XIII NIEDZIELA  ZWYKŁA  27.06.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Rozpoczęły się wakacje. Wszystkim dzieciom, młodzieży oraz nauczycielom życzymy obfitych łask Bożych potrzebnych do twórczego i roztropnego wykorzystywania tego czasu. Pamiętajmy wszyscy o niedzielnej Eucharystii.
 1. Dzisiaj nabożeństwo do NSPJ o godz. 16.30. W czwartek zakończenie nabożeństw czerwcowych.
 1. We środę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Mszę święte o godz. 7.00, 10.00, 18.00. Składka z tego dnia zostanie przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Po Mszy św. wieczornej odbędzie się ostatnie przed wakacjami spotkanie dla Akcji Katolickiej w budynku plebanii.
 1. W nadchodzącym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca lipca. Spowiedź święta w czwartek od 17.30, w piątek od 17.15.  Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Adoracja w piątek do godz. 20.00.
 1. Przyszłą niedziela adoracyjna, zmiana tajemnic różańca świętego.
 1. Dzisiaj, po Mszach świętych odbywać się będzie zbiórka do puszek na leczenie i rehabilitację  „Waldka”.
 1. W dniach 7 – 10 lipca, odbywać się będą w Strachocinie kilkudniowe Wakacje z Bogiem dla dzieci i młodzieży, którzy ukończyli w tym roku następujące klasy:  VII, VIII oraz I ponadpodstawową. Koszt od jednej osoby wynosi 100 zł, resztę pokrywa Akcja Katolicka. Prosimy, aby zainteresowani zgłaszali się do w zakrystii. Zachęcamy do udziału.
 1. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom z racji złożonej składki inwestycyjnej oraz za ofiary, jakie udało się zebrać podczas Parafiady

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Maksymilian Cieszyński z Albigowej oraz Magdalena Drąg z Huciska, par. Przewrotne, zap. I

 

 

XII NIEDZIELA WIELKANOCNA  19.06.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy do udziału w procesji eucharystycznej codziennie, po Mszy św. wieczornej. Dzisiaj procesja po sumie a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu aż do nabożeństwa o godz. 16.30.
 1. Bóg zapłać za udział w procesji Bożego Ciała, najbardziej dzieciom a w szczególności tym Parafianom, którzy przygotowali tegoroczne piękne ołtarze.
 1. W czwartek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela (przeniesiona z 24 czerwca z racji przypadającej w tym dniu Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa). Jest to jednocześnie zakończenie oktawy Bożego Ciała. Zapraszamy do udziału w wieczornej Mszy Świętej rodziców z dziećmi, którym tradycyjnie udzielimy błogosławieństwa i obdarujemy słodyczami za piękny ich udział w tegorocznej Parafiadzie oraz w procesji Bożego Ciała i przez oktawę. Obędzie się też poświęcenie wianków.
 1. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Światowy dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Msze święte o godz. 7.00 oraz 18.00. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. O godz. 9.30 zapraszamy na dodatkową Mszę świętą dziękczynną dla uczniów klas 1 - 8,  która będzie zwieńczeniem kończącego się roku szkolnego 2021/22. Przypominamy uczniom o spowiedzi świętej na zakończenie czasu nauki.
 1. W sobotę liturgiczne wspomnienie Niepokalanego Serca  NMP.
 1. Dzisiaj składka inwestycyjna.
 1. Już możemy przystąpić do powolnego remontu kominów plebanii, aby następnie pomalować dach. Dlatego zwracam się z bardzo gorącą prośbą do naszych panów, aby jeśli dysponują chwilą wolnego czasu pomogli rozbierać te fragmenty, które nadają się do wymiany. Wcześniej zostanie przygotowane rusztowanie z zabezpieczeniami, by można było wykonywać pracę. Zapraszam do pomocy.
 1. W przyszłą niedzilę, po Mszach świętych. odbędzie się zbiórka do puszek na rehabilitację i dalsze leczenie „Waldka”.
 1. Zapraszamy wszystkie dzieci do ołtarza na błogosławieństwo i po obrazek.

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Tomasz Reizer oraz Joanna Hnatko, zap. II

Dariusz Wilk oraz Gabriela Olbrycht, zap. II

 

 

 

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJSWIĘTSZEJ

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 12.06.2022

 

 1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres komunii świętej wielkanocnej. O godz. 16.30 nabożeństwo do NSPJ.
 2. W dniu jutrzejszym, kolejne nabożeństwo fatimskie wraz z procesją.  Z racji liturgicznego wspomnienia ku czci św. Antoniego z Padwy błogosławć będziemy lilie.
 1. We wtorek, o godz. 19.00, w naszym kościele odbędzie się spotkanie dla uczestników wycieczki do Włoch, która będzie miała miejsce w m-cu sierpniu. Zapraszamy.
 1. We wtorek, po Mszy św. wieczornej zapraszamy na próbę wszystkie dzieci, które w tym roku zechcą sypać kwiaty w czasie procesji Bożego Ciała i przez trwającą Oktawę.
 1. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Zgłębiać będziemy misterium obecności Chrystusa w Kościele przez dar Eucharystii. Msze św. w porządku niedzielnym. Po sumie uroczysta procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy (cztery kaplice wokół kościoła). W tym roku procesja uda się do  ołtarzy w następującym kierunku i kolejności:

ołtarz I:  - (matki)       

ołtarz II: -  (ojcowie)     

ołtarz III: - (rodzice tegorocznych dzieci pierwszokomunijnych)

ołtarz IV: - (rodzice tegorocznej młodzieży, która w dniu wczorajszym przystąpiła do sakramentu bierzmowania)

 1. W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W każdym dniu oktawy Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.
 1. Serdeczne Bóg zapłać rodzicom oraz niektórym chłopcom z klas VIII, którzy ofiarnie pracowali, aby przygotować świątynie i jej obejście do uroczystości bierzmowania. 

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Tomasz Reizer z Albigowej oraz Joanna Hnatko z Albigowej, zap. I

Dariusz Wilk z Albigowejoraz Gabriela Olbrycht z Kosiny, zap. I

 

 

 

 

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 05.06.2022

 

 1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za publiczne odmówienie hymnu  „O Stworzycielu Duchu przyjdz”, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Przed południem zmiana tajemnic różańca świętego. Zapraszamy na popołudniową adorację Najświętszego Sakramentu, którą zakończy nabożeństwo do NS Pana Jezusa. Następnie Eucharystia.
 1. Jutro Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00 oraz 18.00.
 1. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlić się będziemy za kapłanów i o nowe powołania do życia w kapłaństwie.
 1. Bogu niech będą dzięki oraz wszystkim Parafianom o dobrym samarytańskim sercu za zorganizowanie i wspólne przeżycie naszego dorocznego święta Parafiady, która pod każdym względem została przygotowana znakomicie. Dziękujemy bardzo licznie zgromadzonym uczestnikom, w tym licznie przybyłym Gościom.
 1. W piątek, po wieczornej Mszy św. zbiórka dla wszystkich ministrantów.
 1. W najbliższą sobotę (11 czerwca), na Msza święta o godz. 17.00, w czasie której uczniowie klas VIII a,b przystąpią do sakramentu bierzmowania, którego udzieli im ks. bp Krzysztof Chudzio.
 1. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Propozycją jest, aby w tym roku ołtarze przygotowali:

ołtarz I:  - (matki)       

ołtarz II: -  (ojcowie)     

ołtarz III: - (rodzice tegorocznych dzieci pierwszokomunijnych, kl. III a,b)

ołtarz IV: - (rodzice kandydatów do sakramentu bierzmowania, kl. VIII a,b) 

 1. Błogosławieństwo dzieci.

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Dawid Kopeć oraz Kinga Trojniar, zap. II

 

 

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 29.05.2022

 

 1. Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej Archidiecezji święcenia diakonatu. W najbliższą niedzielę w Bazylice Archidiecezjalnej w Przemyślu święcenia kapłańskie. Otoczmy kandydatów do święceń modlitwą.
 1. Dzisiaj dodatkowa Msza święta o godz. 15.00 rozpoczynająca Parafiadę. Zapraszamy do modlitwy i wspólnego świętowania wszystkich Parafian i Gości.
 1. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 1. We wtorek święto Nawiedzenia NMP, zakończenie nabożeństw majowych. Wieczorna Msza święta będzie sprawowana w intencji żyjących i zmarłych członków ADŚ, przed Eucharystią różaniec do Matki Bożej Bolesnej. Od środy rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. Zarówno po porannej, jak i wieczornej Mszy świętej litania do NS Pana Jezusa.
 1. We środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. spotkanie dla „Matek w modlitwie”.
 1. W nadchodzącym tygodniu przypadać będą pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca czerwca. Spowiedz święta w czwartek od godz. 17.30, w piątek od 17.00. Przypominamy, aby dzieci i młodzież potraktowali tę spowiedź jako kończącą rok szkolny.
 1.  W piątek odwiedziny chorych. Wieczorem adoracja do godz. 20.00
 1. W najbliższą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W liturgii kończy się czas paschalny. Zmiana tajemnic różańca świętego.
 1. W minionym tygodniu odbyło się spotkanie Rady Duszpasterskiej. Omówiliśmy wiele istotnych spraw dotyczących funkcjonowania naszej Parafii w zakresie jej wymiaru duszpastersko – liturgicznego oraz remontowo – budowlanego. Najważniejszą zawsze pozostanie kwestia naszej religijności. Powszechnie zauważamy kryzys związany z praktykowaniem wiernych. Papież w swoim nauczaniu mówi o „(…), nieprzyjaznym otoczeniu, obojętnym i głuchym na orędzie Ewangelii, na przeżywanie niedzielnej Eucharystii w rodzinie”. Przypomina także o : „(…), związku parafianina z własnym terytorium na którym żyje”, oraz  o tym, że „(…), nie można być w Kościele jedynie biorcą, który nie daje z siebie nic. Kościół nie jest jedynie po to, aby czerpać z jego zasobów i bogactw, ale także, aby w nim dzielić się swoimi talentami…” (JP II). Dlatego kieruję gorący apel szczególnie do rodziców, aby w całym procesie wychowywania swoich dzieci uwzględnili tak bardzo ważny ich rozwój duchowy. Duchowni, małżonkowie oraz rodzice – wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za zobowiązania podjęte przed Bogiem, Kościołem, Biskupem i przed sobą do jakich zdeklarowaliśmy się. Dotrzymajmy tego słowa.

Podjęliśmy też pewne działania na rzecz naszych obiektów parafialnych:

- ocieplenie stropu naszej świątyni (obecny rok)

- czyszczenie i częściowe przemalowanie całości prezbiterium (przyszły rok, po Wielkanocy)

- przemalowanie całego pokrycia dachowego plebanii, remont kominów (obecny rok)

- generalny remont schodów przy organistówce oraz montaż nowych drzwi (obecny rok)

- remont schodów oraz ciąg dalszy ogodzenia starego cmentarza (obecny rok)

 1. Spotkanie pielgrzymkowe uczestników wyjazdu do Włoch (2-11.08), odbędzie się 14 czerwca, po Mszy św. wieczornej w naszym kościele. Zapraszamy.
 1. Obecnie montowanych jest 14 ławek, które zostaną ustawione przy kościele i posłużą nam przez cały letni sezon.
 1. Błogosławieństwo dzieci na zakończenie Mszy świętej.

 

 Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Dawid Kopeć z Palikówkioraz Kinga Trojniar z Albigowej, zap. I

Mariusz Pilarski oraz Katarzyna Nawojska, zap. II

Maciej Krzywonos oraz Paulina Ruszel, zap. II

 

 

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA  22.05.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Od poniedziałku do środy przypadają dni modlitw o urodzaje, tzw. Dni Krzyżowe. Prosić będziemy  o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy na roli.
 1. We środę, o godz. 20.00, odbędzie się spotkanie dla Rady Duszpasterskiej. Serdecznie zapraszam.
 1. Zbiórka dla ministrantów odbędzie się w piątek po majówce.
 1. W sobotę, po nabożeństwie majowym zapraszamy na kolejną katechezę parafialną dla kandydatów przed bierzmowaniem. Zapraszamy tylko klasy VI i VII a,b
 1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej Archidiecezji święcenia diakonatu.  Modlitwą otoczmy kandydatów do święceń. O godz. 15.00 dodatkowa Msza święta, która rozpocznie tegoroczną Parafiadę. Zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w tym religijno – kulturalnym wydarzeniu dorocznym. W kościele po południu też będzie sprawowana wieczorna Eucharystia o godz. 17.00, którą poprzedzi nabożeństwo majowe o godz. 16.30.
 1. Na wycieczkę do Włoch (2-11.08), posiadamy już pełny stan uczestników. W najbliższym czasie planujemy spotkanie organizacyjne, o którym poinformujemy.
 1. Błogosławieństwo dzieci

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Mariusz Pilarski z Kcyni, diec bydgoska oraz Katarzyna Nawojska z Albigowej, zap. I

Maciej Krzywonos z Głuchowa oraz Paulina Ruszel z Albigowej, zap. I

V NIEDZIELA WIELKANOCNA  15.05.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i popołudniowa indywidualna adoracja. Nabożeństwo majowe o godz. 16.30, po nim Eucharystia. Spotkanie dla Akcji Katolickiej o godz. 18.00
 1. W poniedziałek święto św. Andrzeja Boboli. Nabożeństwo majowe połączone z nowenna do św. Jana Pawła II
 1. W najbliższy piątek przypada kolejna rocznica święceń biskupich ks. bp. Stanisława Jamrozka. W sobotę rocznica ingresu ks. abp. Adama Szala do bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu
 1. W piątekę, po nabożeństwie majowym spotkanie z oazą.

5.     W ostatnią niedzielę maja (29.05), br. w naszej miejscowości odbędzie się Parafiada. Jest to Rodzinny Festyn o charakterze religijno - kulturalnym, którego głównym organizatorem,  jak sugeruje sama nazwa jest Parafia. Wszyscy się czujmy zaproszeni do udziału w przeżywaniu tego święta. O godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza św., a po niej udamy się na plac przy GOK w Albigowej, by wspólnie świętować. W programie występy, zabawy, pokazy, kuchnia regionalna itp. Tym razem wystąpi miejscowy zespół muzyczny….. Planowane zakończenie całego wydarzenia Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. Gorąco zapraszamy do wspólnego świętowania. Po południu będzie też Msza św. o godz. 17.00.

6.     W trwającym Roku Rodziny „Amoris laetitia” wraz z Duszpasterstwem Rodzin zapraszamy wszystkie rodziny naszej Archidiecezji Przemyskiej (wraz  dziećmi), do udziału w Rekolekcjach RODZINA33, przygotowanych przez Fundację Tota Tua, trwających w dniach: 24.05 – 25.06.2022. Rekolekcje te będziemy przeżywać duchowo poprzez łączność internetową z naszą telewizją Fara.tv i osobistą pracę w ciągu 33 dni. Aby wziąć udział w tych rekolekcjach należy zgłosić swoją rodzinę poprzez formularz. O szczegółach będziemy informować na antenie Radia i wiadomościach zwrotnych do tych, którzy dokonają rejestracji. Zapisy trwają do 23 maja br. Należy wypełnić formularz rejestracji i zgłosić swój udział w Rodzina33. Kontakt w sprawie udziału w rekolekcjach: 16 6767001 (biuro Radia Fara, poniedziałek – piątek, godz.  9-12, 14-17)

7.     Błogosławieństwo dzieci.

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Jakub Flejszar oraz Monika Michna, zap. II

 

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA  08.05.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw do służby w Kościele. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 dzieci klas czwartych dostąpią łaski I rocznicy swojej I Komunii Świętej. Nabożeństwo majowe o godz. 16.30
 2. Składamy gorące podziękowania pod adresem wszystkich dzieci, które w ubiegłą niedzielę przystąpiły do I Komunii Świętej w naszej parafii za piękny ich udział w tygodniu dziękczynienia za dar Eucharystii. Oby ten zapał i entuzjazm eucharystyczny w nich ciągle trwał. Dziękujemy ich rodzicom wraz z rodzinami. Bóg zapłać.
 3. W poniedziałek uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, patrona Polski.
 4. W  piętek nabożeństwo fatimskie połączone majowym. Po Mszy św. wieczornej procesji z figurką Matki Bożej i różaniec
 5. W sobotę Święto Św. Macieja Apostoła.
 6. W dniu 14 maja br, w Domu Katolickim Roma – ul. Grodzka 11, w Przemyślu, rozpoczynają się Warsztaty dla Małżonków pod hasłem „Kochajmy od nowa”. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych małżonków. Plakat informacyjny znajduje się w gablocie ogłoszeń parafialnych. Zgłoszenia trwają do 9 maja.
 7. Stowarzyszenie „Dla Albigowej” i Ośrodek Kultury w Albigowej zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu „Albigowskie opowieści” w czwartek 12 maja br. o godz. 19.00 w białej Sali GOK.  (spotkanie potrwa ok. 1,5 godz.). Wstęp wolny.
 8. Codziennie nabożeństwa majowe po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy do udziału.
 9. Zbiórka ministrantów w piątek (13.05), o godz. 17.30. Spotkanie oazowe w sobotę, po nabożeństwie majowym. Zapraszamy dzieci i młodzież.
 10. Za tydzień składka na parafie potrzebujące pomocy. Po Mszy św. wieczornej spotkanie dla Akcji Katolickiej.

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Jakub, Andrzej Flejszar z Albigowejoraz Monika, Ewa Michna z Soniny, zap. I

 

III NIEDZIELA WIELKANOCNA  01.05.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Przeżywamy niedzielę adoracyjną. Po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańca świętego.
 1. Dzisiaj w naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej. W czasie Mszy świętej o godz. 11.00  dzieci z klas III „a” i „b” po raz pierwszy przystąpią w pełni do stołu eucharystycznego. Polecajmy te dzieci i ich rodziny w naszej modlitwie. Od jutra dzieci te przeżywać będą tydzień wdzięczności za dar otrzymanej Eucharystii, zwany „Białym Tygodniem”.
 1. Rozpoczynamy piękny maryjny miesiąc maj. Nabożeństwa majowe odbywać się będą w naszym kościele codziennie, uroczyście po Mszy św. wieczornej (godz.18.30) oraz po porannych Mszach  św. (litania recytowana). W niedzielę o godz. 16.30. Bardzo gorąco zachęcamy do codziennego odmawiania Litanii Loretańskiej. Postarajmy się też udekorować nasze domy, wystawiając w oknie obraz, lub figurkę Matki Bożej, a także flagą.
 1. Rozpoczynamy XIV Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Znajdzmy odrobinę wolnego czasu, aby wziąć do ręki Pismo Święte i zagłębić się w jego lekturę. Ze względu na Komunię świętą, dzisiaj po sumie nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu.
 1. We wtorek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki Polski i archidiecezji przemyskiej. Msze święte będą sprawowane w porządku niedzielnym.
 1. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Pozniej spotkanie formacyjne dla „Matek w modlitwie”.
 1. W nadchodzącym tygodniu przypadać będą pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedz święta w czwartek i piątek od godz. 17.00. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Przed południem odwiedziny chorych.
 1. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. W tym dniu, w czasie Mszy świętej o godz. 11.00 dzieci z klas IV przeżywać będą I rocznicę swojej I Komunii Świętej. Jutro, po nabożeństwie majowym odbędzie się spotkanie organizacyjne z rodzicami tych dzieci. Zapraszamy.
 1. Zapraszamy do udziału w pielgrzymko – wycieczce do Włoch, w dniach: 2-11.08.2022. 

 

 

NIEDZIELA  W OKTAWIE WIELKANOCY

MIŁOSIERDZIA BOŻEGO  24.04.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiejszą Niedzielą Bożego Miłosierdzia rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Po sumie procesja wokół kościoła i popołudniowa adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończy nabożeństwo Godziny Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Zachęcamy do częstego odmawiania Koronki. Można codziennie zyskiwać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami na terenie Polski za odmówienie tej modlitwy  w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum. Chorzy mogą ten odpust zyskać poza kościołem. 
 1. We wtorek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski, która tym razem została przeniesiona z 23 kwietnia ze względu na Oktawę Wielkanocy.
 1. W piątek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy.
 1. W najbliższą niedzielę  rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W czasie Mszy świętej o godz. 11.00 odbędzie się w naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej dzieci klas trzecich. Spowiedz święta dla tych dzieci i ich rodzin odbędzie się w piątek od 16.30. Gorąca prośba, aby w czasie uroczystości komunijnej pierwszeństwo w zajmowaniu miejsca w ławkach mieli członkowie rodzin tych dzieci oraz ich goście. Zmiana tajemnic różańca świętego, po Mszy św. o godz. 9.00
 1. W niedzielę 8 maja, czasie Mszy świętej o godz. 11.00 dzieci klas czwartych przeżyją I rocznicę swojej Komunii Świętej. Aby bliżej omówić tę uroczystość, zapraszamy rodziców tych dzieci na spotkanie w poniedziałek (2 maja), po majówce. 
 1. Nasza parafia we współpracy z Biurem Podróży Mateo Ravel zamierza zorganizować pielgrzymko – wycieczkę do Włoch, w dniach: 02-11.08.2022. W programie znajdą się następujące miejsca: Wiedeń – wzgórze Kahlenberg (Jan III Sobieski…), Wenecja, Asyż, Rzym (2 dni), Monte Cassino,  Pompeje, Ojciec Dolindo, San Giovanni Rotundo - św. O. Pio, Neapol, Lanciano, Loreto, Manopello, Padwa. Szczegółowy program znajduje się w gablocie ogłoszeń parafialnych. Koszt jednego uczestnika  dla grupy liczącej minimum 45 osób wyniesie: 480 euro + 1000 zł, natomiast dla grupy liczącej minimum 37 osób wyniesie: 480 euro + 1200 zł.  Zapraszamy chętnych do udziału.
 1. Dzisiaj składka inwestycyjna, natomiast do puszek na Caritas.
 1. Bóg zapłać rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za sprzątanie kościoła i obejścia przed uroczystością I Komunii Świętej ich dzieci.
 1. Błogosławieństwo dzieci.

 

 

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY  18.04.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Rozpoczynamy Oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem na cały najbliższy tydzień świętowania Pamiątki Zmartwychwstania Chrystusa Pana. Dzisiaj po sumie nowenna do Miłosierdzia Bożego i procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.
 1. Codziennie po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
 1. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 1. Najbliższa niedziela jest w Kościele Niedzielą Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.00 zostanie odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 1. Za tydzień składka inwestycyjna oraz po Mszach świętych do puszek na potrzeby Caritas.

PROGRAM ADORACJI

 

WIELKI PIĄTEK

 

7.00 – 10.00 – Róże Żywego Różanca

 

pw. św. Rodziny z Nazaretu

pw. św. Józefa

pw. św. Jana Pawła II

pw. św. Elżbiety

 

10.00 – 11.00 -  „Ruch Matek w Modlitwie”

 

11.00 – 13.00 – Róże Żywego Różańca

 

pw. św. Jana Bosco

pw. św. Faustyny

pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus

pw. św. Antoniego

 

13.00 – 14.00 – mieszkańcy / sąsiedzi kościoła

 

14.00 -  15.30 – przerwa na Drogę Krzyżową

 

16.00 – 17.00 – Akcja Katolicka  

 

 

WIELKA SOBOTA

 

7.00 – 9.00 – Róże Żywego Różanca

 

pw. św. Barbary

pw. św. Anny

pw. św. Heleny

pw. św. Marii Magdaleny

 

12.00 – 14.00 – parafianie z Honi i Granicy

 

14.00 – 17.00 -  Róże Żywego Różanca

 

pw. św. O. Pio

pw. św. Urszuli

pw. św. Zofii

pw. św. Rity

 

17.00 – 18.30 - Róże Żywego Różanca

 

pw. św. Teresy

pw. św. Katarzyny

pw. św. Jadwigi

 

 

 

 

 

NIEDZIELA PALMOWA  10.04.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Przeżywamy Niedzielę Palmową, Niedzielę Męki Pańskiej, zwaną też „Kwietną”, lub „Wierzbną”. Święto zostało ustanowione na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy.  W Polsce zwyczaj ten towarzyszy nam od średniowiecza. Rozpoczynamy już bezpośredni okres duchowego przygotowania się do Świąt Paschalnych. W czasie każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd poświęcenia palm. Na sumie (jeśli nie będzie padał deszcz, wówczas ustawimy się na zewnątrz świątyni – przy bocznych drzwiach wejściowych),  procesyjnie wejdziemy do świątyni. Na zakończenie Eucharystii odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą i największą palmę. Zapraszamy do udziału.
 1. Ze względu na trwające rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu. Będziemy mieli możliwość pobyć z Jezusem Chrystusem na indywidualnej modlitwie. Gorzkie Żale, o godz. 16.00 (w czasie ich trwania, odbędzie się składka na kwiaty do ciemnicy i Bożego grobu), po nich Msza święta, kończąca rekolekcje święte. O godz. 15.15 rozpocznie się różaniec przed jutrzejszym pogrzebem, za + Helenę.
 1. Od jutra w kalendarzu liturgicznym rozpoczynamy Wielki Tydzień. Mszą Wieczerzy Pańskiej, w Wielki Czwartek rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne, które stanowi istotę całego Roku Liturgicznego, zaś swój szczyt osiągnie w Wigilię Paschalną. Należy pamiętać, że nie są to dni przygotowania do świąt, lecz już świętowanie Paschy – przejściem Chrystusa ze śmierci do życia.
 1. Bardzo prosimy, aby osoby noszące w procesji feretrony, wcześniej je odpowiednio przygotowały.
 1. Chorych z pierwszych piątków m-ca już odwiedziliśmy na święta. Prosimy, aby zapisywać tylko tych parafian, którzy dodatkowo będą mieli życzenie, aby odwiedzić i pojednać z Bogiem. Prosimy dzisiaj zgłosić te osoby, gdyż jutro ich odwiedzimy, od godz. 9.00  
 1. OSP w Albigowej zaprasza młodzież (po szkole ponadpodstawowej),  do służby przy Bożym Grobie. Zebranie organizacyjne odbędzie się w niedzielę – 10.04 – o godz. 19.00 w Sali OSP (w budynku, obok biblioteki)
 1. We wtorek, po Mszy św. wieczornej zapraszamy wszystkich ministrantów na zbiórkę.

 

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Maciej Popielarz oraz Katarzyna Sobek – zap. II

 

 

                                                   ŚWIĘTE  TRIDUUM PASCHALNE

 

WIELKI CZWARTEK – godz. 18.00

Rano nie ma Mszy św. Dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Na zakończenie Liturgii Wielkiego Czwartku, przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy potrwa do godz. 24.00

 

WIELKI PIĄTEK – godz. 18.00

Dzień Męki Pańskiej. Jest to jedyny dzień w ciągu roku, w którym nie odprawia się Mszy świętej, tylko sprawuje liturgię tego dnia.  O godz. 14.30 Droga Krzyżowa, po niej rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego wraz z Koronką. Na zakończenie Liturgii Męki Pańskiej, przeniesienie Pana Jezusa do grobu. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (wszystkich wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60). Mimo tego przepisu rodzice powinni zatroszczyć się, aby również swoje dzieci wprowadzać od wcześniejszych lat w ducha autentycznej pokuty i umartwienia. Zachęcamy wiernych do indywidualnej adoracja Krzyża. Ofiary składane przy adoracji krzyża tradycyjnie przeznaczone zostaną na renowację zabytków w Ziemi Świętej. Adoracja Pana Jezusa w grobie potrwa do godz. 24.00

 

WIELKA SOBOTA – godz. 19.00

Jest to dzień, w którym martwe Ciało Pana Jezusa spoczywa w grobie. Zachowujemy w dalszym ciągu post i powagę tego dnia. Liturgia Wigilii Paschalnej a w niej Msza święta która należy już do Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego i jest najważniejszą celebracją roku liturgicznego i rozpocznie się o godz. 19.00. Natomiast o godz. 18.30 nowenna do Miłosierdzia Bożego. Prosimy o przyniesienie do kościoła świec (proszę je zabezpieczyć przed kapiącym woskiem). Adoracja do godz. 21.30.

 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – godz. 6.00

Msza święta rezurekcyjna z procesją wokół kościoła. Pozostałe godziny sprawowanych Mszy św.: 9.00, 11.00, 13.00 (z nowenną do Miłosierdzia Bożego).

 

             Święcenia pokarmów :

W kościele: godz. 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 14.00

Granica: godz. 10.00

Honie: godz. 11.00

 

PROGRAM REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH

08 – 10. 04. 2022

 

PIĄTEK: 08. 04

 

17.15 – Droga Krzyżowa

18.00 – Msza święta z nauką na rozpoczęcie rekolekcji

20.00 – Droga Krzyżowa prowadzona przez młodzież (zakończenie Apelem)

 

SOBOTA: 09.04

 

 7.00 – Msza święta (bez kazania)

 9.00 – Msza święta z nauką ogólną

10.00 – 12.00  SPOWIEDZ ŚWIĘTA

14.00 – Msza święta z udziałem dzieci i młodzieży

15.00 – 18.00 SPOWIEDZ ŚWIĘTA (przerwa: 16.30 – 17.00)

18.00 – Msza święta z nauka ogólną

 

NIEDZIELA PALMOWA: 10.04

 

  7.30 – Msza święta z nauką ogólną

  9.00 – Msza święta z nauką ogólną

11.00 – Msza święta z nauką ogólną

16.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

17.00 – Msza święta z nauką na zakończenie rekolekcji

 

 

 

5 niedziela Wielkiego Postu  03.04.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś niedziela adoracyjna. Zmiana tajemnic różańca świętego. Następnie popołudniowa adoracja  Najświętszego Sakramentu i Gorzkie Żale (godz. 16.15). Po Mszach świętych przed południem będzie można nabyć palmę (ofiara dobrowolna z przeznaczeniem na cel charytatywny). 
 1. Zgodnie z polską tradycja od dzisiaj zasłaniamy krzyże w kościele. Pozostaną one zasłonięte do liturgii Wielkiego Piątku.
 1. We wtorek, po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie organizacyjne rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 1. We środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Po Mszy świętej wieczornej, spotkanie dla „Matek w modlitwie”
 1. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy świętej wieczornej zbiórka dla wszystkich ministrantów. Obecność obowiązkowa.
 1. Od piątku – do niedzieli (08 – 10. 04), w naszej Parafii odbywać się będą Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je Ks. dr Jan Szeląg, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego przy Kurii Metropolitalnej w Przemyślu. Zapraszamy wszystkich Parafian do wzięcia w nich udziału. Spowiedz przedświąteczna odbędzie się  w sobotę: 09. 04 w godzinach: 10.00 – 12.00 oraz 15.00 – 18.00
 1. Najbliższa niedziela Palmowa. W czasie każdej mszy świętej obrzęd poświęcenia palm. Na sumie odbędzie się konkurs na najładniejszą i największą palmę.  
 1. Błogosławieństwo dzieci.

