utwory kompozytorów ukraińskich i zagranicznych – klasyczne, religijne, narodowe i ludowe ukraińskie i innych narodów oraz z muzyki współczesnej.

W czwartek ( 25 VI ), w czasie Mszy Świętej o godz. 18.00, Ks. Biskup Adam Szal udzielił młodzieży III klas gimnazjum Sakramentu Bierzmowania.

Liturgię Mszy Świętej 21.06.2009r., o godz.11.00, ubogacił i po Mszy Świętej koncertował kwartet instrumentów dętych blaszanych prowadzony przez Pana Józefa Nawojskiego.

Misje Święte - 20-27 marca 2009r.

W niedzielne popołudnie 11 stycznia 2009 r. odbył się w albigowskim Ośrodku Kultury tradycyjny koncert noworoczny połączony z wiejskim spotkaniem opłatkowym. Zaprezentowały sie wszystkie działające przy OK zespoły, a to: orkiestra dęta (dyr. Tadeusz Szpunar), zespół piosenki i ruchu „Pyza” (instr. Małgorzata Dacewicz), zespół taneczny „Młodzi Albigowianie” (instr. Agnieszka Lekowska-Grad), zespół tańca nowoczesnego „Mikado” (instr. Agnieszka Wojnarowska), zespół wokalny „Alwa-Luz” (instr. Jan Baran), kapela „Hop Siup” (instr. Alina Szpunar), chór „Alcanto” (dyr. Tomasz Ruszel, Tadeusz Szpunar), kapela ludowa „Albigowianie” (kier. Paweł Balawejder) oraz zespół instrumentalny z Zespołu Szkół w Albigowej (instr. Alina Szpunar). Koncert prowadziła Agnieszka Lekowska-Grad. Opłatki pobłogosławił ks. proboszcz Tadeusz Barcikowski, a życzenia złożyli wójt gminy Łańcut Zbigniew Łoza oraz sołtys albigowski Stanisław Bytnar. Obecny na koncercie były proboszcz ks. Stanisław Grzywna otrzymał wiązankę kwiatów wraz z życzeniami z okazji urodzin. W trakcie spotkania wszystkich przybyłych do Ośrodka Kultury panie z albigowskiego KGW poczęstowały żurkiem i gołąbkami (pycha!). Było zatem coś dla duszy i dla ciała. Koncert pozostawił niezatarte wrażenia: żywy, barwny, rozśpiewany, roztańczony pokaz umiejętności młodszych i starszych artystów pozwala optymistycznie patrzeć na rozwój naszej kultury. Miniony rok został przepracowany bardzo efektywnie, to widać było na scenie. Niedzielne spotkanie przygotowali pracownicy CKGŁ i OK, a przede wszystkim: Małgorzata Cieszyńska, Maria Furman, Jadwiga Łobaza, Beata Babiarz, Małgorzata Dacewicz, Jan Baran, a także Agnieszka Lekowska-Grad z mężem Darkiem. A to wszystko we współpracy z KGW kierowanym przez Annę Lew i Stowarzyszeniem „Dla Albigowej” z prezesem Andrzejem Falgerem. (jw)

Zdjęcia z koncertu kwartetu instrumentów dętych blaszanych prowadzonego przez Pana Józefa Nawojskiego, jaki odbył się w Uroczystość Chrystusa Króla w Albigowej. Czigodny Jubilat dziękując za 50 lat pracy pedagogicznej i artystycznej uraczył naszą Parafię wspaniałym koncertem swoich wychowanków.

Naszym Świętem jest coroczna pielgrzymka Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci do Częstochowy, gdzie spotykają się wszystkie Koła z całej Polski z Madzią Buczek i Ks. biskupem Antonim Długoszem, na wspólnej modlitwie Różańcowej i na Eucharystii. W tym roku była to X Pielgrzymka PKRD pod hasłem „Modlitwą przemieńmy Polskę i Świat” W powrotnej drodze odwiedzamy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Nasze Koło, dzięki wsparciu i pomocy Rodziców, mogło pielgrzymować już dwukrotnie.

Albigowa 11 lispopada 2008r.

W liturgiczne wspomnienie Świętego O. Pio - 23.09.2008r., w czasie Mszy Świętej o godz. 18.00, w kościele parafialnym odbyło się uroczyste wręczenie nominacji wybranym Członkom Rady Duszpasterskiej naszej parafii. Przyjęcia dokonał i nominacje wręczył Ks. Prałat Władysław Kenar - Dziekan Dekanatu Łańcut I.

Pani Julia Pelc mieszkanka naszej Parafii liczy sobie 100 lat życia

Uroczysta suma odpustowa odbyła się 07.09.2008r., o godz. 11.00. Koncelebrowanej Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił Ks. Piotr Walasz - Proboszcz Parafii Nowosielce, współcelebransami byli O. January Pusz OP i Ks. Witold Głuszek - abigowscy rodacy.

Dzisiaj jest

czwartek,
13 grudnia 2018

(347. dzień roku)

Zegar

Jestem z wami.

Święta

Czwartek, II Tydzień Adwentu
Rok C, I
Wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy

Wyszukiwanie

Sonda

Czy modlisz się modlitwą różańcową?

sporadycznie

wcale

codziennie


Licznik

Liczba wyświetleń:
3150328