OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 33 niedziela zwykła  19.11.2017

 

 

 1. Dzisiaj popołudniowe wystawienie Najświętszego Sakramentu, które potrwa do nabożeństwa wypominkowego o 16.30.
 1. Za tydzień Uroczystość Chrystusa Króla. Jest to ostatnia niedziela kończącego się Roku Liturgicznego, który przeżywaliśmy pod hasłem: „Idzcie i głoście”.
 1. W tym tygodniu swoje spotkania będą miały następujące wspólnoty modlitewne:

- Krąg D.K. pw. Sw. Jana z Dukli – poniedziałek 19.00

 1. We wtorek liturgiczne wspomnienie Ofiarowania NMP.
 1. Zakupiono 5 kolejnych piwnic na nowy cmentarz.
 1. W sobotę po nabożeństwie wypominkowym kolejne miesięczne spotkanie dla młodzieży gimnazjalnej. Serdecznie zapraszamy!
 1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na prace inwestycyjne, zaś w przyszłą niedzielę na pomoc dla Domu Księży Emerytów „Emaus” w Korczynie.
 1. Błogosławieństwo dzieci…

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Mikołaj Pysz kawaler, s. Jerzego i Aleksandry Reizer, ur. w Rzeszowie, zam. w Albigowej oraz Ilona Cebulak, c. Piotra i Danuty Skiba, ur. w Łańcucie, zam. w Białobrzegach, zap. I

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 32 niedziela zwykła  12.11.2017

 

 

 1. Dzisiaj nabożeństwo wspominkowe o godz. 16.30 a po nim Msza św. o 17.00
 1. Codziennie Msze św. o godz. 7.00 oraz 17.00. Po wieczornej Eucharystii nabożeństwo wypominkowe.
 1. W czwartek Nowenna do św. Jana Pawła II, następnie ucałowanie relikwii.
 1. W tym tygodniu swoje spotkania będą miały następujące wspólnoty modlitewne:

- „Wieczernik” – wtorek: 19.00

-  zbiórka dla wszystkich ministrantów kl. IV – V – środa 16.00

- „Oaza” młodzieżowa: piątek po nabożeństwie wypominkowym

-  O.D.B. – sobota

- Krąg D.K. pw. Sw. Jana Pawła II – środa 19.3o

 1. W przyszła niedzielę składka inwestycyjna na zbliżające się prace przy renowacji naszej świątyni.
 1. Błogosławieństwo dzieci.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 31 niedziela zwykła  05.11.2017

 

 

 1. Trwa miesiąc listopad. Modlitwą Kościoła obejmujemy wszystkich wiernych zmarłych. Do 8 listopada można zyskiwać odpusty zupełne w intencji zmarłych.
 1. Dzisiaj zmiana tajemnic różańca św. Po południu adoracja, która potrwa do nabożeństwa wypominkowego o 16.30. Następnie Eucharystia.
 1. Codziennie w wypominkach po Mszy św. wieczornej polecamy naszych zmarłych.
 1. W czwartek Święto Rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
 1. W sobotę (11.11), Dzień wdzięczności za wielokrotnie odzyskiwaną niepodległość. Modlić się będziemy prosząc o Boże błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny i wszystkich Polaków. Polecać będziemy także Panu Bogu tych, którzy zapłacili najwyższą cenę – oddali życie za Ojczyznę.  W tym dniu oprócz Mszy św. o godz. 7.00 oraz 17.00 zostanie odprawiona dodatkowa uroczysta Eucharystia o godz. 11.00 w intencji naszej Ojczyzny. Pół godziny wcześniej zapraszamy do kościoła na okolicznościowy program, w czasie którego śpiewać będziemy pieśni patriotyczne. Po zakończeniu Eucharystii złożymy kwiaty przy tablicach znajdujących się na kościele, które upamiętniają ofiary wojen. Następnie w procesji udamy się na cmentarz i tam złożymy kwiaty przy grobie Nieznanego Żołnierza. Prosimy o zabranie ze sobą zniczy. Gorąco zapraszamy wszystkich parafian do modlitwy i wzięcia udziału w tych uroczystościach. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo wypominkowe w intencji poległych za naszą Ojczyznę.
 1. W tym tygodniu swoje spotkania będą miały następujące wspólnoty modlitewne:

- „Ruch Matek w Modlitwie”: wtorek - po nabożeństwie wypominkowym

- „Oaza” młodzieżowa: piątek - po nabożeństwie wspominkowym 

 1. Młodzieży z „Wieczernika” dziękujemy za dekorację w kościele.
 1. Błogosławieństwo dzieci

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 30 niedziela zwykła  29.10.2017

 

 

 1. Dobiega końca miesiąc październik. W najbliższy wtorek zakończenie nabożeństw różańcowych. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy uczęszczali na różaniec.
 1. We środę (1.XI), Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu oddajemy cześć tym, którzy już dostąpili chwały nieba. Do południa Msze św. w porządku niedzielnym, zaś po południu o godz. 14.00 Msza św. a po niej procesja na cmentarz. Wieczornej Mszy św. już nie będzie.
 1. W czwartek (2XI), Dzień Zaduszny. W tym dniu modlimy się za wszystkie dusze, które oczekują w czyśćcu na wieczne zbawienie. Msza św. rano o godz. 7.00 i wieczorem o 16.00,a po nieprocesja na nowy cmentarz. O godz. 15.30 nabożeństwo wypominkowe za wiernych zmarłych. Zarówno w Uroczystość Wszystkich Świętych, jak i w Dzień Zaduszny gorąco zapraszamy do licznego udziału we Mszach świętych i procesjach na cmentarz. W dniach od 1 do 8 XI, wierni mogą zyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. W pozostałych dniach odpust jest cząstkowy. Warunki odpustu: wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego, przystąpienie do sakramentu pojednania i pokuty, przyjęcie Komunii sakramentalnej, pobożne nawiedzenie kościoła, kaplicy, lub cmentarza oraz odmówienie tam modlitwy Ojcze nasz, Wierzę w Boga Ojca oraz jakiejkolwiek modlitwy w intencjach Ojca Świętego.
 1. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca listopada. We czwartek spowiedz św. dla dzieci i młodzieży (od 16.15), w piątek dla pozostałych parafian (od 16.15). Od 9.00 odwiedziny chorych w ich domach.
 1. Przez cały listopad codziennie po mszy św. wieczornej nabożeństwo wypominkowe do miłosierdzia Bożego za naszych zmarłych.
 1. Najbliższa niedziela adoracyjna. Po mszy św. o godz. 9.00 (za ++ członków ADŚ), zmiana tajemnic Różańca św. dla dzieci i młodzieży szkolnej. Prosimy młodzież o włączenie się w przygotowanie tej Eucharystii. Przed sumą zostanie odmówiony różaniec. Natomiast po mszy św. zmiana tajemnic Różańca św. dla starszych parafian. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 16.30. Następnie nabożeństwo wspominkowe i Msza św. o godz. 17.00.
 1. W tym tygodniu swoje spotkania będą miały następujące wspólnoty modlitewne:

- „Oaza” młodzieżowa: piątek po nabożeństwie różańcowym

- O.D.B. – sobota (15.30)

      8.   Błogosławieństwo dzieci.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 29 niedziela zwykła  22.10.2017

 

 