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Maciej, Jan Popielarz z Rzeszowa oraz Katarzyna Sobek z Albigowej – zap. I

Jakub Didura oraz Jolanta Kuźniarzap. II

 

 

 

 

 

WDNIU 02.04.2022 

 

W  WIEKU 96 LAT ODSZEDŁ DO PANA

 

KS.  PRAŁAT  ADOLF  REIZER

 

UROCZYSTOŚCI POGRZEBOWE

 

ODBĘDĄ SIĘ:

 

PONIEDZIAŁEK (04.04)

 

EKSPORTA

 

PRZENIESIENIE CIALA Z KAPLICY

 

CMENTARNEJ MIEJSCOWEGO CMENTARZA

 

(GODZ. 15.45), DO ŚWIĄTYNI PARAFIALNEJ  

 

                      W ALBIGOWEJ I MSZA ŚWIĘTA O GODZ. 16.00

 

 

WTOREK (05.04)

 

MSZA ŚWIĘTA POGRZEBOWA O GODZ. 13.00,

 

PO NIEJ PRZENIESIENIE CIALA I ZŁOŻENIE

 

W RODZINNYM GROBIE NA MIEJSCOWYM

 

CMENTARZU PARAFIALNYM W ALBIGOWEJ.

 

POLECAMY DUSZĘ + KS. ADOLFA REIZERA

 

BOŻEMU MIŁOSIERDZIU

4 niedziela Wielkiego Postu  27.03.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 1. Dziś Gorzkie Żale, w piątek Droga Krzyżowa
 1. Od jutra wieczorna Msza święta o godz. 18.00
 1. W nadchodzącym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca kwietnia. Spowiedz święta w czwartek od 17.30, w piątek od godz. 17.00. W piątek odwiedziny chorych.
 1. W sobotę kolejne nabożeństwo wynagradzające NSNMP.
 1. Za tydzień niedziela adoracyjna, zmiana tajemnic różańca świętego.
 1. W przyszłą niedzielę, do południa będzie można nabyć palmy, które poświęcimy w Niedzielę palmową. Dochód ze sprzedaży tych rękodzieł zostanie przeznaczony na cel charytatywny.
 1. Centrum Kultury Gminy Łańcut, Ośrodek Kultury w Albigowej, zapraszają na wystawę i kiermasz sztuki i rękodzieła pw. „Wielkanocne Tradycje”, która odbędzie się  w dniach: 1 – 3. 04. 2022 r., w godz. 9.00 – 17.00
 1. Błogosławieństwo dzieci.

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Jakub Didura z Rybnika oraz Jolanta Kuźniar z Albigowej – zap. I

3 niedziela Wielkiego Postu  20.03.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj popołudniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Następnie Gorzkie Żale: 16.15. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej. W piątek Droga Krzyżowa: 7.30; 16.15; 20.00
 1. W piątek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dzień Świętości Życia. Modlimy się o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do jego naturalnej śmierci. Zachęcamy do wstąpienie do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje znajdują się przy bocznym ołtarzu Matki Bożej. Proszę je zabrać do domu i po wypełnieniu oraz odcięciu właściwej części, w dniu 25. 03 złożymy je w darach ofiarnych, w czasie wieczornej Mszy świętej. Msze św. o godz. 7.00 oraz 17.00. W tym dniu można korzystać z pokarmów mięsnych.
 1. W sobotę, w liturgii wspominać będziemy św. Dobrego Łotra, który jest patronem naszej Archidiecezji Przemyskiej. Polecać będziemy cała Archidiecezję wraz z naszymi Pasterzami.
 1. W sobotę (26. 03), po Mszy św. wieczornej zapraszamy wszystkich kandydatów do sakramentu bierzmowania na kolejną katechezę parafialną (klasy VI – VIII)
 1. Państwo Bartmanowie – rodzice Fabianka i Sebastianka, składają gorące podziękowanie wszystkim darczyńcom z naszej parafii, którzy wsparli ich dzieci oczekujące na bardzo kosztowną operację. Łącznie zebrano 24 691 zł oraz 50 euro. Jednocześnie Rodzice w dowód wdzięczności ofiarują za Darczyńców Mszę świętą w Niedzielę Palmową o godz. 11.00 (w czasie trwania rekolekcji parafialnych).
 1. Parafia nasza od kilku dni gości uchodźców  wojennych z Ukrainy w liczbie kilkudziesięciu osób. Naszych Gości objęliśmy wszechstronną opieką: zakwaterowanie, wyżywienie, opieka medyczna itp. Gdyby ktoś z Parafian zechciał osobiście wesprzeć te osoby, można zgłosić się bezpośrednio do miejsca ich przebywania (budynek pawilonu przy przystanku PKS), i skonsultować, jakiej jeszcze potrzebują pomocy indywidualnej. Wszystkim Parafianom i nie tylko, którzy do tej pory podali pomocną dłoń, w szczególności właścicielowi lokalu, składam szczere podziękowanie i niech sam Bóg wynagrodzi za to dobro.
 1. Błogosławieństwo dzieci.

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Piotr Winiarski  oraz Magdalena Drzymała – zap. II

Michał Kunysz oraz Karolina Swiątek – zap II

 

II niedziela Wielkiego Postu  13.03.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś Gorzkie Żale, a  w piątek Droga Krzyżowa. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach pasyjnych. W dniu dzisiejszym mija 9 rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka.
 1. Trwa nowenna do św. Józefa, Oblubieńca NMP. W sobotę uroczystość ku czci tego Świętego. Dzień szczególnej modlitwy w intencji ojców. To także dzień imienin ks. abp. Seniora Józefa Michalika oraz Ojca Świętego Seniora Benedykta XVI. Solenizantów polecamy w modlitwie.
 1. W sobotę poranna Msza św. w intencji żyjących i zmarłych członków ADŚ. Przed Eucharystią zostanie odmówiony różaniec. Zapraszamy.
 1. We środę, po porannej Mszy św. nowenna do św. Jana Pawła II
 1. Zbiórka ministrantów odbędzie się w sobotę, o godz. 16.15
 1. W przyszła niedzielę zbiórka do puszek na misje święte ad gentes. Natomiast w dniu dzisiejszym w ten sam sposób wspierać będziemy Fabianka i Sebastiana, którzy oczekują na operację.
 1. W Niedzielę Palmową (na sumie), przeprowadzimy konkurs związany z palmami. Będą one oceniane w dwóch kategoriach:

- najładniejsza palma

- najwyższa palma

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy: osoby indywidualne oraz grupy (np. uczniowie poszczególnych klas, schola, nauczyciele, strażacy, Koło Gospodyń…itd. Zapraszamy wszystkich chętnych.

7.  Spotkanie Młodych w tym roku odbędzie się w Jarosławiu, w dniach 22 – 23. 04. Zapisy przyjmuje ks. Krzysztof do 31. 03

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Piotr Winiarski z Albigowej  oraz Magdalena Drzymała z Nosówki  zap. I

Michał Kunysz z Albigowej oraz Karolina Swiątek z Handzlówki – zap I

 

 

I niedziela Wielkiego Postu  06.03.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj niedziela adoracyjna. Przed południem zmiana tajemnic różańca świętego, następnie popołudniowa indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu i Gorzkie Żale o godz. 16.15.  Droga Krzyżowa w piątki WP, w godzinach: 7.30; 16.15; 20.00. Bardzo gorąco zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach pasyjnych.
 1. W czwartek początek nowenny przed Uroczystością Św. Józefa.
 1. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach: 08 – 10.04 (przed Niedzielą Palmową). Poprowadzi je ks. dr Jan Szeląg, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Przemyskiej Kurii Biskupiej.
 1. Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Albigowej informuje, że do dnia 11 marca 2022 trwają zapisy do Przedszkola Oddziału Zerowego oraz Klasy Pierwszej. Wnioski można składać  w godzinach: 7.30 – 15.00 w Przedszkolu oraz sekretariacie szkoły. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych rodziców. Z pozdrowieniem P. Adam Hoły, Dyr. placówki.
 1. Podczas trwającej zbiórki do puszek, zebrano 14,490 zł na pomoc Ukrainie. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 1. W dalszym ciągu istnieje możliwość wsparcia mieszkańców Ukrainy na ich okupowanym terenie. Na chwilę obecną najbardziej potrzebują: żywności długoterminowej (konserwy, kasze, cukier, mąka itp…), opatrunkowych środków medycznych, jednorazowego użytku środków higienicznych, pampersów, kocy, ręczników… Dary te można składać w budynku naszej szkoły. 
 1. Nasi mieszkańcy, Państwo Bartmanowie - rodzice Fabianka i Sebastianka (6 latkowie, którzy chorują na Mózgowe Porażenie Dziecięce), zwracają się do wszystkich ludzi o wrażliwym sercu z prośbą o finansowe wsparcie przed zbliżającą się operacją u ich dzieci. Paley European Institute podjął się przeprowadzenia operacji, którą wyceniono na 350,000 zł. Ks. Abp Adam Szal udziela pozwolenia, aby Rodzina oraz wolontariusze mogli przeprowadzić zbiórkę do puszek na ten cel w parafiach na terenie archidiecezji przemyskiej. Jako miejscowa wspólnota, w najbliższą niedzielę przeprowadzimy tę zbiórke. W ostatnich dniach daliśmy piękne świadectwo wrażliwości i solidarności z Narodem Ukraińskim, stańmy raz jeszcze na wysokości zadania.
 1. W dniu 8 marca, o godz. 18.00 w Łańcucie odbędzie się Koncert Dobroczynny – Pomóżmy Waldkowi. Rodzice proszą o wsparcie dla swojego syna.
 1. Błogosławieństwo dzieci przy ołtarzu.

 

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA : 27.02.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Z dniem dzisiejszym rozpoczynamy Tydzień Trzeźwości. Kościół zachęca swoich wiernych do podjęcia abstynencji i modlitwy o trzeźwość, także za uzależnionych oraz ich rodziny. Przy bocznym ołtarzu Matki Bożej znajdują się deklaracje Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Zachęcamy do wstępowania w szeregi członków cieszących się darem abstynencji.
 1. W nadchodzącym tygodniu przypada Środa Popielcowa.  Wraz z tym dniem rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę,  pokutne uczynki i czynną miłość względem blizniego mamy się przygotować do Świąt Wielkanocnych. W tym szczególnym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (od 14 roku życia) oraz post ilościowy (od 18 do 60 roku życia). Zaleca się, aby rodzice zatroszczyli się, by również  dzieci były wprowadzane w autentycznego ducha pokuty (Kan. 1252). Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa (godz. 7.30;  16.15;  20.00 (z udziałem młodzieży), zaś w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 16.15 (z kazaniem pasyjnym). Za udział w obu tych nabożeństwach pasyjnych można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Msze św. we Środę Popielcową z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 9.00 i 17.00.  Po Mszy św. wieczornej nowenna do MBNP.
 1. W tym tygodniu przypadać będą I czwartek, piątek i sobota miesiąca marca. Ze względu na piątkową Drogę Krzyżową, o godz. 16.15, prosimy, aby liczniej skorzystać z sakramentu pokuty w czwartek (od godz. 16.15). W piątek ze względu na Drogę Krzyżową o godz. 20.00, nie będzie dłuższej adoracji Najświętszego Sakramentu, tylko tradycyjnie nabożeństwo pierwszopiątkowe po Mszy św. wieczornej. Przed południem odwiedziny chorych.
 1. We wtorek, po Mszy św. zapraszamy wszystkich ministrantów na zbiórkę.
 1. W sobotę kolejne nabożeństwo wynagradzające NSNMP.
 1. Zmiana tajemnic różańca świętego w najbliższą niedzielę.
 1. Ks. Bp Jan Ozga z Kamerunu przesyła naszej parafii gorące podziękowania wraz z pozdrowieniem i błogosławieństwem za przekazaną przez nas ofiarę 4300 zł (ze sprzedaży cegiełek), na budowę świątyni  w diecezji Doume Bong- Bang w Kamerunie.
 1. Odpowiadając na apel przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski, Ks. abpa Stanisława Gądeckiego, w dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy św. oraz we środę popielcową, trwać będzie zbiórka do puszek na wsparcie od strony finansowej uchodźców wojennych z Ukrainy.
 1. Błogosławieństwo dzieci.

 

 

 

VII NIEDZIELA ZWYKŁA : 20.02.2022

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i popołudniowa adoracja, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 16.30.
 1. We wtorek święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Przy tej okazji modlitwą wspierać będziemy Ojca Świętego Franciszka.
 1. W dniach 26 – 27 luty w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej – Łańcut Fara organizowana jest „Noc Walki o błogosławieństwo dla Polski”. Rozpoczęcie czuwania o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych.
 1. Dzisiaj składka inwestycyjna.
 1. Błogosławieństwo dzieci.

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Szymon Nycz  oraz Beata Kluz  zap. II

 

                                                                                                  

 

 

 

 

 

VI NIEDZIELA ZWYKŁA : 13.02.2022

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Od jutra rozpoczynają się ferie zimowe. Modlitwą wspierajmy wszystkich uczniów szkół, nauczycieli oraz pracowników oświaty, by ten czas został przez nich właściwie przeżyty.
 1. W poniedziałek, w liturgii święto św. Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa – patronów Europy.
 1. Po Mszy św. wieczornej, we środę Nowenna do św. Jana Pawła II.
 1. Błogosławieństwo dzieci

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Szymon Nycz z Soniny oraz Beata Kluz z Albigowej  zap. I

 

                                                                                                  

IV NIEDZIELA ZWYKŁA : 30.01.2022

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Zapraszamy dzisiaj na Mszę świętą kolędową parafian z Rejon nr 5 (od sklepu „Stokrotka” – do restauracja „Stary Młyn”, domy przy drodze w kierunku Markowej oraz pozostali parafianie, którzy do tej pory nie mogli wziąć udziału z różnych przyczyn w modlitwie kolędowej). Zapraszamy.
 1. We środę Święto Ofiarowania Pańskiego z poświęceniem gromnic w czasie każdej Mszy świętej (można je nabyć już dzisiaj w zakrystii). Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się w intencji osób życia konsekrowanego, szczególnie pochodzących z naszej parafii. Msze święte w następujących godzinach: 7.00; 10.00; 17.00. Na zakończenie Eucharystii o godz. 17.00 odbędzie się poświęcenie książeczek dla dzieci mających w tym roku przystąpić do I spowiedzi i Komunii świętej. Na miarę możliwości zdrowotnych, prosimy o przybycie dzieci z rodzinami na tę Mszę świętą. Po Mszy św. o godz. 10.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Składka z dzisiajszego dnia zostanie tradycyjnie przeznaczona na zakony klauzurowe
 1. W czwartek liturgiczne wspomnienie św. Błażeja. Tradycją jest, że w tym dniu święcimy jabłka, jako lekarstwo na choroby gardła.
 1. W nadchodzącym tygodniu przypadać będą: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca lutego. W każdym z tych dni, po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu. Spowiedz św. w czwartek od godz. 16.30 dla dzieci, w piątek od godz. 16.15 dla pozostałych parafian. Ze względu na wysoki stan zakażeń związany z pandemią, na razie zawieszamy odwiedziny chorych w domach. W piątek adoracja do godz. 20.00.
 1. W sobotę kolejne nabożeństwo wynagradzające NSNMP za  bluźnierstwa przeciw Jej Boskiemu Macierzyństwu i nieuznanie w Niej Matki ludzi. Z racji liturgicznego wspomnienia św. Agaty, w tym dniu święcimy sól, chleb i wodę.
 1. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańca świętego.
 1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim uczestnikom sobotniego wymarszu na spacer do naszego lasu, w szczególności dzieciom. Połączyliśmy wspaniały relaks, ze wspaniałą pogodą. 
 1. Błogosławieństwo dzieci.

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Wojciech Sobek oraz Justyna Balicka  zap. II

 

 

III NIEDZIELA ZWYKŁA : 23.01.2022

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś Niedziela Słowa Bożego. Głównym celem i zamysłem papieża Franciszka wprowadzając ten dzień było pogłębienie świadomości znaczenia Pisma Świętego w życiu wierzących w liturgii. Papież akcentuje rolę Kościoła jako wspólnoty, w której Słowo Boże winno być odczytywane, rozważane, kontemplowane i którym Kościół się modli. „Biorąc do ręki Ewangelię z szacunkiem i umiłowaniem, wierny bierze do ręki Ciało Chrystusa”.
 1. Zapraszamy dzisiaj na Mszę świętą kolędową Parafian z Rejon nr 4 (od „Honi” – do sklepu „Stokrotka”). W przyszła niedzielę – Rejon nr 5 (od sklepu „Stokrotka” – do restauracja „Stary Młyn”, domy przy drodze w kierunku Markowej oraz pozostali parafianie, którzy do tej pory nie mogli wziąć udziału w tej modlitwie z różnych powodów). Zapraszamy.
 1. We wtorek, w liturgii Święto Nawrócenia św. Pawła – zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 1. Jeśli w najbliższą sobotę będzie ładna pogoda z zimową aurą, wybierzemy się na spacer w kierunku pobliskiego lasu. Tam zorganizujemy ognisko z pieczeniem kiełbaski itp. Będzie to forma relaksu i oderwania się od komputera. Zapraszamy zatem wszystkie chętne dzieci (młodsze i starsze), oraz opiekunów do tych dzieci. Zbiórka przy  plebanii (29. 01 – godz. 9.30)
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę z okazji składki inwestycyjnej. Ze względu na znaczny wzrost cen gazu, składka z przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
 1. Błogosławieństwo dzieci.

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Wojciech Sobek z Albigowej oraz Justyna Balicka z Ostrowa k/Radymna  zap. I

 

II NIEDZIELA ZWYKŁA : 16.01.2022

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Zapraszamy dzisiaj na Mszę świętą kolędową Parafian z Rejonu nr 3 (mieszkańcy „Honi”, „Granicy”, ul. Ciemna, obok cmentarza – do Handzlówki). W przyszłą niedzielę – Rejon nr 4 (od „Honi” – do sklepu „Stokrotka”). Popołudniowa adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się od godz. 14.00 i potrwa do godz. 16.30, którą zakończy Nowenna do św. Jana Pawła II. Po niej Eucharystia, a następnie spotkanie dla Akcji Katolickiej.
 1. We wtorek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Kto w czasie jego trwania będzie uczestniczył w jakimś nabożeństwie z modlitwą o jedność i wezmie udział w zakończeniu Tygodnia, może zyskać odpust pod zwykłymi warunkami.
 1. W nadchodzącym tygodniu, w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek św. Antoniego opata, we środę św. Józefa Sebastiana Pelczara – patrona Archidiecezji Przemyskiej, w piątek św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę.
 1. Za tydzień Niedziela Słowa Bożego.
 1. W minionym tygodniu odeszli od nas do wieczności: +Zdzisław Górski, +Tadeusz Reizer oraz +Jan Filar, którego pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 13.00 (dzisiaj różaniec po Mszy św. wieczornej). Jednocześnie prosimy o odebranie z zakrystii rozpisanych Mszy świętych pogrzebowych.
 1. Błogosławieństwo dzieci.

                                          NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 09.01.2022

                                                     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś Święto Chrztu Pańskiego – zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego. Kolędy śpiewamy tradycyjnie do 2 lutego.
 1. Dzisiaj o godz. 13.00 Msza św. kolędowa z udziałem mieszkańców Rejon nr 2. Gorąco zapraszamy do tej modlitwy i wspólnego kolędowania.
 1. W sobotę (15.01), zapraszamy wszystkich ministrantów do kościoła na zbiórkę (godz. 16.15)

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 02.01.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj niedziela adoracyjna. Zmiana tajemnic różańca świętego. Popołudniowa adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończy nabożeństwo kolędowe o godz. 16.30, po nim Eucharystia.
 1. W czwartek Uroczystość Objawienia Pańskiego, błogosławieństwo kredy i kadzidła. Tradycyjnie w tym dniu ofiarą do puszek będzie miożna wesprzec misje święte. W tym dniu, miejscowa Kapela oraz Orkiestra zapraszają Parafian do wysłuchania kolęd w ich wykonaniu. Kapela - na Mszy Świętej o godz. 9.00 i po niej, Orkiestra na i po sumie. Serdecznie zapraszamy.
 1. W nadchodzącym tygodniu przypadać będą pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiedz święta w te dni od godz. 16.30. W piątek adoracja do godz. 20.00. Tym razem nie odwiedzimy chorych po domach, gdyz przed świętami przyjęli Najświętszy Sakrament.
 1. W najbliższą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego – zakończenia okresu Narodzenia Pańskiego.
 1. Ze względu na istniejącą w dalszym ciągu epidemię i związane z nią następstwa, postanawiamy,  aby i w tym roku poprzestać na takiej samej formie kolędy, jak przed rokiem. Będzie sprawowana dodatkowa Masza święta o godz. 13.00 w niedziele i dni świąteczne, na którą zapraszać będziemy poszczególnych parafian.
 1. Błogosławieństwo dzieci.

 

                                              P R O G R A M   K O L Ę D Y

 

06.01 - Uroczystość Objawienia Pańskiego: (godz. 13.00)

REJON NR 1 - mieszkańcy od Szkoły Podstawowej – do końca wioski

 

09.01 – niedziela: (godz. 13.00)

REJON NR 2 - mieszkańcy od strony Wysokiej (asfaltowa uliczka), - do Szkoły Podstawowej

 

16.01 – niedziela: (godz. 13.00)

REJON NR 3 - mieszkańcy „Honi” , „Granicy” oraz ul. Ciemna, obok cmentarza – do Handzlówki,

 

23.01 – niedziela: (godz. 13.00)

REJON NR 4 - mieszkańcy od str. „Honi” – do sklepu „Stokrotka”

 

30.01 – niedziela: (godz. 13.00)

REJON NR 5 - mieszkańcy od sklepu „Stokrotka” – do restauracja „Stary Młyn” oraz domy przy drodze w kierunku Markowej

NIEDZIELA  ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE: 26.12.2020

 

 1. Trwa Oktawa Narodzenia Pańskiego
 1. W poniedziałek święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Na zakończenie Mszy św. porannej i wieczornej obrzęd błogosławieństwa wina.
 1. We wtorek święto św. Młodzianków, męczenników. Na zakończenie  Mszy świętej wieczornej obrzęd błogosławieństwa małych dzieci.
 1. W piątek zakończenie Roku Pańskiego 2021. Po południu Msza św. o godz. 16.00, po niej nabożeństwo dziękczynne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zapraszamy.
 1. W sobotę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Pierwszy dzień Nowego Roku Pańskiego 2022. Jest to zarazem światowy Dzień Pokoju. Za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdz” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Z racji I soboty miesiąca, o godz. 16.00 nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem. Wynagradzać będziemy NSNMP za bluźnierstwa przeciw Jej dziewictwu. W tym dniu porządek niedzielny Mszy świętych.
 1. Błogosławieństwo dzieci.

IV  NIEDZIELA  ADWENTU : 19.12.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE.

 

 1. Dzisiaj popołudniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe. Po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej.
 2. Odwiedziny chorych w dniu jutrzejszym od godz. 8.00
 3. W nadchodzącym tygodniu (od poniedziałku do środy), spowiadać będziemy pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą świętą. We środę dodatkowo od godz. 18.30 do 20.00
 4. W czwartek rocznica święceń biskupich ks. Abp. Adama Szala, w piątek dzień jego imienin.
 5. W piątek, w godzinach popołudniowych Wigilia Narodzenia  Pańskiego. W tym dniu ostatnie roraty, o godz. 7.00. Wieczorem tradycyjnie zasiądzienmy do wigilijnego stołu i połamiemy się opłatkiem. Bardzo gorąco zachęcam, by temu wydarzeniu towarzyszyła głęboka atmosfera życzliwości i modlitwy. Wieczerzę wigilijną rozpocznijmy wspólną modlitwą, przeczytaniem fragmentu Pisma świętego (Łk 2,1-14) oraz śpiewem kolęd. O godz. 24.00 zostanie odprawiona uroczysta Pasterka.
 6. Sobota - dniem Narodzenia Pańskiego. Mszę święte: 7.30, 9.00, 11.00, 13.00. Popołudniowej Eucharystii o godz. 17.00 już nie będzie. W dniu tym można uzyskać odpust zupełny za przyjęcie w pobożnym usposobieniu przez radio i telewizję papieskiego błogosławieństwa "Urbi et Orbi"
 7. W niedzielę Święto Świętej Rodziny z Nazaretu. Za racji dnia poświęconego św. Szczepanowi, po każdej Mszy św. obrzęd poświęcenia owsa. W tym dniu tradycyjnie niedzielny porządek Mszy świętych. 
 8. Pan organista przekazuje gorące podziekowanie za możliwość spotkania się podczas roznoszenia opłatków na wigilijny stół.
 9. W imieniu NN, inicjatorów "Cegiełki" na budowę świątyni w Kamerunie, przekazuję gorące podziękowania Parafianom, ktorzy wsparli to dzieło. Bóg zapłać.
 
Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:
 
Rafała Trzyna oraz Monika Pondel, zap II

III  NIEDZIELA  ADWENTU : 12.12.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE.

 

 1. Dzisiaj III niedziela Adwentu. Charakteryzuje się przede wszystkim radosną atmosferą. Zewnętrznym przejawem tej radości jest różowy kolar szat liturgicznych. Natomiast od piątku (17.XII), rozpoczynamy II część Adwentu. 
 2. W nadchodącym tygodniu przypadają Kwartalne Dni Modlitw w intencji rodzin. Prosić będziemy Boga o Jego łaskę dla wszystkich rodzin naszej parafii na czas przygotowania i przeżywania zbliżających się świąt przyjścia na świat Chrystusa Pana.
 3. W czwartek, po Mszy św. wieczornej Nowenna do św. Jana Pawła II.
 4. spowiedz przedświąteczna w naszej parafii odbędzie się w najbliższą sobotę (18.XII), w następujących giodzinach: 10.00 - 12.00 oraz 15.00 - 17.00
 5. Zachęcamy do uczestnictwa w roratach, które w naszym kościele odprawiane są o godz. 17.00.
 6. Nasi strażacy z OSP oraz Orkiestra Dęta, składają podziekownie mieszkańcom naszej miejscowości za formę wsparcai ich działalności społecznej oraz możliwość nabycia kalendarza na rok 2022. Jeszcze można nabyć wspomniane kalendarze w miejscowych sklepach.
 
Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Rafał Trzyna z Malawy oraz Monika Pondel z Albigowej, zap. I
 

II  NIEDZIELA  ADWENTU : 05.12.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE.

 

 1. Dziś Dzień Modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Niedziela adoracyjna. Przed południem zmiana tajemnic różańca świętego. Popołudniowa adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończy nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30
 2. We środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w naszym kościele będą sprawowane w godzinach: 7.00, 11.00 (suma), 17.00. Od godz. 12 - 13 trwać bedzie "Godzina Łaski". Matka Boża objawiając się 8 grudnia 1947 roku pielęgniarce Pierinie Gilli Montichiari we Włoszech, powiedziała: "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzienie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Bedą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliznich. Jest moim życzeniem, aby ta godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkośc tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś w tym czasie nie  może przyjść do kościoła, niech modli sie w domu". Nie zmarnujmy tej zachęty i propozycji, jedynej godziny w całym roku i przyjdzmy do kościoła, by wspólnie przeżyć tę cenną chwilę. W tym dniu, w czasie Mszy św., o godz. 17.00 dzieci pierwszokomunijne (klasy III), otrzymają poświęcone medaliki. Zapraszamy do rodzinnego uczestnictwa  w tym wydarzeniu.
 3. Są do nabycia świece Caritas na stół wigilijny ( 7 zł).
 4. Zachęcamy do uczestnictwa w roratach, które sprawowane są o godz. 17.00
 5. Z inicjatywy dwóch naszych panów ..., zostały przygotowane tzw. "cegiełki" (zestaw - różaniec oraz malutki słoiczek miodu), , z przeznaczeniem na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Kamerunie. Zostaną one poświęcone na roratach we wtorek (liturgiczne wspomnienie św. Ambrożego), następnie będzie je można nabyć za dowolną ofiarą. Wszystkich chętnych zapraszamy.
 6. W naszej parafii od kilku lat pięknie funkcjonuje wspólnota "Ruch Matek w Modlitwie", które omadlają własne dzieci. Wskazanym jest, aby i ojcowie utworzyli podobną formacyjną grupę modlitewną, która będzie miała ten sam cel. Bedzie ona nosiła nazwę "Bractwo św. Józefa", do którego przygotuje nas o. karmelita z Przemyśla. Zapraszamy odważnych, chętnycj ojców i kochających modlitwę ojców.
 7. W dniach: 0d 9 - 11 grudnia br. odbędą się rekolekcje dla chorych w Radiu i Telewizji FARA. O godz. 17.30 Msza św. z kazaniem, natomiast o godz. 20.15 wspólny różaniec. Transmisja w radiu i na Youtube i Facebook Radio FARA. Zapraszamy do udziału.

I  NIEDZIELA  ADWENTU : 28.11.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE.

