Podczas Mszy św. o godz. 11 do kościoła parafialnego w Albigowej uroczyście wprowadzono relikwie bł. Rodziny Ulmów. Dokonał tego ks. dr Roman Chowaniec, proboszcz parafii w Markowej, w asyście proboszcza albigowskiego ks. Bogusława Kamińskiego.

Dzięki zaangażowaniu parafian z Albigowej-Honi i zainteresowanych mieszkańców Handzlówki i Woli Rafałowskiej został postawiony nowy krzyż, który zastąpił ten z 1947 r. zniszczony w sierpniu 2023 r. przez uderzenie pioruna. 16 grudnia 2023 r. ks. proboszcz Bogusław Kamiński odprawił Eucharystię w intencji parafian z Honi i poświęcił krzyż. Uroczystość ta była dla nich bardzo ważna. Licznie zgromadzili się całymi rodzinami, zarówno na Mszy św. w kościele parafialnym w Albigowej oraz na obrzędzie poświęcenia krzyża. Przybyli strażacy z OSP w Albigowej-Honie w odświętnych mundurach. Po błogosławieństwie ks. proboszcz podziękował wszystkim obecnym za szacunek dla krzyża, za postawę chrześcijańską. Pani Maria Nawojska złożyła słowa podziękowania dla ks. proboszcza Bogusława Kamińskiego za przybycie i poświęcenie krzyża, wszystkim za ofiarność oraz za liczne przybycie na uroczystość. Wierzymy, że krzyż będzie chronił od wszelkich nieszczęść, kataklizmów, ale także pokus duchowych.

8 grudnia przybył do albigowskiej parafii Obraz Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uroczystości przewodniczył ks. abp Józef Michalik.

Rekolekcje (1-3.12.2023.) głosi o. Wiesław Bajor, redemptorysta z Lublina.

W uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 26 listopada br. na Mszy świętej o godz. 11.00 miał miejsce uroczysty obrzęd przyjęcia nowych ministrantów. Do liturgicznej służby ołtarza zostało włączonych 17. chłopców. Przyjęcia dokonał ks. proboszcz Bogusław Kamiński, a odpowiedzialnym za przygotowanie kandydatów był ks. katecheta Krzysztof Józefczyk. Po Mszy św. (z okazji liturgicznego wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyki i śpiewu kościelnego) odbył się koncert uczniów i nauczycieli z Państwowej Szkoły Muzycznej z Łańcuta przygotowany przez p. Alinę Szpunar.

Przed Mszą św. o godz. 11 delegacje albigowskich organizacji wiejskich i parafialnych złożyły wiązanki kwiatów pod tablicami upamiętniającymi albigowian poległych za Ojczyznę, ks. Antoniego Tyczyńskiego i stulecie odzyskania niepodległości w 1918 r. Mszę św. pod przewodnictwem ks. proboszcza Bogusława Kamińskiego koncelebrowali ks. Antoni i ks. Jan. Kwiaty złożono także na starym cmentarzu na Grobie Nieznanego Żołnierza i pod tablicą poświęconą ppłk. Ignacemu Szpunarowi oraz na nowym cmentarzu pod obeliskiem upamiętniającym ofiary zbrodni katyńskiej z Albigowej.

Uroczystą sumę odpustową o godz. 17 koncelebrowali ks. prał. Jan Łojek – proboszcz z Sarzyny, ks. Bogusław Kamiński i ks. Antoni Ulman.

Mszę św. o godz. 11 pod przewodnictwem ks. proboszcza Bogusława Kamińskiego sprawowali ks. Antoni Ulman, ks. Krzysztof Józefczyk oraz ks. Paweł Szpunar ze Szczucina (diec. tarnowska). Starostami dożynek byli Barbara i Jakub Pondlowie, a w grupie z darami i wieńcem dożynkowym znaleźli się: Ania Falger, Szymon Reizer, Joanna Reizer, Aleksander Kisała (sołtys Albigowej), Anna Ulman, Krystyna Lew, Elżbieta Bytnar, Krystyna Początek, dh Bartłomiej Bytnar i dh Jan Rusinek. Po Mszy św. jej uczestnicy byli częstowani dożynkowym chlebem.