 1. Gorąco zachęcamy do brania udziału w nabożeństwach różańcowych po Mszy św. wieczornej. Dzisiaj różaniec o 16.30.
 1. W liturgii Kościoła wspominamy dziś św. Jana Pawła II, papieża. We wtorek bł. Jana Balickiego, zaś w sobotę Święto św. Szymona i Judy Tadeusza.
 1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się za misje na wszystkich kontynentach. Z tej racji dzisiejsza składka przeznaczona jest na misje.
 1. W tym tygodniu swoje spotkania będą miały następujące wspólnoty modlitewne:

- „Wieczernik” – wtorek: 19.00

- zbiórka dla wszystkich ministrantów – środa 16.00

- „Oaza” młodzieżowa: piątek po nabożeństwie różańcowym

- O.D.B. – sobota 

 1. Przy ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa znajdują się kartki na wypominki. Prosimy o czytelne wpisywanie imion zmarłych, których przez cały miesiąc listopad będziemy polecać Miłosiernemu Bogu.
 1. W przyszłą sobotę po nabożeństwie różańcowym odbędzie się kolejna katecheza dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 1. Stowarzyszenie Razem dla Wsi łańcuckiej, Centrum Kultury Łańcut oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Albigowej zaprasza na Akademię Bezpiecznego Seniora. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Spotkanie odbędzie się 26.10.2017 o godz. 16.00 w Ośrodku Kultury w Albigowej.
 1. Dzisiaj zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. pogrzebowa za + Julię Lew o godz. 13.00 (różaniec od 12.15). Jutro pogrzeb + Ignacego Reizera o 14.00 (różaniec od 13.15). Polećmy miłosierdziu Bożemu tych zmarłych naszych parafian: + Julię, + Ignacego oraz + Czesławę Sobek…
 1. Błogosławieństwo dzieci.

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Stanisław, Władysław Reizer oraz Janina, Zofia Reizer, zap. II

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 28 niedziela zwykła  15.10.2017

 

 

 1. Dziś po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja popołudniowa, którą zakończy nabożeństwo różańcowe. Po Mszy św. wieczornej spotkanie dla członków Akcji katolickiej.
 1. W dniu dzisiejszym liczymy wiernych uczęszczających na niedzielną Eucharystię i przystępujących do Komunii świętej.
 1. Jutro w czasie nabożeństwa różańcowego Nowenna do św. Jana Pawła II.
 1. We środę liturgiczne wspomnienie św. Łukasza ewangelisty. Jest to dzień imienin naszego Księdza wikariusza. Polecajmy Jego osobę i posługiwanie Panu Bogu na modlitwie.
 1. W tym tygodniu swoje spotkania będą miały następujące wspólnoty modlitewne:

- Krag D.K. pw. św. Jana z Dukli – poniedziałek: 19.30

- „Wieczernik” – wtorek: 19.30

- Krąg D.K. pw. Sw. Jana Pawła II

- zbiórka dla ministrantów ze S.P. – 16.00

- „Oaza” młodzieżowa: piątek po nabożeństwie różańcowym

- O.D.B. – sobota: 15.30 

 1. Parafia pw. św. Marcina w Błażowej zaprasza do wzięcia udziału w rekolekcjach ewangelizacyjnych: rodziny, małżeństwa, narzeczonych, osoby samotne oraz młodzież. Rozpoczną się one w piątek - 20.10.2017 (godz. 17.30), w ZS.
 1. Błogosławieństwo dzieci

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Stanisław, Władysław Reizer kawaler, s. + Jana i Jadwigi Jarosz, ur. w Łańcucie, zam. w Albigowej oraz Janina, Zofia Reizer, wdowa, c. + Józefa i + Marii Lenart, ur. w Handzlówce, zam. w Albigowej, zap. I

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 27 niedziela zwykła  08.10.2017

 

 1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Papieski. Za wstawiennictwem św. Jana Pawła II wypraszamy łaski dla naszej Ojczyzny, nas samych oraz modlitwą i ofiarą wspieramy żywy pomnik Jana Pawła II – Fundację  „Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 1. Trwa miesiąc październik. Zapraszamy do brania udziału w nabożeństwach różańcowych, które codziennie odbywają się w naszym kościele po Mszy św. wieczornej o godz 17.00
 1. Składam serdeczne Bóg zapłać wszystki Parafianom, którzy w dniu wczorajszym wzięli udział w modlitwie „Różaniec do granic” zarówno biorącym udział w pielgrzymce autokarowej do wyznaczonego kościoła stacyjnego, jak i tym którzy licznie zgromadzili się na południowej Eucharystii i różańcu odmawianym w kościele.
 1. W piątek po Mszy św. wieczornej odbędzie się procesja fatimska z odmówieniem różańca.
 1. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania następujące wspólnoty modlitewne:

- „Oaza” młodzieżowa – piątek po nabożeństwie fatimskim

- „ODB” – sobota 15.30 

 1. W przyszła niedzielę odbędzie się doroczne liczenie wiernych na wszystkich Mszach świętych.
 1. Zachęcam do składania podpisów pod akcją „Zatrzymaj Aborcję” na przygotowanych listach, które znajdują się na przy ołtarzy Matki Bożej, w sprawie ratowania przed zbrodnią aborcji nienarodzonych dzieci podejrzanych o niepełnosprawność lub chorobę.
 1. W przyszła niedzilę składka inwestycyjna. Po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie dla członków Akcji Katolickiej
 1. Błogosławieństwo dzieci.

            OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 26 niedziela zwykła  01.10.2017

 

 1. Dzisiaj niedziela adoracyjna. Zmiana tajemnic różańca świętego po Mszach św. o godz. 9.00 oraz 11.00. Popołudniowa adoracja do godz. 16.30, następnie nabożeństwo październikowe i Eucharystia.
 1. Z dniem dzisiejszym rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe na które gorąco zapraszamy wszystkich parafian. Ci, którzy będą przeszkodzeni z różnych powodów zachęcam do odmawiania Różańca w rodzinach lub indywidualnie. Dla dzieci przez cały miesiąc będzie niespodzianka. Za odmówienie różańca (5 tajemnic), zyskuje się odpust zupełny, ilekroć Różaniec odmawia się w kościele, w kaplicy, rodzinie, wspólnocie zakonnej, czy innej. Warunki, które należy spełnić to: wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet lekkiego, spowiedź św. i Komunia oraz modlitwa w int. Ojca Świętego. Odpust zyskuje się raz na dzień. Jedna spowiedź wystarcza do zyskania odpustów w wielu dniach. Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego konieczna jest w każdym dniu,   w którym odmawia się Różaniec z rozważaniem poszczególnych tajemnic. Jeżeli brakuje któregoś z warunków koniecznych do zyskania odpustu zupełnego, zyskuje się odpust cząstkowy. 
 1. Od jutra wieczorna Eucharystia o godz. 17.00, po niej nabożeństwo różańcowe. Poranne Msze św. o godz. 7.00.
 1. W poniedziałek liturgiczne wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów, we środę: św. Franciszka z Asyżu, czwartek: św. Faustyny Kowalskiej, sobota: NMP Różańcowej.
 2. We środę Nowenna do MB Nieustającej pomocy.
 1. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota m-ca października. Spowiedz św. we czwartek od 16.30 (dla dzieci), w piątek od 16.15 (dla pozostałych parafian). Odwiedziny chorych przed południem.
 1. Składam serdeczne Bóg zapłać tym parafianom, którzy w dniu wczorajszym wzięli udział w dorocznej Pielgrzymce Róż Żywego Różańca do Jarosławia.
 1. W sobotę, 07.10 (Święto Matki Bożej Różańcowej), odbędzie się wielka modlitwa zaplanowana na zakończenie obchodów 100. rocznicy Objawień Fatimskich, w przededniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tego dnia, wierni naszej Ojczyzny udadzą się na pielgrzymie szlaki wzdłuż granic Polski i otoczą nasz kraj swoją obecnością i modlitwą. Nasz dekanat udaje się do Czarnej k. Ustrzyk. Można dołączyć do grupu autokarowej z Łańcuta – Fary. W naszej parafii zostanie odprawiona Msza św. o godz. 11.00, następnie nabożeństwo maryjne w którym zostaną odmówione cztery części różańca (2 cz. za Polskę, Koronka i 2 cz. za świat). Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w tej wielkiej modlitwie.
 1. W tym tygodniu zapraszamy na spotkanie następujące wspólnoty modlitewne:

- Ministranci (klasy IV – V), godz. 16.00,

- „Ruch Matek w Modlitwie” – środa po nabożeństwie różańcowym (organistówka)

- „Wieczernik” – środa 19.00. (plebania)

- „Oaza” młodzieżowa  - piątek po Mszy św. wieczornej

- „ODB”  - sobota 15.30

 1. W przyszłą niedzielę (08.10), w Kościele przeżywać będziemy XVII Dzień Papieski. Tradycyjnie przy tej okazji organizowana jest zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Prosimy wsparcie tej inicjatywy.
 1. Z inicjatywy Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję” oraz z poparciem Konferencji Episkopatu polski organizowana jest akcja zbierania podpisów w sprawie ratowania przed zbrodnią aborcji nienarodzonych dzieci podejrzanych o niepełnosprawność lub chorobę. Zachęcamy do składania podpisów (pesel…), na przygotowanych listach, które znajdują się przy ołtarzu Matki Bożej.
 1. Dzisiaj zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym podczas trzęsienia ziemi w Meksyku.
 1. Zapraszamy dzisiaj do popołudniowej indywidualnej adoracji Najświętszego sakramentu.

 

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Kamil, Krzysztof  Bartman oraz Katarzyna, Maria Kopala, zap. II

 

Dariusz, Henryk Szczepański oraz Agnieszka, Maria Wróbel, zap. II

 

Wacław, Antoni Szylar oraz Ewelina, Małgorzata Bartoszek,  zap. II

            OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 25 niedziela zwykła  24.09.2017

 

 1. W piątek święto Archaniołów, Michała, Gabriela i Rafała.
 1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nabożeństwa pazdziernikowe.  Od 1. X - Msze św. w ciągu tygodniu będą odprawiane o godz. 7.00 oraz o 17.00. Po wieczornej Eucharystii nabożeństwo różańcowe na które gorąco zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie dzieci i młodzież.
 1. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na różaniec 29.09 – przed Mszą św. oraz w niedzielę 01.10 w dniu patrona Apostolstwa przed Sumą.
 2. W sobotę Msza św. o godz. 7.00 zostanie odprawiona w intencji uczestników wycieczki do Zakopanego oraz ich rodzin.
 1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.00 nastąpi poświęcenie i rozdanie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii i Spowiedzi św. Prosimy o obecność także rodziców.
 1. Wyjazd na Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca do Jarosławia w najbliższą sobotę o godz. 8.30 z parkingu przy kościele. Są jeszcze wolne miejsca w autokarze – zapraszamy!
 1. W sobotę 30.09 po Mszy św. wieczornej (w kościele), odbędzie się katecheza parafialna kandydatów do bierzmowania.
 1. W tym tygodniu zapraszamy na spotkanie następujące wspólnoty modlitewne:

- "Caritas" - wtorek w sali organistówki (po Mszy św. wieczornej)

- „Oaza” młodzieżowa  - piątek (po Mszy św. wieczornej)

- „ODB”  - sobota 16.30 

 1. Miejski Dom Kultury i Łańcuckie Towarzystwo Muzyczne zapraszają na Łańcuckie Wieczory Muzyki, które odbędą się w kościele farnym w dniu 24 i 30. 09, o godz. 19.00
 1. Błogosławieństwo dzieci.

 

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Kamil, Krzysztof  Bartman, kawaler, s. Romana i Lucyny Murias, ur. w Łańcucie, zam. w Albigowej oraz Katarzyna, Maria Kopala, panna, c. Romana i Małgorzaty Barnat, ur. w Łańcucie, zam. w Albigowej, zap. I

 

Dariusz, Henryk Szczepański, kawaler, s. Adama i Zuzanny Twardak, ur. w Przemyślu, zam. w Ulanicy oraz Agnieszka, Maria Wróbel, panna, c. Wiesława i Anny Kuźniar, ur. w Łańcucie, zam. w Albigowej, zap. I

 

Wacław, Antoni Szylar, kawaler, s. Tadeusza i Janiny Madera, ur. w Rzeszowie, zam. w Albigowej oraz Ewelina, Małgorzata Bartoszek, panna, c. Jana i Teresy Mich, ur. w Łańcucie, zam. w Albigowej, zap. I

                     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 24 niedziela zwykła  17.09.2017


 1. Dziś niedziela środków społecznego przekazu. Modlimy się za pracowników mediów.
 1. Zapraszamy dzisiaj na popołudniową adorację Najświętszego Sakramentu, oraz na nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30.
 1. W tym tygodniu przypadają Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców (tzw. Suche Dni Jesienne). Jutro liturgiczne wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona Polski oraz młodzieży. Zachęcamy do udziału we Mszy świętej.
 1. We czwartek święto św. Marka apostoła i ewangelisty.
 1. W tym tygodniu zapraszamy na spotkanie następujące wspólnoty modlitewne:

- ministranci: klasy VI i VII – czwartek 16.45

- „Oaza” młodzieżowa  - piątek po Mszy św. wieczornej

- „Wieczernik” – czwartek 19.00

- „ODB”  - sobota 16.45

 1. Zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych – wtorek 18.40 (w kościele).
 1. W najbliższą niedzielę odbędą się w Łańcuckiej Farze uroczystości 25 Rocznicy Koronacji Matki Bożej Cudami Słynącej, na które zaprasza Ks. prałat Tadeusz Kocór oraz pozostali organizatorzy. W sobotę w sali balowej łańcuckiego zamku, o godz. 9.30 odbędzie się sympozjum naukowe, w którym można wziąć udział.
 1. Błogosławieństwo dzieci.

            OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 23 niedziela zwykła  10.09.2017

 

 1. Z dniem dzisiejszym rozpoczynamy Tydzień Wychowania. W tym roku będziemy przeżywać ten czas pod hasłem: „Maryja wychowawczynią pokoleń”. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli do udziały we Mszach świętych wspólnie omadlając piękne ale i trudne dzieło wychowywania szczególnie młodego pokolenia.
 2. We środę (13.09), po Mszy św. wieczornej procesja fatimska z odmówieniem różańca. Serdecznie zapraszamy Parafian.
 1. We czwartek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, a w piątek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Codziennie Msze święte o godz. 7.00 oraz 18.00
 2. W sobotę (16.09), Nowenna do św. Jana Pawła II z ucałowaniem relikwii.
 1. W tym tygodniu zapraszamy na spotkanie następujące wspólnoty modlitewne:

- „Wieczernik” – poniedziałek, godz. 19.00

-  chętne małżeństwa do formowania się w Ruchu Światło – Życie – środa, godz. 20.00 (w sali plebanii),