 

 1. Z dniem dzisiajszym wkraczamy w Adwent, który rozpoczyna nowy Rok Duszpasterski 2021/2022. Przed nami trzeci rok poświęcony tematyce Eucharystii,  pod hasłem: „Posłani    w pokoju Chrystusa”.  Towarzyszyć mu będzie motto biblijne: „Ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie” (J 6, 57).  We wszystkie dni Adwentu z wyjątkiem niedziel i uroczystości będzie sprawowana Msza św. wotywna o Najświętszej Maryi Pannie, zwana roratnią o  godz. 17.00. Bardzo zachęcamy do udziału w tych wydarzeniach. Dla dzieci są przygotowane pewne niespodzianki adwentowe.
 1. We środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy oraz spotkanie dla „Matek w Modlitwie”.
 1. W nadchodzącym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca grudnia. Spowiedz święta w czwartek od 16.30, w piątek od 16.15. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek do godz. 20.00. Tym razem nie odwiedzimy chorych, tylko tuż przed świętami.
 1. W najbliższą sobotę rozpoczynamy nabożeństw pięciu pierwszych sobót miesiąca, które potrwają do maja przyszłego roku. Przez to nabożeństwo wynagradzać będziemy pięć różnych zniewag i bluźnierstw raniących Niepokalane Serce Maryi.
 1. Od jutra (Honie i Granica), pan organista będzie roznosił opłatki. Ze względu na obecną sytuację epidemiczną nie będzie wchodził do domów, jak było to w zwyczaju do tej pory, lecz w progu domu wręczy biały chleb na stół wigilijny. Wszyscy, którzy z różnych względów nie będą obecni w domu podczas tej wizyty, będą mogli otrzymać opłatki w każdą niedzielę po mszach świętych bezpośrednio u P. organisty.
 1. Nasi Strażacy z OSP wraz z Orkiestrą Dętą będą w przyszłą niedzielę (po każdej mszy św.), rozprowadzali kalendarze ścienne na 2022 rok. Przy tej okazji będzie można złożyć dobrowolną ofiarę na potrzeby związane z wykonywaną  przez nich posługą dla naszego, wspólnego dobra.
 1. Dzisiaj, po sumie zapraszamy na Koncert Cecyliański w wykonaniu uczniów ze Szkoły Muzycznej w Łańcucie, który wystąpi pod opieką p. Aliny Szpunar.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone z w ostatnią niedzielę z okazji składki inwestycyjnej.
 1. Błogosławieństwo dzieci.

 

 

 

 

 

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA – KRÓLA WSZECHŚWIATA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  21.11.2021

 

 1. Dzisiaj po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówienie Aktu Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.  Za publiczne odmówienie tej modlitwy można dzisiaj zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Pan Jezus pozostanie wystawiony w Najświętszym Sakramencie aż do nabożeństwa wypominkowego, do godz. 16.15, następnie Eucharystia. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, jest dniem patronalnym Akcji Katolickiej. Po Mszy świętej wieczornej odbędzie się spotkanie dla członków Akcji Katolickiej. 
 1. Zostały zakupione dwa piękne ornaty dedykowane NSPJ i NSNMP, które zostały ufundowane przez Akcję Katolicką oraz przez rodziców zeszłorocznych dzieci pierwszokomunijnych, które dzisiaj zostaną poświęcone na sumie i odtąd będą używane w liturgii, w I piątki i soboty każdego miesiąca. Serdeczne podziękowania wobec Ofiarodawców.
 1. W poniedziałek liturgiczne wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Z tej okazji, zapraszamy na Koncert Cecyliański w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej z Łańcuta, pod opieką p. Aliny Szpunar, który odbędzie się w przyszłą niedzielę (I Adwentu), po sumie.
 1. Ze względu na kwarantannę, z której korzystają nasi uczniowie (kandydaci do bierzmowania), na razie nie organizujemy katechez parafialnych oraz innych spotkań z młodzieżą.
 1. Za tydzień rozpoczynamy Adwent. Czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa Pana w tajemnicy Jego narodzenia.
 1. Dzisiaj składka inwestycyjna.
 1. Błogosławieństwo dzieci.

                                      XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA  14.11.2021

                                            OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.      Dzisiaj nabożeństwo wypominkowe o godz. 16.15

2.     W nadchodzącym tygodniu odbędą się spotkania dla:

- schola w czwartek po Mszy św. wieczornej,

- oaza w sobotę, po Mszy św. wieczornej

3.      We wtorek nowenna do św. Jana Pawła II

4.      Błogosławieństwo dzieci.

XXXII NIEDZIELA  ZWYKŁA  07.11.2021

    OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj niedziela adoracyjna. Zmiana tajemnic różańca świętego. Po sumie rozpoczęcie popołudniowej adoracji Najświętszego Sakramentu. O godz. 16.15 różaniec wypominkowy.
 1. Codziennie, po Mszy św. wieczornej nabożeństwo wypominkowe.
 1. We wtorek święto rocznicy poświęcenia Bazyliki na Lateranie.
 1. W czwartek (11.XI), Narodowe Święto Niepodległości. W naszym kościele Msze św. w następujących godzinach: 7.00, 11.00 – uroczysta suma z udziałem władz Gminy Łańcut i pozostałych Gości. Przed Mszą świętą (godz. 10.40) złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na cmentarzu parafialnym oraz przy kościele. O godz. 16.30 nabożeństwo wypominkowe przed Najświętszym Sakramentem w intencji tych, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny.  Następnie eucharystia o godz. 17.00.  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tych ważnych wydarzeniach. Pamiętajmy o udekorowaniu naszych domów oraz instytucji flagami narodowymi.
 1. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy na spotkanie następujące wspólnoty modlitewne:

- ministranci – środa (po Mszy św. wieczornej)

- schola – czwartek (po Mszy św. wieczornej)

- Oaza - sobota (po Mszy św. wieczornej)

 1. Zapraszamy na różaniec fatimski wraz z procesją w sobotę (13. 11), po Mszy św. wieczornej. 
 1. W dalszym ciągu poszukujemy chętnej osoby do pomocy w zakrystii.
 1. W najbliższą niedzielę (14. XI), Msza święta o godz. 9.00 w intencji zmarłych członków ADŚ.
 1. Błogosławieństwo dzieci.

XXXI NIEDZIELA  ZWYKŁA  31.10.2021

    OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu oddajemy cześć tym, którzy już dostąpili chwały nieba. Do południa Msze św. w porządku niedzielnym, zaś po południu  o godz. 14.00 Msza św. a po niej procesja na główny cmentarz. Wieczornej Mszy św. już nie będzie.
 1. We wtorek (2. XI), Dzień Zaduszny. W tym dniu modlimy się za wszystkie dusze, które oczekują w czyśćcu na wieczne zbawienie. Msze św. przed południem o godz. 7.00 oraz o 11.00. Wieczorem o godz. 17.00, a po niej udamy się w procesji na nowy cmentarz. Zarówno w Uroczystość Wszystkich Świętych, jak i w Dzień Zaduszny gorąco zapraszamy do udziału w Mszach świętych i procesjach na cmentarz.
 1. We środę Nowenna do MBNP. Spotkanie dla „Matek w modlitwie”.
 1. W bieżącym roku, w aktualnych okolicznościach spowodowanych pandemią C – 19, odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można zyskać przez cały listopad.Warunki odpustu: wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego, przystąpienie do sakramentu pojednania i pokuty, przyjęcie Komunii sakramentalnej, pobożne nawiedzenie kościoła, kaplicy, lub cmentarza oraz odmówienie tam modlitwy Ojcze nasz, Wierzę w Boga Ojca oraz jakiejkolwiek modlitwy w intencjach Ojca Świętego.
 1. W nadchodzącym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca listopada. Zachęcamy do spowiedzi świętej w czwartek od godz. 16.15, w piątek od godz. 16.00 oraz do Komunii sakramentalnej, aby ten dar ofiarować w intencji zmarłych. W piątek, od godz. 9.00 odwiedziny chorych. Wieczorem adoracja do godz. 20.00.
 1. Przez cały listopad codziennie po mszy św. wieczornej nabożeństwo wypominkowe za wiernych zmarłych z Koronką do miłosierdzia Bożego.
 1. Najbliższa niedziela adoracyjna. Przed południem zmiana tajemnic różańca świętego.
 2. Bóg zapłać Parafianom, którzy w dniu wczorajszym uprzątnęli z liści cały plac świątyni i jej dalsze obejście.

 

 

 

 

 

XXX NIEDZIELA  ZWYKŁA  24.10.2021

    OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Przed nami ostatni tydzień października. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe o godz. 16.15
 1. We czwartek Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 1. Na bocznym ołtarzu MB znajdują się kartki na wypominki. Przez cały miesiąc listopad będziemy omadlać naszych zmarłych wspominanych z imienia.
 1. Dobiegają końca prace dotyczące montażu nowych okien aluminiowych w budynku naszego kościoła parafialnego.
 1. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy na spotkanie następujące wspólnoty modlitewne:

- schola – czwartek (po nabożeństwie różańcowym)

- zbiórka dla ministrantów - piątek (godz. 16.15)

- katecheza dla bierzmowanych (kl. VI – VIII) - sobota (po nabożeństwie różańcowym)

 1. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu do odmawiania różańca włączyli się:

poniedziałek: nauczyciele

wtorek: róża różańcowa pw. św. Heleny

środa: uczestnicy „Domu Seniora”

czwartek: uczniowie klas VIII a, b

piątek: Róża różańcowa pw. św. Anny

sobota: „Kolędnicy misyjni”

 1. Bóg zapłać tym Parafianom, którzy w dniu wczorajszym uprzątnęli z liści plac kościelny oraz  jego obejście. W najbliższą sobotę zapraszamy do tej samej pracy mieszkańców od bloków  - do sklepu "Stokrotka" (po obu stronach drogi).
 1. Dzisiaj, po Mszy św. wieczornej różaniec za + Jana Kuda. Jutro o godz. 14.00 Msza św. pogrzebowa za +Zofię Sowa. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

 

XXIX NIEDZIELA  ZWYKŁA  17.10.2021

    OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj po sumie popołudniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo różańcowe o godz.  16.15. Spotkanie dla członków Akcji Katolickiej po Mszy św. wieczornej.
 1. W dniu dzisiejszym, w Kościele przeżywamy Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. Ofiarą do puszek, a głównie modlitwą przez najbliższe dni będziemy wspierać to piękne dzieło Kościoła.
 1. W poniedziałek święto ku czci św. Łukasza, Ewangelisty. Modlić się będziemy w intencji Służby Zdrowia, dla której wspomniany Święty jest Patronem.
 1. W piątek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża
 1. Ze względu na wzrost zachorowań na COVID – 19 oraz na aktualną sytuację epidemiczną, przypominamy wszystkim i egzekwowaniu nadal istniejących zasad u wiernych podczas zgromadzeń liturgicznych. Przypomina się o:

- zakrywaniu ust i nosa (zwolnieni jedynie duchowni sprawujący liturgię)

- zachowywanie dystansu społecznego wynoszącego nie mniej niż 1,5 m

- przekazywanie sobie znaku pokoju poprzez ukłon.

 1. Stowarzyszenie „Dla Albigowej” i Ośrodek Kultury w Albigowej zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu „Albigowskie Opowieści”, które odbędzie się w sobotę 23 pazdziernika br, o godz. 15.00, w białej Sali OK. Wstęp wolny dla wszystkich chętnych, z zachowaniem obowiązujących zaleceń sanitarnych.
 1. W tym tygodniu zapraszamy na spotkanie następujące wspólnoty modlitewne:

- schola – czwartek (po nabożeństwie różańcowym)

- Krąg DK: 22 piątek

- Oaza - sobota (po nabożeństwie różańcowym) 

 1. Ze względu na obecną porę roku, bardzo prosimy o uprzątnięcie na niedzielę liści spadających z przykościelnych drzew, z placu kościelnego oraz skarpy otaczającej kościół. Prosimy parafian od „Młyna” do bloków (włącznie).

 

XXVIII NIEDZIELA  ZWYKŁA  10.10.2021

    OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarą do puszek wspieramy Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Popołudniowe nabożeństwo różańcowe o godz. 16.15 
 1. Bardzo gorąco zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. Jednak pamiętajmy, że to Eucharystia jest najważniejsza, nie samo nabożeństwo różańcowe. Idealnym wręcz byłoby, aby najpierw wziąć udział we Mszy świętej, później w różańcu.
 1.  Za tydzień Niedziela Misyjna, która rozpocznie Tydzień Misyjny. Tym razem składka na potrzeby misji.
 1. Prosimy, aby w nadchodzącym tygodniu do odmawiania różańca włączyli się:

poniedziałek: Róża różańcowa pw. św. Zofii

wtorek: Rada Duszpasterska

środa: procesja fatimska

czwartek: bielanki

piątek: Róża różańcowa pw. św. Teresy od Jezusa

sobota: Róża różańcowa pw. św. Jana Pawła II

 1. We środę po Mszy św. wieczornej procesja fatimska.
 1. W sobotę Nowenna do św. Jana Pawła II
 1. W tym tygodniu zapraszamy na spotkanie następujące wspólnoty modlitewne:

- ministranci – sobota (godz. 16.15)

- schola – czwartek (po nabożeństwie różańcowym)

- Oaza - sobota (po nabożeństwie różańcowym) 

 1. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna.

NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE

 

03. X – Ks. prowadzący nabożeństwo

04. X – ministranci

05. X – Róża różańcowa pw. św. Faustyny

06. X – „Matki w Modlitwie”

07. X - Schola

08. X – Akcja Katolicka

09. X – Oaza

10. X – Ks. prowadzący nabożeństwo

11. X – Róża różańcowa pw. św. Zofii

12. X – Rada Duszpasterska

13. X – procesja fatimska

14. X – bielanki

15. X – Róża różańcowa pw. św. Teresy od Jezusa

16. X – Róża różańcowa pw. św. Jana Pawła II

17. X – Ks. prowadzący nabożeństwo

18. X – Służba Zdrowia

19. X – Róża różańcowa pw. św. Antoniego

20. X – Róża różańcowa pw. św. Józefa

21. X – Domowy Kościół, pw. św. Jana z Dukli

22. X – Domowy Kościół, pw. Sw. Jana Pawła II

23. X – uczniowie klas VII a,b

24. X – Ks. prowadzący nabożeństwo

25. X – nauczyciele

26. X – Róża różańcowa pw. św. Heleny

27. X – Dom Seniora

28. X – Uczniowie klas VIII a,b

29. X – Róża różańcowa pw. św. Anny

30. X – Kolędnicy misyjni (opiekun p. M. Łyszczarz)

31. X – Ks. prowadzący nabożeństwo

XXVII NIEDZIELA  ZWYKŁA  03.10.2021

    OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj popołudniowa adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończy nabożeństwo różańcowe o godz. 16.15. Przed południem zmiana tajemnic różańca świętego.
 1. Zachęcamy do codziennego odmawiania różańca świętego i na miarę możliwości do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych. Codziennie różaniec w kościele, po wieczornej Mszy św. ok. godz. 17.30 (w niedzielę o godz. 16.15).
 1. We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, w piątek św. Faustyny Kowalskiej, w czwartek NMP Różańcowej.
 1. We środę wraz z różańcem nowenna do MB Nieustającej Pomocy (prosimy o podawanie na karteczkach intencji modlitewnych do Matki Najświętszej).
 1. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca.
 1. W piątek, po nabożeństwie różańcowym zapraszamy na spotkanie Rodziców kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania (klasy VI – VIII).
 1. Za tydzień Dzień Papieski. Tradycyjnie składka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 1. W tym tygodniu zapraszamy na spotkanie następujące wspólnoty modlitewne:

- „Matki w Modlitwie” – środa (po nabożeństwie różańcowym)

- schola – czwartek (po nabożeństwie różańcowym

- Oaza - sobota (po nabożeństwie różańcowym)

 

XXVI NIEDZIELA  ZWYKŁA  26.09.2021

    OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim Parafianom za uczestnictwo w liturgii i w spotkaniu z Ks. Bp Krzysztofem podczas wizytacji kanonicznej w naszej parafii. Szczególne podziękowania kieruję na ręce Dyrekcji naszej Szkoły, Chórkowi oraz przedstawicielom poszczególnych grup formacyjnych istniejących przy parafii.
 1. We wtorek, po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie członków Akcji Katolickiej.
 1. We środę w liturgii Kościoła święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
 1. W czwartek prosimy o przybycie na spotkanie rodziców dzieci z klas III, mających przystąpić do I spowiedzi i Komunii świętej. Odbędzie się ono w kościele, po Mszy świętej wieczornej.
 1. Spowiedz święta dla dzieci i młodzieży w czwartek od 17.30, w piątek od 16.15
 1. W Piątek rozpoczynamy październik, miesiąc różańca świętego. Codziennie różańcem będziemy chwalić Boga i Jego Matkę Maryję. Msza święta wieczorna od 1 pazdziernika będzie sprawowana o godz. 17.00, po niej nabożeństwo różańcowe z czytanką.  Postarajmy się na miarę naszych możliwości jak najczęściej przybywać na nabożeństwa różańcowe do naszego kościoła. W piątek, w czasie wieczornej Mszy świętej zostaną poświęcone  różańce dla dzieci z klas III SP. Zapraszamy rodzinnie do przeżycia tego wydarzenia. Dla najmłodszych zostały przygotowane niespodzianki. Za odmówienie Różańca w kościele, w kaplicy, rodzinie, społeczności zakonnej (…), można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 1. W piątek przed południem odwiedziny chorych.
 1. Zbiórka dla wszystkich ministrantów odbędzie się w sobotę, o godz. 16.15. Zapraszamy

XXV NIEDZIELA  ZWYKŁA  19.09.2021

    OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś Niedziela Środków Masowego Przekazu. Modlimy się szczególnie za media katolickie: Diecezjalne Radio Fara, oraz za Telewizję Trwam i Radio Maryja. Można dziś do puszek wesprzeć nasze diecezjalne Radio Fara.
 1. Dzisiaj nie będzie tradycyjnie popołudniowej adoracji, gdyż zostanie sprawowana dodatkowa Msza Święta ślubna.
 1. W naszym Dekanacie – Łańcut I rozpoczęła się wizytacja kanoniczna, którą prowadzi ks. bp Krzysztof Chudzio. W dniu jutrzejszym (poniedziałek), w naszej wspólnocie gościć będziemy ks. biskupa.

 

                                       PROGRAM DNIA WIZYTACJI

              9.00 – przybycie Ks. Biskupa do parafii

             10.00– spotkanie w kościele z uczniami naszej szkoły (przedstawiciele klas od IV –                           VIII)

             11.00 – spotkanie w Domu Seniora

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia (indywidualnie gromadzimy się na                                 starym cmentarz)

16.00 – spotkanie w kościele z ministrantami

17.00 – UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA

20.30 – spotkanie w kościele z rodzicami dzieci i młodzieży obecnie uczącej się

21.00 – Apel Jasnogórski

 

 1. We wtorek święto, św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
 1. W przyszłą niedzielę ogólnopolskie liczenie wiernych, uczestniczących w niedzielnej Mszy świętej.
 1. Można się zgłaszać jeszcze na Pielgrzymkę Róż  Żywego Różańca, która odbędzie się w sobotę 25 września, w Jodłówce.
 1. Spotkanie formacyjne dla Akcji katolickiej odbędzie się nie dzisiaj, tylko we wtorek 28 września, po Mszy św. wieczornej.

 

 

XXIV NIEDZIELA  ZWYKŁA  12.09.2021

    OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj beatyfikacja Sługi Bożego Ks. kardynała Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego.
 1. W poniedziałek (13.09 br), po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na procesję fatimską.
 1. W nadchodzącym tygodniu przypadają Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców (Suche Dni Jesienne)
 1. We wtorek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Przed Mszą świętą wieczorną zapraszamy na różaniec.
 1. We środę liturgiczne wspomnienie NMP Bolesnej.
 1. W czwartek (16.09 br), po Mszy św. wieczornej Nowenna do Św. Jana Pawła II
 1. W sobotę Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski oraz młodzieży. Gorąco zapraszamy na wieczorną Mszę świętą dzieci i młodzież.
 1. W nadchodżacym tygodniu odbędą się spotkania następujących wspólnot modlitewnych:

- kandydaci na ministrantów: środa (po Mszy św. wieczornej)

- wszyscy ministranci: czwartek (po Mszy św. wieczornej)

- OAZA młodzieżowa: piątek (po Mszy św. wieczornej) 

 1. Msze św. od ADŚ: 15 i 29 września (różaniec przed wieczorną Mszą św.) oraz 1 pazdziernika

 

 

XXIII NIEDZIELA  ZWYKŁA  05.09.2021

    OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj niedziela adoracyjna. Zmiana tajemnic różańca świętego. Następnie popołudniowa adoracja, którą zakończy nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30, na które serdecznie zapraszamy.
 1. W poniedziałek zbiórka dla wszystkich ministrantów oraz kandydatów, po Mszy świętej wieczornej.
 1. We środę doroczne Święto w naszej Parafii, odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny, w Jej tajemnicy Narodzenia.  Sumę odpustową o godz. 11.00 (wraz z procesją wokół kościoła), odprawi i kazanie wygłosi ks. Krzysztof, nasz wikariusz, który rozpoczyna swoją pracę w naszej Parafii. Następnie Pozostałe Msze święte o godz. 7.00 oraz 18.00. Zapraszam wszystkich parafian i gości do wzięcia udziału w tej uroczystości.
 1. Przed nami kolejne ważne wydarzenie przypadające z mocy prawa kościelnego – wizytacja kanoniczna, którą przewidziano dla naszej Wspólnoty Parafialnej na dzień 20 września br. Tym razem zaszczyci nas ks. bp Krzysztof Chudzio. Naszym obowiązkiem będzie przygotować się do tego spotkania pod każdym względem, szczególnie od strony duszpasterskiej. Z tej racji, zapraszam w  najbliższy czwartek 09 września br., na godzinę 19.30 na spotkanie Radę Duszpasterską (w budynku plebanii).
 1. W sobotę 25 września, br. odbędzie się Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce. Rozpoczęcie spotkania o godz. 9.30, zakończenie ok. 14.00. Zapisy przyjmujemy z zakrystii kościoła.
 1. W ostatnich dniach wykonano przy naszej świątyni ważne prace:

- ukończono renowację posadzki w tylnej części kościoła

- wmontowano kolejne trzy nowe okna wraz z przeszkleniem (nawa główna, kaplica boczna)

- poddano renowacji 2 witraże (kaplica boczna)

Wszystkim Ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na ten cel. 

 

XXII NIEDZIELA  ZWYKŁA  29.08.2021

    OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 

 1. Dzisiaj na sumie powitamy wikariusza, Ks. Krzysztofa Pomykała, który decyzją Ks. Abpa Adama Szala został skierowany do pracy w naszej parafii.  Przed nami uroczystość odpustu parafialnego. Tym razem sumie odpustowej będzie przewodniczył i kazanie wygłosi Ks. Krzysztof. Życzymy Mu obfitości Bożych łask, niech także Najświętsza Maryja Panna, którą czcimy w naszym kościele w tajemnicy Jej Narodzenia wyprasza dla Niego potrzebne dary w nowej pracy duszpasterskiej.
 1. We środę uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2021/2022 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Albigowej. Msza św. o godz. 8.00 dla uczniów całej szkoły, na którą serdecznie zapraszamy. Po Mszy św. spotkanie w szkole dla uczniów klas 1 -4 w hali sportowej. Pozostałe klasy w wyznaczonych salach z wychowawcami. Przedszkole i oddział przedszkolny pracują w tym dniu bez zmian. Po Mszy św. wieczornej nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 1. W nadchodzącym tygodniu przypadają, pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca września. Spowiedz święta w czwartek od godz. 17.15,  w piątek od godz. 17.00. Bardzo prosimy rodziców, aby przypomnieli swoim dzieciom o obowiązku sakramentu pokuty na rozpoczęcie roku szkolnego.
 1. Odwiedziny chorych w piątek przed południem. Adoracja w tym dniu do godz. 21.00
 1. Przyszłą niedziela adoracyjna, zmiana tajemnic różańca świętego.

 

 

XXI NIEDZIELA  ZWYKŁA  22.08.2021

    OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 

1.  W nadchodzącym tygodniu, w liturgii Kościoła przeżywać będziemy, we wtorek święto św. Bartłomieja, Apostoła. W czwartek Uroczystość NMP Częstochowskiej.

2. W obecnym roku przypada 25 lat istnienia Akcji Katolickiej w naszej archidiecezji. Z tej to przyczyny w najbliższą sobotę (29. 08), w Strachocinie odbędą się uroczystości jubileuszowe. Do tego wydarzenia przygotujemy się nowenną, którą podejmują wszystkie archiprezbiteraty. Na szczeblu parafialnym też się przygotujemy. Dla nas będzie to jutrzejszy dzień (23. 08). Nowenna ta rozpoczynać się będzie o godz. 17.00 różańcem, następnie Litania do św. Andrzeja Boboli. Pozostały czas przeżyjemy w dziękczynieniu przed Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy do tego czuwania, nie tylko członków Akcji Katolickiej, ale wszystkich chętnych.

3. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za wspieranie trwających prac remontowo - konserwatorskich przy naszej świątyni.

XX NIEDZIELA  ZWYKŁA  15.08.2021

                                                           UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP

    OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj na sumie wyrażamy Panu Bogu wdzięczność za tegoroczne plony, owoce ziemi i bezpieczną pracę, jakich doświadczyliśmy w kończącym się sezonie  prac głównie na roli. Wraz z Matką Najświętszą, modlitwą błogosławieństwa otaczamy piękne wieńce dożynkowe i wszelkie kompozycje ziół i kwiatów, jakie tradycyjnie dzisiaj święcimy. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i popołudniowa adoracja, którą zakończy o godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe w intencji dziękczynnej za tegoroczne plony.
 1. W poniedziałek, po Mszy św. wieczornej Nowenna do Św. Jana Pawła II.
 1. Trwa sierpień, miesiąc trzeźwości. Pamiętajmy o wymiarze tego czasu, jaki Kościół nam proponuje.
 1. W przyszłą niedzielę, na sumie pożegnamy ks. Michała, który decyzją Ks. Abpa Adama Szala, z dniem 24 sierpnia br., zostaje zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii Albigowa. Natomiast z dniem 25 sierpnia br., obowiązki wikariusza w naszej parafii obejmie ks. Krzysztof Pomykała, którego powitamy w niedzielę 29 sierpnia, na sumie. 
 1. W minionym tygodniu kontynuowaliśmy prace przy kościele, polegające na oczyszczaniu otworów okiennych pod montaż nowych ram aluminiowych wraz z przeszkleniem oraz prace związane z renowacją posadzki.
 1. Dzisiaj składka inwestycyjna.

 

 

XIX NIEDZIELA  ZWYKŁA  08.08.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Trwa sierpień – miesiąc trzeźwości. Podejmijmy osobistą abstynencję. Przy bocznym ołtarzu Matki Bożej znajdują się deklaracje Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. 
 1. W poniedziałek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy, we wtorek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
 1. W piątek, po Mszy św. wieczornej procesja fatimska połączona z rożańcem. Zapraszamy na to nabożeństwo.
 1. W sobotę 14. 08 – zapraszamy ministrantów oraz bielanki na wycieczkę rowerową do Sieteszy. Zbiórka na parkingu przy organistówce o godz. 9.00
 1. W najbliższą niedzielę Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W tym dniu na Mszy św. o godz. 11.00 przeżyjemy w naszej wspólnocie parafialnej Święto Dziękczynienia za tegoroczne plony. W czasie każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów.

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Jakub Kuźniar oraz Marzena Kielar, zap. II

 

 

 

 

 

 

 

 

 

XVIII NIEDZIELA  ZWYKŁA  01.08.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś niedziela adoracyjna. Rozpoczynamy miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości. Kościół zachęca wiernych do ekspiacji i pokuty za grzechy nadużywania alkoholu. Podejmijmy to wezwanie i walkę z nałogami. 
 1. Przed południem zmiana tajemnic różańca świętego.
 1. Po południu indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończy nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30. Zapraszamy.
 1. Jutro w kościele parafialnym możliwość zyskania odpustu zupełnego „Porcjunkuli”.
 1. W nadchodzącym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca sierpnia. Spowiedz święta w czwartek od godz. 17.30, w piątek od godz.17.00. Przed południem odwiedziny chorych. Po nabożeństwie wieczornym adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Serdecznie zapraszamy, aby wieczorem skorzystać z tej chwili spotkania z Bogiem w ciszy.
 1. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 1. W piątek Święto Przemienienia Pańskiego.
 1. Od dzisiaj będą sprawowane Msze św. gregoriańskie od parafian z Albigowej za + Kazimierza Bem, byłego kościelnego.
 1. Dziś składka do puszek (przeniesiona z ubiegłej niedzieli), na poszkodowanych, którzy stali się ofiarami gwałtownych burz i powodzi, zarówno w naszej Ojczyznie, jak również w innych miejscach Europy.

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Jakub, Michał Kuźniar z Albigowej oraz Marzena, Magdalena Kielar z Markowej, zap. I

 

Czym jest Porcjunkula?

U stóp Asyżu wznosi się bazylika Matki Bożej Anielskiej, wybudowana w XVI wieku. W samym centrum tej renesansowej świątyni znajduje się skromny kościółek benedyktyński z IX wieku, zwany Porcjunkulą. Pierwotny tytuł tego kościoła brzmiał - Najświętszej Maryi Panny z Doliny Jozafata. Według bowiem podania kapliczkę mieli ufundować pielgrzymi wracający z Ziemi Świętej. Mieli oni przywieźć grudkę ziemi z grobu Matki Bożej, który sytuowano w Dolinie Jozafata w Jerozolimie. Nazwę Matki Bożej Anielskiej prawdopodobnie nadał świątyni św. Franciszek z Asyżu. Legenda głosi, że słyszano często nad kapliczką głosy anielskie i dlatego dano jej tę nazwę. Na początku XIII w. kapliczka znajdowała się w stanie ruiny. Odbudował ją św. Franciszek zimą 1207/1208 roku i tu zamieszkał.

 

Odpust Porcjunkuli „dzisiaj"

16 kwietnia 1921 roku papież Benedykt XV w dokumencie Constat apprime oficjalnie potwierdził wielowiekową tradycję „odpustu Porcjunkuli”. Zatem każdy, kto nawiedza ten mały kościółek pod Asyżem w jakimkolwiek dniu roku, może pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny.