Msza św. na rozpoczęcie XXIII Festiwalu Kwiatów w Albigowej

Życzymy księże Krzysztofie obfitości łask Bożych i opieki świętego Patrona na każdy dzień.

Wersja wideo: https://www.youtube.com/watch?v=DxwxgyO23jc

Zapraszamy na IV Parafiadę, która odbędzie się w niedzielę 18 czerwca 2023 r. na placu przy Ośrodku Kultury w Albigowej. Początek o godz. 16.oo, ale atrakcje dla dzieci (m.in. gratisowe dmuchańce) już od godz. 14.oo.

Sakramentu bierzmowania młodzieży z Albigowej i Rogóżna udzielił ks. bp Stanisław Jamrozek, który przewodniczył Mszy św. koncelebrowanej, sprawowanej również przez ks. prał. dra Romana Chowańca, proboszcza parafii św. Doroty w Markowej, wicedziekana dekanatu Łańcut I i ks. kan. Bogusława Kamińskiego, proboszcza albigowskiego.

4 maja Ochotnicza Straż Pożarna w Albigowej pamiętała o swoim patronie św. Florianie. Z tej okazji o godz. 18:00 w kościele parafialnym pw. Narodzenia Najświetszej Maryi Panny w Albigowej odprawiona została Msza święta w intencji wszystkich strażaków i ich rodzin. Wszystkim druhnom i druhom życzymy niekończących się pokładów motywacji, domownikom cierpliwości do nietypowej pasji oraz oczywiście tyle samo powrotów co wyjazdów do akcji.

Mędrcy ze Wschodu i Kolędnicy Misyjni na uroczystej Sumie w albigowskiej świątyni parafialnej.

Kolędnicy odwiedzą nasze domy w dniach 27 i 28 grudnia, w godz. 10.00 – 13.00. W tym roku wspieramy dzieci z Papui-Nowej Gwinei. (zdjęcia z kamery internetowej)

Niedzielną Sumę 27.11.2022 r. uświetnił Chór Łańcuckiej Fary, obchodzący w tym roku 40-lecie działalności. Opiekuje się nim ks. Tomasz Dziob, prowadzą pp. Jan Szydło i Michał Horodecki. Po Mszy św. wysłuchaliśmy jeszcze pięknego koncertu klasyki chóralnej. Fot. Alina Szpunar

W uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 20 listopada br. na Mszy świętej o godz. 11.00 miał miejsce uroczysty obrzęd przyjęcia nowych ministrantów. Do liturgicznej służby ołtarza zostało włączonych 30. chłopców. Przyjęcia dokonał ks. Proboszcz Bogusław Kamiński, a odpowiedzialnym za przygotowanie kandydatów był wikariusz ks. Krzysztof Józefczyk. Cieszymy się i gratulujemy nowym ministrantom oraz ich rodzicom i życzymy pięknej, gorliwej posługi przy ołtarzu Jezusa przez długie lata.

Uroczystej Sumie odpustowej przewodniczył o. Emilian Sigel, pallotyn, który pracuje w sekretariacie dla misji w Warszawie, współcelebransami byli ks. prałat Wiesław Twardy, dziekan dekanatu Łańcut I i proboszcz albigowski ks. kan. Bogusław Kamiński. Podczas Mszy św. poświęcony został wieniec dozynkowy i ziarno na nowy zasiew. Parafianie dziękowali Panu Bogu za obfite tegoroczne plony i wszelkie zbiory oraz prosili o dalsze Boże błogosławieństwo w pracy rolników. W tym uroczystym dniu mija również 125 lat od chwili, kiedy 8 września 1897 r. w obecnym kościele parafialnym odprawiono pierwszą Mszę świętą.