- „Ruch Matek w Modlitwie” – czwartek po Mszy św. wieczornej (w kościele),

- "Apostolstwo Dobrej Śmierci" - piątek po Mszy św. wieczornej w kościele

- „Oaza” młodzieżowa (od kl. VII), - piątek po Mszy św. wieczornej

- „ODB” (do klasy VI SP), - sobota 16.30

 1. Studium Życia Rodzinnego zaprasza młodzież pomaturalną, małżonków, rodziców, katechetów, nauczycieli, pracowników Służby Zdrowia do wzięcia udziału u Studium. Osoby z takim przygotowaniem będą mogły pracować w poradni przedmałżeńskiej. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej.
 1. W sobotę 16 września, odbędzie się do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu Pielgrzymka Pracowników Służby Zdrowia. Początek o godz. 10.00, zakończenie o godz. 15.00
 1. W sobotę 30 września zostanie zorganizowany z naszej parafii wyjazd na Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Jarosławiu (kolegiata). Zapisy przyjmujemy w zakrystii.
 1. Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim parafianom o gościom za pomoc w zorganizowaniu i przeżywaniu Odpustu Parafialnego ku czci Narodzenia N.M.P.
 1. Błogosławieństwo dzieci.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 22 niedziela zwykła  03.09.2017

 

 1. Jutro uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018. Msza św. o godz. 8.00, na którą zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców. Następnie w budynku Szkoły Podstawowej odbędzie się część artystyczna i spotkanie z wychowawcami.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. We środę Nowenna do MBNP.
 1. W piątek Święto Narodzenia NMP. W naszej wspólnocie parafialnej jest to dzień Odpustu ku czci Matki Bożej. Msze święte o godz. 7.00 i główna odpustowa o godz. 17.00, w czasie której nasza młodzież przyjmie sakrament bierzmowania z rąk Metropolity przemyskiego Abpa Adama Szala. Po Mszy św. nastąpi Akt Poświęcenia parafii, rodzin Niepodanemu Sercu Maryi. 
 1. We wtorek, środę i czwartek zapraszamy kandydatów do bierzmowania na wieczorne Msze św. i nabożeństwa.
 1. We środę po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie zbiórka dla ministrantów z gimnazjum i szkół średnich.
 1. Można przystąpić do rocznej, lub okresowej Deklaracji Abstynencji i Trzeźwości w okresie od VIII 2017 do VIII 2018 r., a także przyjąć zobowiązanie do modlitwy w intencjach naszej Ojczyzny, wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu oraz do dawania świadectwa w tym zakresie. Za ławkami na stoliku znajdują się listy na które można się wpisać (włącznie do przyszłej niedzieli).
 1. Dzisiaj popołudniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe i Eucharystia o 17.00.
 2. Ośrodek Kultury w Albigowej zaprasza chętnych byłych tancerzy i tancerki "Pyzy" na spotkanie organizacyjne związane z przygotowaniami do jubileuszu 25 lecia działalności zespołu, które odbędzie się 5 września o godz. 20.00 w Ośrodku Kulturyw Albigowej.
 3. Błogosławieństwo dzieci.

 

     

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 21 niedziela zwykła  27.08.2017

 

 1. Przed nami ostatnie dni wakacji. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca września. Spowiedz święta w piątek przed Mszą św. poranną oraz wieczorną (od godz. 16.30). Po Eucharystii nabożeństwo do NSPJ. Gorąco zapraszamy dzieci i młodzież (kandydatów do bierzmowania), do sakramentu pokuty przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. W piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00.
 1. W sobotę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do NSNMP z wystawieniem Najświętszego Sakramentu z okazji 30 rocznicy Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zostanie odmówiony różaniec w intencji adoptowanych dzieci i tych, którzy je duchowo zaadoptowali. Z tej okazji w tym samym dniu (02.09.), organizowana jest na Jasną Górę ogólnopolska pielgrzymka członków Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Początek spotkania na placu jasnogórskim o godz. 10.00, zakończenie o 19.00.
 1. W poniedziałek liturgiczne wspomnienie św. Augustyna, we wtorek Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 1. Zbiórka ministrantów we czwartek o godz. 16.45.
 1. Przygotowujemy się do odpustu parafialnego w naszej parafii w dniu 8 września. Uroczystość ta zostanie połączona z udzieleniem sakramentu bierzmowania przez ks. Abp Metropolitę Adama Szala naszej młodzieży z byłej III klasy Gimnazjum.
 1. W piątek po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie odbędzie się spotkanie dla rodziców młodzieży mającej przystąpić do sakramentu bierzmowania.
 1. Dyrekcja Zespołu Szkół w Albigowej informuje, że rozpoczęcie bieżącego roku szkolnego odbędzie się 4 września, natomiast zajęcia w oddziałach przedszkolnych funkcjonujących w szkole rozpoczną się 1 września.
 1. Przyszła I niedziela  m-ca (adoracyjna). Przed południem zmiana tajemnic różańca św.
 1. Błogosławieństwo dzieci.

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 20 niedziela zwykła  20.08.2017

 

 1. Dzisiaj w naszej miejscowości przeżywamy Święto Plonów. Mszą św. o godz. 15.00 rozpoczniemy tegoroczne Dożynki. Następnie przemarsz korowodu na plac przy Ośrodku Kultury i tam nastąpi dalsza część obrzędowo – artystyczna.
 1. Ze względu na dzisiejsze uroczystości nie będzie popołudniowej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 1. We wtorek liturgiczne wspomnienie NMP Królowej, we czwartek święto św. Bartłomieja, Apostoła, a w sobotę Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. o godz. 7.00 oraz 18.00.
 1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej zapraszam na spotkanie członków Akcji Katolickiej.
 1. Pan Dyr. I LO im. Henryka Sienkiewicza w Łańcucie, oraz Stowarzyszenie Wychowanków Gimnazjum i Liceum organizują z okazji 110 – lecia istnienia tradycyjny Zjazd Pokoleń, który będzie miał miejsce w dniu 14.X.2017. Organizatorzy serdecznie zapraszają Absolwentów.
 1. Błogosławieństwo dzieci.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 19 niedziela zwykła  13.08.2017

 

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej odbędzie się procesja fatimska i odmówienie różańca.
 1. Jutro liturgiczne wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego.
 1. Zapraszamy w dniu jutrzejszym ministrantów do wzięcia udziału w wycieczce rowerowej do Sieteszy (źródełko św. Antoniego). Wyjazd o godz. 8.15 z parkingu przy organistówce. Powrót ok. godz. 14.00. Ks. Łukasz zaprasza młodzież z grupy „Wieczernik” do podjęcia opieki nad dziećmi.
 1. We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek niedzielny Mszy świętych. Na Eucharystię o godz. 9.00 zapraszamy dzieci z Przedszkola oraz Koło Gospodyń Wiejskich z wieńcami. W czasie każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów oraz wieńców. W tym dniu będzie można kupić wiązanki kompozycji zielnych, z których dochód zostanie przeznaczony na cele charytatywne.
 2. We środę po Mszy św. wieczornej Nowenna do św. Jana Pawła II z ucałowaniem relikwii.
 1. W niedzielę 20 sierpnia w naszej parafii odbędą się Dożynki Wiejskie. Mszą św. o godz. 15.00 rozpoczniemy obchody Święta Plonów. Dziękować będziemy Bogu za tegoroczny sezon pracy na roli i za zbiory. Zapraszamy Parafian do licznego uczestnictwa w tych uroczystościach.