Nie trzeba jednak jechać do Włoch, by otrzymać „odpust Porcjunkuli” – wystarczy 2 sierpnia nawiedzić którykolwiek kościół franciszkański albo własny kościół parafialny. W 1967 roku papież Paweł VI, ogłaszając swoją naukę na temat odpustów (Indulgentiarum doctrina), ustanowił bowiem dwa dni w roku, kiedy pod zwykłymi warunkami w kościele parafialnym można uzyskać odpust zupełny: pierwszy z nich to dzień święta tytularnego danego kościoła, natomiast drugi to właśnie dzień Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli.

W tym dniu świątynię parafialną należy nawiedzać z sercem pojednanym z Bogiem w sakramencie pokuty; z pragnieniem doświadczenia łaski odpustu zupełnego, o który prosił Franciszek; ze szczerym postanowieniem przemiany ducha, tzn. wyzbycia się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego oraz chęcią trwania przy Bogu w łasce uświęcającej. To podstawowe warunki uzyskania odpustu zupełnego. Nie można go bowiem otrzymać niejako „automatycznie”, przez samo zewnętrzne wykonanie jakiegoś uczynku, ale musi on być aktem obejmującym całego człowieka i całe jego życie. Następnie należy uczestniczyć w Eucharystii i przyjąć Ciało Pańskie, potem odmówić „Wierzę w Boga” oraz pomodlić się w intencjach określonych przez Ojca Świętego, odmawiając np.: „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo”.

 

 

 

 XVII NIEDZIELA  ZWYKŁA  25.07.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś w związku z liturgicznym wspomnieniem św. Krzysztofa, po każdej Mszy św., modlitwą błogosławieństwa i święconą wodą obejmujemy wszystkie pojazdy, które służą nam w codziennym przemieszczaniu się oraz ich kierowców. To także dzień imienin ks. bpa Krzysztofa Chudzio. Osobę Czcigodnego Solenizanta otoczmy wspólną modlitwą.
 1. W poniedziałek wspomnienie liturgiczne św. Joachima i Anny, rodziców NMP
 1. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańca świętego.
 1. Składam gorące podziękowania wszystkim wiernym, za trwanie na modlitwie podczas wtorkowej „Sztafety Modlitewnej” przed Najświętszym Sakramentem, jaką praktykuje nasza Archidiecezja.
 1. W minioną niedzielę przeżyliśmy XXI Festiwal Kwiatów. Uroczystość szczególnie piękna i podniosła. Panu Bogu dziękujemy za łaskę wspólnej modlitwy i świętowania, nawet za ten obfity deszcz. Na ręce naszej parafianki, Pani Janiny Kuźniar, przewodniczącej Wojewódzkiej Rady Kół Gospodyń Wiejskich w Rzeszowie, składam szczególne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym i odpowiedzialnym za zorganizowanie tego pięknego Święta Kwiatów,  szczególnie Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich, strażakom, dzieciom i młodzieży wsi Albigowa oraz gospodarzom OK w Albigowej za zaangażowanie w to dzieło. Przedstawicielom władz Powiatu i Gminy Łańcut za obecność. W szczególności delegacjom Kół Gospodyń Wiejskich z Podkarpacia.
 1. Duszpasterstwo Misyjne Archidiecezji Przemyskiej zainicjowało akcję Lato z misjonarzem”. Akcja ta ma na celu przybliżyć naszym Diecezjanom wysiłek misyjny Archidiecezji Przemyskiej. Mamy 22 misjonarzy pochodzących z naszej wspólnoty diecezjalnej i chcielibyśmy, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o tym, że wspólnie tworzymy Kościół Powszechny, działając misyjnie w całym świecie. Można zabrać dzisiaj ulotkę  zawierającą imiona naszych misjonarzy i informacje o krajach, gdzie pracują, a także propozycję modlitwy za nich. Są również informacje o różnych możliwościach wsparcia pracy misjonarzy. Zapraszamy na stronę internetową misje.przemyska.pl oraz do dołączenia do fanpage’a na Facebook’u „Misje z przemyskiej” (facebook.com/misjezprzemyskiej). Na bieżąco informujemy tam o działaniach naszych misjonarzy.
 1. W ostatnich dniach byliśmy świadkami wielu ludzkich dramatów spowodowanych gwałtownymi burzami i powodziami , zarówno w naszej Ojczyznie, jak również w innych miejscach Europy. Wiele rodzin w jednej chwili straciło dobytek całego życia, są także ofiary w ludziach. Przewodniczący Episkopatu Polski w  wystosowanym na tę okoliczność apelu prosi, aby niedziela 25 lipca br. była obchodzona w Polskim Kościele jako Dzień Solidarności z poszkodowanymi. Także zgodnie z decyzją Metropolity Przemyskiego, wskazanym jest, abyśmy i my pośpieszyli z pomocą modlitewną i materialną wobec poszkodowanych. Z tej to przyczyny, w najbliższą niedzielę -  1 sierpnia br. po Mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek na ten cel.

XVI NIEDZIELA  ZWYKŁA  18.07.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj w naszej parafii o godz. 15.00 dodatkowa Msza św., która rozpocznie obchód XXI Festiwal Kwiatów, który w tym roku przeżywać będziemy pod hasłem „Kolorowy gozdzik w roli głównej”. Po uroczystej Eucharystii uczestnicy przejdą na plac przed Ośrodek Kultury w Albigowej, gdzie nastąpi dalszy ciąg uroczystości. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i świętowania.
 1. Od wielu lat w naszej Archidiecezji trwa Sztafeta Adoracyjna przed Najświętszym Sakramentem. Codziennie jedna parafia w diecezji przeżywa całodniową adorację. W najbliższy wtorek (20.07), nasza parafia przeżyje całodzienną adorację. Rozpocznie się ona tuż po Mszy św. porannej i zakończy nabożeństwem o godz. 17.30.

PROPOZYCJA ADORACJI:

7.30            8.30 (uczestnicy porannej Eucharystii)

8.30         -   10.00 (mieszkańcy okolic kościoła)

10.00      -   11.00 (uczestnicy i pracownicy Dom Seniora)

11.00       -   12.00 (mieszkańcy od Honi – do restauracji „Stary Młyn”)

12.00      -   13.00 (mieszkańcy od Przychodni Zdrowia, w kierunku Handzlówki,                                           po obu stronach)

13.00      -   14.00 (mieszkańcy Honi)

14.00      -  15.00 (mieszkańcy Granicy)

15.00     -  16.00 (mieszkańcy ulic od Szkoły w kierunku Wysokiej)

16.00    -  17.30 (pozostali)

 1. W czwartek święto św. Marii Magdaleny, w piątek św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.
 1. W nadchodzącym tygodniu, po Mszy św. wieczornej odbędą się spotkania dla:

- młodzież śpiewająca i „Bielanki” (środa)

- ministranci oraz kandydaci (czwartek)

 1. W związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa w najbliższą niedzielę po każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa pojazdów mechanicznych. Prosimy o zgromadzenie na parkingach przy kościele wszelkich pojazdów, które nam służą w codziennym przemieszczaniu się. Prosimy, aby dzieci zabrały do poświęcenia rolki, deski i hulajnogi… itd. Ofiary składane do puszek z racji poświęcenia pojazdów, tradycyjnie będą przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.

XV NIEDZIELA  ZWYKŁA  11.07.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj niedziela adoracyjna, przeniesiona z racji obecności Misjonarza ks. Bpa Jana Ozgi. W imieniu ks. Bpa składam gorące podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za wsparcie dzieła misji świętych.
 1. Zapraszamy na popołudniową adorację Najświętszego Sakramentu, którą zakończy nabożeństwo o godz. 16.30.
 1. We wtorek, po Mszy św. wieczornej procesja fatimska z figurą Matki Najświętszej i różaniec.
 1. W piątek liturgiczne wspomnienie NMP z Góry Karmel.
 1. W przyszłą niedzielę XXI Festiwal Kwiatów ph. „Kolorowy gozdzik w roli głównej”. Całe to wydarzenie zostanie rozpoczęte Mszą świętą o godz. 15.00.
 1. Decyzją ks. Abpa Adama Szala, wynikającą z przepisów i zasad obowiązujących w diecezji przemyskiej dotyczących zmian kapłańskich, w naszej parafii nastąpi zmiana wikariusza pod koniec sierpnia. Nowym wikariuszem będzie Ks. Krzysztof Pomykała, dotychczasowy wikariusz w Krasnem k. Sieniawy.

XIV NIEDZIELA  ZWYKŁA  04.07.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Gościmy dzisiaj w naszej parafii podczas każdej Mszy świętej Ks. Bp Misjonarza Jana Ozgę, Ordynariusza diecezji Doume - Abong Bang pracującego w Kamerunie. Modlitwą i przy tej okazji ofiarą do puszek wspierać będziemy misje święte.
 1. Przed południem zmiana tajemnic różańca świętego. Z racji popołudniowej Mszy świętej ślubnej o godz. 14.00, nie będzie dzisiaj adoracji popołudniowej, tylko w przyszłą niedzielę. Nabożeństwo misyjne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu dzisiaj o godz. 16.30.
 1. We środę Nowenna do Matki Bożej, Nieustającej Pomocy.
 1. W czwartek liturgiczne wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera, patrona Archidiecezji.
 1. W niedzielę 18 lipca br. w naszej parafii odbędzie się XXI Festiwal Kwiatów ph. „Kolorowy gozdzik w roli głównej”. O godz. 15.00 Msza święta, następnie przejście Korowodu Kwiatowego na plac przed Dom Kultury w Albigowej i dalszy ciąg uroczystości. W programie przewidziany jest koncert amatorskich zespołów artystycznych , wystawy twórców ludowych, kiermasze, konkursy. Będzie również możliwość uczestniczenia w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (od godz.  14.00 – 18.00). Serdecznie zapraszamy Parafian i Gości do udziału w tym pięknym wydarzeniu.
 1. Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Misio” oraz firma Greek Office Ecologic organizuje zbiórkę elektrośmieci. Odzysk surowców pochodzących z demontażu zebranego sprzętu, pozwala na gromadzenie środków finansowych, dzięki którym będzie można wesprzeć projekty Kościoła - głównie misyjne. Dla nas wyznaczono termin odebrania wspomnianego sprzętu na dzień 16 lipca – do godz. 13.00. Miejscem wyznaczonym do składania wspomnianego sprzętu będzie parking przy Przychodni Zdrowia, na wysokości znajdującego się tam słupa elektrycznego. Bardzo prosimy, aby wyłącznie do daty 16 lipca składać sprzęt.

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Michał Wielgorz oraz Natalia Lew, zap. II

Kamil Bytnar oraz Aldona Król, zap. II

Rafał Bembenik oraz Ketina Ulman, zap. II

 

XIII NIEDZIELA  ZWYKŁA  27.06.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj nabożeństwo do NSPJ o godz. 16.30. We środę zakończenie nabożeństw czerwcowych.
 1. We wtorek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Mszę święte o godz. 7.00, 11.00, 18.00.
 1. W nadchodzącym tygodniu pierwszy czwartej, piątek i sobota miesiąca lipca. Spowiedź święta w czwartek od 17.30, w piątek od 17.15.  Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Adoracja w piątek do godz. 21.00.
 1. Zmiana tajemnic różańca świętego w najbliższą niedzielę.
 1. W najbliższą niedzielę we wszystkich Mszach świętych gościć będziemy ks. bpa Jana Ozgę, ordynariusza diecezji Doume - Abong Bang w Kamerunie, który wygłosi do nas Słowo Boże. Parafia nasza stara się wspierać dzieło misji świętych modlitwą i materialnie. Ponadto od wielu lat nasze dzieci w okresie Bożego Narodzenia występują w roli „Kolędników Misyjnych” (wyjątkiem była pandemia), oprócz tego zapraszamy do parafii misjonarzy i wspieramy ich intencjami mszalnymi. Dlatego wizyta Księdza Biskupa będzie kontynuacją tego pięknego dzieła. Przy tej okazji odbędzie się składka do puszek na misje święte.
 1. Przypomina się Wiernym o zniesieniu dyspensy od udziału w niedzielnej Mszy św. i w dni nakazane przez Kościół. Zatem nasz udział w Eucharystii jest już obowiązkowy.
 1. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom z racji składki inwestycyjnej.

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Michał, Łukasz Wielgorz z parafii Mazury oraz Natalia Lew z Albigowej, zap. I

Kamil Bytnar z Albigowej oraz Aldona Król z Handzlówki, zap. I

Rafał, Michał Bembenik z Łańcuta oraz Ketina, Katarzyna Ulman z Albigowej, zap. I

DEKRET
Wobec poprawiającej się sytuacji pandemicznej w kraju oraz zmian w przepisach, dotyczących ograniczeń sanitarnych w kościołach i budynkach przeznaczonych do sprawowania kultu religijnego, zgodnie ze stanowiskiem Konferencji Episkopatu Polski, wyrażonym podczas 389. Zebrania Plenarnego, które odbyło się w  dniach 11-12 czerwca w Kalwarii Zebrzydowskiej, od 20 czerwca br. odwołuję, udzieloną w dniu 13 marca br., dyspensę od uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej oraz w święta nakazane. Przypominam również, że zgodnie z przepisami kościelnymi (por. kan. 1248 § 2) zaleca się, aby wierni, którzy z poważnej przyczyny nie mogą uczestniczyć w Eucharystii, poświęcili odpowiedni czas na modlitwę indywidualną w rodzinach lub w grupach rodzin.
Jednocześnie odwołuję wcześniej wydane zarządzenia, związane z ograniczeniami wynikającymi z pandemii.
Przypominam kapłanom o obowiązku przestrzegania przepisów państwowych oraz zachęcam do zastosowania takich rozwiązań, które pomogą w całkowitym wygaszeniu pandemii, a także do zachowywania niezbędnych środków ostrożności i higieny.
Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc potrzebującym, w szczególności służbie zdrowia za oddaną posługę chorym i cierpiącym. Wszystkich wiernych proszę o postawę wrażliwości i solidarności, a także okazywania innym zwykłej, ludzkiej dobroci.
Proszę, by duszpasterze w czasie zbliżających się wakacji poświęcili swój czas rodzinom, dzieciom i młodzieży, pozwalając im doświadczyć bliskości Boga, radości Ewangelii i troski Kościoła, co było mocno ograniczone w poprzednich miesiącach.
Wszystkim z serca udzielam pasterskiego błogosławieństwa
/-/ Adam Szal
Metropolita Przemyski
/-/ ks. Bartosz Rajnowski
Kanclerz Kurii
Treść niniejszego Dekretu należy podać do wiadomości wiernym.
 

XII NIEDZIELA  ZWYKŁA  20.06.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. W dniu dzisiejszym, w czasie dodatkowej Mszy św. o godz. 13.00 młodzież klas ósmych dzięki posłudze ks. bpa Krzysztofa Chudzio przyjmie sakrament bierzmowania. Polecajmy ich w naszych modlitwach, by godnie przyjęli ten dar i umiejętnie nim dysponowali w dalszym życiu.
 1. O godz. 16.30 nabożeństwo do NSPJ. Po Mszy św. wieczornej w Domu Seniora odbędzie się spotkanie dla Akcji Katolickiej. Składamy gorące Bóg zapłać pani prezes oraz innym członkom AK za udział w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Akcji Katolickiej na Jasną Górę, która odbyła się w minionym tygodniu.
 1. W poniedziałek zapraszamy ministrantów oraz kandydatów na zbiórkę, na godz. 17.15, zaś we wtorek, także na godz. 17.15 – Bielanki.
 1. W nadchodzącym tygodniu zakończenie roku szkolnego 2020/21.  Zapraszamy w czwartek do kościoła na Mszę św. dziękczynną uczniów klas: 5 – 8, na godzinę 9.00. Natomiast w piątek również na godz. 9.00, uczniów klas: 1 -4. Prosimy także nauczycieli, innych pracowników naszej Szkoły i na ile będzie to możliwe, także rodziców uczniów do wspólnego podziękowania Panu Bogu za łaski, jakimi nas wszystkich w tym trudnym roku szkolnym obdarował. Zachęcamy dzieci do spowiedzi świętej na zakończenie czasu nauki, codziennie przed poranną i wieczorową Mszą świętą.
 1. W czwartek Uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela. Msze św. o godz. 7.00 oraz 18.00. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o naszym Jubilacie, Ks. Prałacie Adolfie, który świętuje 70 rocznicę Sakramentu Kapłaństwa. Niech Jezus Chrystus Najwyższy i Wieczny Kapłan będzie dla Niego nadal umocnieniem w posługiwaniu, a Maryja, Matka Kapłanów wspomaga w dalszym życiu.

 

 

 

 

XI NIEDZIELA  ZWYKŁA  13.06.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Codziennie, po Mszach świętych modlimy się litanią oddając cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Dzisiaj nabożeństwo o godz. 16.30. Po Mszy św. wieczornej procesja z figurką Niepokalanej i różaniec fatimski.
 1. We środę dodatkowo Nowenna do św. Jana Pawła II
 1. W przyszłą niedzielę w czasie dodatkowej Mszy św. o godz. 13.00 młodzież klas ósmych a, b przyjmie sakrament bierzmowania z rąk ks. Bpa Krzysztofa Chudzio. To ważne wydarzenie młodzież poprzedzi bezpośrednim przygotowaniem, jakim będzie triduum: (czwartek – sobota). Zapraszamy wszystkich kandydatów do udziału w Mszach św. wieczornych i dodatkowych modlitwach. Spowiedz święta dla kandydatów, ich świadków, rodziców i  rodzeństwa odbędzie się we środę od godz. 19.00
 1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Akcję Katolicką.
 1. Za tydzień składka inwestycyjna.

 

 

 

X NIEDZIELA  ZWYKŁA  06.06.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj niedziela adoracyjna, po sumie procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. O godz. 16.30 nabożeństwo do NSPJ połączone z nowenną przed uroczystością NSPJ.
 1. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Zachęcamy do udziału w procesjach eucharystycznych codziennie po Mszy św. wieczornej. W czwartek zakończenie Oktawy i poświęcenie wianków oraz błogosławieństwo dzieci.
 1. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom procesji Bożego Ciała i w czasie trwania oktawy, w szczególności licznie obecnym dzieciom. Bóg zapłać wszystkim Parafianom, którzy w tym roku przygotowali ołtarze.
 1. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. wieczornej zapraszamy do udziału w procesji fatimskiej. W tym dniu, z racji liturgicznego wspomnienia św. Antoniego z Padwy, po każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd poświęcenia lilii, które są atrybutem tego świętego

 

 

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJSWIĘTSZEJ

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 30.05.2021

 

 1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres komunii świętej wielkanocnej. O godz. 16.30 nabożeństwo majowe.
 1. Jutro Święto Nawiedzenia NMP. Zakończenie nabożeństw majowych. O godz. 7.00 Msza św. w intencji żyjących i zmarłych członków ADŚ. Po nabożeństwie majowym zapraszamy na spotkanie rodziców młodzieży klas VIII, kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 1. Od wtorku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe.
 1. We środę, o godz. 17.15 zbiórka dla wszystkich ministrantów (także kandydatów).
 1. W nadchodzącym tygodniu przypadać będą pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca czerwca. Spowiedz święta w piątek od godz. 17.00.  Adoracja najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Przed południem odwiedziny chorych.
 1. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Zgłębiać będziemy misterium obecności Chrystusa w Kościele przez dar Eucharystii. Msze św. w porządku niedzielnym. Po sumie uroczysta procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy (cztery kaplice wokół kościoła). W tym roku procesja uda się do  ołtarzy w następującym kierunku i kolejności:

ołtarz I:  - (ministranci)        

ołtarz II: -  (młodzież – grupa śpiewająca)     

ołtarz III: - (rodzice tegorocznych dzieci pierwszokomunijnych)

ołtarz IV: - (rodzice kandydatów do sakramentu bierzmowania, kl. VIII a,b)

Do sypania kwiatów zapraszamy wszystkie te dzieci, którym rodzice na to pozwolą. W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W każdym dniu oktawy Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.

 1. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańca świętego.
 1. Bóg zapłać wszystkim naszym panom, którzy w minionym tygodniu wykonali piękną pracę przy posadzce w naszej świątyni.

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Łukasz Dudek oraz Lidia Kopala, zap. II

 

 

 

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 23.05.2021

 

 1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za publiczne odmówienie hymnu  „O Stworzycielu Duchu przyjdz”, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 1. Bóg zapłać młodzieży za przygotowanie i poprowadzenie wczorajszego wieczornego czuwania przed dzisiejszą Uroczystością.
 1. Jutro Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00 oraz 18.00.
 1. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlić się będziemy za kapłanów i o nowe powołania do życia w kapłaństwie. Dzięki zrządzeniu Bożej Opatrzności, ks. prałat Adolf Reizer, nasz rodak w tym roku świętuje swój niezwykły Jubileusz 70 lat Kapłaństwa. Ze względu na podeszły wiek, Jubilat będzie świętował we własnym domu rodzinnym w dniu 24 czerwca br. Pamiętajmy szczególnie w modlitwie s Jubilacie. Natomiast w przyszłą niedzielę, na sumie przeżyję swój własny Jubileusz 25 lat Kapłaństwa.
 1. W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tym dniu kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
 1. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom z ubiegłej niedzieli (składka inwestycyjna).

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Łukasz, Tadeusz Dudek z Piskorowic oraz Lidia Joanna Kopala z Albigowej, zap. I

Rafał Łyszczarz oraz Katarzyna Idec,zap. II    

 

 

 

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 16.05.2021

 

 1. Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej Archidiecezji święcenia diakonatu. W najbliższą sobotę w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu święcenia kapłańskie. Otoczmy modlitwą kandydatów do święceń.
 1. Dziś popołudniowa adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończy nabożeństwo majowe połączone z Nowenną do św. Jana Pawła II.  O  godz. 15.00 można wziąć udział (poprzez transmisję radiowo – telewizyjną),  w Koronce do Miłosierdzia Bożego i Mszy Świętej (w intencji Ojczyzny), z Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie, z okazji 25 rocznicy Powstania Akcji Katolickiej.
 1. Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W sobotę bezpośrednio po Mszy św. wieczornej rozpocznie się czuwanie modlitewne przed niedzielną uroczystością, które  potrwa do 21.00. Zapraszamy chętnych, w szczególności kandydatów do sakramentu bierzmowania i grupy formacyjne istniejące przy parafii.
 1. Codziennie nabożeństwa majowe, po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy.
 1. W najbliższą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.  W liturgii kończy się czas paschalny.
 1. We wtorek zbiórka dla wszystkich ministrantów o godz. 17.15. Gorąco zapraszamy kandydatów (szczególnie chłopców klas trzecich).

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Rafał Łyszczarz z Albigowej oraz Katarzyna Idec z Obojczy, par. Turbia,zap. I  

Damian Miąsik oraz Kinga Kluz, zap. II

 

 

 

 

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA  09.05.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 13.00 dzieci klas czwartych dostąpią łaski I rocznicy swojej I Komunii Świętej. Nabożeństwo majowe o godz. 16.30
 1. Ślemy serdeczne podziękowania pod adresem wszystkich dzieci, które w ubiegłą niedzielę przystąpiły do I Komunii Świętej w naszej parafii za piękny ich udział w tygodniu dziękczynienia za dar Eucharystii. Oby ten zapał i entuzjazm eucharystyczny w nich ciągle trwały. Dziękujemy ich rodzicom i całym rodzinom. Bóg zapłać.
 1. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje (Dni Krzyżowe). Wspierać będziemy naszą modlitwą rolników w ich pracy na roli.
 1. W  czwartek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie. Jeśli pogoda pozwoli udamy się w procesji z figurką Matki Bożej odmawiając różaniec połączony z majówką.
 1. W piątek Święto Św. Macieja Apostoła. W tym dniu rozpocznie się nowenna przed Uroczystością Zesłania ducha Świętego.
 1. W najbliższą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej Archidiecezji święcenia diakonatu. Otoczmy modlitwą kandydatów do święceń.
 1. Za tydzień składka inwestycyjna.
 1. Codziennie majówki po Mszy św. wieczornej, na które zapraszamy.

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Damian, Paweł Miąsik z Łąki k/ Rzeszowa oraz Kinga, Faustyna Kluz z Albigowej, zap. I

Damian Tomaszek z Kosiny oraz Katarzyna, Karolina Sobek z Albigowej, zap.I

Krzysztof Kielar oraz Zuzanna Szylar, zap. II

Piotr Bartman oraz Justyna Kłonicka, zap. II

Sławomir Hnatko oraz Monika Gorczyca, zap. II

Dariusz Bojda oraz Ilona Porada, zap. II

 

V NIEDZIELA WIELKANOCNA  02.05.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. W dniu dzisiejszym oraz w jutrzejszą Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, o godz. 13.00 Uroczystość I Komunii Świętej. Dzieci klas trzecich a,b dostąpią łaski pełnego uczestnictwa w Eucharystii. Polecajmy te dzieci oraz ich rodziny w modlitwie wstawienniczej. Najbliższe dni, zwane „Białym Tygodniem” będą czasem wdzięczności Panu Bogu i Matce Najświętszej za dar Komunii Świętej.
 1. Dzisiaj niedziela adoracyjna. Rocznica święceń biskupich ks. bp. Krzysztofa Chudzio. Przed południem zmiana tajemni różańca świętego. Ze względu na  uroczystość komunijną nie będzie popołudniowej adoracji Najświętszego Sakramentu. Majówka o godz. 16.30.
 1. W dniu jutrzejszym Msze święte w porządku niedzielnym. Codziennie nabożeństwa majowe, po Mszy św. wieczornej.
 1. We środę nabożeństwo majowe połączone z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 1. W czwartek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.
 1. W nadchodzącym tygodniu przypadać będą pierwszy czwartek i piątek miesiąca mają. Spowiedz święta w czwartek i w piątek od godz. 16.30.  Adoracja w piątek do godz. 21.00. Odwiedziny chorych przed południem.
 1. W sobotę uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polskidzień imienin bp. Stanisława Jamrozka. Osobę solenizanta otoczmy naszą modlitwą.
 1. We wtorek (4 maja), po majówce zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci z klas IV SP, w celu omówienia uroczystości rocznicowej.

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Krzysztof, Józef Kielar z Albigowej oraz Zuzanna, Gabriela Szylar z Markowej, zap. I

Piotr, Mateusz Bartman z Albigowej oraz Justyna, Ewa Kłonicka z Medyni Łańcuckiej, zap. I

Sławomir, Antoni Natko z Albigowej oraz Monika, Maria Gorczyca z Jawornika, zap. I

Dariusz Bojda z Albigowej oraz Ilona Porada z Rzeszowa, zap. I

Maciej Trojnar oraz Martyna Bytnar , zap II

Bartosz Śliż oraz Patrycja Murias, zap. II

 

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA  25.04.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Są to jednocześnie kolejne Kwartalne Dni Modlitw.
 1. W czwartek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
 1. W sobotę rozpoczynamy miesiąc maj. W tym dniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwa majowe odbywać się będą po Mszy św. wieczornej (godz.18.30) oraz po porannych Mszach  św. (Litania recytowana). Zachęcamy do codziennego odmawiania Litanii Loretańskiej. Postarajmy się udekorować nasze domy, wystawiając w oknie obraz, lub figurkę Matki Bożej.
 1. W przyszłą niedzielę w czasie dodatkowej Mszy św. o godz. 13.00 dzieci z klasy III a przeżyją swój bardzo uroczysty Dzień I Komunii Świętej. Natomiast w następny dzień w Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, również o godz. 13.00 dzieci z klasy III b przeżyją tę samą chwilę. Zachęcam, abyśmy modlitwą towarzyszyli dzieciom w tym pięknym czasie. Spowiedz św. dla dzieci i ich rodzin odbędzie się:

                                       29.04 (czwartek), godz. 19.00 – klasa III a,

                                     30.04 (piątek), godz. 19.00 – klasa III b

 1. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom z racji składki inwestycyjnej. Za tydzień składka na potrzeby archidiecezji. 
 1. Składam serdeczne podziękowania rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie świątyni i jej obejścia na uroczystośc I Komunii świętej
 2. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańca świętego.

 

ZMARŁ O. JANUARY EUGENIUSZ PUSZ OP

UROCZYSTOŚCI POGRZEBOWE ODBĘDĄ SIĘ W PONIEDZIAŁEK 26 KWIETNIA 2021

W SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ W BORKU STARYM (OO.DOMINIKANIE)

 

RÓZANIEC - GODZ. 10.30

MSZA ŚW. POGRZEBOWA - GODZ. 11.00

POCHÓWEK NA MIEJSCOWYM CMENTARZU ZAKONNYM


OO. JANUARY URODZIŁ SIE 20 LISTOPADA 1938 W ALBIGOWEJ.

ŚLUBY ZAKONNE ZŁOŻYŁ W DNIU 24 WRZEŚNIA 1956 ROKU.

SAKRAMENT KAPŁAŃSTWA PRZYJĄŁ 11 CZERWCA 1964 ROKU.

 

WIECZNE ODPOCZYWANIE, RACZ MU DAĆ PANIE...