W dniach 02-11.08.2022 r. odbyła się pielgrzymka do sanktuariów Włoch, której organizatorem była Parafia pw. Narodzenia NMP w Albigowej, skąd pochodziła większość uczestników wyjazdu. Ponadto grupę tworzyli pielgrzymi z Łańcuta, Rzeszowa, Domaradza, Gorliczyny, Mielca, Tarnobrzega i Warszawy. Program zaplanowanej Pielgrzymki był bardzo bogaty. Trasa wiodła nas przez Czechy i Austrię. Pomyślnie dotarliśmy na wzgórze Kahlenberg w Wiedniu – symbol odsieczy wiedeńskiej i zwycięstwa Jana III Sobieskiego. W drugim dniu pielgrzymowania podziwialiśmy uroczą Wenecję ze wspaniałą bazyliką św. Marka. Pod koniec dnia dotarliśmy do Asyżu, miasta św. Franciszka. Tam też odwiedziliśmy kościół św. Klary oraz Matki Bożej Anielskiej. Dalszy szlak powiódł nas do Cascii, gdzie powitała nas św. Rita. W następne dwa dni czekał na nas Rzym. Wśród pereł Wiecznego Miasta dane nam było modlić się i zwiedzać wielkie świątynie – bazyliki: św. Piotra, św. Pawła za Murami, św. Jana na Lateranie. Podziwialiśmy słynne Forum Romanum oraz Koloseum. Niezwykłe wrażenie zrobiła na pielgrzymujących dzielnica Rzymu barokowego (Panteon, Fontanna di Trevi). Niedzielny upalny poranek rozpoczęliśmy od pobytu na Monte Cassino, gdzie na cmentarzu poległych, wśród których spoczywa albigowianin Jan Szylar, została sprawowana Eucharystia. Pompeje to kolejne miejsce o bardzo tragicznej historii. Dzień zakończyliśmy w Neapolu. Chwil wzruszenia dostarczył nam pobyt w San Giovanni Rotondo, przy relikwiach stygmatyka św. Ojca Pio. Na wzgórzu Monte Sant’Angelo w jednym z najstarszych i najbardziej znanych sanktuariów chrześcijańskich (początek V wieku), oczekiwał na nas także św. Michał Archanioł. Do tego szczególnego miejsca pielgrzymowali m.in. św. Franciszek z Asyżu, św. Brygida Szwedzka, św. Alfons Liguori, św. Ojciec Pio. W dalszej trasie pielgrzymowania oczekiwały na nas Lanciano ze swoim skarbem – Cudem Eucharystycznym, Manopello – z Chustą św. Weroniki. Następnie dotarliśmy do „włoskiej Częstochowy” – Loreto. Tam też pokłoniliśmy się poległym polskim żołnierzom spoczywającym na pięknym miejscowym cmentarzu, z cudnym widokiem na morze. Kolejny i zarazem ostatni dzień, pomimo pierwszych symptomów zmęczenia, zaowocował wizytą w Padwie. Mogliśmy w tym miejscu doświadczyć bliskości św. Antoniego i zarazem podziękować za jego zawsze skuteczną pomoc, podczas kiedy zawodzi ludzka pamięć... Jesteśmy sobie wdzięczni za wspólną modlitwę, której centrum każdego dnia stanowiła Eucharystia, za wspólną radość pielgrzymowania, za atmosferę i klimat. Dziękujemy kierowcom autokaru, za ich profesjonalizm w wykonywaniu swojej misji. Słowa podziękowania kierujemy pod adresem Matteo Travel za znakomitą organizację Pielgrzymki. Słowa szczególnego uznania pod adresem pilota Pielgrzymki Pana Wiesława za opiekę nad grupą i posiadaną wiedzę, co do wspomnianych miejsc. Opr. Ks. Bogusław Kamiński

25 sierpnia 2022 r. rozpoczął posługę duszpasterską w Albigowej ks. Krzysztof Józefczyk. Uroczyste powitanie odbyło się w niedzielę 28.08.2022 r. na Mszy św. o godz. 11. Szczęść Boże księże Krzysztofie w albigowskiej parafii.

Po rocznym pobycie w Albigowej ks. Krzysztof Pomykała został skierowany do parafii pw. Chrystusa Króla w Jarosławiu. Ks. proboszcz i przedstawiciele parafian w serdecznych słowach podziękowali ks. Krzysztofowi za krótką, ale bogatą i aktywną posługę kapłańską w Albigowej. Ks. Krzysztof również podziękował ks. proboszczowi, wspólnocie szkolnej i ruchom parafialnym za dobrą i owocną współpracę. Szczęść Boże księże Krzysztofie na dalszej kapłańskiej drodze.