 

 

ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO– 18 niedziela zwykła  06.08.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 1. We środę święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), patronki Europy.
 1. Dzisiejsza składka zostanie przeznaczona na potrzeby Archidiecezji.
 1. W niedzielę 20 sierpnia, w naszej miejscowości odbędą się Dożynki Parafialne. Msza św. dziękczynna za zebrane plony zostanie odprawiona o godz. 15.00. Zapraszamy parafian wraz z wieńcami dożynkowymi do udziału w tych uroczystościach.
 1. Dożynki Archidiecezji Przemyskiej oraz Województwa Podkarpackiego w tym roku zostały zaplanowane na niedzielę 27 sierpnia w parafii Długie. Mszę św. o godz. 12.00 odprawi Metropolita Przemyski Abp Adam Szal.

        

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Mateusz Ulman oraz Agnieszka Maria Staszczak, zap. II

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17 niedziela zwykła  30.07.2017

 

 1. We wtorek rozpoczyna się sierpień - miesiąc trzeźwości.
 1. We środę Nowenna do Matki Bożej N.P.
 1. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 1. Spowiedz św. w piątek przed Mszą świętą poranna i wieczorną.
 1. Odwiedziny chorych w piątek od 9.00.
 1. Przyszła niedziela to Święto Przemienienia Pańskiego. Po Mszach św. o 9.00 oraz 11.00 zmiana tajemnic różańca świętego. Przed wieczorną Mszą św. o 16.30 nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem.

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Mateusz Ulman, kawaler, s. Edwarda i Stanisławy Stafiej, ur. w Łańcucie, zam. w Albigowej oraz Agnieszka Maria Staszczak, panna, c. Marka i Małgorzaty Gruszeckiej, ur. w Mielcu, zam. w Mielcu, zap. I

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 16 niedziela zwykła  23.07.2017

 

 1. Dzisiaj po wszystkich Mszach św. błogosławimy kierowców i ich pojazdy mechaniczne, by bezpiecznie służyły wszystkim użytkownikom. Przy tej okazji zbierać będziemy ofiary do puszki na środki transportu dla misjonarzy.
 1. We wtorek święto św. Jakuba Apostoła. We środę śww. Joachima i Anny, Rodziców NMP.
 1. Składam serdeczne Bóg zapłać następującym instytucjom i osobom za zorganizowanie w zeszłą niedzielę XVIII Festiwalu Kwiatów – Albigowa 2017:

- pani Janinie Kuźniar, przewodniczącej Wojewódzkiej Rady KGW w Rzeszowie i Gminnej Rady KGW w Łańcucie,

- Kołu GW w Albigowej,

- Centrum Kultury Gminy Łańcut

- Ośrodkowi Kultury w Albigowej

- członkom OSP w Albigowej

- sołtysowi wsi Albigowa, panu Aleksandrowi Kisała.

- wszystkim osobom, które przyczyniły się do uświetnienia tej uroczystości.

 1. Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli z racji składki inwestycyjnej.
 1. Błogosławieństwo dzieci…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 15 niedziela zwykła  16.07.2017

 

 1. Dzisiaj w naszej parafii o godz. 14.00 dodatkowa Msza św., która rozpocznie obchód ważnego dorocznego wydarzenia, jakim jest organizowany od wielu lat Festiwal Kwiatów. W tym roku po raz XVIII zapraszamy miłośników kwiatów. Po uroczystej Eucharystii w barwnym korowodzie uczestnicy przejdą na plac przed Ośrodkiem Kultury, gdzie odbędzie się festyn kwiatowy. Z tej racji nie będzie popołudniowej adoracji Najświętszego Sakramentu. Po południu Msza św. o godz. 17.00
 1. W sobotę święto św. Marii Magdaleny.
 1. W związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa w najbliższą niedzielę po każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa pojazdów mechanicznych. Ofiary składane do puszek z racji poświęcenia pojazdów będą przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.
 1. Błogosławieństwo dzieci.

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Grzegorz Józef Nowak oraz Kinga Anna Bytnar, zap. II

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 14 niedziela zwykła  09.07.2017

 

 1. Dziś po południu sama Msza św. bez nabożeństwa.
 1. We wtorek święto św. Benedykta, Patrona Europy.
 1. We czwartek (13.07), po Mszy św. wieczornej procesja fatimska z odmówieniem różańca.
 1. Wyjazd na wycieczkę do Zakopanego we czwartek (13.07), o godz. 6.00 z parkingu przy kościele.
 1. W piątek 14.07 odbędzie się w naszej parafii całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Główną intencją adoracji jest usilna prośba i modlitwa o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne, misyjne oraz modlitwa za powołanych. Adoracja rozpocznie się tuż po Mszy św. porannej i potrwa do wieczornej Mszy św. O godz. 17.30 zostanie zakończona nabożeństwem.

Zapraszamy poszczególne wspólnoty modlitewne:

   7.30 –  8.00  - ci, którzy brali udział w porannej Mszy świętej

  8.00 –  9.00  - emeryci stanu żeńskiego

  9.00 -  10.00 – emeryci stanu męskiego

10.00 – 11.00  - Rada Duszpasterska

11.00 – 12.00  - Podwórkowe Kółko Różańcowe + Bielanki

12.00 – 13.00  - OAZA + schola + ministranci

13.00 – 15.00  - Róże Różańcowe

WSPÓLNA KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

15.15 – 16.00  - Akcja Katolicka

16.00 – 17.00  - Domowy Kościół

17.00 – 17.30  - Apost. Dobrej Śmierci + Ruch Matek w Modlitwie.

 

 1. W przyszłą niedzielę (16.07. 2017),  w naszej parafii odbędzie się doroczna uroczystość XVIII Festiwal Kwiatów. Organizatorzy serdecznie zapraszają parafian i miłośników kwiatów na Mszę św. dziękczynną na godz. 14.00. Po Eucharystii w barwnym korowodzie uczestnicy przejdą na plac przed Ośrodkiem Kultury, gdzie odbędzie się festyn kwiatowy.
 1. Kolejna składka inwestycyjna w przyszłą niedzielę.
        8. Wójt Gminy Łańcut informuje, że mieszkańcy Gminy mają możliwość ubiegania           się o dofinansowanie na Odnawialne Żródła Energii - montaż instalacji                                   fotowoltaicznych. Informacje pod nr. tel: 17-2246092, lub                                                                                 www.gminalancut.pl (UGŁ - pok. nr 29).
 
 1. Błogosławieństwo dzieci.

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

 

Grzegorz Józef Nowak, kawaler, s. Adama i Marii Bratek, ur. w Łańcucie, zam. w Albigowej oraz Kinga Anna Bytnar, panna, c. Janusza i Ludmiły Cwynar, ur. w Łańcucie, zam. w Albigowej, zap. I

 

Andrzej Adam Rejman  oraz  Klaudia Maria Florek, zap. II

                 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 13 niedziela zwykła  02.07.2017

 

 

 1. Dzisiaj I niedziela m-ca lipca. Zmiana tajemnic różańca świętego dla dzieci i młodzieży po Mszy św. o godz. 9.00, dla starszych po sumie. Popołudniowe wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, którą zakończy nabożeństwo o godz. 16.30.
 1. W poniedziałek święto św. Tomasza Apostoła, w sobotę wspominamy św. Jana z Dukli.
 1. Wycieczka do Warszawy i Niepokalanowa w dniu jutrzejszym wyruszy 0 godz. 5.00 z parkingu przy kościele. Msza św. na rozpoczęcie wycieczki zostanie odprawiona przed wyjazdem o godz. 04.30.
 1. We środę po Mszy św. wieczornej Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.
 1. W tym tygodniu przypadają I czwartek i piątek miesiąca.
 1. W piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00.
 1. Błogosławieństwo dzieci.