III NIEDZIELA WIELKANOCNA  18.04.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj rozpoczyna się XIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Kościół zachęca wiernych do częstej lektury Biblii. Postarajmy się znaleźć odrobinę wolnego czasu, aby wziąć do ręki Pismo Święte i odbyć czytanie duchowne. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, następnie popołudniowa adoracja, którą zakończy nabożeństwo o tematyce biblijnej.
 1. Po konsultacji z rodzicami dzieci klas III SP, ustalono, że I Komunia Święta w tym roku w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 2 maja (godz. 13.00 dla dzieci z klasy III a), oraz w Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski 3 maja (godz. 13.00 dla dzieci z klasy III b).
 1. Do sakramentu bierzmowania młodzież klas VIII a,b przystąpi w niedzielę 20 czerwca, o godz. 13.00. Sakramentu udzieli Ks. bp Krzysztof Chudzio.
 1. W piętek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 1. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.
 1. Parafia otrzymała ostateczne pozwolenia na rozpoczęcie prac konserwatorskich posadzki części korpusu nawy kościoła. Rozpoczną się one tuż po uroczystościach I Komunii św. i Białego Tygodnia. Ponadto przygotowujemy się także do remontu kolejnych witraży naszej świątyni wraz z umieszczeniem w otworach okiennych dodatkowych ram okiennych wraz z przeszkleniem od strony zewnętrznej (podobnie, jak w prezbiterium).
 1. Dzienny Dom Pomocy „Złoty Liść”, rozpoczął już II edycję swojej działalności. Parafia nasza otrzymała na jego realizację kolejne dofinansowanie. Nowa edycja została powiększona z 25 do 28  uczestników DDP. Z tej racji pojawiły się wolne miejsca, dlatego zapraszamy chętnych. Projekt ten został rozszerzony na „Klub Seniora”. Klub ten powstanie w budynku organistówki, którą czeka generalny remont wraz z całościową adaptacją pod ten cel. Planowane rozpoczęcie funkcjonowania „Klubu Seniora” harmonogram prac przewiduje na jesień tego roku. Szczegółowe informacje zostaną podane w najbliższym czasie. Prosimy o modlitewną pomoc w realizacji tego pięknego dzieła.
 1. Dzisiaj składka inwestycyjna.
 1. Przypomina się o ciągłym respektowaniu zaleceń sanitarnych dotyczących trwającej epidemii: Dezynfekcja, Dystans, Maseczka (DDM)

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Paweł Bartosz Mac z Husowa oraz Monika Stanisława Bytnar z Albigowej – zap. I

Roman Łobaza oraz Alicja Sobek  – zap. II

Bartosz Stachowicz oraz Paulina Reizer  – zap. II

 

 

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO  11.04.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś Niedziela Bożego Miłosierdzia. Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Po sumie procesja wokół kościoła i popołudniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 15.00 nabożeństwo Godziny Miłosierdzia Bożego także z udziałem młodzieży. Zachęcamy do częstego odmawiania Koronki. Można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami na terenie Polski za odmówienie tej modlitwy  w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum. Chorzy mogą ten odpust zyskać poza kościołem.
 1. W dniu jutrzejszym po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie organizacyjne rodziców dzieci klas III przed uroczystością I Komunii Świętej.
 1. We środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie organizacyjne rodziców młodzieży klas VIII SP przed przyjęciem sakramentu bierzmowania.
 1. W drugiej połowie nadchodzącego tygodnia odbędą się katechezy parafialne (po Mszy św. wieczornej), dla kandydatów przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. Ze względu na obostrzenia związane z epidemią spotkamy się w mniejszych grupach:

- czwartek: klasy VI a,b

- piątek: klasy VII a, b

- sobota: klasy VIII a, b 

 1. Dzisiaj składka do puszek na potrzeby Caritas.
 
Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:
 
Roman Łobaza z Albigowej oraz Alicja Sobek z Albigowej, zap. I
 
Bartosz Stachowicz z Borowej oraz Paulina Reizer z Albigowej, zap. I

 

 

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY  05.04.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Z dniem dzisiejszym rozpoczynamy Oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem na cały najbliższy tydzień świętowania Pamiątki Zmartwychwstania Chrystusa Pana. Po sumie nowenna połączona z procesją wokół kościoła.
 1. Codziennie po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
 1. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 1. Najbliższa niedziela jest w Kościele Niedzielą Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.00 zostanie odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 1. Za tydzień składka do puszek na potrzeby Caritas.

 

 

                                                                TRIDUUM PASCHALNE

 

WIELKI CZWARTEK – godz. 18.00

Rano nie ma Mszy św. Dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy potrwa do godz. 22.00

 

WIELKI PIĄTEK – godz. 18.00

Dzień Męki Pańskiej. Jest to jedyny dzień w ciągu roku, w którym nie odprawia się Mszy świętej, tylko sprawuje liturgię tego dnia.  O godz. 14.30 Droga Krzyżowa, po niej rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego wraz z Koronką. Na zakończenie Liturgii Męki Pańskiej, przeniesienie Pana Jezusa do grobu. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (wszystkich wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60). Mimo tego przepisu rodzice powinni zatroszczyć się, aby również swoje dzieci wprowadzać od wcześniejszych lat w ducha autentycznej pokuty i umartwienia. Adoracja Krzyża odbywać się będzie (ze względu na panującą epidemię), poprzez ukłon. Nie należy całować krzyża! Ofiary składane przy adoracji krzyża tradycyjnie przeznaczone zostaną na renowację zabytków w Ziemi Świętej. Adoracja Pana Jezusa w grobie potrwa do godz. 22.00

 

WIELKA SOBOTA – godz. 19.00

Jest to dzień, w którym martwe Ciało Pana Jezusa spoczywa w grobie. Zachowujemy w dalszym ciągu post i powagę tego dnia. Liturgia Wigilii Paschalnej a w niej Msza święta która należy już do Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego i jest najważniejszą celebracją roku liturgicznego liturgicznego. O godz. 18.30 nowenna do Miłosierdzia Bożego. Prosimy o przyniesienie do kościoła świec. Po zakończeniu liturgii adoracja potrwa do godz. 22.00.

Święcenia pokarmów w odbywać się będzie w następującym porządku i czasie:

Wokół kościoła: godz. 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 14.00

Granica: godz. 10.00

Honie: godz. 11.00

 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO.

Msza święta rezurekcyjna o godz. 6.00 z procesją wokół kościoła 1x (z zachowaniem odległości pomiędzy wiernymi i reżimu sanitarnego). Pozostałe godziny odprawiania Mszy św.: 9.00, 11.00, (Nowenna do Miłosierdzia Bożego), 13.00.

NIEDZIELA PALMOWA  28.03.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do osobistej adoracji. Gorzkie Żale o godz. 16.15. W czasie ich trwania składka na kwiaty do Bożego Grobu i na ogrzewanie kościoła.
 1. Dzisiejszą Niedzielą Palmową – Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. W czasie każdej Mszy św. obrzęd poświęcenia palm. Od Wielkiego Czwartku rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne, które stanowi istotę całego Roku Liturgicznego. Wspomniane trzy dni rozpoczynają się Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek i swój szczyt osiągają w Wigilię Paschalną. Nie są to dni przygotowania do świąt, lecz już świętowanie Paschy – przejściem Chrystusa ze śmierci do życia.
 1. W poniedziałek (29.93) odbędzie się parafialna spowiedz święta, w następujących godzinach: 15.30 – 17.30 oraz 18.00 – 19.00. Przybędą kapłani z naszego dekanatu.
 1. W tym tygodniu przypadać będą pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca kwietnia.
 1. Od jutrzejszego dnia Msze święte po południu o godz. 18.00
 1. We środę od godz. 8.30 odwiedziny chorych. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.
 1. Zbiórka ministrantów w czwartek o godz. 10.00
 1. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 1. Ze względu na kolejne obostrzenia związane z epidemią, obowiązują nas nowe przepisy sanitarne: max. 1 osoba na 20 m2 przy zachowaniu odległości min. 1,5 m. Wszystkich nadal bowiązuje bezwzględne zakrywanie ust i nosa. W naszej świątyni podczas nabożeństw jednorazowo może przebywać max. do 35 osób. Bardzo prosimy o przestrzeganie tego zalecania.

 

 

5 niedziela Wielkiego Postu  21.03.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i popołudniowa adoracja, którą zakończą Gorzkie Żale o godz. 16.15, po nich Eucharystia.
 1. Zgodnie z polską tradycją od dzisiejszej niedzieli zasłaniamy krzyże, które pozostaną zakryte aż do liturgii Wielkiego Piątku.
 1. W piątek Droga Krzyżowa o następujących porach: 7.30; 16.15; 20.00.
 1. W czwartek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Obecnie trwająca pandemia koronawirusa, która zbiera tak wielkie żniwo oraz społeczne zabiegi zmierzające do przerwania poczętego życia przez wprowadzenie możliwości dokonywania aborcji pokazują, jak bardzo jest zagrożone nasze ludzkie życie. Dlatego tym bardziej potrzeba nam zrozumienia i modlitwy, że życie nasze jest święte i tylko Bóg ma do niego pełne prawo, nie człowiek. Zachęcamy do wstąpienie do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00 oraz 17.00 
 1. Najbliższa niedziela to Niedziela Męki Pańskiej, czyli Palmowa. W czasie każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd poświęcenia palm.
 1. W czwartek (25.03), o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie Rady Duszpasterskiej, ze względu na pandemię wyjątkowo w kościele .
 1. W nocy z soboty na niedzielę zmiana czasu na letni.
 1. Można nabyć w małych słoiczkach miód, który Caritas rozprowadza w ramach przedświątecznej akcji charytatywnej.

4 niedziela Wielkiego Postu  14.03.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Składamy serdeczne podziękowania Ks. prof. Janowi Edlingowi za przygotowanie nas od strony duchowo - moralnej do zbliżających się świąt paschalnych. Bóg zapłać. 
 1. Po sumie dzisiaj wystawienie Najświętszego Sakramentu, popołudniowa indywidualna adoracja. Gorzkie Żale o godz. 16.15 z kazaniem pasyjnym. Trwa nowenna przed uroczystością Św. Józefa.
 1. We wtorek (16 marca),  po porannej Mszy św. zostanie odprawiona nowenna do Św. Jana Pawła II.
 1. W piątki WP Drogi Krzyżowe w naszym kościele w godzinach: 7.30; 16.15; 20.00.
 1. W piątek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, dzień szczególnej modlitwy za ojców. To dzień imienin ks. abp. Seniora Józefa Michalika oraz Ojca Świętego seniora Benedykta XVI. Solenizantów polecamy w modlitwie. O godz. 7.00 jedna z intencji mszalnych zostanie ofiarowana za żyjących i zmarłych członków ADŚ. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 1. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna.

 

3 niedziela Wielkiego Postu  07.03.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy duchowe przygotowanie się do świąt paschalnych. Gościmy Ks. prałata Jana Edlinga, który  w rozważaniach nad Słowem Bożym  poprowadzi nas przez najbliższe dwie niedziele. Popołudniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmiana tajemnic różańca świętego. O godz. 16.15 Gorzkie Żale, następnie Eucharystia.
 1. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 7.30; 16.15: 20.00
 1. Jutro Dzień Kobiet. Wszyscy pamiętajmy o naszych mamusiach, siostrach, babciach szczególnie w modlitwie.
 1. We środę po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie formacyjno – organizacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Zapraszamy.
 1. W sobotę, o godz. 16.00 zbiórka dla wszystkich ministrantów.

2 niedziela Wielkiego Postu  28.02.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Zapraszamy dziś na Gorzkie Żale, w piątek na Drogę Krzyżową.
 1. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota m-ca marca. Po Mszach świętych nabożeństwa z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Spowiedz święta w czwartek od godz. 16.30. W piątek od godz. 16.00.  Tym razem nie będzie odwiedzin chorych, tylko tuż przed świętami. W sobotę kolejne nabożeństwo wynagradzające NS NMP.   
 1. W następne dwie niedziele rozpoczniemy nasze duchowe przygotowanie do zbliżających się świąt wielkanocnych, któremu przewodniczyć będzie Ks. prof. Jan Eling. Serdecznie zapraszamy Parafian.
 1. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 1. W przyszła niedzielę zmiana tajemnic różańca świętego.
 1. Dziś składka do puszek na misje święte ad gentes. Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli.

1 niedziela Wielkiego Postu  21.02.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, popołudniowa indywidualna adoracja, po niej Gorzkie Żale o godz. 16.15.  W piątki Wielkiego Postu Drogi Krzyżowe w godzinach: 7.30; 16.15; 20.00. Bardzo gorąco zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach pasyjnych. 
 1. Jutro w liturgii Kościoła święto Katedry Świętego Piotra Apostoła, modlimy się za Ojca Świętego.
 1. Obecnie w Wielkim Poście nie organizujemy w naszej parafii tradycyjnych rekolekcji wielkopostnych. Zastąpią je tzw. „Dni Wielkopostnego Skupienia”. Będą to dwie niedziele następujące po sobie: III oraz IV Wielkiego Postu (7 i 14 marca). Poprowadzi je Ks. Prof. Jan Edling, wykładowca w WSD w Rzeszowie.
 1. W ramach comiesięcznych katechez kandydatów przed bierzmowaniem, w nadchodzącym tygodniu odwołane zostają spotkania. W zamian prosimy, aby uczniowie przybyli na Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale.
 1. Dzisiaj składka inwestycyjna, w przyszłą niedzielę ofiary do puszek na misje święte (od gentes). Bóg zapłać za składane ofiary na tacę oraz bezpośrednio wpłacającym na parafialne konto.

 

VI NIEDZIELA ZWYKŁA : 14.02.2021

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Z dniem dzisiejszym rozpoczynamy Tydzień Trzeźwości. Kościół zachęca swoich wiernych do podjęcia abstynencji i modlitwy o trzeźwość, także za uzależnionych oraz ich rodziny. Przy bocznym ołtarzu Matki Bożej znajdują się deklaracje Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Zachęcamy do wstępowania w szeregi członków cieszących się darem abstynencji.
 1. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa.  Wraz z tym dniem rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę,  pokutne uczynki i czynną miłość względem blizniego mamy się przygotować do Świąt Wielkanocnych. W tym szczególnym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (od 14 roku życia) oraz post ilościowy (od 18 do 60 roku życia). Zaleca się, aby rodzice zatroszczyli się, by również  dzieci były wprowadzane w autentycznego ducha pokuty (Kan. 1252). Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa (godz. 7.30;  16.15;  20.00 (z udziałem młodzieży), zaś w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 16.15 (z kazaniem pasyjnym). Za udział w obu tych nabożeństwach pasyjnych można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Msze św. we Środę Popielcową z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 9.00 i 17.00.  
 1. We środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie organizacyjne tę młodzież, która podejmie się prowadzenia w Wielkim Poście Drogi Krzyżowej o godz. 20.00.
 1. Przypominamy o ciągłym respektowaniu przepisów wynikających z rozporządzeń Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łańcucie:

- zakrywanie ust i nosa dla wszystkich uczestników zgromadzenia liturgicznego (z wyjątkiem duchownych, którzy bezpośrednio sprawują czynności liturgiczne),

- zachowywanie dystansu społecznego wynoszącego nie mniej niż 1,5 m

- przekazywanie znaku pokoju poprzez skłon głowy,

- w kościołach obowiązuje limit osób: 1 osoba na 15 m. kw.

 

 

V NIEDZIELA ZWYKŁA : 07.01.2021

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 1. Dzisiaj niedziela adoracyjna. Zmiana tajemnic różańca świętego. Adoracja popołudniowa. Nabożeństwo o godz. 16.30. Na mszy świętej o godz. 11.00 odbędzie się uroczysty obrzęd wręczenia Nominacji nowo powołanym członkom Rady Duszpasterskiej, którego dokona Ks. dziekan dekanatu Wiesław Twardy.
 1. W czwartek Światowy Dzień Chorego. Modlitwą obejmujemy wszystkich chorych, by mężnie dźwigali codzienne krzyże cierpienia. Msze św. o godz. 7.00 i 17.00. Przed wieczorną Mszą święta różaniec tradycyjnie poprowadzi Apostolstwo Dobrej Śmierci.
 1. W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 16.00. Bardzo prosimy o przybycie na to spotkanie wszystkich ministrantów.
 1. Ciągle miejmy świadomość o trwającej epidemii. W związku z tym obecny stan, w dalszym ciągu zobowiązuje nas wszystkich do:

a)     zakrywania ust i nosa,

b)     zachowanie dystansu pomiędzy osobami (nie mniej niż 1,5 m),

c)      przekazywanie znaku pokoju poprzez ukłon (bez podawania ręki),

d)     limit osób (1 osoba na 15 m kw.)

 

 

IV NIEDZIELA ZWYKŁA : 31.01.2021

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj (na sumę kolędową godz. 11.00),  zapraszamy Parafian z Górek oraz z sąsiedztwa Szkoły Podstawowej i Domu Seniora. Na godz. 13.00 – plebania, Budy - do ks. W. Głuszka. Bezpośrednio po sumie odbędzie się krótka część artystyczno – kolędowa. Zapraszamy do wspólnego przeżywania tego wydarzenia.
 1. We wtorek Święto Ofiarowania Pańskiego i poświęcenie gromnic (można je nabyć w zakrystii). Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się w intencji osób życia konsekrowanego, szczególnie z naszej parafii. Msze święte w naszym kościele: 7.00; 11.00; 17.00. Eucharystia o godz. 17. 00 będzie jednocześnie spotkaniem kolędowym dla Parafian od ks. W. Głuszka do ostatnich domów w kierunku Handzlówki.
 1. We środę liturgiczne wspomnienie św. Błażeja. Tradycją jest, że w tym dniu święcimy jabłka, jako lekarstwo na choroby gardła. Po Mszy św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 1. W nadchodzącym tygodniu przypadać będą: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca lutego. W każdym z tych dni, po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu. Spowiedz św. w czwartek od godz. 16.30 dla dzieci, w piątek od godz. 16.15 dla pozostałych parafian. W piątek do południa odwiedziny chorych, wieczorem adoracja do godz. 20.00. W tym dniu z racji wspomnienia św. Agaty, święcimy sól, chleb i wodę. W sobotę kolejne nabożeństwo wynagradzające NSNMP.
 1. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańca świętego.
 1. W ubiegłą niedzielę Parafianie swoim głosowaniem powołali do istnienia nawą Radę Duszpasterską. Składać się ona będzie z 16 członków (Honie – 2 osoby, Granica – 2 osoby, Albigowa/wioska – 12 osób). Wszystkim osobom, które oddały swój głos bardzo dziękujemy, zaś nowym członkom Rady gratulujemy i dziękujemy, życząc owocnej pracy na rzecz naszej społeczności lokalnej i wzajemnej współpracy.

 

    

 

III NIEDZIELA ZWYKŁA : 24.01.2021

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj (na sumę kolędową),  zapraszamy także Parafian z – ul. Spokojnej (od str. Wysokiej) - do ks. Kanonika Antoniego. Natomiast na godz. 13.00 – cd ul. Spokojnej do mostu.
 1. Kościół w dniu dzisiejszym przeżywa „Dzień Solidarności z Chorwacją”, którą w ostatnim czasie nawiedziło trzęsienie ziemi. We wszystkich kościołach całego kraju odbywa się zbiórka do puszek na poszkodowanych.
 1. Uczestniczymy dzisiaj w wyłonieniu nowej Rady Duszpasterskiej w naszej parafii. Prosimy, aby każda rodzina na miarę możliwości oddała swój głos na kandydatów przez siebie wskazanych. W przyszłą niedzielę zostanie ogłoszony nowy skład Rady. 
 1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy tradycyjnie na wspólnie kolędowanie w wykonaniu większości uczniów z naszej SP oraz innych artystów pod opieką p. Aliny Szpunar.
 1. Jutro święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 1. Zostały zakupione pozostałe dwuosobowe ławki do kościoła. Wcześniejsze będą nam nadal służyły w przedsionkach kościoła.
 1. Spotkania dla kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania, po Mszy św. wieczornej:

czwartek (28.01) – klasy VI a, b

piątek (29.01) – klasy VII a, b

sobota (30.01) – klasy VIII a, b 

 1. W najbliższą niedzielę zapraszamy na Msze św. kolędowe:

godz. 11.00 (suma) – Górki - do Domu Seniora oraz w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej

godz. 13.00 – plebania, Budy - do ks. W. Głuszka 

 1. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom z ubiegłej niedzieli, składki inwestycyjnej.

 

    

  

 

II NIEDZIELA ZWYKŁA : 17.01.2021

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj po Eucharystii o godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i popołudniowa indywidualna adoracja. O godz. 16.30 nabożeństwo.

Z uwagi na liczebność Parafian w tegorocznej kolędzie zapraszamy:

niedziela: 17.01

- godz. 13.oo – od sklepu „Stokrotka” do restauracji „Stary Młyn”, oraz pozostałe domy w sąsiedztwie przy drodze, także w kierunku Markowej.

niedziela: 24.01

- godz. 11.00 (suma kolędowa) – ul. Spokojna (od str. Wysokiej) - do ks. Kanonika 

- godz. 13.00 – cd ul. Spokojnej do mostu.

niedziela: 31.01

- godz. 11.00 (suma kolędowa) – Górki - do Domu Seniora oraz domy w sąsiedztwie SP

- godz. 13.00 – plebania, Budy - do ks. Głuszka

wtorek (Święto Ofiarowania Pańskiego)

- godz. 17.00 – pozostała część ulicy do Handzlówki

 

 1. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Kto w czasie jego trwania będzie uczestniczył w jakimś nabożeństwie z modlitwą o jedność i wezmie udział w zakończeniu Tygodnia, może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 1. We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara. Modlimy się w intencji Archidiecezji. We czwartek wspominamy św. Agnieszkę.
 1. W odpowiedzi na apel Caritas Chorwacji, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki ogłosił najbliższą niedzielę (24 stycznia),  „Dniem Solidarności z Chorwacją”. Tego dnia we wszystkich kościołach w Polsce, także w naszej Archidiecezji odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz trzęsienia ziemi w tym kraju.
 1. Na mocy Kodeksu Prawa Kanonicznego oraz dokumentów Synodu Archidiecezji Przemyskiej, w najbliższą niedziele nasza parafia przystąpi do wyłonienia nowej Rady Duszpasterskiej, jako że upłynął czas kadencji wcześniejszej RD. Wspomniane wyżej dokumenty Kościoła proponują, aby skład Rady odzwierciedlał strukturę religijno--społeczną i terytorialną wspólnoty parafialnej. Do Rady powinni być powoływani przedstawiciele całej wspólnoty parafialnej, członkowie stowarzyszeń i ruchów, w miarę możliwości z uwzględnieniem stanów, zawodu, wieku oraz terytorium parafii. Aby RD mogła spełnić należycie powierzone jej zadania, osoby powołane do niej powinny być roztropnie dobierane, biorąc pod uwagę walory intelektualne i moralne danej osoby. Liczba członków rady powinna być dostosowana do wielkości i potrzeb parafii. Postanawia się, aby połowę składu Rady wyznaczyła społeczność parafialna na drodze wyboru, połowę zaś wyznacza proboszcz.

Propozycja: Albigowa - 10 osób

                        Albigowa – Honie – 3 osoby

                       Albigowa – Granica – 3 osoby

 

 

 

 

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 10.01.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś Święto Chrztu Pańskiego – zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego. Kolędy śpiewamy tradycyjnie do 2 lutego.
 1. W sobotę po Mszy św. wieczornej nowenna do św. Jana Pawła II, papieża.
 1. W przyszła niedzielę składka inwestycyjna.
 1. Ofiara jaką Parafianie złożyli do puszek w ubiegłą niedzielę, z przeznaczeniem na misje święte, a szczególnie na dzieci masajskie (taki jest tegoroczny cel składanych ofiar wskazany przez Caritas Polska), wyniosła 3,492 zł. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom.

 

 

 

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 03.01.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj niedziela adoracyjna. Zmiana tajemnic różańca świętego. Popołudniowa adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończy nabożeństwo o godz. 16.30, następnie Eucharystia.
 1. We środę Uroczystość Objawienia Pańskiego, błogosławieństwo kredy i kadzidła. Porządek niedzielny Mszy św. O godz. 16.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W nawiązaniu do pięknej tradycji, jaka wytworzyła się w ostatnich latach w naszej parafii za pośrednictwem dzieci, które wcielając się w rolę „Kolędników Misyjnych”, swoim kolędowaniem wspierały misje święte, chcemy w dalszym ciągu kontynuować to piękne dzieło i pomagać misjom. Jednak z racji istniejącej pandemii w tym roku nie będzie możliwości, aby kontynuować wspomniane dzieło w ten sam sposób. Dlatego po każdej Mszy św. będzie można według życzenia złożyć ofiary do puszek na ten cel. W obecnym roku chcemy pomóc dzieciom masajskim.
 1. Odpowiadając na propozycję Ks. Abpa Adama Szala (jaką skierował do wiernych w Liście Pasterskim), dotyczącej tegorocznej wizyty duszpasterskiej, w naszej parafii będą sprawowane dodatkowe Msze święte w niedziele i święta o godz. 13.00 przez cały miesiąc styczeń dla poszczególnych Parafian. Prosimy, aby każda rodzina przyniosła do kościoła wodę do poświęcenia, którą następnie pokropi własne mieszkanie. 
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, po Mszy św. wieczornej nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. 
 1. Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego – zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego.

 

Czcigodny Księże Proboszczu!

Drodzy Albigowianie!

 

Od serca składamy gorące podziękowanie za Wasze serce okazywane przez 39 lat posługi duszpasterskiej ks. Stanisławowi Grzywnie. Dziękujemy za wierną pamięć, za liczny udział we Mszy Świętej pogrzebowej, modlitwy i intencje za zmarłego, za towarzyszenie w ostatniej ziemskiej drodze byłemu Waszemu Proboszczowi.

"Podnieś Rękę Boże Dziecię" i błogosław hojnie całej Parafii, Kościołowi, Jego Duszpasterzom wraz z całą służbą kościelną. Chroń Ich i miej wszystkich w swej opiece.

 

Bóg Zapłać!

Szczęść Wam Boże w Nowy 2021 Roku!

           Rodzina ks. Stanisława Grzywny 

NIEDZIELA  ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE: 27.12.2020

 

 1. Trwa oktawa Narodzenia Pańskiego.
 1. W poniedziałek święto św. Młodzianków, męczenników. Na zakończenie  Mszy świętej wieczornej błogosławieństwo małych dzieci.
 1. W czwartek zakończenie Roku Pańskiego 2020. Po południu Msza św. o godz. 16.00, po niej nabożeństwo dziękczynne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zapraszamy.
 1. W piątek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Pierwszy dzień Nowego Roku Pańskiego 2021. Jest to zarazem światowy Dzień Pokoju. Za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdz” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Porządek niedzielny Mszy świętych.
 1. W sobotę po wieczornej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo z racji pierwszych sobót miesiąca. Wynagradzać będziemy NSNMP za bluźnierstwa przeciw Jej dziewictwu.
 1. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom z ubiegłem  niedzieli, z racji składki inwestycyjnej.

 

 

IV  NIEDZIELA  ADWENTU : 20.12.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. We środę rocznica święceń biskupich ks. abp. Adama Szala, a w czwartek – dzień jego imienin.
 1. W czwartek Wigilia Narodzenia Pańskiego.  Roraty rano o godz. 7.00. Wieczorem tradycyjnie  zasiądziemy do stołu wigilijnego i połamiemy się opłatkiem. Gorąco zachęcamy, by temu wydarzeniu sprzyjała głęboka atmosfera życzliwości i modlitwy. Wieczerzę wigilijną rozpocznijmy wspólną modlitwą, czytaniem Pisma św. (Łk 2,1-14) i śpiewem kolęd. W tym roku Pasterka w naszym kościele będzie sprawowana o godz. 22.00 oraz 24.00
 1. W piątek Uroczystość Narodzenia Pańskiego można uzyskać odpust zupełny za przyjęcie w pobożnym usposobieniu przez radio i telewizję błogosławieństwa papieskiego „Urbi et Orbi”. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze święte w następujących godzinach: 7.30; 9.00; 11.00;13.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00
 1. W sobotę, święto św. Szczepana, pierwszego Męczennika.  Porządek Mszy świętych z Bożego Narodzenia. Po każdej Mszy św. poświęcenie owsa pod zasiew.
 1. W niedzielę święto Świętej Rodziny. Z racji dnia poświęconego św. Janowi Apostołowi, po Mszach świętych będzie możliwość poświęcenia wina. Niedzilny porządek Mszy świętych.
 1. Od poniedziałku do środy dalsza możliwość spowiedzi świątecznej: 16.00 – 17.00 oraz 19.00 – 20.00 (z wystawieniem Najświętszego Sakramentu)
 1. Pan organista wyraża wdzięczność i składa podziękowanie wszystkim parafianom za możliwość wręczenia opłatków na stół wigilijny.
 2. Spowiedz chorych parafian w domach we środę od godz. 8.00

 

 

 

III  NIEDZIELA  ADWENTU : 13.12.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE.

 

 1. Dzisiaj III niedziela Adwentu, niedziela radości. Po mszach świętych przeniesiona z ubiegłej niedzieli składka do puszek na pomoc Kościołom na Wschodzie.
 1.  We środę po Mszy św. wieczornej nowenna do św. Jana Pawła II.
 1. Od czwartku (17.XII), wchodzimy w drugą część adwentu.  Przygotowujemy  się już bezpośrednio do Uroczystości Bożego Narodzenia.
 1. Z racji trwających obostrzeń epidemicznych, spowiedz przedświąteczna w naszej parafii odbędzie wyglądała w następujący sposób:

- czwartek, piątek, sobota (17 - 19.XII): godz. 16.00 – 17.00 oraz 19.00 – 20.00 (z wystawieniem Najświętszego Sakramentu)

- poniedziałek, wtorek, środa (21 – 23.XII): godz. 16.00 – 17.00 oraz 19.00 – 20.00 (z wystawieniem Najświętszego Sakramentu)

 1. Zachęcamy do uczestnictwa w roratach, które w naszym kościele odprawiane są o godz. 17.00
 1. W tym tygodniu przypadają Kwartalne Dni Modlitw w intencji rodzin. Prosić będziemy Boga o Jego łaskę dla rodzin naszej parafii na czas przygotowania i przeżywania zbliżających się świąt.

 

 

II  NIEDZIELA  ADWENTU : 06.12.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE.

 

 1. Dziś niedziela zdoracyjna. Popołudniowe wystawienie Najświętszego Sakramentu, które zakończy nabożeństwo o godz. 16.30. Także dzisiaj Dzień Modlitw Kościoła na Wschodzie. W przyszłą niedzielę składka do puszek na ten cel.
 1. We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Msze święte będą sprawowane o godz. 7.00, suma: 11.00 (suma), 17.00. Na sumie zostaną poświęcone medaliki dla dzieci pierwszokomunijnych. W godzinach: 12 - 13 „Godzina Łaski”. Matka Boża objawiając się 8 grudnia 1947 roku pielęgniarce Pierinie Gilli Montichiari we Włoszech powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i dla ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliznich. Jest moim życzeniem, aby ta godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”. Nie zmarnujmy tej zachęty i propozycji, jedynej godziny w całym roku i przeżyjmy ją na modlitwie.
 1. Są do nabycia świece Caritas na stół wigilijny.
 1. Zachęcamy do uczestnictwa w roratach, które w naszym kościele odprawiane sią o godz. 17.00

 

 

 

I  NIEDZIELA  ADWENTU : 29.11.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE.