Festiwal rozpoczął się Mszą św. sprawowaną przez proboszcza ks. Bogusława Kamińskiego w kościele parafialnym w Albigowej. Oprawę wokalną zapewnił Chór, który prowadzi Adam Hoły. Po Mszy św. barwny korowód z 23. kompozycjami kwiatowymi, prowadzony przez albigowską Orkiestrę Dętą, przeszedł na plac przy Ośrodku Kultury, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Fot. Bernadeta Bróż Więcej zdjęć na: https://www.facebook.com/gminalancut; https://www.facebook.com/albigowa.org

Sakramentu bierzmowania młodzieży z klas VIII udzielił ks. bp Krzysztof Chudzio, który przewodniczył także Mszy św. koncelebrowanej, sprawowanej również przez ks. prał. Wiesława Twardego, proboszcza parafii św. Stanisława w Kosinie, dziekana dekanatu Łańcut I i ks. kan. Bogusława Kamińskiego, proboszcza albigowskiego.

29 maja 2022 r. miała miejsce III Parafiada w Albigowej. Po Mszy św. o godz. 15 korowód przeszedł na plac przy Ośrodku Kultury, gdzie licznie zgromadzona publiczność – dorośli i dzieci – uczestniczyła w bardzo ciekawym spotkaniu interdyscyplinarnym o charakterze religijnym, kulturalnym, rozrywkowym i kulinarnym.

Mszę św. koncelebrowaną pod przewodnictwem ks. proboszcza Bogusława Kamińskiego sprawowali ks. dr Jan Szeląg (zarazem prowadzący rekolekcje parafialne) i ks. Antoni Ulman. W czytaniu Męki Pańskiej uczestniczył także ks. Krzysztof Pomykała. W konkursie na najwyższą i najpiękniejszą palmę wzięło udział 13 palmowych dzieł (z przedszkola, szkoły i KGW). Najwyższą palmę wykonali p. Litwinowie, a najpiękniejsze w oczach komisji konkursowej okazały się wszystkie – nagrodzono je też upominkami. Komisja konkursowa pracowała w składzie: Adam Hoły, Agata Falger, Anna Ulman i ks. Jan Szeląg.

We wtorek 5 kwietnia 2022 r. odbył się w Albigowej pogrzeb ś.p. Ks. Prałata Adolfa Reizera. 2 kwietnia odszedł do Pana w 97. roku życia i 71 roku kapłaństwa. Urodził się w Albigowej 18.08.1925 r. Święcenia kapłańskie otrzymał w katedrze włocławskiej 24.06.1951 r. Następnie był wikariuszem w Kowalu, Osięcinach i Turku. W roku 1956 został proboszczem w Głuchowie, potem w Łowiczku i od 1978 r. do przejścia na emeryturę w r. 2000 - w Szadku. Na emeryturze zamieszkał w rodzinnym domu w Albigowej. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył pomocniczy biskup przemyski ks. Krzysztof Chudzio, a sprawowali ją m.in. ks. dziekan Wiesław Twardy, proboszcz albigowski ks. Bogusław Kamiński, proboszcz i dziekan szadkowski ks. Maciej Korczyński, rodacy albigowscy ks. Antoni Ulman, ks. Jerzy Szpytma i ks. Witold Głuszek, ks. Krzysztof Pomykała, proboszcz wysocki ks. Feliks Paściak, były proboszcz albigowski ks. Tadeusz Barcikowski, byli wikariusze albigowscy ks. Stanisław Świder, ks. Paweł Głazowski, ks. Łukasz Pernal i in.

2 kwietnia 2022 r. odszedł do Pana Ks. Prałat Adolf Reizer, najstarszy kapłan diecezji włocławskiej. Uroczystości pogrzebowe rozpoczęła eksporta z kaplicy cmentarnej do kościoła parafialnego w rodzinnej Albigowej. Obrzęd i Mszę św. sprawowali ks. proboszcz Bogusław Kamiński, ks. Feliks Paściak - proboszcz z Wysokiej i ks. senior Antoni Ulman, obecny był także ks. katecheta Krzysztof Pomykała. Relacja filmowa: https://www.facebook.com/albigowa.org/videos/282432320749867

Ornaty dedykowane NSPJ i NSNMP zostały ufundowane przez Akcję Katolicką oraz przez rodziców zeszłorocznych dzieci pierwszokomunijnych, będą używane w liturgii w I piątki i soboty każdego miesiąca.