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

 

Andrzej Adam Rejman, kawaler, s. Stanisława i Teresy Bem, ur. w Łańcucie, zamieszkały w Siennowie  oraz , Klaudia Maria Florek, panna c. Adama i Lidii Machała, ur. w Przeworsku, zam w Siennowie, zap. I 

                 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 12 niedziela zwykła  25.06.2017

 

 1. Rozpoczęły się wakacje. Wszystkim dzieciom, młodzieży oraz nauczycielom życzymy obfitych łask Bożych do twórczego i roztropnego wykorzystywania tego czasu. Pamiętajmy o niedzielnej Eucharystii.
 1. Dzisiaj o godz. 11.00 Msza święta koncelebrowana, której będzie przewodniczył Ks. neoprezbiter Jan Ingot. Na zakończenie wiernym udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.
 1. Trwa miesiąc czerwiec. Codziennie po Mszy św. wieczornej nabożeństwo ku uczczeniu Najświętszego Serca Pana Jezusa, natomiast dzisiaj o godz. 16.30.
 1. We czwartek Uroczystość śww. Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte o godz. 7.00, 11.00, 18.00  - (nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30). Ofiary zebrane w tym dniu zostaną przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 1. W piątek zakończenie nabożeństw czerwcowych.
 1. W tym tygodniu przypada I sobota m-ca lipca.Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej.
 1. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańca świętego po Mszy św. o godz. 9.00 oraz po sumie.
 1. Codziennie Msze święte o w naszym kościele o godz. 7.00 oraz 18.00.
 1. Trwają zapisy na Pieszą Przemyską Pielgrzymkę na Jasną Górę.
 1. Dnia 28 czerwca (środa), od godz. 12.00 – 14.00, Albigowa 815, odbędzie się bezpłatne badanie wzroku. Rejestracja pod nr tel: 17- 226 76 18. Organizatorzy zapraszają.
 2. Błogosławieństwo dzieci.
 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Mateusz, Andrzej Kuźniar oraz Natalia, Justyna Baran, zap. II 

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 11 niedziela zwykła  18.06.2017

 

 1. Dzisiaj po sumie procesja z Najświętszym Sakramentem i popołudniowe wystawienie. O godz. 16.30 – nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. wieczornej spotkanie dla członków Akcji Katolickiej.
 1. Trwa Oktawa Bożego Ciała. W czwartek na zakończenie poświęcenie wianków oraz błogosławieństwo dzieci.
 1. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to jednocześnie ostatni dzień obecnego roku szkolnego. Masze święte w tym dniu zostaną odprawione w godzinach: 7.00; 10.00 – na zakończenie roku szkolnego oraz 18.00
 1. Gorąco proszę, aby dzieci i młodzież skorzystali ze spowiedzi świętej na zakończenie roku szkolnego. Będzie taka możliwość codziennie przed Mszą świętą.
 1. W sobotę Uroczystość Narodzenie św. Jana Chrzciciela.
 1. W przyszłą niedzielę na sumie gościć będziemy neoprezbitera ks. Jana Inglota.
 1. W dniach: 06 – 15 lipca odbędzie się XXXVII Przemyska Piesza Pielgrzymka z Łańcuta na Jasną Górę. Zapisy przyjmowane są w kancelarii parafialnej:  Łańcut – Fara, w zakrystii oraz pod numerem: 574 373 126. Koszt uczestnictwa w pielgrzymce wynosi 130 zł. Druga i kolejna osoba z rodziny płaci 70 zł. Wszelkich informacji na temat pielgrzymki udziela ks. Wiktor Florek z łańcuckiej Fary. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w niedzielę 25 czerwca o godz. 17.00 w kościele farnym w Łańcucie.
 1. W związku z kończącym się rokiem szkolnym, wszystkim osobom (dzieciom, młodzieży i starszym), należącym do grup modlitewnych w naszej parafii składam serdeczne Bóg zapłać za całoroczną formację, branie udziału w spotkaniach oraz za angażowanie się w życie liturgiczne parafii. Dziękuję ks. Łukaszowi, pani katechetce i wszystkim animatorom oraz przełożonym poszczególnych grup.
 1. Błogosławieństwo dzieci na zakończenie Mszy świętej.

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Mateusz, Andrzej Kuźniar, kawaler, s. Piotra i Haliny Sanek, ur. w Rzeszowie, zam. w Albigowej oraz Natalia, Justyna Baran, panna, c. Mirosława i Danuty Cwynar, ur. Łańcucie, zam. w Albigowej, zap. I

 

Michał Świątoniowski oraz Barbara Hawrozap. II     

 

Damian, Stanisław Czupryniak oraz Monika, Magdalena Karaś  – zap. II                                                                                                                        

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 11.06.2017

 

 1. Dziś w  Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się okres komunii wielkanocnej.
 1. We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Antoniego z Padwy. Na zakończenie Mszy św. wieczornej poświęcenie lilii. Po Mszy św. procesja i różaniec fatimski (13.06).
 1. We czwartek Uroczystość Bożego Ciała i Krwi Chrystusa. Zgłębiać będziemy misterium obecności Chrystusa w Kościele prze dar Eucharystii. Msze św. w porządku niedzielnym. Po sumie procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy:

Ołtarz I: kobiety

Ołtarz II: młodzież

Ołtarz III: Ochotnicza Straż Pożarna

Ołtarz IV: Akcja Katolicka

Dzieci zapraszamy do sypania kwiatów. W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W każdym dniu oktawy Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.

 1. W piątek (16.06), po Mszy św. wieczornej Nowenna do Św. Jana Pawła II z ucałowaniem relikwii.
 1. W sobotę, po Mszy św. wieczornej i procesji ostatnia katecheza miesięczna przed wakacjami dla wszystkich gimnazjalistów.
 1. Spotkania grup modlitewnych w nadchodzącym tygodniu:

                    wtorek – zbiórka dla ministrantów ze SP (17.00)

                    środa - zbiórka dla ministrantów z gimnazjum i ponadgimnazjalnej (18.30)

                    piątek – OAZA młodzieżowa (po Mszy św. wieczornej)

                    piątek – „Wieczernik” (20.00)

                    sobota – ODB

 1. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Rzeszowa na koncert:„Jednego Serca, Jednego Ducha” w Uroczystość Bożego Ciała. Zbiórka przy kościele, godz.. 18.00 (10 zł od osoby). Zapraszamy także do wzięcia udziału w wycieczkach do: Warszawy i Niepokalanowa (03-04.07) Zakopanego i Ludźmierza (13-15.07). Są jeszcze wolne miejsca!
 1. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna. Po Mszy św. wieczornej spotkanie dla członków Akcji Katolickiej.
 1. Błogosławieństwo dzieci.

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Michał Świątoniowski, kawaler, s. Stanisława i Antoniny Falger, ur. w Łańcucie, zam. w Albigowej oraz Barbara Hawro, panna, c. Aleksandra i Stanisławy Balawender, ur. w Łańcucie, zam. w Handzlówce – zap. I      

----------------------------------                                                                                                                                                                      

Damian, Stanisław Czupryniak, kawaler, s. Józefa i Anny Błąd, ur. w Łańcucie, zam. w Albigowej oraz Monika, Magdalena Karaś, panna, c. +Roberta i Anny Misiurek,  ur. w Puławach  i tam zamieszka  – zap. I                                                                                                                                                                              

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 04.06.2017

 

 1. Trwa miesiąc czerwiec, codziennie po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
 1. Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny za pobożne, publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu”. Po Mszy św. o godz. 9.00 oraz 11.00 zmiana tajemnic różańca świętego.  Po sumie Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja popołudniowa. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 16.30, na które gorąco zapraszamy.
 1. W poniedziałek , Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00 oraz 18.00.
 1. We środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 1. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlić się będziemy za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego.
 1. Najbliższa niedziela to Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tym dniu kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
 1. W parafii, w najbliższym czasie organizowane będą następujące wycieczki:

- Rzeszów (Boże Ciało - po południu) wyjazd na koncert „Jednego Serca                     Jednego Ducha”.  Zapisy przyjmujemy w zakrystii, lub u ks. Łukasza.