 

 1. W liturgii Kościoła dzisiaj rozpoczynamy Adwent. Tym samym nowy Rok Duszpasterski 2020/2021. Wkraczamy w drugi rok trzyletniego cyklu realizacji wskazań pastoralnych. Czas ten przeżywać będziemy w Kościele pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”.  Nasze zaangażowanie formacyjne w parafii, zrzeszeniach katolickich i rodzinach ukierunkowane będzie na dwa zasadnicze aspekty: Eucharystii jako tajemnicy celebrowanej (ars celebrandi) oraz na chrześcijańskim świętowaniu niedzieli.  We wszystkie dni Adwentu z wyjątkiem niedziel i uroczystości będzie sprawowana Msza św. o Matce Bożej, zwana roratnią o  godz. 17.00. Pomimo panujących obostrzeń zapraszamy do wspólnego  przeżywania tego błogosławionego czasu na drodze duchowego przygotowania się do Pamiątki Bożego Narodzenia. Przypominamy, że nasze zgromadzenie modlitewne nie może przekraczać 50 osób w jednym czasie.
 1. Dzisiaj o godz. 16.30 różaniec wypominkowy
 1. W dniu jutrzejszym w liturgii wspominamy św. Andrzeja, Apostoła.
 1. We środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 1. W nadchodzącym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca grudnia.
 1. Spowiedz święta w czwartek od 16.30, w piątek od 16.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. W dalszym ciągu odwołane zostają odwiedziny chorych w ich domach.
 1. W najbliższą sobotę rozpoczęcie cyklu nabożeństw pięciu pierwszych sobót miesiąca aż do maja przyszłego roku. Przez to nabożeństwo wynagradzać będziemy pięć różnych zniewag i bluźnierstw raniących Niepokalane Serce Maryi:

- bluźnierstwa przeciw Jej Niepokalanemu Poczęciu,

- bluźnierstwa przeciw Jej Dziewictwu,

- bluźnierstwa przeciw Jej Boskiemu Macierzyństwu i nieuznanie w Niej Matki ludzi,

- znieważanie czynione przez tych, którzy wpajają w serca dzieci obojętność, pogardę              

  a nawet odrazę do Niepokalanej Matki,

- obrazę czynioną przez tych, którzy znieważają Ją w Jej świętych wizerunkach.

 1. Od jutra pan organista będzie roznosił opłatki. Ze względu na obecną sytuację epidemiczną nie będzie wchodził do domów, jak było to w zwyczaju do tej pory, lecz w progu domu wręczy biały chleb na stół wigilijny. Wszyscy, którzy z różnych względów nie będą obecni w domu podczas tej wizyty, będą mogli otrzymać opłatki w każdą niedzielę po mszach świętych bezpośrednio u organisty. (poniedziałek 30.11: do południa – Granica, po południu – Honie. Wtorek od „krzyżyka”…).

 

 

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA – KRÓLA WSZECHŚWIATA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  22.11.2020

 

 1. Dzisiaj po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówienie Aktu Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.  Za publiczne odmówienie tej modlitwy można dzisiaj zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Pan Jezus pozostanie wystawiony w Najświętszym Sakramencie aż do nabożeństwa wypominkowego, do godz. 16.30, następnie Eucharystia. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, jest dniem patronalnym Akcji Katolickiej.
 1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa w tajemnicy Jego narodzenia.
 1. We czwartek po Mszy św. wieczornej (w kościele), odbędzie się spotkanie formacyjno – organizacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 1. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom oraz wpłacającym bezpośrednio na konto inwestycyjne, bądź składkowe.
 1. Parafia nasza ogłasza  w dalszym ciągu rekrutację dla osób chętnych do Dziennego Domu Pomocy w Albigowej w ramach projektu „Złoty Liść”. Projekt dotyczy osób, które ukończyły 60 rok życia i zamieszkują obszar miejsko – wiejski Gminy Łańcut. DDP zapewnia transport, posiłki, zajęcia dydaktyczne oraz rehabilitację. Szczegółowych informacji można uzyskać pod adresem Albigowa 844 a, nr tel. 570 315 591 w godzinach: 7.00 – 15.00. Zapraszamy.

 

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.11.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 

 1. Po sumie dzisiaj popołudniowa adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończy nabożeństwo wypominkowe o godz. 16.30. Codziennie, po Mszy św. wieczornej modlimy się w wypominkach za wiernych zmarłych.
 1. W dniu jutrzejszym Nowenna do Św. Jana Pawła II.
 1. W sobotę liturgiczne wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
 1. Za tydzień Uroczystość Chrystusa Króla, ostatnia niedziela Roku Liturgicznego.
 1. Zachęcamy w dalszym ciągu do przestrzegania trzech podstawowych zasad dotyczących istniejącej epidemii: maseczka, dezynfekcja, dystans. W naszej świątyni jednorazowo powinno przebywać nie więcej niż 50 osób. Wszystkim, którzy odpowiedzialnie stosują powyższe zasady dziękujemy z serca.

W dniu 08.11.2020 odszedł do Pana po wieczną nagrodę

 

 + KS. STANISŁAW BYTNAR

 

Ze względu na panującą obecnie epidemię, ciało zmarłego zostanie przywiezione do kaplicy cmentarnej

parafii Albigowa w dniu 09.11.2020 ok. godz. 15.00

 

Obrzęd pochówku będzie miał miejsce w dniu 10.11.2020

o godz. 10.00, natomiast Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona w tym samym dniu o godz. 14.00

w kościele parafialnym pw. Narodzenia NMP w Albigowej.

 

Prosi się, aby uczestnicy pogrzebu wzięli pod uwagę obowiązujące przepisy pandemiczne.

 

WIECZNE ODPOCZYWANIE RACZ MU DAĆ PANIE

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 8.11.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 

 1. Dzisiaj nabożeństwo wypominkowe o godz. 16.30
 1. Zbliża się kolejna rocznica odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Dziękując Panu Bogu za dar wolnej Polski, z wielką troską patrzymy na jej teraźniejszość i przyszłość. Ks. Abp Adam Szal uprzejmie prosi, aby w dniu jej święta 11 listopada wierni podjęli żarliwą modlitwę oraz ofiarowali uczynki pokutne i wyrzeczenia za Ojczyznę i Kościół. Łączmy się duchowo w naszych rodzinach, wspólnie odmawiając dziesiątek różańca (tajemnicę Zesłania Ducha Świętego).  Msze święte o godz. 7.00 i 17.00. O godz. 16.30 nabożeństwo wypominkowe przed Najświętszym Sakramentem w intencji poległych w walkach o niepodległość Ojczyzny. Włączajmy się wszyscy w tę modlitwę ufności i zawierzenia naszej Ojczyzny Bogu przez pośrednictwo Maryi, Matki i Królowej.
 1. Ze względu na kolejne obostrzenia sanitarne, w naszej świątyni jednorazowo na nabożeństwie może przebywać maksymalnie do 50 osób!

 

XXXI UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – 01.11.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 

 1. Dziś Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu oddajemy cześć tym, którzy już dostąpili chwały nieba. Nie będzie dzisiaj tradycyjnie (jak w każdą I niedzielę miesiąca), popołudniowej adoracji Najświętszego Sakramentu, gdyż o godz. 14.00 zostanie odprawiona dodatkowa Msza święta. Członkowie Żywego Różańca proszeni są, aby tę samą tajemnicę różańcową odmawiali w nadchodzącym miesiącu. Odwołana zostaje dziś i jutro procesja na cmentarz.
 1. Apel Ks. Abp Adama Szala dotyczący zyskania odpustu za zmarłych:Odpust zupełny można zyskać nie tylko w dniach od 1 do 8 listopada, ale także w inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Również odpust zupełny związany z dniem 2 listopada, wspomnieniem wszystkich wiernych zmarłych, dla tych, którzy pobożnie nawiedzają kaplicę lub cmentarz i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych. Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na ograniczenia gromadzenia się licznych wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko będą się łączyć duchowo z wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte oraz jeśli wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają intencję – kiedy to tylko będzie możliwe – spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego). Te osoby, aby uzyskać odpust zupełny powinny odmówić pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny (na przykład jutrznię i nieszpory z oficjum Liturgii godzin za zmarłych, Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i inne modlitwy za zmarłych bliskich ich sercu); podjąć medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii z liturgii za zmarłych lub też wypełnić uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu swoich cierpień.
 1. Jutro Dzień Zaduszny. W tym dniu modlimy się za wszystkie dusze, które oczekują w czyśćcu na wieczne zbawienie. Msza św. rano o godz. 7.00; 9.00; 17.00. O godz. 16.15 różaniec wypominkowy.
 1. W tym tygodniu przypadają I piątek i sobota miesiąca listopada. Zachęcamy do spowiedzi świętej i Komunii sakramentalnej, aby ten dar ofiarować w intencji zmarłych. W piątek adoracja do godz. 20.00. Tym razem nie będzie odwiedzin chorych w ich domach.
 1. Przez cały listopad codziennie po mszy św. wieczornej nabożeństwo wypominkowe do miłosierdzia Bożego za naszych zmarłych.
 1. Składamy Bóg zapałać wszystkim parafianom za uczęszczanie na nabożeństwa październikowe, szczególnie dzieciom.

 

 

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 25.10.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 

 1. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30.
 1. Od jutra wieczorne Msze święte o godz. 17.00, różaniec – 16.30
 1. We środę święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 1. Zakończenie nabożeństw różańcowych w sobotę.
 1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. Mszę święte jak w każdą niedzielę oraz dodatkowa Eucharystia o godz. 14.00. Nie będzie popołudniowej procesji na cmentarz.
 1. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom z racji składki inwestycyjnej oraz tym, którzy bezpośrednio wpłacają kwoty na konto parafialne. Za tydzień taca na potrzeby archidiecezji.
 1. W dalszym ciągu przypominamy o obowiązku używania maseczek i zachowanie odległości pomiędzy sobą.

Przemyśl, 16 października 2020 r., L.dz. 1778/023/2020

DEKRET

W związku z nasilającą się pandemią w Polsce i wprowadzeniem nowych obostrzeń, dotyczących także uczestnictwa wiernych w nabożeństwach i Mszach Świętych, odprawianych w kościołach i kaplicach, zarządzam, co następuje:

1.                      Mając na uwadze ograniczenia dotyczące liczby uczestników zgromadzeń religijnych dla wiernych przebywających w tzw. „strefie żółtej” (1 osoba na 4m2) i w „strefie czerwonej” (1 osoba na 7 m2), zgodnie z kan. 87 § 1, 1245 i kan. 1248 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielam ogólnej dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej, począwszy od niedzieli 18 października br., osobom przebywających w takich strefach w okresie ich obowiązywania.

Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie zachęcam, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie. Zachęcam szczególnie do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe w Radiu FARA oraz za pośrednictwem lokalnych i ogólnopolskich rozgłośni radiowych i stacji telewizyjnych.

2.                      W kościołach i kaplicach należy bezwzględnie przestrzegać wszystkich obowiązujących zasad reżimu sanitarnego. Przypominamy również, że maseczek lub przyłbic zakrywających nos i usta, zobowiązani są używać:
– wierni uczestniczący w liturgii, chyba że mają wymagane zwolnienie,
– pracownicy kościelni w sytuacjach kontaktu z innymi osobami (np. podczas zbierania składki czy w czasie przygotowania paramentów w świątyni, w której przebywają inne osoby),
– służba liturgiczna podczas liturgii i przygotowania do niej, z wyjątkiem diakona, lektora i psalmisty w momentach czytania lub śpiewu.

Maseczek lub przyłbic mają ponadto używać celebrans i koncelebransi, podczas

rozdawania Komunii św. i procesji przez świątynię.

Wszystkie informacje dotyczące naszej Archidiecezji będą umieszczane na bieżąco na stronie przemyska.pl.

Zachęcam do intensywnej modlitwy w intencji ustania pandemii, a także w intencjach chorych i personelu medycznego oraz służb ratowniczych.

Z serca wszystkim błogosławię

/-/ Adam Szal
Metropolita Przemyski

/-/ ks. Bartosz Rajnowski
Kanclerz Kurii

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.10.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 

 1. Dziś Niedziela Misyjna, rozpoczyna się 94 Tydzień Misyjny pod hasłem: „Oto ja, poślij mnie”. Modlimy się w intencji misji świętych na wszystkich kontynentach oraz za misjonarzy, szczególnie za tych, którzy pochodzą z naszej archidiecezji. Przy tej okazji odbędzie się składka do puszek na potrzeby misji świętych. Popołudniowa adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończy nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30.
 1. Nabożeństwo różańcowe od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, po nich Eucharystia. W niedzielę o 16.30.
 1. Z racji ciągle postępującej epidemii, nie planujemy w najbliższym czasie żadnych spotkań formacyjnych w parafii, włącznie z dzisiejszą Akcją Katolicką.
 1. We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Jana Kantego, w czwartek św. Jana Pawła II, papieża. W sobotę bł. Jana Wojciecha Balickiego, prezbitera, byłego rektora przemyskiego Seminarium Duchownego.
 1. W nocy z soboty na niedzielę zmiana czasu na zimowy
 1. Według przepisów sanitarnych dotyczących czerwonej strefy, w jakiej znajduje się nasz teren, jednorazowo w zgromadzeniu liturgicznym w naszej świątyni powinno przebywać nie więcej niż 100 osób.


XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.10.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 

 1. Dziś Dzień Papieski. Duchowo i materialnie wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 1. Od wczoraj zostały wprowadzone ogólnopolskie obostrzenia sanitarne dotyczące koronawirusa. Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łańcucie przypomina o:

- zakrywaniu ust i nosa (wewnątrz kościoła). Dotyczy to także usługujących przy ołtarzu. Zwolnieni są jedynie duchowni sprawujący liturgię,

- zachowanie dystansu społecznego wynoszącego 2 m (wewnątrz, jak i na zewnątrz kościoła), także podczas procesji np. do Komunii świętej,

- przekazywanie znaku pokoju poprzez skinienie głowy.

 1. We wtorek nie odbędzie się procesja fatimska do kapliczek, tylko zostanie odmówiony tradycyjnie różaniec fatimski w kościele o godz. 17.30. 
 1. W piątek rocznica święceń biskupich ks. abp. Seniora Józefa Michalika. Szczególnie w trudnym dla niego czasie zmagania się z ciężką chorobą polecajmy go w modlitwie. Nabożeństwo różańcowe zostanie połączone z nowenna do św. Jana Pawła II.
 1. Za tydzień Niedziela Misyjna, która rozpocznie Tydzień Misyjny. Składką do puszek wesprzemy misje święte.
 1. Proponuje się, aby w nadchodzącym tygodniu różaniec poprowadziły następujące grupy:

- poniedziałek: nauczyciele

- wtorek: Domowy Kościół pw. św. Jana z Dukli

- środa: róża różańcowa pw. św. O. Pio

- czwartek: róża różańcowa pw. św. Teresy

- piątek: róża różańcowa pw. św. Jana Pawła II

- sobota: Bielanki

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Mateusz Rogowski oraz Joanna Trójniak  zap. II

Michał Rajzer oraz Dominika Kot  - zap. II

 

    NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE

 

 

04. X – Ks.

05. X – Róża różańcowa pw. św. Faustyny

06. X – Róża różańcowa pw. św. Józefa

07. X – „Matki w Modlitwie”

08. X – Ministranci

09. X – Oaza

10. X – Róża różańcowa pw. św. Marii Magdaleny

11. X – Ks.

12. X – Nauczyciele SP

13. X – Domowy Kościół (im św. Jana z Dukli)

14. X – Róża różańcowa pw. św. O. Pio

15. X – Róża różańcowa pw. św. Teresy

16. X – Róża różańcowa pw. św. Jana Pawła II

17. X – Bielanki

18. X – Ks.

19. X – Dom Seniora

20. X – Uczniowie (klasy 7a, 7b)

21. X – Róża różańcowa pw. św. Urszuli

22. X – Akcja Katolicka

23. X – Domowy Kościół (im św. JP II)

24. X – Róża różańcowa pw. św. Anny

25. X – Ks.

26. X – Róża różańcowa pw. św. Heleny

27. X – Róża różańcowa pw. św. Katarzyny

28. X – Ministranci

29. X – Róża różańcowa pw. św. Jadwigi

30. X – Róża różańcowa pw. św. Antoniego

31. X – Uczniowie (klasy: 8a, 8b)

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 04.10.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 

 1. Zachęcamy do uczestnictwa  w nabożeństwach październikowych codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, w niedzielę o 16.30.
 1. Dzisiaj niedziela adoracyjna. Zmiana tajemnic różańca świętego. Popołudniowa adoracja Najświętszego Sakramentu.
 1. We środę liturgiczne wspomnienie NMP Różańcowej. Wraz z różańcem Nowenna do MBNP.
 1. Za tydzień Dzień Papieski. Tradycyjnie składka do puszek na Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia.
 1. Pielgrzymka Róż Żywego Różańca w tym roku odbędzie się do łańcuckiej fary, w dniu 10 pazdziernika (najbliższa sobota). Zawiązanie wspólnoty o godz. 9.30, natomiast Msza święta o godz. 11.30. Udajemy się każdy własnym środkiem transportu. 
 1. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania:

- zbiórka dla ministrantów (kl. IV – VI), wtorek godz. 16.45

- zbiórka dla ministrantów (pozostali), środa godz. 16.45

- „Matki w Modlitwie” – środa (po Mszy św. wieczornej)

- Oaza – piątek (po Mszy św. wieczornej)

- Bielanki (sobota, godz: 16.45)

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Mateusz, Wiesław Rogowski z Albigowej oraz Joanna, Teresa Trójniak z Rudnika n/Sanem  zap. I

Michał, Jan Rajzer z Albigowej oraz Dominika, Małgorzata Kot z Zalesia - zap. I

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.09.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 

 1. W czwartek rozpoczynamy październik, miesiąc różańca świętego. Tym samym codziennie różańcem będziemy chwalić Boga i Jego Matkę Maryję. Postarajmy się na miarę naszych możliwości jak najczęściej przybywać na nabożeństwa różańcowe do naszego kościoła, które od poniedziałku do soboty będą odprawiane o godz. 17.30 (po nich Msza św.), w niedzielę o godz. 16.30. Jednak wyjątkiem będą w tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota. Wtedy to nabożeństwa różańcowe odbywać się będą po Mszy świętej wieczornej. W czwartek zostaną poświęcone  różańce dla dzieci z klas III SP. Zapraszamy do udziału w tych pięknych nabożeństwach szczególnie dzieci i młodzież. Dla najmłodszych zostały przygotowane niespodzianki. Za odmówienie Różańca w kościele, w kaplicy, rodzinie, społeczności zakonnej (…), można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 1. Spowiedz święta dla dzieci i młodzieży w czwartek od 17.30. W piątek dla pozostałych parafian od 17.15. Adoracja w piątek do godz. 20.30. Przed południem odwiedziny chorych.
 1. We wtorek w liturgii Kościoła święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Jest to także dzień imienin Ks. wikariusza Michała. Wszystkich solenizantów polecajmy opiece ich Patronów. W piątek wspomnienie liturgiczne Świętych Aniołów Stróżów.
 1. Intencje modlitewne na październik:

Ogólna: Modlimy się, aby wierni świeccy, a szczególnie kobiety, na mocy chrztu, w większym stopniu byli włączeni w podejmowanie odpowiedzialności za Kościół.

Diecezjalna – różańcowa: Aby modlitwa różańcowa przemieniała nasze rodziny.

 

 

 

 

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.09.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 

 1. Dziś Niedziela Środków Masowego Przekazu. Modlimy się za pracowników mediów. Z tej okazji po każdej Mszy świętej odbędzie się zbiórka do puszek na Archidiecezjalne Radio Fara. 
 1. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i popołudniowa adoracja, którą zakończy nabożeństwo o godz. 16.30.
 1. W poniedziałek w liturgii święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, we środę św. O. Pio.
 1. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania:

- dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych (poniedziałek po Mszy świętej wieczornej)

- zbiórka dla wszystkich ministrantów ( wtorek po Mszy świętej wieczornej)

- bielanki (czwartek po Mszy świętej wieczornej)

- krąg DK, pw. św. Jana Pawła II (piątek, 19.00)

- katecheza dla kandydatów przed bierzmowaniem (sobota po Mszy świętej wieczornej)

 

 

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 13.09.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy X Tydzień Wychowania w Polsce pod hasłem „Budujmy więzi”. Przed nami Kwartalne Dni Modlitw za dzieci i młodzież a także wychowawców. Bardzo gorąco zapraszamy dzieci i młodzież do udziału we Mszy świętej w piątek o godz. 18.00. W tym dniu modlić się będziemy w ich intencji za przyczyną patrona św. Stanisława Kostki.
 1. Dzisiaj po Mszy świętej wieczornej procesja z różańcem fatimskim.
 1. Jutro Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze święte o godz. 7.00 oraz 18.00. Różaniec przed wieczorną Mszą święta.
 1. We wtorek liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
 1. Nowenna do św. Jana Pawła II we środę po wieczornej Mszy świętej.
 1. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna. Do puszek na Archidiecezjalne Radio Fara.
 1. Msze święte w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci zostaną odprawione w dniach: 15 i 29 września oraz 1 pazdziernika br. Poprzedzi je różaniec.
 1. Bóg zapłać parafianom, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeżywania wtorkowych uroczystości parafialnych. Mamusiom młodzieży bierzmowanej za przygotowanie świątyni i jej obejścia.
 1. W zakrystii są do odebrania indeksy formacji chrześcijańskiej dla młodzieży, która w minionym tygodniu przystąpiła do sakramentu bierzmowania.
 1. Jest do nabycia kolejna seria modlitewników: „do Imienia Jezus”, „Codziennie z Maryją”, „Do świętych Aniołów i Archaniołów”, „Do św. Maksymiliana Marii Kolbego”, Do dusz w czyśćcu cierpiących”, „O zdrowie w chorobie”.  Znajdują się na stoliku przy ołtarzu Matki Bożej.

 

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 06.09.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 

 1. Dzisiaj zmiana tajemnic różańca świętego. Popołudniowa adoracja Najświętszego Sakramentu i Eucharystia. 
 2. Od wczoraj nasza Parafia przeżywa triduum przed uroczystością odpustową oraz konsekracją nowego ołtarza eucharystycznego i przyjęciem przez młodzież sakramentu bierzmowania. Wydarzenia te polecamy we wspólnej modlitwie.
 1. W najbliższy wtorek święto Narodzenia NMP. Dziękujemy Panu Bogu za tegoroczne zbiory i prosimy o dalsze błogosławieństwo w pracy rolników. Dla naszej wspólnoty jest to dzień odpustu parafialnego. Msze święte o godz. 7.00, suma odpustowa o godz. 11.00 oraz o 18.00. Do tych wydarzeń przygotowuje nas Ks. dr Łukasz Jastrzębski, sekretarz Metropolity. Przeżyjmy to doroczne święto parafialne godnie i pobożnie.
 1. W dniu odpustu (podczas wszystkich Mszy świętych), będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa ziarna siewnego.

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Paweł Szydełko oraz Kinga Sapińska  zap. II

 

 

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.08.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 

 1. Dzisiaj ostatnia niedziela wakacji. Dziękujmy Panu Bogu za okazane nam łaski, dzięki którym mogliśmy przeżyć miniony czas wakacji. We wtorek (01 września 2020), o godz. 8.00 Msza święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Następnie uczniowie klas pierwszych wraz z rodzicami udadzą się do szkoły na spotkanie z wychowawcami, natomiast pozostali uczniowie po zakończonej Eucharystii udadzą się do domu. Dyrekcja naszej Szkoły Podstawowej informuje, że wytyczne dotyczące powrotu uczniów do szkoły znajdują się na stronie internetowej szkoły i zostały przesłane uczniom i ich rodzicom poprzez dziennik elektroniczny Librus. Będą także przekazanie przez wychowawców klas na komunikatorze Skype w dniu 31 sierpnia 2020 r, o godz. 10.00, plan lekcji na rok szkolny 2020/2021 znajduje się na stronie internetowej szkoły.
 1. W poniedziałek (31.08.2020), po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie rodziców młodzieży, która ma przystąpić wkrótce do sakramentu bierzmowania. Zaś we wtorek o tej samej porze spotkanie i próba dla młodzieży bierzmowanej. Obecność obowiązkowa.
 1. W nadchodzącym tygodniu przypadać będą pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca września. We środę Nowenna do MBNP. Przypominamy dzieciom i młodzieży o obowiązkowym przystąpieniu do spowiedzi świętej na rozpoczęcie roku szkolnego. We czwartek spowiedź od godz. 16.00 (od klasy IV – VIII oraz kandydaci do bierzmowania). W piątek od godz. 17.00 dla pozostałych parafian.
 1. Zbiórka dla ministrantów we środę: 17.00 (klasy IV i V), po Mszy świętej pozostali.
 1. W piątek przed południem odwiedzimy chorych w domach. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.30.
 1. Parafia nasza przygotowuje się do bardzo ważnego i uroczystego wydarzenia, jakim będzie konsekracja nowego marmurowego ołtarza eucharystycznego wraz z ambonką. Tego aktu dokona Ks. Abp metropolita przemyski Adam Szal w dniu odpustu parafialnego 08. 09. 2020 r. na sumie o godz. 11.00. Szczegóły dotyczące tej uroczystości zostaną podane w przyszłą niedzielę. Do tego wydarzenia jako wspólnota parafialna powinniśmy się odpowiednio przygotować szczególnie od strony duchowej. Dlatego od najbliższej soboty Mszą świętą o godz. 18.00 rozpocznie się triduum (cała niedziela oraz poniedziałek Msza święta wieczorna), które poprowadzi Ks. dr Łukasz Jastrzębski, Sekretarz Księdza Abpa Adama Szala. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w tych dniach wspólnej modlitwy.
 1. Za tydzień składka z przeznaczeniem na WSD w Przemyślu.

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Paweł, Jerzy Szydełko z Chmielnikaoraz Kinga, Anna Sapińska z Albigowej– zap. I

 

 

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.08.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 

 1. Przed nami ostatni tydzień wakacji. Prosimy rodziców oraz uczniów SP, aby zapoznali się z informacją dotyczącą nowych podręczników do nauczania religii, która znajduje się na stronie internetowej naszej szkoły.
 1. W poniedziałek (24.08), o godz. 16.00 zbiórka dala ministrantów (klasy IV – VI).
 1. We wtorek (25.08), o godz. 10.00 zbiórka Dziewcząt Maryi. Zaś o godz. 16.00 zbiórka dla ministrantów (VII – VIII) oraz starsi.
 1. W dniu jutrzejszym w liturgii Kościoła przeżywamy święto św. Bartłomieja, Apostoła. We środę Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze święte o godz. 7.00 oraz 18.00.
 1. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom z ubiegłej niedzieli.

XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.08.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 

 1. Dzisiaj po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, popołudniowa adoracja. O godz. 16.30 nabożeństwo z Nowenną do św. Jana Pawła II.
 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim Parafianom naszej wspólnoty za zorganizowanie w dniu wczorajszym Święta Dziękczynienia za tegoroczne plony ziemi. Paniom z Parafialnego Oddziału Caritas oraz pozostałym osobom za przygotowanie pięknych kompozycji kwiatowo – zielnych, z których dochód zostanie przekazany na cele charytatywne w Parafii.
 1. Odpowiadając na apel Przewodniczącego Episkopatu Polski, ks. abpa Stanisława Gądeckiego niedziela dzisiejsza jest Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Tę postawę wyrazmy modlitwą i zbiórką środków do puszek na ten cel po każdej Mszy świętej.
 1. W sobotę liturgiczne wspomnienie NMP Królowej.
 1. W minionym tygodniu do odremontowanego prezbiterium naszego kościoła parafialnego został przetransportowany nowy ołtarz wraz z ambonką, który zostanie konsekrowany przez Ks. Abpa Adama Szala w dniu parafialnego odpustu (08. 09. 2020). Raz jeszcze składamy Bóg zapłać ofiarodawcom ołtarza i ambonki.
 1. W sobotę po mszy św. wieczornej próba dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 09.08.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 

 1. W czwartek (13.08.), po mszy św. wieczornej procesja fatimska z figurą Matki Bożej wraz z odmówieniem różańca. Podczas jej trwania prosimy o zachowanie obowiązujących przepisów sanitarnych.
 1. W sobotę (15.08), Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek niedzielny Mszy świętych. W czasie każdej Eucharystii błogosławieństwo ziół i kwiatów. Na sumie podziękujemy Panu Bogu za tegoroczne plony. Na mszach św. przedpołudniowych Parafialny Zespół Charytatywny będzie rozprowadzał wiązanki ziół i kwiatów (dowolna opłata).
 1. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna.
 1. Apel Ks. Abpa Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski: Zwracam się więc z gorącym apelem, aby niedziela 16 sierpnia br. stała się Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu. "Proszę, aby we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, w modlitwie powszechnej dodać wezwanie za żywe i zmarłe ofiary tragedii. Proszę również, aby tego dnia, przed wszystkimi kościołami i kaplicami w Polsce, po wszystkich Mszach Świętych zorganizować zbiórkę środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych".