20 września 2021 r. gościł w naszej parafii z wizytacją kanoniczną ks. bp Krzysztof Chudzio. Poniżej relacja ze spotkania w kościele z reprezentacjami klas IV-VIII naszej szkoły, z seniorami w Dziennym Domu Pomocy oraz uroczystej Mszy św. o godz. 17 i spotkania z przedstawicielami organizacji i ruchów parafialnych.

Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawił i kazanie wygłosił ks. Krzysztof Pomykała, albigowski wikary.

25 sierpnia 2021 r. rozpoczął posługę duszpasterską w Albigowej ks. Krzysztof Pomykała. Uroczyste powitanie odbyło się w niedzielę 29.08.2021 r. na Mszy św. o godz. 11. Szczęść Boże księże Krzysztofie w albigowskiej parafii.

Po dwuletnim pobycie w Albigowej ks. Michał Kłopot został skierowany do pracy w innej parafii. Ks. proboszcz i przedstawiciele parafian w serdecznych słowach podziękowali ks. Michałowi za obecność i aktywną posługę kapłańską w Albigowej. Również ks. Michał złożył takież podziękowanie albigowianom. Szczęść Boże na dalszej kapłańskiej drodze, ks. Michale.

15 sierpnia, MB Zielnej, dziękczynienie za tegoroczne plony, błogosławieństwo wieńców dożynkowych przygotowanych przez mieszkańców Albigowej-Granicy, Albigowej-Honi, środkowej części wsi i – tradycyjnie – przedszkolaków (przy pomocy wychowawców i rodziców).

Festiwal rozpoczął się Mszą św. sprawowaną przez ks. proboszcza Bogusława Kamińskiego w albigowskim kościele parafialnym. Kolejna część odbyła się w Ośrodku Kultury (ze względu na deszcz). W Festiwalu swoje kompozycje zaprezentowało 19 Kół Gospodyń Wiejskich z woj. podkarpackiego. W koncercie wystąpiły zespoły z Albigowej, Głuchowa, Wiercan (gm. Iwierzyce) i Zabratówki. Fot. Kinga Balawejder

W niedzielę 4.07.2021 r. gościł w Albigowej bp Jan Ozga, ordynariusz diecezji Doumé – Abong Mbang w Kamerunie od 1997 r. Na wszystkich Mszach św. przekazywał świadectwo pracy misyjnej, a Sumę sprawował z ks. kan. Antonim Ulmanem. W tej Mszy św. wzięli udział także parafianie z Szadku, przybyli do Albigowej z okazji 70-lecia święceń kapłańskich ich byłego proboszcza ks. prał. Adolfa Reizera.

Sakramentu bierzmowania młodzieży z klas VIII udzielił ks. bp Krzysztof Chudzio.

Mszę św. koncelebrowaną sprawowali: ks. Bogusław Kamiński, ks. prał. Wiesław Twardy, proboszcz parafii św. Stanisława w Kosinie, dziekan dekanatu Łańcut I, ks. prał. Edward Śnieżek, emerytowany proboszcz parafii Wysoka, ks. dr Stanisław Kamiński, proboszcz parafii św. Józefa w Głogowie Młp., dziekan dekanatu Głogów Młp., brat Jubilata, ks. Grzegorz Garbacz, proboszcz parafii św. Stanisława w Łańcucie, ks. Antoni Ulman z Albigowej. W uroczystości uczestniczyli także: rodzina Jubilata, przedstawiciele ruchów, organizacji i instytucji parafialnych i wiejskich, parafianie albigowscy, orkiestra dęta, chór.

Rezurekcja, Albigowa, 4.04.2021.

Święcenie pokarmów, Wigilia Paschalna, Albigowa, 3.04.2021.

Liturgia Męki Pańskiej, Albigowa, 2.04.2021.

Msza Wieczerzy Pańskiej, Albigowa, 1.04.2021.