- Warszawa, Niepokalanów: (3 – 4. 07.2017) - dla ministrantów, bielanek oraz        scholi,

- Zakopane, Ludźmierz: (13 – 15.07.2017) – dla wszystkich chętnych. Zapisy              przyjmujemy w zakrystii.

 1. Spotkania grup modlitewnych w nadchodzącym tygodniu:

                    piątek – OAZA młodzieżowa

                    sobota – ODB

 1. Błogosławieństwo dzieci.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 28.05.2017

 

 1. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 1. Za tydzień, w niedzielę, Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W liturgii kończy się czas paschalny.
 1. W poniedziałek o godz. 19.30 zostanie odprawiona Msza św. o urodzaje i Boże błogosławieństwo w pracy na roli przy trzecim ołtarzu, której ze względu na deszczową pogodę nie udało się odprawić.
 1. We wtorek po nabożeństwie majowym w organistówce odbędzie się spotkanie dla matek wyrażających chęć przynależenia do Ruchu Matek w Modlitwie.
 2. We środę Święto Nawiedzenia NMP, zakończenie nabożeństw majowych. Wieczorna Eucharystia zostanie odprawiona w int. żyjących i zmałych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci. Przed Mszą św. Apostolstwo poprowadzi różaniec.
 1. We czwartek, 1 czerwca Dzień Dziecka.
 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca czerwca. W piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach.
 1. Spotkania grup modlitewnych w nadchodzącym tygodniu:

                    poniedziałek – „Wieczernik” (19.00)

                    wtorek – kandydaci na ministrantów (16.45)

                    - na Mszy św. o godz. 18.00 przyjęcie kandydatów do grona ministrantów

                    piątek – Oaza młodzieżowa         

 1. Błogosławieństwo dzieci.

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

 

Grzegorz, Tadeusz Głowa oraz Łucja, Maria Szylar,  – zap. II                                                                                                                                                                              

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 6 niedziela wielkanocy – 21.05.2017

 

 1. Dziś po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do Mszy św. wieczornej. O godz. 16.30 nabożeństwo majowe. Po Mszy św. wieczornej na plebanii odbędzie się spotkanie dla członków Akcji Katolickiej (godz. 18.00).
 1. W tym tygodniu: poniedziałek, wtorek i we środę przypadają dni modlitw o urodzaje (Dni Krzyżowe). Modlić się będziemy o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy na roli. W poniedziałek Msza św. o godz. 19.30 w dzielnicy Honie (przy kapliczce obok Domu Strażaka). Wtorek o godz. 19.30 w dzielnicy Granica (przy kapliczce u pana Stanisława Reizera). Środa o godz. 19.30 w dzielnicy……..w sąsiedztwie p. Zofii Cwynar, nr 712 „B”. Prosimy mieszkańców okolicznych miejsc do wzięcia udziału we Mszy świętej.
 1. W piątek rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 1. W sobotę po Mszy św. wieczornej, w kościele katecheza dla wszystkich uczniów Gimnazjum. Obecność na tym spotkaniu jest obowiązkowa!
 1. W najbliższą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 2. Msze św. codziennie o godz. 7.00 oraz 18.00. Nabożeństwo majowe o godz. 18.30. Gorąco zachęcamy do udziału w "majówkach".
 3. Spotkania grup modlitewnych w nadchodzącym tygodniu:

                    wtorek  (16.30) – zbiórka dla kandydatów na ministrantów

                    piątek – OAZA młodzieżowa

                    sobota – ODB

 1. Błogosławieństwo dzieci.

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Grzegorz, Tadeusz Głowa, kawaler, s. Janusza i Elżbiety Noga, ur. w Łańcucie, zam. w Łańcucie, parafia pw. św. Michała Archanioła oraz Łucja, Maria Szylar, panna, c. Edwarda i Bogusławy Głuszek, ur. w Łańcucie, zam. w Handzlówce, należąca do parafii Albigowa – zap. I.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 5 niedziela wielkanocy – 14.05.2017

 

 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z klasy IV SP przeżywać będą I rocznicę Komunii św.
 1. Codziennie nabożeństwo majowe po Mszy św. wieczornej, dzisiaj o 16.30. gorąco zapraszamy.
 2. W gablocie przy wejściu bocznym do kościoła znajdują się informacje dotyczące wakacyjnego wypoczynku dla dzieci. Prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.
 1. We wtorek święto św. Andrzeja Boboli – patrona Polski. Jest to jednocześnie Dzień Papieski w naszej parafii.
 1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej na plebanii spotkanie dla członków  Akcji Katolickiej.
 1. Spotkania grup modlitewnych w nadchodzącym tygodniu:

                    niedziela – „Wieczernik” (19.00)

                    wtorek oraz czwartek  (16.30) – zbiórka dla kandydatów na ministrantów                                                             (zapraszamy chłopców z kl.III SP)

                    piątek – OAZA młodzieżowa

 1. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna.
 1. Ze strony wiernych z naszej parafii pojawiła się inicjatywa powołania do istnienia trwającego w wielu parafiach tzw. Ruchu Matek w Modlitwie. Powstał on 21 lat temu w Wielkiej Brytanii. Obecnie działa w ponad 90 krajach, w Polsce od 2002 roku. Jego celem jest modlitwa matek w intencji ich dzieci o rozwiązywanie ich problemów i usunięcie zagrożeń, które w obecnie trudnych czasach dotykają młode pokolenie. Chętne matki do członkostwa w tym ruchu prosimy o przybycie na krótkie spotkanie w piątek 19.05 – po nabożeństwie majowym.
 1. Po Mszy św. dzieci zapraszamy do ołtarza na indywidualne błogosławieństwo.

 

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 4 niedziela wielkanocy – 07.05.2017

 

 1. Dzisiaj w naszej parafii na sumie o godz. 11.00 Uroczystość I Komunii Świętej. Wszystkie dzieci oraz ich rodziny polecajmy Panu Bogu w modlitwie. Przez cały najbliższy tzw. „Biały Tydzień”, zapraszamy dzieci wraz z ich rodzinami do wspólnego dziękczynienia za dar i łaskę I spowiedzi i Komunii Świętej.
 1. W liturgii przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, Jest to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele.  Są to jednocześnie kolejne Kwartalne Dni Modlitw (tzw. Suche Dni Letnie).
 1. W poniedziałek Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, Patrona Polski. Jest to dzień imienin ks. bpa Stanisława Jamrozka. Osobę Solenizanta otaczajmy naszą modlitwą.
 1. Trwa miesiąc maj. Gorąco zachęcamy wszystkich wiernych do licznego udziału w nabożeństwach majowych, a szczególnie we Mszy św., która jest sprawowana codziennie o 7.00 oraz 18.00 - po niej majówka.
 1. Spotkania grup modlitewnych w nadchodzącym tygodniu:

                    wtorek – schola młodzieżowa (19.00)

                    piątek – OAZA młodzieżowa

                    sobota – ODB (16.30) 

 1. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby diecezji.
 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Kamil Pudło oraz Andżelika Studzińska,      zap. II

----------------------------------------

Artur, Adam Statkiewicz oraz Joanna, Magdalena Firszt,         zap. II

 