 

 

 

 

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 02.08.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 

 1. Dzisiaj niedziela adoracyjna. Przed południem zmiana tajemnic różańca świętego. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i popołudniowa adoracja, którą zakończy nabożeństwo różańcowe. Po nim Msza święta.
 1. We środę Nowenn do MBNP
 1. W tym tygodniu przypadać będą pierwszy czwartek i piątek miesiąca sierpnia. Spowiedz święta w czwartek od 17.30, w piątek od 17.15. W czwartek święto Przemienienia Pańskiego, Msze święte o godz. 7.00 i 18.00.
 1. Odwiedziny chorych w piątek przed południem. Po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo i adoracja do 21.00.
 1. W sobotę, po Mszy świętej wieczornej spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem
 1. Od jutra wznawia swoją działalność nasz Dom Dziennego Pobytu Seniora. Obecnie przy pomocy odpowiedniego sprzętu trwa osuszanie piwnic budynku po ostatnim podtopieniu.
 1. Ze względu na istniejące w dalszym ciągu niebezpieczeństwo pandemii koronawirusa i ciągle nowe ogniska zakażeń, usilnie prosi się o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w kościele, szczególnie używanie maseczki i zachowanie odpowiedniego dystansu pomiędzy osobami. Nikt nie może być z tego obowiązku zwolniony, jedynie osoby ze względów zdrowotnych.

 

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.07.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 

 1. Przed nami ostatni tydzień lipca. W sobotę pierwszy dzień sierpnia. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do NSNMP.
 1. W związku ze zbliżającą się wrześniową uroczystością odpustową w naszej parafii, w czasie której młodzież ma przystąpić do sakramentu bierzmowania, pomimo wakacyjnego czasu, bardzo prosimy tę młodzież o przybycie na spotkanie w najbliższą sobotę po Mszy św. i nabożeństwie. Obecność jest obowiązkowa.
 1. W dniu 15 sierpnia br, w Uroczystość NMP Wniebowziętej, na Mszy św. o godz. 11.00 podziękujemy Panu Bogu za tegoroczne plony. Będzie to uroczystość dożynkowa. Prosimy, aby Parafianie przygotowali ze swoich dzielnic wieńce dożynkowe: Albigowa, Albigowa – Honie, Albigowa – Granica. Intencja mszalna z 15 sierpnia (z godz. 11.00), zostanie odprawiona o godz. 17.00 w tym samym dniu.

 

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.07.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 

 1. Dzisiaj po każdej Mszy świętej obrzęd poświęcenia pojazdów. Przy tej okazji trwać będzie zbiórka ofiar do puszek na zakup środków transportu dla misjonarzy. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja popołudniowa, którą zakończy nabożeństwo w intencji wszystkich uczestników ruchu drogowego, głównie kierowców i pieszych.
 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominać będziemy: we środę, św. Marii Magdaleny, w czwartek św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy, w piątek św. Kingi, w sobotę święto św. Jakuba Apostoła.
 1. Ukończono prace przy układaniu kostki brukowej na naszych cmentarzach. Zaleca się, aby nie wjeżdżać żadnymi pojazdami na plac cmentarza (także dotyczy to karawanów).
 1. W dniu 8 września br. (wtorek), w dniu naszego odpustu parafialnego, o godz. 11.00 zostanie odprawiona suma odpustowa, której będzie przewodniczył Ks. Abp Adam Szal. W czasie tej uroczystości konsekrował będzie nowy ołtarz eucharystyczny i udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Piotr Gorzkiewicz oraz Elżbieta, Dorota Kuźniarzap. II

Wojciech Dzwierzyński oraz Agata, Anna Pysz – zap. II

 

XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.07.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 

 1. Trwają wakacje, czas wypoczynku. Pamiętajmy o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.
 1. W dniu jutrzejszym, po mszy św. wieczornej odbędzie się procesja fatimska z figurą Matki Bożej i odmówienie różańca przy kapliczkach wokół kościoła. Podczas jej trwania prosimy o zachowanie obowiązujących przepisów sanitarnych.
 1. Po Mszy św. wieczornej w czwartek, nowenna do św. Jana Pawła II
 1. W związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa w najbliższą niedzielę po każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa pojazdów, które nam służą w codziennym życiu w przemieszczaniu się i w pracy na roli. Tradycyjnie przy tej okazji ofiary do puszek będą składane na zakup środków transportu dla misjonarzy.
 1. Zostały zakończone prace remontowo – brukarskie przy budynku plebanii oraz na nowym cmentarzu parafialnym. Pozostało nam jeszcze wykonanie podobnej pracy na głównym cmentarzu tuż przy kaplicy, którą od jutra rozpoczniemy. Proponuję, aby składkę inwestycyjną z przyszłej niedzieli przeznaczyć na ten cel. Pozostałe środki na pokrycie kosztów wspomnianych robót pochodzić będą ze składek niedzielnych. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Piotr, Paweł Gorzkiewicz z Malawy oraz Elżbieta, Dorota Kuźniar z Albigowej– zap. I

Wojciech, Paweł Dzwierzyński z Markowej oraz Agata, Anna Pysz z Albigowej– zap. I

 

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 05.07.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 


 1. Dzisiaj niedziela adoracyjna. Zmiana tajemnic różańca świętego. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i popołudniowa adoracja, którą zakończy nabożeństwo różańcowe a po nim Msza św.
 1. We środę liturgiczne wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana, patrona archidiecezji przemyskiej. W sobotę św. Benedykta, opata, patrona Europy.
 1. W dzisiejszą niedzielę w diecezjach rzeszowskiej i przemyskiej trwają zbiórki do puszek na powodzian.
 1. Trwają prace remontowo – budowlane w prezbiterium naszej świątyni oraz przy budynku plebanii. W najbliższych dniach zostaną wykonane kolejne prace nad dodatkowym położeniem kostki brukowej (nowy cmentarz), oraz wymianie dotychczasowej nawierzchni brukowe przy kaplicy (stary cmentarz), która wymaga remontu.

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Sebastian Reizer oraz Paulina Kolarzap. II

Marcin Murias oraz Małgorzata Władyka – zap. II

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.06.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 

 1. Rozpoczęły się wakacje. Wszystkich korzystających z tego czasu oderwania się od obowiązków uczniowskich i pracy w szkole otaczamy modlitewną troską wypraszając potrzebne łaski.
 1. Dzisiaj na sumie dzieci z klasy czwartej przeżywają I Rocznicę Komunii świętej. O godzinie 16.30 nabożeństwo do NSPJ
 1. Jutro Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte o 7.30, 11.00 i 17.00. Nabożeństwo do NSPJ o godz. 16.30. 
 1. We wtorek zakończenie nabożeństw czerwcowych. Od dziś zachęcamy do odmawiania różańca w dowolnym czasie w intencji całkowitego ustąpienia pandemii koronowirusa.
 1. We środę Nowenna do MBNP
 1. W nadchodzącym tygodniu przypadać będą pierwszy czwartek, piątek i sobota m-ca lipca. W piątek odwiedziny chorych. Po wieczornym nabożeństwie adoracja do godz. 20.30, różaniec i Apel Jasnogórski.
 1. W ostatnich dniach nasza okolica ucierpiała na skutek bardzo poważnych podstopień. Fala powodziowa wdarła się do wielu domów, gospodarstw i budynków użyteczności publicznej w tym Szkoły Podstawowej i Domu Seniora, pozostawiając zniszczenia. Bardzo wielu naszych mieszkańców świadczy sobie wzajemną pomoc. Z serca im dziękujemy za to a w szczególności strażakom z PSP oraz ochotnikom.
 1. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom z ubiegłej niedzieli.

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Sebastian Reizer oraz Paulina Kolarzap. I

Marcin Murias oraz Małgorzata Władyka – zap. I

 

 

XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.06.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 

 1. Dzisiaj po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i popołudniowa indywidualna adoracja. O godz. 16.30 nabożeństwo do NSPJ i Eucharystia.
 1. Ślemy kapłańskie podziękowania dla dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziców oraz rodzin wraz z gośćmi za piękne przeżycie uroczystości I Komunii świętej i Białego Tygodnia wdzięczności za ten wielki dar. Ponadto wszystkim dzieciom za upiększenie procesji w czasie trwania Oktawy Bożego Ciała, osobom, które nosiły feretrony, chorągwie i baldachim oraz służbie ołtarza, Bóg zapłać.
 1. We środę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. o godz. 7.00 oraz 18.00.
 1. W nadchodzącym tygodniu zakończenie roku szkolnego 2019/2020. Ze względu na bezpieczeństwo nas wszystkich (zważając na realne zagrożenia wynikające z istniejącej w dalszym ciągu pandemii koronowirusa), postanowiliśmy wraz z Dyrekcją SP w dwu grupach podziękować Panu Bogu za ten czas łaski i doświadczenia. Dlatego w czwartek o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. dla dzieci i ich nauczycieli z klas: I – IV. Natomiast w piątek o godz. 9.00 dla uczniów klas V – VIII i ich nauczycieli. Przypominamy, by uczniowie przystąpili do spowiedzi świętej w nadchodzącym tygodniu (przed poranna i wieczorną mszą św.). Dyrekcji, wszystkim nauczycielom i pracownikom naszej Szkoły Podstawowej składamy serdeczne podziękowania za współpracę i trud, jaki wnieśli w wychowywanie wszystkich dzieci i młodzieży. Bóg zapłać.
 1. Składam Bóg zapłać i serdeczne podziękowania członkom Rady Duszpasterskiej za minioną kadencję, która dobiegła końca (2015 – 2020). Nasza współpraca za każdym razem układała się pomyślnie i przynosiła pozytywne rozwiązania w różnych kwestiach funkcjonowania Parafii. Do czasu powołania nowej Rady, jeśli zaistnieje taka potrzeba, skorzystamy z doradczego głosu byłych jej członków.
 1. W przyszłą niedzielę na sumie I rocznica Komunii św. dla dzieci z klasy IV.
 1. W sobotę po Mszy św. wieczornej zapraszamy  uczniów klas: VI – VIII (kandydatów do sakramentu bierzmowania), na spotkanie. Przypominamy o maseczkach.

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Paweł Czupryniak oraz Paulina Socha – zap. II

 

 

XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.06.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 

 1. Dzisiaj na sumie uroczystość I Komunii świętej dla dzieci z drugiej grupy. Od jutra codziennie dzieci będą przeżywały tydzień wdzięczności za dar I spowiedzi i Komunii świętej, zwany Białym Tygodniem.
 1. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Zachęcamy do udziału w procesjach eucharystycznych. Po sumie procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Następnie po pamiątkowych zdjęciach rozpocznie się popołudniowa adoracja Najświętszego Sakramentu a o godz. 16.30 nabożeństwo dziękczynne do NSPJ w intencji wszystkich dzieci, które w tym roku przystąpiły w naszej parafii do I Komunii świętej. Jeśli nie będzie zbyt upalnie, dzieci zapraszamy do sypania kwiatów.
 1. We wtorek Nowenna do św. Jana Pawła II, papieża.
 1. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci.
 1. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I spowiedzi i Komunii świętej (w celu omówienia uroczystości rocznicowej).
 1. Dobiegła końca kadencja Rady Duszpasterskiej w naszej parafii. Ostatnie spotkanie z udziałem jej członków odbędzie się we wtorek o godz. 19.00 w sali plebanii. Zapraszamy.
 1. W zakrystii są do nabycia modlitewniki do Najświętszego Serca Pana Jezusa i do Ducha Świętego w cenie 2,50 zł.

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Paweł Piotr Czupryniak z Albigowej oraz Paulina, Alicja Socha z Sieteszy – zap. I

Piotr Kuźniar oraz Patrycja Kluzzap. II

 

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJSWIĘTSZEJ

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 07.06.2020

 

 1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się okres komunii wielkanocnej. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, popołudniowa adoracja, natomiast o godz. 16.30 nabożeństwo do NSPJ w intencji dzieci, które w najbliższych dniach w naszej parafii przystąpią do I spowiedzi i Komunii świętej. Zmiana tajemnic różańca świętego.
 1. We czwartek Uroczystość Bożego Ciała i Krwi Chrystusa. Zgłębiać będziemy misterium obecności Chrystusa w Kościele przez dar Eucharystii. Msze św. w porządku niedzielnym. Po sumie procesja eucharystyczna wokol kosciola. Ze względu na obowiązujące jeszcze przepisy związane z epidemią, procesja odbędzie się  do czterech kapliczek wokół kościoła. Przypomina się, aby w tym czasie wierni zachowali pomiędzy sobą odpowiednią odległość, zważając na bezpieczeństwo drugiej osoby. Jeśli się dzieci zorganizują, mogą pod opieką swoich rodziców sypać kwiaty. W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W każdym dniu oktawy Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.
 1. Decyzją rodziców, w piątek po Bożym Ciele odbędzie się w naszym kościele uroczystość I Komunii świętej dla I grupy dzieci z klas III SP, natomiast w najbliższą niedzielę na sumie dla II grupy dzieci. Bardzo prosimy, aby w czasie tej uroczystej Eucharystii pierwszeństwo do zajmowania miejsc w kościele mieli członkowie rodzin tych dzieci.
 1. Od dzisiaj zostaje zniesiona dyspensa od Mszy świętych niedzielnych i w dni świąteczne, które są nakazane przez Kościół.
 1. Składam serdeczne Bóg zapłać rodzicom dzieci od I Komunii za wysprzątanie kościoła i jego obejścia na zbliżające się uroczystości…

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Piotr Kuźniar z Albigowej oraz Patrycja Kluz z Łańcuta (par. pw. św. Józefa) – zap. I

 

 

 

            KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ W PRZEMYŚLU

     W związku ze zniesieniem z dniem 30 maja br. kolejnych ograniczeń związanych z epidemią koronowirusa, które odnoszą się również do kościołów informujemy, że na terenie Archidiecezji Przemyskiej od tegoż dnia obowiązywać będą zasady.

W kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego zniesiony zostaje limit osób, z zachowaniem obowiązku zasłaniania ust i nosa przez wszystkich jego uczestników z wyłączeniem osób go sprawujących.

Zniesienie liczby uczestników dotyczy również uroczystości pogrzebowych. Należy pamiętać, że podczas procesji żałobnej, która odbywa się już w przestrzeni publicznej, obowiązują odrębne przepisy. Zgodnie z nimi  w procesji może brać udział do 150 osób, które zwolnione są z zasłaniania ust i nosa, o ile zachowają 2-metrowy dystans od innych. Jeśli nie są w stanie zachować takiego dystansu mają nadal obowiązek zasłaniania ust i nosa.

Od niedzieli 7 czerwca 2020 r. włącznie zostaje odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach świętych. 

Jedna z propozycji celebracji Bożego Ciała: a) procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła, b) w przypadku większych świątyń – procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy bocznych kościoła z tekstami liturgicznymi przewidzianymi na tradycyjną procesję. c) dłuższą adorację Najświętszego Sakramentu. Należy uwrażli­wić wiernych na momenty ciszy i modlitwę w milczeniu. d) nabożeństwo Eucharystyczne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy świętej. Na zakończenie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Przywrócona zostaje praktyka odwiedzin chorych w ich domach z racji I piątku miesiącaZachęca się wiernych do tradycyjnej praktyki I piątków i sobót miesiąca.

UROCZYSTOŚĆ  ZESŁANIA  DUCHA  ŚWIĘTEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 31.06.2020

 

 1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za publiczne i pobożne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdz”, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Bóg zapłać Akcji Katolickiej i młodzieży za przygotowanie i poprowadzenie wczorajszego wieczornego czuwania przed dzisiejszą Uroczystością.
 2. Z dzisiejszym dniem kończymy nabożeństwa majowe. Serdeczne podziękowania tym, którzy Litanią Loretańską oddawali hołd Matce Najświętszej w tym miesiącu. Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe, ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Codziennie po Mszy wieczornej przy bocznym ołtarzu będziemy odmawiali litanię do NSPJ, także po porannej Mszy świętej.
 3. Jutro Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00 oraz 18.00. Jest to zarazem Dzień Dziecka. W modlitwie pamiętamy o wszystkich dzieciach
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca czerwca.  W piątek odwiedziny chorych w ich domach. Po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie czerwcowym wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do 20.30, po niej różaniec i Apel.
 5. Spowiedz św. w czwartek od 17.30, w piątek od 17.15. We środę nowenna do MBNP
 6. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlić się będziemy za kapłanów i o nowe powołania do życia w kapłaństwie.
 7. W niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tym dniu kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. Zmiana tajemnic różańca świętego.

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Witold Cieszyński oraz Barbara Bartnik, zap. II

Damian Bytnar oraz Alina Balawender, zap. II

 

Intencje modlitwy na czerwiec:

            Ogólna: Módlmy się, aby ci którzy cierpią odnaleźli swoje drogi życia, pozwalają się dotknąć Sercu Jezusa

           Diecezjalna – różańcowa: Za dzieci i młodzież, aby Chrystus obecny w Eucharystii umacniał ich wiarę i darzył madrością

 

VII NIEDZIELA  WIELKANOCY: 24.05.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej archidiecezji święcenia diakonatu. W sobotę natomiast święcenia kapłańskie. Naszą modlitwą otoczmy nowo wyświęconych diakonów i kandydatów do święceń prezbiteratu.
 1. We wtorek 26.05 - Dzień Matki. W tym wielkim i ważnym dniu dla nas wszystkich pamiętajmy o naszych Drogich Rodzicielkach zarówno żyjących jak i zmarłych.
 1. W najbliższą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończymy okres wielkanocny.
 1. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W sobotę po nabożeństwie majowym rozpocznie się czuwanie modlitewne przed niedzielną uroczystością, które  zakończy się różańcem o godz. 20.30. Zapraszamy.
 1. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 zostanie odprawiona Eucharystia w intencji zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 1. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom ze składki inwestycyjnej, z III niedzieli maja.
 1. Przed nami ostatni tydzień maja, pamiętajmy o systematycznej modlitwie do Matki Najświętszej. Codziennie różanierc w naszym kościele o godz. 20.30

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Witold Cieszyński z Albigowej oraz Barbara Bartnik z Bud Łańcuckich, zap. I

Damian Bytnar z Albigowej oraz Alina Balawender z Łańcuta, (św. Michał), zap. I

 

 

VI NIEDZIELA  WIELKANOCY: 17.05.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, następnie popołudniowa adoracja, którą zakończy nabożeństwo majowe o godz. 16.30
 1. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje (Dni Krzyżowe). Modlimy się o odpowiednią pogodę, o błogosławieństwo Boże w pracy na roli.
 1. We środę rocznica święceń biskupich ks. bpa Stanisława Jamrozka. Natomiast w czwartek rocznica ingresu ks. abpa Adama Szala.
 1. W piątek początek nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 1. W czwartek (na prośbę rodziców), po nabożeństwie majowym odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci klas III SP. Ponadto zachęcamy, aby rodzice wraz z dziećmi brali udział w tygodniowych Mszach świętych i nabożeństwach majowych, jako już bezpośrednie przygotowanie do I spowiedzi i Komunii świętej.
 1. Odpowiadając na indywidualne propozycje i prośby rodziców, od jutra (poniedziałek), rozpoczynamy w naszej parafii uroczystości pierwszokomunijne w czasie dodatkowych Mszy świętych. Uzgodniliśmy wspólnie, że będą one przebiegały tak, aby głównie dzieci i ich rodziny mogły przeżyć te chwile na miarę obecnych możliwości uroczyście i w dogodnym dla nich terminie, z uwzględnieniem także zasad i przepisów liturgicznych.
 1. Komunię świętą wielkanocną można przyjmować do niedzieli Trójcy Przenajświętszej. Informujemy chorych parafian (z I piatku), że odwiedzimy ich w I piątek czerwca.
 1. Za względu na kolejne zmiany, jakie od dziś obowiązują nas odnośnie do zaostrzeń związanych z pandemią, możemy się gromadzić w świątyni jednorazowo do 70 osób. Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom naszych zgromadzeń modlitewnych za przestrzeganie przepisów, jakie nas obowiązują. Czyńmy to w dalszym ciągu dla naszego bezpieczeństwa i dobra.

V NIEDZIELA  WIELKANOCY: 10.05.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj nabożeństwo majowe o godz. 16.30. Zachęcamy do codziennej modlitwy litanią Loretańską oraz do włączania się we wspólny różaniec o godz. 20.30.
 1. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominać będziemy: czwartek – święto św. Macieja Apostoła, w sobotę – święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.
 1. Codziennie istnieje możliwość skorzystania z wielkanocnego sakramentu pokuty.
 1. We środę nabożeństwo fatimskie. Tym razem różaniec zostanie odmówiony w kościele, bez procesji.
 1. W dalszym ciągu pamiętajmy o ograniczonej ilości wiernych podczas zgromadzeń liturgicznych w naszym kościele (do 50 ośób), o używaniu maseczek ochronnych i odległości pomiędzy sobą 2 m.
 1. Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim wiernym za ofiary jakie składają na cele parafii.

IV NIEDZIELA  WIELKANOCY: 03.05.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Są to jednocześnie kolejne Kwartalne Dni Modlitw. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, którą zakończy nabożeństwo majowe o godz. 16.30
 1. Codziennie, po Mszy św. wieczornej nabożeństwa majowe. O godz. 20.30 wspólny różaniec.
 1. We środę święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Po nabożeństwie majowym zapraszamy rodziców dzieci z klas III SP na spotkanie ws. organizacji I Spowiedzi i Komunii św.
 1. W piątek uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski – dzień imienin bp. Stanisława Jamrozka. Osobę solenizanta otaczamy naszą modlitwą. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 1. W przyszłą niedzielę na sumie zostanie odprawiona Msza św. w intencji Strażaków OSP – Albigowa i Albigowa – Honie oraz w intencji naszej Orkiestry Dętej.

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Karol Ulman oraz Magdalena Czurczak, zap. II

 

 

 

III NIEDZIELA  WIELKANOCY: 26.04.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Zachęcamy do częstej lektury Pisma Świętego w rodzinach.
 1. We środę w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy.
 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedz św. w czwartek od 17.30, w piątek od 17.00
 1. W piątek rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe odbywać się będą po mszy św. porannej (Litania...recytowana) oraz po wieczornej (godz.18.30).  Zachęcamy do codziennego odmawiania Litanii Loretańskiej. Ze względu na trwające ograniczenia co do ilości uczestników podczas zgromadzeń liturgicznych zachęcamy, by modlić się w domu rodzinnie.
 1. W najbliższą sobotę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, przeniesiona z 3 maja. Msze św. w porządku niedzielnym. Po wieczornej Eucharystii "majówka" połączona z ostatnim nabożeństwem wynagradzającym  Niepokalanemu  Sercu NMP z racji I soboty miesiąca. Jest to ważny dzień dla Kościoła i naszej Ojczyzny.  Udekorujmy na ten miesiąc nasze domy symbolami maryjnymi oraz flagami.
 1. W dalszym ciągu, odwołane są pierwszopiątkowe wizyty chorych w domach ze względu na epidemię.
 1. Od dzisiaj odwołane zostają dodatkowe Msze św. w niedziele o godz. 18.30
 1. Codziennie, o godz. 20.30 zachęcamy do wspólnego odmawiania różańca.
 1. Składam serdeczne Bóg zapłać rodzicom dzieci z klas III SP za zakupienie i zasadzenie pięknych kwiatów przy naszym kościele. Bóg zapłać także za ofiary, jakie parafianie składają na sprawne funkcjonowanie świątyni i parafii. 

 

Intencje modlitwy na maj:

            Ogólna: Módlmy się, aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogich, byli ożywiającym znakiem dla całego Kościoła

           Diecezjalna – różańcowa: O liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Karol Ulman z Albigowej oraz Magdalena Czurczak z Wyżnego, zap. I

 

NIEDZIELA  MIOSIERDZIA  BOŻEGO  19.04.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia . Po sumie wystawienie Najświetszego Sakramentu, osobista popołudniowa adoracja za pomocą medialnego połączenia, które zakończy o godzinie 15.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z uroczystym odmówieniem Koronki. Można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami na terenie Polski z odmówienie tej modlitwy  w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum. Chorzy mogą ten odpust zyskać poza kościołem.
  1. W czwartek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski.
  1. Od jutrzejszego dnia, decyzją Władz ulegają zmianie istniejące do tej pory niektóre wymogi dotyczące ograniczeń związanych z panującą epidemią. Według propozycji, w naszym kościele podczas zgromadzenia liturgicznego może przebywać w jednym czasie do 50 osób.
  1. Serdeczne Bóg zapłać tym parafianom, którzy w ostatnim czasie dobrowolnie złożyli ofiarę na utrzymanie naszej świątyni. Sugerowano, aby został udostępniony numer konta parafialnego na które wpłacane są ofiary z niedzielnej tacy, aby można było w obecnej sytuacji dokonywać wpłat: 32 1240 2643 1111 0010 7804 1276.

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY  13.042020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Z dniem dzisiejszym rozpoczynamy Oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem na cały najbliższy tydzień świętowania Pamiątki Zmartwychwstania Chrystusa Pana.
 1. Codziennie po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
 1. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 1. Najbliższa niedziela jest w Kościele Niedziela Bożego Miłosierdzia. W czasie Mszy świetej na sumie zostaną poświęcone dwa piękne obrazy św. Jana Pawła II oraz św. S. Faustyny Kowalskiej, które zostały ufundowane przez pewną rodzinę z naszej parafii do naszego kościoła. Serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom. O godz. 15.00 zostanie odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 1. Ze względu na obecną sytuację epidemiczną, w dalszym ciągu obowiązują nas dośc rygorystyczne przepisy dotyczące także zgromadzeń o charakterze liturgicznym. Starajmy się je respektować.

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO STOŁU PRZED UROCZYSTYM POSIŁKIEM W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 

 

Ojciec rodziny lub przewodniczący zapala świecę umieszczoną na stole i mówi:

Chrystus zmartwychwstał. Alleluja.

Wszyscy odpowiadają:

Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.

Następnie ktoś z uczestników odczytuje tekst Pisma Świętego.

1 Tes 5, 16-18: Zawsze się radujcie.

Bracia i siostry, posłuchajcie słów świętego Pawła Apostoła do Tesaloniczan. Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie. W Każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was.

Albo:

Mt 6, 31 ab.32b-33: Nie troszczcie się zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść?

Bracia i siostry, posłuchajmy słów Ewangelii według świętego Mateusza. Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie troszczcie się zbytnio i nie mówicie: co będziemy jeść? co będziemy pić? Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo Boga i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane”.

Po odczytaniu tekstu przewodniczący mówi:

Módlmy się. Z radością wysławiamy Ciebie, Panie Jezu Chryste, który po swoim zmartwychwstaniu ukazałeś się uczniom przy łamaniu chleba. Bądź z nami, kiedy z wdzięcznością spożywać będziemy te dary, i jak dzisiaj w braciach przyjmujemy Ciebie w gościnę, przyjmij nas jako biesiadników w Twoim królestwie. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.

Wszyscy:Amen.

Po posiłku ojciec rodziny lub przewodniczący mówi:Uczniowie poznali Pana. Alleluja.

Wszyscy:Przy łamaniu chleba. Alleluja.

Módlmy się: Boże, źródło życia, napełnij nasze serca paschalną radością i podobnie jak dałeś nam pokarm pochodzący z ziemi, spraw, aby zawsze trwało w nas nowe życie, które wysłużył nam Chrystus przez swoją śmierć i zmartwychwstanie i w swoim miłosierdziu nam go udzielił. Który żyje i króluje na wieki wieków.

Wszyscy: Amen.

KOMUNIKAT

 

     W NAWIĄZANIU DO DEKRETU KONGREGACJI KULTU BOŻEGO I DYSCYPLINY SAKRAMENTÓW ORAZ PROŚBY KSIĘDZA ARCYBISKUPA METROPOLITY PRZEMYSKIEGO ADAMA SZALA, PRZYPOMINA SIĘ, ŻE LITURGIA WIELKIEGO CZWARTKU I WIELKIEGO PIĄTKU SPRAWOWANA  BĘDZIE BEZ UDZIAŁU WIERNYCH. WIIGILIA PASCHALA (WIELKA SOBOTA) – DO 5 OSÓB.

NIEDZIELA PALMOWA  05.04.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Ojciec Święty Franciszek w dniu 3 kwietnia 2020 r. mianował księdza prałata Krzysztofa Chodzio, proboszcza parafii w Jasienicy Rosielnej biskupem pomocniczym Archidiecezji Przemyskiej. Przyjmujemy decyzję Ojca Świętego z wielką radością i wdzięcznością. Wraz z pasterzami naszej Archidiecezji otoczmy Księdza Biskupa Nominata Krzysztofa gorącą modlitwą, prosząc
 1. Dziś po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówienie Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Popołudniowa adoracja, którą zakończą Gorzkie Żale o godz. 16.15 z kazaniem pasyjnym. Dodatkowa Msza św. dziś o godz. 18.30.
 1. Dzisiejszą Niedzielą Palmową – Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. W czasie każdej Mszy św. obrzęd poświęcenia palm. Od Wielkiego Czwartku rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne, które stanowi szczyt całego Roku Liturgicznego. Wspomniane trzy dni rozpoczynają się Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek i swój szczyt osiągają w Wigilię Paschalną. Nie są to dni przygotowania do świąt, lecz już świętowaniem Paschy – przejściem Chrystusa ze śmierci do życia.
 1. Od poniedziałku do środy spowiedz święta od godz. 16.00 – 18.00
 1. Bardzo gorąco prosimy, aby na Mszy świętej przebywali tylko ci wierni, których odprawiana jest Eucharystia (maksymalnie do 5 osób).

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Łukasz Krok oraz Sylwia Cwynar, zap. II

------------------------------------------------------------------------------------------------------

                                                          TRIDUUM PASCHALNE

 

WIELKI CZWARTEK.

Rano nie ma Mszy św. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Najświętszy Sakrament pozostaje w tabernakulum (główny ołtarz).

 

WIELKI PIĄTEK.

Dzień Męki Pańskiej. Przez cały dzień (od godz. 9.00), adorujemy Pana Jezusa w tabernakulum. To jedyny dzień w ciągu roku, w którym nie odprawia się Mszy świętej, tylko sprawuje liturgię tego dnia.  O godz. 14.30 Droga Krzyżowa, po niej rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego wraz z Koronką. O godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej. Na zakończenie przeniesienie Pana Jezusa do grobu. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (wszystkich wiernych, którzy ukończyli 16 rok życia, a nie rozpoczęli 60). Mimo tego przepisu rodzice powinni zatroszczyć się, aby również swoje dzieci wprowadzać od wcześniejszych lat w ducha autentycznej pokuty i umartwienia. Adoracja Krzyża odbywa się (ze względu na panującą epidemię), poprzez ukłon. Nie należy całować krzyża! Adoracja Pana Jezusa w grobie do godz. 22.00

 

WIELKA SOBOTA.