Pogrzeb odbył się 26 grudnia 2020 r. w Grodzisku Dolnym, rodzinnej parafii ks. Stanisława Grzywny.

Odpust, przyjęcie przez młodzież sakramentu bierzmowania i konsekracja nowego ołtarza eucharystycznego. Uroczystości przewodniczył Metropolita Przemyski Ks. Abp Adam Szal. Informacja oraz homilia Ks. Arcybiskupa również na stronie internetowej Radia Fara: https://przemyska.pl/2020/09/08/albigowa-konsekracja-nowego-oltarza/?fbclid=IwAR1FXpxOAXSXR8UF1FHkCIiH2-0DXgnwZkVixW0_5OHNk_pJX4JjPvIiX14

Podczas uroczystej Sumy parafianie albigowscy podziękowali za tegoroczne plony. Mszę św. celebrowali ks. proboszcz Bogusław Kamiński i ks. Antoni Ulman, starostami dożynkowymi z trzech części Albigowej byli: Elżbieta Bytnar i sołtys Aleksander Kisała ze wsi, Elżbieta i Wacław Balawejdrowie z Granicy oraz Renata i Lesław Szpunarowie z Honi.

6 marca 2020 r. o godz. 20 rozważanie Drogi Krzyżowej prowadziła albigowska młodzież z ks. Michałem.

6.01.2020. w kościele parafialnym w Albigowej gościł pochodzący z Handzlówki ks. dr Jacek Tendej CM, misjonarz, rektor Seminarium Duchownego w Bomana - Port Moresby w Papui Nowej Gwinei.

Święte ćwiczenia misyjne prowadzą ks. prałat dr Andrzej Skiba i ks. Krzysztof Szczepański.

3 grudnia 2019 r. odbyło się podsumowanie pierwszego roku działalności Domu Dziennego Pobytu w Albigowej. Instytucja ta, powstała z inicjatywy ks. proboszcza Bogusława Kamińskiego, funkcjonuje w ramach projektu "Złoty Liść Opieki" (szczegóły na stronie internetowej parafii Albigowa). W uroczystym spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele partnerów realizujących projekt: ks. Bogusław Kamński, Anna Pawlos - dyrektor Podkarpackiej Fundacji Rozwoju Regionalnego w Mielcu, Justyna Kosińska - koordynatorka projektu "Złoty Liść Opieki", Marek Kosiński - prezes PFRR w Mielcu. Obecna była kadra DDP z Bogusławą Kuźniar i Zdzisławem Głuszkiem oraz pensjonariusze DDP. Goście zapoznali się z różnymi formami działalności DDP, obejrzeli piękną kronikę i okolicznościową prezentację. Na wystawie zgromadzone zostały prace wykonywane przez uczestników różnorakich zajęć. Zaprezentowano także słowno-muzyczną opowieść o tradycyjnym weselu albigowskim, zakończoną wręczeniem szyszek weselnych i rocznicowym tortem. Pierwszy rok istnienia DDP w Albigowej pokazał, że jest to placówka bardzo potrzebna w naszym środowisku. Zapewne więcej osób chciałoby z niej korzystać, ale póki co warunki lokalowe na to nie pozwalają. Może uda się to w przyszłości.

Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawił i kazanie wygłosił ks. dr prałat Roman Chowaniec, proboszcz z Markowej.

W niedzielę 1 września 2019 r. o godz. 9 ks. Michał Kłopot odprawił Mszę św. prymicyjną w swojej pierwszej parafii.

24 sierpnia 2019 r. rozpoczął posługę duszpasterską w Albigowej neoprezbiter ks. Michał Kłopot. Uroczyste powitanie odbyło się w niedzielę 25.08.2019 r. na Mszy św. o godz. 11.

Po trzech latach posługi duszpasterskiej w Albigowej ks. Łukasz Pernal odchodzi do Grodziska Dolnego. Parafianie albigowscy podziękowali Mu za nią 18 sierpnia 2019 r. na Mszy św. o godz. 11.