Kamil, Antoni Fałda oraz Katarzyna, Maria Musz,         zap. II

----------------------------------

Jakub Reizer oraz Maria Grad,           zap. II

----------------------------------

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 3 niedziela wielkanocy – 30.04.2017

 

 1. Dziś Niedzielą Biblijną rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Zachęcamy do częstej lektury Pisma Świętego.
 1. Za tydzień wypada Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpocznie Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Zmiana tajemnic różańca świętego po Mszy św. o godz. 9.00 i przed sumą
 1. W poniedziałek rozpoczynamy miesiąc maj. Bardzo gorąco zapraszamy na Mszę św. na godz. 18.00, a po niej na „majówkę”. Prosimy o liczny udział w tych maryjnych nabożeństwach szczególnie dzieci. Dla dzieci są przygotowane niespodzianki. Msza św. rano o godz. 7.00.
 1. We wtorek o godz. 19.00, w budynku plebanii odbędzie się kolejne spotkanie dla Członków Rady Duszpasterskiej. Serdecznie zapraszamy.
 1. We środę Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o godz. 7.30, 11.00 i 17.00.  O godz. 16.30 nabożeństwo majowe połączone z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Jest to ważny dzień dla Kościoła i naszej Ojczyzny.  Udekorujmy na ten miesiąc nasze domy symbolami maryjnymi oraz flagami.
 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedz św. w piątek od godz. 16.00 dla dzieci pierwszokomunijnych wraz z ich rodzinami oraz dla pozostałych wiernych. Spowiedz św. dla chorych od 9.00.
 1. W najbliższą niedzielę w naszej parafii o godz. 11.00 przeżywać będziemy podniosłą uroczystość I Komunii Świętej dla dzieci z klas III. Zapraszamy do licznego udziału w tym wydarzeniu liturgicznym i otoczmy modlitwą wszystkie dzieci i ich rodziny.
 1. We czwartek zbiórka dla ministrantów o godz. 17.00, w piątek OAZA młodzieżowa.  
 1. We czwartek po nabożeństwie majowym zapraszamy na spotkanie rodziców, których dzieci w tym roku przeżywać będą I rocznicę spowiedzi i Komunii świętej.
 1. Składka inwestycyjna z ubiegłej niedzieli wyniosła 9.464 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.
 2. Dobiegły końca prace budowlane przy nowych sanitariatach. W tym tygodniu budynek zostanie oddany do użytku. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom oraz tym, którzy pracowali przy jego budowie.
 1. Błogosławieństwo dzieci.

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:


Kamil Pudło, kawaler, s. Roberta i Ireny Kraska, ur. w Rzeszowie, zam. w Woli Małej oraz Andżelika Studzińska, panna, c. Dariusza i Małgorzaty Międlar, ur. w Łańcucie, zam. w Albigowej, zap. I     

---------------------------

Artur, Adam Statkiewicz, kawaler, s. Adama i +Ewy Dzwonnik, ur. w Przemyślu, zam. w Łańcucie, oraz Joanna, Magdalena Firszt, panna, c. Antoniego i Genowefy Południak, ur. w Rzeszowie, zam. w Albigowej, zap. I

---------------------------

Kamil, Antoni Fałda, kawaler, s. Marka i Ewy Dyrda,ur. w Łańcucie, zam. w Rakszawie oraz Katarzyna, Maria Musz, panna, c. Stanisława i Jadwigi Kruk, ur. w Rzeszowie, zam. w Albigowej, zap. I

---------------------------

Jakub Reizer, kawaler, s. Wojciecha i Danuty Józefczyk, ur. w Łańcucie, zam. w Albigowej oraz Maria Grad, panna, c. Stanisława i Małgorzaty Bartman, ur. w Łańcucie, zam. w Albigowej, zap. I

---------------------------

Andrzej, Piotr Sitek,  oraz Jolanta, Elżbieta Hanf, zap. II

---------------------------------

Damian Kluz, oraz Izabela Ustrzyk , zap. II

II NIEDZIELA  WIELKANOCY  - MIŁOSIERDZI BOŻEGO: 23.04.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. W Kościele rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Po sumie procesja wokół kościoła a po niej popołudniowe wystawienie Najświętszego Sakramentu aż do wieczornej Mszy św. O godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia. Można codziennie zyskiwać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu, publicznie wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum przez cały rok na Terenia Polski. Chorzy mogą zyskać odpust poza kościołem.
 1. W poniedziałek liturgiczne wspomnienie Św. Wojciecha – Patrona Polski, we wtorek św. Święto, św. Marka Ewangelisty, w sobotę św. Katarzyny Sieneńskiej.
 2. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Biblijną. Bedzie to Pierwszy Narodowy Dzień Czytania PISMA  ŚWIĘTEGO, pod hasłem "Bierz i czytaj". Lekturą będzie List Św. Pawła Apostoła do Galatów. Przed każdą Mszą św. 10 min.  lektor bedzie czytał wspomniany List. Zapraszamy do wspólnej lektury.
 1. Msze św. w tygodniu o 7.00 i 18.00.
 1. Spotkania grup modlitewnych w nadchodzącym tygodniu:

                    Wtorek – próba scholi młodzieżowej (19.00)

                    Piątek – OAZA młodzieżowa

                    Sobota – ODB

                    Niedziela – „Wieczernik” (19.00)

 1. Dziś po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na „Caritas”.
 1. W sobotę po Mszy św. wieczornej kolejna katecheza dla młodzieży gimnazjalnej – wszystkie oddziały. Obecność na tym spotkaniu jest obowiązkowa!

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Andrzej, Piotr Sitek, kawaler, s. Pawła i Jolanty Musz, ur. w Łańcucie, zam. w Albigowej oraz Jolanta, Elżbieta Hanf, panna, c. Bogusława i Danuty Flak, ur. w Rzeszowie, zam. w Malawie, zap. I

 

 

Damian Kluz, kawaler, s. Stanisława i Renaty Inglot , ur. w Łańcucie, zam. w Albigowej oraz Izabela Kustrzyk, panna, c. Ryszarda, ur. w Tomaszowie Lubelskim, zam. w Hucie Różanieckiej, zap. I

NIEDZIELA  ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO : 16.04.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Msze św. w dniu dzisiejszym są jeszcze o godz. 9.00 i 11.00 (nie będzie Mszy św. o 17.00).
 1. Jutro poniedziałek wielkanocny. Porządek Mszy św. niedzielny. Po sumie nowenna i procesja wokół kościoła.
 1. Rozpoczynamy tzw. biały tydzień – Octawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa na cały tydzień, dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 1. Msze św. w tygodniu o 7.00 oraz 18.00.
 1. Codziennie po Mszy św. wieczornej aż do przyszłej niedzieli trwać będzie nowenna do Miłosierdzia Bożego.
 1. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Po południu o godz. 15.00 zapraszamy do kościoła na Godzinę Miłosierdzia. Jest to zarazem patronalne święto „Caritas”. Po Mszy św. zbiórka do puszek na „Caritas”.

        7. W przyszłą  niedzielę składka inwestycyjna.

Dzisiaj jest

czwartek,
23 listopada 2017

(327. dzień roku)

Zegar

Jestem z wami.

Święta

Czwartek, XXXIII Tydzień zwykły Rok A, I Dzień powszedn

Liturgia słowa

Czytania:

 • Ewangelia:

Wyszukiwanie

Sonda

Czy modlisz się modlitwą różańcową?

sporadycznie

wcale

codziennie


Licznik

Liczba wyświetleń:
2542255