Relacja również na: http://www.ck.gminalancut.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=22&artykul=2455&akcja=artykul&fbclid=IwAR0LYM64uY2jC330IQL14L9w7GsbkgV0Ll5HJrpqgZDLmj4stbFGspEhbd4

Więcej informacji i zdjęć na stronie CKGŁ: http://www.ck.gminalancut.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=22&artykul=2449&akcja=artykul&fbclid=IwAR3Dqb6mQI-mY-_T2cKi9mBXu2EOwgBNtTf9XNZCA0dx_5i3nU5uwrHtlt0, Polskiego Radia Rzeszów: https://www.radio.rzeszow.pl/wiadomosci/23837/30-kwietnych-wiencow-festiwal-kwiatow-w-albigowej oraz na FB: https://www.facebook.com/pg/Ko%C5%82o-Gospody%C5%84-%C5%81a%C5%84cut-Przedmie%C5%9Bcie-818671328315875/photos/?tab=album&album_id=1186379124878425&__tn__=-U-R

Sakramentu bierzmowania młodzieży z klas VIII i III G (80 osób) udzielił ks. abp Józef Michalik.

Parafialne świętowanie rozpoczęła uroczysta Msza św. w kościele parafialnym. Następnie na placu przy Ośrodku Kultury zaprezentowały się wszystkie grupy i formacje wiejskie i parafialne (jedne od strony kulinarnej, inne - od organizacyjnej, inne - od artystycznej...), zawitał policyjny patrol konny, odbył się pokaz umiejętności psa policyjnego, pofrunęły kolorowe baloniki do św. Jana Pawła II itd. itd. Gwiazdą wieczoru był znany zespół "Wędrowne Gitary". Spotkanie zakończył Apel Jasnogórski. Relacja ze zdjęciami również na stronie CKGŁ: http://www.ck.gminalancut.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=22&artykul=2410&akcja=artykul

Pierwszy albigowski Orszak rozpoczął się uroczystą Mszą św. o godz. 11. Uczestniczyli w niej – oprócz Trzech Króli i licznie zebranych parafian – również Kolędnicy Misyjni, którzy 27 i 28 grudnia 2018 r. z kolędami i życzeniami noworocznymi odwiedzali mieszkańców Albigowej prowadząc zbiórkę pieniędzy na potrzeby misyjne w Rwandzie i Burundi – zebrali 11311 zł. Po Mszy św. wszyscy przeszli do Ośrodka Kultury, gdzie odbyła się krótka część artystyczna w wykonaniu Kapeli Ludowej „Albigowianie”, Kolędników Misyjnych, Scholi „Iskierki Boże” i Kapeli Dziecięcej oraz parafialne i wiejskie spotkanie opłatkowe. Były życzenia i wspólne śpiewanie kolęd. Oprawę kulinarną tego niezwykłego wydarzenia zapewniły panie z Koła Gospodyń Wiejskich (pyszny żurek, wyborne gołąbki i do tego kompot). Było więc i dla ducha i dla ciała.

Uroczystości przewodniczył Metropolita Przemyski Abp Adam Szal. Więcej informacji o DDO na stronie: https://www.albigowa.domseniora.net.pl/ oraz w zakładce: Projekt "Złoty liść opieki" na stronie parafialnej.

Uroczysta Msza św. w kościele parafialnym i koncert w Ośrodku Kultury.

Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył rodak albigowski o. January Pusz OP z Borku Starego.

Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. Jana Bocka, proboszcza z Handzlówki, z udziałem rodaków albigowskich: o. Januarego Pusza OP i ks. Witolda Głuszka.

Szersza relacja i więcej zdjęć na stronie: http://ck.gminalancut.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=22&artykul=2203&akcja=artykul

Więcej informacji i zdjęć na stronie: http://ck.gminalancut.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=22&artykul=2182&akcja=artykul

Dzisiaj jest

wtorek,
19 marca 2024

(79. dzień roku)

Transmisja Mszy Świętej

                              Kościół Albigowa

Zegar

Jestem z wami.

Święta

Wtorek, V Tydzień Wielkiego Postu
Rok B, II
Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najśw. Maryi Panny

Wyszukiwanie

Sonda

Czy modlisz się modlitwą różańcową?

sporadycznie

wcale

codziennie


Licznik

Liczba wyświetleń:
6937188