Jest to dzień, w którym martwe Ciało Pana Jezusa spoczywa w grobie. Całodzienna adoracja (od godz. 9.00). Zachowujemy w dalszym ciągu post i powagę tego dnia. Liturgia Wigilii Paschalnej a w niej Msza święta która należy już do Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego i jest najważniejszą celebracją roku liturgicznego rozpocznie się o godz. 19.00. Natomiast o godz. 18.30 nowenna do Miłosierdzia Bożego. Po zakończeniu liturgii, o godz. 20.30 tradycyjnie różaniec a po nim zakończenie adoracjii Najświętszego Sakramentu. Święcenie pokarmów odwołane z powodu panującej epidemii.

 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO.

Msza święta rezurekcyjna o godz. 6.00 (bez procesji). Kapłan przed rozpoczęciem Mszy św. Rezurekcyjnej udzieli błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem całej parafi przed głównymi drzwiami kościoła. Pozostałe godziny odprawiania Mszy św.: 9.00, 11.00, (Nowenna do Miłosierdzia Bożego), 17.00.

 

OPIECE BOŻEJ W DALSZYM CIĄGU POLECAMY BARDZO TRUDNĄ NASZĄ CODZIENNOŚĆ, UFAJĄC BOŻEMU MIŁOSIERDZIU I WSTAWIENNICTWU MARYI - KRÓLOWEJ POLSKI I ŚWIATA.

 

 

INFORMACJA DLA WIERNYCH KORZYSTAJĄCYCH Z PRAKTYKI PIĘCIU SOBÓT ORAZ

PIERWSZYCH PIATKÓW MIESIĄCA.

 

      „Jeśli w trakcie odprawiania praktyki pięciu sobót oraz dziewięciu piątków miesiąca nie jest możliwe spełnienie warunku przyjęcia sakramentalnej Komunii w okresie epidemii, nie ulega przerwaniu ciągłość owoców, a więc nie trzeba tej praktyki zaczynać od nowa, a jedynie przedłużyć tę praktykę o kolejny miesiąc. Zaleca się jednakże celem podtrzymania ciągłości praktyki, aby we właściwym dniu (pierwszy piątek / sobota) w okresie braku dostępu do sakramentu, jeśli to możliwe, wzbudzić właściwą danej praktyce intencję oraz skorzystać z możliwości przyjęcia tzw. Komunii duchowej (pragnienia), a także jeśli trzeba, z możliwości uprzedniego oczyszczenia sumienia z grzechów ciężkich poprzez akt żalu doskonałego, gdy nie można się wyspowiadać”.

 

(Komisja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski)

ZARZĄDZENIE KS. ABPA ADAMA SZALA DOTYCZĄCE PRAKTYK LITURGICZNYCH W NAJBLIŻSZYM CZASIE W ZWIĄZKU Z OBECNĄ SYTUACJĄ EPIDEMICZNĄ.

 

W duchu odpowiedzialności za wszystkich wiernych, powołując się na regulacje wprowadzone w z dniu 25 marca br. postanawia się: 

I. MSZA ŚWIĘTA.

Wobec trwającej epidemii, przedłużam do odwołania dyspensę od obowiązku niedzielnej i świątecznej Mszy świętej (dyspensą są objęte osoby w podeszłym wieku, osoby z objawami infekcji, dzieci i młodzież szkolna oraz dorośli, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę, osoby, które czują obawę przed zarażeniem oraz osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w Eucharystii ze względu na ograniczenia państwowe).

Mając na uwadze ograniczenie zgromadzeń do 5 osób, co dotyczy również uczestników Mszy świętej, zachęcam wszystkich wiernych, by wobec niemożności udziału w celebracjach liturgicz­nych oddali Panu tę wielką ofiarę, jaką przynosi brak Mszy Świętej i uczestnictwa w Stole Eucharystycznym, żyjmy w komunii ze wszystkimi, którzy także z powodu braku kapłanów nie mają przywileju codziennego uczestnictwa w Świętej Ofierze.  Złożenie tej ofiary w bieżącym roku duszpasterskim, w którym w sposób szczególny pochylamy się nad tajemnicą Eucharystii, będzie wyrazem odpo­wiedzialności za Kościół, troski o siebie i miłości bliźniego. Ufam, że obudzi to także większą tęsknotę za Eucharystią i zaowocuje w przyszłości głębszym jej przeżywaniem. Niech w ramach limitu 5 osób, we Mszy świętej uczestniczą te, które zamówiły intencję.

Przy okazji zachęcam wszystkich wiernych, by raz jeszcze pochylili się nad materiałami duszpas­terskimi, które kapłani pozostawili podczas ostatniej wizyty kolędowej. Przepisy dotyczące przeżywania Eucharystii stosuje się zarówno do Mszy świętych w dni powsze­dnie, niedziele (również Niedziela Palmowa), jak i uroczystości wielkanocnych, zarówno w stosunku do kościołów parafialnych, jak i filialnych.

 

II. POGRZEBY

Obrzędy pogrzebu należy sprawować według trzeciej formy pogrzebu katolickiego tj. jedynie stacji przy grobie z wydłużeniem jej, o ile okoliczności na to pozwolą, o procesję od bramy cmentarnej. Uczestnikami może być jedynie pięciu przedstawicieli najbliższej rodziny. W obecnej sytuacji, modlitewne czuwanie przy zmarłym ogranicza się do domowej modlitwy w rodzinach. Mszę świętą żałobną z udziałem wiernych należy odprawić w innym terminie. W dniu pogrzebu, kapłan może celebrować Mszę świętą żałobną bez udziału wiernych i ciała zmarłego.

III. KOMUNIA ŚWIĘTA

Należy powstrzymywać się od wynoszenia Najświętszego Sakramentu poza świątynię, za wyjąt­kiem zanoszenia Komunii świętej w formie wiatyku. Na czas epidemii zawieszam posługę nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej. Posługę sakramentalną wobec osób chorych i w podesz­łym wieku ograniczam do wypadków niebezpieczeństwa śmierci. Ich samych proszę, by przyjmowali Komunię świętą duchową, a swoje choroby, cierpienia i modlitwy ofiarowali w intencji personelu medycznego i służb państwowych. Zalecenia te dotyczą także kapelanów szpitali i zakładów zamkniętych.

IV. SPOWIEDZ ŚWIĘTA

Nie rezygnujemy ze spowiedzi sakramentalnej. Ci, którzy pragną z niej korzystać, powinni umówić się na niątelefonicznie z kapłanem. Jest ona możliwa w kościołach, kaplicach i innych stosownych miejscach, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Zgodnie z zaleceniami Penitencjarii Apostolskiej w obecnej sytuacji (…) podczas indywidualnego sprawowania sakramentu pojednania, należy zwracać szczególną uwagę na to, aby spowiedź odbywała się w przewietrzonym miejscu poza konfesjonałem, z zachowaniem odpowiedniego dystansu, przy użyciu masek ochronnych, zwracając  absolutną uwagę na sakrament i niezbędną dyskrecję. Warto pamiętać, że żal doskonały, płynący z miłości do Boga nad wszystko umiłowanego, wyra­żony przez wiernych w szczerej prośbie o przebaczenie (takiej, jaką penitent jest obecnie w stanie wyrazić), i któremu towarzyszy votum confessionis, czyli stanowcze postanowienie, aby jak najszybciej przystąpić do spowiedzi sakramentalnej, pozwala uzyskać im przebaczenie grzechów, nawet śmiertelnych (por. KKK, nr 1452). Przypominam, że Kościół nie dopuszcza możliwości sprawowania sakramentu pokuty i pojedna­nia przez środki komunikacji elektronicznej takiej jak telefon, Internet itp. Stolica Apostolska nigdy nie zezwoliła na spowiedź „na odległość” i wskazuje, że w przestrzeni wirtualnej „nie ma sakramentów”.

V. NABOŻEŃSTWA

Wszystkie przepisy dotyczące ilości uczestników w celebracjach liturgicznych należy stosować również do nabożeństw pobożności ludowej (droga krzyżowa, gorzkie żale). Odnosi się to także do całodziennych adoracji Najświętszego Sakramentu. Możliwa jest indywidualna adoracja Pana Jezusa w tabernakulum w godzinach otwarcia świątyń.

VI. SPOTKANIE MŁODYCH ARCHIDIECEZJI PRZEMYSKIEJ

W zaistniałej sytuacji informuję, że nie są planowane żadne zewnętrzne uroczystości, związane z przeżywaniem Spotkania Młodych w Niedzielę Palmową, zarówno w kościołach stacyjnych, jak i we własnych parafiach. Zachęcam wszystkich do duchowej łączności z Papieżem Franciszkiem i młodymi całego świata. W indywidualnej modlitwie można skorzystać z materiałów umiesz­czanych na stronie mlodziez.przemyska.pl.

VII. TRIDUUM PASCHALNE

W nawiązaniu do dekretu Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów „W czasie COVID-19” z dnia 19 marca 2020 roku, biorąc pod uwagę obecną sytuację sanitarną w Polsce, przekazuję niniejszym regulacje dotyczące przeżywania Triduum Paschalnego:

1. Msza Krzyżma z poświęceniem świętych olejów zostanie odprawiona przez Metropolitę Przemyskiego w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu bez udziału kapłanów i wiernych. Dotychczasowe oleje święte należy używać do czasu ustania zagrożenia epidemicznego. Po tym okresie poświęcone w tym roku oleje będzie można odebrać w parafii archikatedralnej. Odwołuje się tradycyjne, wspólne życzenia świąteczne i towarzyszące im wręczenie odznaczeń dla osób świeckich czy godności kościelnych.                     

2. Zgodnie z postanowieniem Stolicy Apostolskiej, kapłani mają możliwość celebracji Mszy Wieczerzy Pańskiej wyłącznie w kościele parafialnym, lub w innym odpowiednim miejscu, ale bez udziału wiernych.  Pomija się w tej liturgii procesję z Najświętszym Sakramentem do Ciemnicy, a Najświętszy Sakrament powinien być przecho­wywany w tabernakulum. Kapłani, którzy nie mają możli­wości odprawienia Mszy św., powinni zamiast niej odmówić nieszpory.                                                                                                       

3. Kapłani mogą sprawować Liturgię Wielkiego Piątku wyłącznie w kościołach parafialnych. W Modlitwie powszechnej należy dodać następujące wezwanie (po 9, a przed 10): „Módlmy się za tych, którzy cierpią z powodu pandemii na całym świecie oraz za wszystkich, którzy opiekują się nimi i walczą z chorobą, aby nie utracili nadziei.” Modlitwa w ciszy. Po niej kapłan modli się: „Boże, Twoja wola kieruje wszystkimi chwilami naszego życia, † przyjmij modlitwy, które składamy za chorych braci i siostry oraz opiekujących się nimi, aby wyprosić dla nich Twoje miłosierdzie, * i przemień naszą obawę w radosne dziękczynienie. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen”. Na zakończenie liturgii Wielkiego Piątku przenosi się Najświętszy Sakrament do symbolicznego Grobu Pańskiego bez procesji. Istnieje możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakra­mentu z zacho­waniem przepisów dotyczących liczby uczestników tak jak podczas Mszy świętej.                                            

4. W Wielką Sobotę nie organizujemy tradycyjnego błogosławieństwa pokarmów. Proszę wiernych, aby w każdej rodzinie w poranek wielkanocny zostało przeprowadzone Błogosławieństwo stołu. Możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim, z zachowa­niem przepisów dotyczących liczby uczestników, tak jak podczas Mszy świętej, może trwać do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej, kiedy to należy ją zakończyć i nie wznawiać po zakończeniu liturgii. Przy Grobie Pańskim nie pełnią warty strażacy ani inne służby.                                                                                                                            

5. Liturgię Wigilii Paschalnej, z zachowaniem ograniczenia uczestników do 5 osób, rozpo­czynamy w prezbiterium od odmówienia przewidzianych modlitw przy paschale. Następnie nale­ży zapalić paschał (np. od świecy), jeden raz zaśpiewać słowa: „Światło Chrystusa” i przejść do Orędzia Wielkanocnego. W czasie „Liturgii chrzcielnej” należy tylko odnowić przyrzeczenia chrzciel­ne. Po liturgii Wigilii Paschalnej i w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego nie urządzamy procesji rezurekcyjnej i nie stosujemy pokropień wodą święconą. Chrzty z uroczystości Zmartwychwsta­nia Pańskiego należy przełożyć na inny czas. Kwestię ilości osób mogących brać udział w Eucharystiach sprawowanych w Niedzielę Zmar­twych­wstania, rozstrzygną rozwiązania państwowe, które będę w tym dniu obowiązywać.    

                                        

VII ZGROMADZENIA ZAKONNE

Na mocy wytycznych Stolicy Apostolskiej, postanawiam, aby wszystkie osoby życia konsekro­wanego, przebywające w domach zakonnych na terenie Archidiecezji Przemyskiej, bezwzględnie zachowywały zasadę pozostawania w domu. Dotyczy to najbliższych dni, jak również uroczystości związanych z Triduum Paschalnym. Msze święte i celebracje Triduum Sacrum w kaplicach zakonnych możliwe są jedynie w przy­padku, gdy na terenie domu zakonnego mieszka kapelan, który dotychczas pełnił tę funkcję. W przypadku braku takiego kapłana, zachęca się wspólnoty zakonne, by – podobnie jak wierni świeccy – korzystały z transmisji radiowych i telewizyjnych.

 

VIII. UROCZYSTOŚCI I KOMUNII ŚWIĘTEJ

W duchu odpowiedzialności za zdrowie dzieci i ich rodzin, odwołuję wszystkie uroczystości zwią­zane z I Komunią świętą, bez względu na ilość dzieci mających do niej przystąpić w poszcze­gólnych parafiach. Nowe terminy zostaną ustalone we wspólnotach parafialnych, we współpracy z rodzicami dzieci pierwszo­komunijnych, a same uroczystości będą mogły odbyć się dopiero po wznowieniu nauki w szkołach. Rodziców proszę, aby wykorzystali ten czas na lepsze przygo­towanie religijne dzieci do czekających je uroczystości.

W tym trudnym dla nas wszystkich czasie, szukajmy Pana Boga i Jego mocy na modlitwie. Powierzajmy ufnie nasz los Bożej Opatrzności i módlmy się o wypełnienie woli Bożej. Nas samych i całą wspólnotę Kościoła, polecajmy wstawiennictwu Matki Bożej Jackowej, św. Walentego, św. Dobrego Łotra, św. Józefa Sebastiana Pelczara oraz bł. Jana Wojciecha Balickiego.

W dniu Zwiastowania Pańskiego z serca wszystkim błogosławię

/-/ Adam Szal Metropolita Przemyski

/-/ ks. Bartosz Rajnowski Kanclerz Kurii

 

5 niedziela Wielkiego Postu  29.03.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś Gorzkie Żale o godz. 16.15 z kazaniem pasyjnym. Dodatkowa Msza św. dziś o godz. 18.30.
 1. W piątek Droga Krzyżowa tylko o godz. 17.30.
 1. Codziennie odmawiany jest w kościele różaniec o godz. 20.30, w intencji o powstrzymanie istniejącej epidemii. Gorąco zapraszam wiernych do rodzinnej wspólnej modlitwy.
 1. Ze względu na zmianę czasu na letni, wieczorne Msze św. od jutra będą sprawowane o godz. 18.00
 1. Przyszła niedziela adoracyjna. Ze względu na obecną sytuację, która ogranicza nasz udział we Mszach świętych, nie odbędzie się zamiana tajemnic różańca świętego. Zaleca się, aby w dalszym ciągu odmawiać tę samą tajemnicę różańcową. Nie należy wymieniać tajemnic pomiędzy sobą.
 1. We środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota m-ca kwietnia. Spowiedź święta w czwartek i w piątek od godz. 16.30. W piątek po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.30. Odwiedziny chorych w domach zostały odwołane.
 1. W sobotę po wieczornej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i kolejne nabożeństwo z racji pięciu pierwszych sobót miesiąca. Tym razem wynagradzać będziemy NSNMP za znieważanie czynione przez tych, którzy wpajają w serca dzieci obojętność, pogardę a nawet odrazę do Niepokalanej Matki.
 1. W kościele znajdują się do nabycia paschaliki (5 zł) oraz baranki (7 zł)

 

Intencje modlitwy na kwiecień:

            Ogólna: Módlmy się, aby wszystkie osoby bedące pod wpływem uzależnień otrzymały pomoc i były otoczone opieką

           Diecezjalna – różańcowa: O doświadczenie Zmartwychwstałego Pana w celebracji Mszy Świętej.

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Łukasz Krok z Albigowej oraz Sylwia Cwynar z Handzlówki, zap. I

 

ZARZĄDZENIE

 

W nawiązaniu do apelu Pana Premiera, Episkopatu Polski i ministra zdrowia, w związku z zaostrzeniem przepisów dotyczących przemieszczania się i karami z tym związanymi, od dnia 25 marca Msze święte w naszym kościele będą sprawowane tylko przez samych kapłanów bez udziału wiernych.

Uprzejmie prosimy, aby uczestniczyć we wspólnej modlitwie za pomocą kamery internetowej.

4 niedziela Wielkiego Postu  22.03.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś Gorzkie Żale (godz. 16.15), w piątek Droga Krzyżowa tylko o godz. 16.30.  Ze względu na ciągle rozwijającą się epidemię i na apel Kościoła, zachęcamy do pozostawania z domu. Tym samym starajmy się ograniczyć nasz udział w kościelnych praktykach. Za pomocą parafialnej kamery internetowej oraz ogólnopolskich mediów bierzmy czynny udział w modlitwie. Zachęca się Parafian do częstej Komunii świętej duchowej.
 1. Codziennie (z wyjątkiem piątków), o godz. 20.30 jest odmawiany różaniec w kościele w intencji o ustąpienie epidemii oraz o Boże błogosławieństwo dla pracowników Służby Zdrowia, innych służb i wolontariuszy. Zapraszamy, aby rodzinnie odmawiać ten różaniec.
 1. Dzisiaj dodatkowa Msza św. o godz. 18.30
 1. We środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dzień Świętości Życia. Szczególnie w obecnym czasie widzimy, jaką wartością jest zdrowie i życie, dlatego modlimy się o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do jego naturalnej śmierci. Zachęcamy do wstąpienie do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00 oraz 17.00
 1. W czwartek liturgiczne wspomnienie świętego Dobrego Łotra, patrona archidiecezji przemyskiej.
 1. W dalszym ciągu módlmy się z głęboką wiarą, aby Pan Bóg w tym trudnym czasie walki z epidemią okazał nam swoje miłosierdzie a Maryja była dla nas Wspomożycielską.

 

 

 

3 niedziela Wielkiego Postu  15.03.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Ze względu z zaistniałą sytuacją epidemii koronowirusa, w odpowiedzi na głos Episkopatu Polski oraz najważniejszych osób w państwie, w trosce o zdrowie własne i bliskich wychodzimy sobie wspólnie naprzeciw potrzebom i w związku z tym w dniu dzisiejszym zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. o godz. 18.30. Ponadto zostają odwołane wszystkie spotkania grup parafialnych. Odwołujemy także wyjazd młodzieży na rekolekcje zamknięte przed sakramentem bierzmowania oraz na Spotkanie Młodych w Niedzielę Palmową.
 1. Zapraszamy do uczestniczenia w Eucharystii za pośrednictwem kamery internetowej parafii oraz transmisjach Mszy świętych w ogólnopolskich stacjach: TVP 1 godz. 7.00; 11.00, Trwam: 9.30, Polonia 13.00, Polskie Radio: 9.00, 19.00 oraz Radio Maryja 9.00
 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu z odśpiewaniem suplikacji. Popołudniowa adoracja, którą zakończą Gorzkie Żale o 16.15.
 1. Codziennie (z wyjątkiem piątku WP), o godz. 20.30 zostanie odmówiony w kościele przed wizerunkiem Matki Bożej Królowej Polski różaniec w intencji o ustąpienie epidemii, do którego zachęcamy w tym samym czasie wszystkie rodziny naszej parafii w domach.
 1. We środę 18 marca, w naszym dekanacie (Łańcut I), rozpoczyna się całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Nasza parafia jako pierwsza podejmie tę adorację od godz. 7.30 – 17.00 ora od 17.45 do 20.30. Gorąco zapraszamy następujących Parafian do adoracj:

- od Handzlówki do kościoła, ul Ciemna, Albigowa - Góra (Drabnik): godz. 7.30 – 10.00

- Granica, godz. 10.00 – 12.00

- od restauracji „Stary Młyn” do Honi, godz. 12.00 – 15.00

- Honie, godz. 15.00 – 17.00

- pozostali mieszkańcy, godz. 17.45 – 20.30

 1. W czwartek Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, dzień szczególnej modlitwy za ojców. To dzień imienin ks. abp. seniora Józefa Michalika oraz Ojca św. seniora Benedykta XVI. Solenizantów polecamy w modlitwie. Msze św. o godz. 7.00 i 17.00. Różaniec o godz. 16.30 poprowadzi ADŚ.
 1. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową po Mszy św. porannej oraz tradycyjnie na godz. 16.30 i 20.00
 1. Na najbliższe dni, które przed nami życzmy sobie pokoju serca i łaski zdrowia. Módlmy się z głęboką wiarą, aby Pan Bóg nam okazał swoje miłosierdzie a Maryja była dla nas Wspomożycielską. Szczęść Boże.

 

Przemyśl, 13 marca 2020 r., L. dz. 401/041/2020

ZARZĄDZENIE

Wobec aktualnej sytuacji związanej z zagrożeniem zarażenia się koronawirusem SARS- Cov-2 wywołującym chorobę COVID-19, w nawiązaniu do Zarządzenia

nr 1/2020 Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski z dnia 12 marca 2020 r. oraz biorąc pod uwagę zaplanowane wcześniej uroczystości i wydarzenia religijne na terenie Archidiecezji Przemyskiej,

zarządzam, co następuje:

 

1. Należy wziąć pod uwagę, że tak jak szpitale leczą choroby ciała, tak kościoły służą m.in. leczeniu chorób ducha, dlatego jest niewyobrażalne, abyśmy nie modlili się

w naszych kościołach (Komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, abp. S. Gądeckiego, 10.03.2020). W związku z tym zachęcam wiernych, którzy nie będą uczestniczyćwe wspólnej liturgii, aby poza nią nawiedzali kościoły na gorliwą modlitwę osobistą. Stąd polecam duszpasterzom, aby:

- kościoły pozostawały otwarte w ciągu dnia,

- kapłani troszczyli się o dodatkowe okazje do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu,

- przy zachowaniu należytych zasad higieny – kapłani i nadzwyczajni szafarze odwiedzali chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną, o ile o to poproszą.

 

2. Mając na uwadze zagrożenie zdrowia oraz życia, zgodnie z kan. 87 § 1, 1245 i kan. 1248 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielam dyspensy od obowiązku niedzielnego

uczestnictwa we Mszy Świętej do dnia 29 marca br. włącznie następującym wiernym:

- osobom w podeszłym wieku,

- osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),

- dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę,

- osobom, które czują obawę przed zarażeniem.

Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie zachęcam, aby osoby korzystającez dyspensytrwały na osobistej i rodzinnej modlitwie. Zachęcam szczególnie do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe w Radiu FARA (Msza święta o godz. 7.00 oraz po południu według programu) oraz za pośrednictwem lokalnych i ogólnopolskich rozgłośni radiowych i stacji telewizyjnych.

3. W czasie liturgii sprawowanej w okresie do dnia 29 marca br. włącznie, należy przestrzegać w kościołach następujących zasad:

- - kapłani i nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej przed rozpoczęciem liturgii powinni dokładnie umyć ręce i kierować się zasadami higieny, 

- - wierni powinni zachować bezpieczną odległość pomiędzy sobą,

- - przypominamy, że przepisy liturgiczne Kościoła przewidują przyjmowanie Komunii Świętej na rękę, do czego teraz zachęcam, znak pokoju należy przekazywać przez skinienie głowy,

b   nie przez podawania rąk,

- - cześć Krzyżowi należy oddawać przez przyklęknięcie lub głęboki skłon, bez kontaktu bezpośredniego,

- - należy powstrzymać się ponadto od oddawania czci relikwiom poprzez pocałunek lub dotknięcie,

- - na kratki konfesjonałów należy nałożyć folie ochronne. Zalecam roztropność w organizowaniu parafialnych spowiedzi, które będą mogły być zorganizowane w późniejszym terminie.

- - na każdą indywidulaną prośbę penitenta kapłan powinien sprawować sakrament pokuty,

- - rezygnujemy w tym czasie z napełniania kropielnic kościelnych wodą święconą. Ze względu na jej wartość proponujemy wiernym przyniesienie do kościoła wody, którą kapłan poświęci,

-   by można było jej używać w domu.

 

4. Również do dnia 29 marca br. włącznie zawieszam:

- - wizytacje Księży Biskupów oraz liturgie z udzieleniem sakramentu bierzmowania, 

- - zaplanowane pielgrzymki oraz rekolekcje zarówno szkolne, jak i te organizowane przez parafie. Jednocześnie zachęcam wiernych, by skorzystali z nauk rekolekcyjnych za pośrednictwem

      środków społecznego przekazu, a duszpasterzy proszę, by przenieśli je na inny termin, spotkania wspólnot parafialnych i innych grup formacyjnych w Archidiecezji,

- - przyjmowanie interesantów przez Sąd Metropolitalny i Archiwum Archidiecezjalne w Przemyślu.

 

5. Proszę, by do 29 marca br. kapłani i wierni sprawy kancelaryjne w Kurii Metropolitalnej w zwykłych godzinach jej funkcjonowania załatwiali telefonicznie (16 678 66 94) lub za pomocą poczty elektronicznej (kuria@przemyska.pl).

 

6. Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej w Błażowej (3-5 kwietnia 2020 r.) zostaje w planowanej formie odwołane. Przyjmie ono formę duchowej łączności z Ojcem Świętym i młodymi wyznawcami Chrystusa we wszystkich zakątkach globu. Szczegółowe informacje na ten temat zostaną podane w późniejszym terminie.

 

7. Ponadto proszę, by kapłani i wierni czerpali wiedzę o zagrożeniu epidemią wyłącznie z oficjalnych źródeł oraz nie powielali niesprawdzonych lub fałszywych informacji. Proszę stosować się do zaleceń podawanych przez państwowe władze sanitarne

i epidemiologiczne.

 

Zachęcam do intensywnej modlitwy w intencji ustania zagrożenia epidemiologicznego, a także w intencjach chorych i personelu medycznego oraz służb ratowniczych.

Z serca wszystkim błogosławię

ARCYBISKUP METROPOLITA PRZEMYSKI /-/ abp Adam Szal

KANCLERZ KURII /-/ ks. Bartosz Rajnowski

 

 

   2 niedziela Wielkiego Postu  08.03.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś Gorzkie Żale (godz. 16.15), w piątek Droga Krzyżowa (godz. 16.30 oraz 20.00).  Zachęcamy do uczestnictwa w tych nabożeństwach pasyjnych.
 1. Przeżywamy w dniu dzisiejszym Dzień Kobiet, wdzięczną modlitwą otaczamy dziś wszystkie kobiety.
 1. Dziś składka do puszek na misje święte ad gentes.
 1. We wtorek początek nowenny przed Uroczystością św. Józefa
 1. Zachęcamy ponownie do zapisywania się na beatyfikację Sł. Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.
 1. Spotkania grup modlitewnych w nadchodzącym tygodniu:

                czwartek – ODB ora OAZA młodzieżowa (po Mszy św. wieczornej)

                piątek – próba przed Drogą Krzyżową (godz. 19.00)

                sobota – Bielanki (16.00) SPOTKANIE ODWOŁANE

 1. Jutro Msza św. pogrzebowa o godz. 15.00 za + Janinę Falger (różaniec od 14.15)

                                     

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

 1. Wojciech Czupryniak oraz Patrycja Wiśniewska, zap. II
 2. Wojciech Leśniak oraz  Adrianna Leśniak, zap. II

 

1 niedziela Wielkiego Postu  01.03.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych (Żołnierzy Niezłomnych). Kim oni byli? Tworzyli polskie powojenne podziemie niepodległościowe i antykomunistyczne, ruch partyzancki, stawiający opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR, toczący walkę ze służbami bezpieczeństwa ZSRR i podporządkowanymi im służbami w Polsce. My dziś w modlitwie polecamy tych dzielnych oficerów i żołnierzy Wojska Polskiego, którzy zostali okrutnie potraktowani przez wyroki śmierci oraz wyrzucenie ich z własnej Ojczyzny. Dopiero w obecnym czasie doczekali się rehabilitacji w postaci pamięci o nich. Zmiana tajemnic różańca św. Popołudniowa adoracja. Następnie Gorzkie Żale o godz. 16.15 z kazaniem pasyjnym.
 1. W każdy piątek Wielkiego Postu Droga Krzyżowa o godz 16.30 oraz 20.00 (próba o godz. 19.00). Gorąco zachęcamy do brania udziału w tych wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych. (dzieci i młodzież)
 1. W nadchodzącym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca marca. Spowiedz święta w czwartek od godz. 16.30, w piątek od 16.00. Po Mszy św. adoracja do godz. 20.00, po niej Droga Krzyżowa. Przed południem odwiedziny chorych.
 2. We środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. spotkanie dla "Matek w modlitwie".
 1. W sobotę kolejne nabożeństwo wynagradzające NSNMP.
 1. W przyszłą niedzielę 8 Marca – Dzień Kobiet.
 1. Za tydzień, w niedzielę składka do puszek na misje święte (ad gentes)
 1. Spotkanie grup modlitewnych w nadchodzącym tygodniu

- ODB – sobota, młodsi i starsi (16.00)

 1. Błogosławieństwo dzieci
 1. Jutro pogrzeb o godz. 14.00 (+Stanisław Sobek)

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

 1. Wojciech Czupryniak z Albigowej oraz Patrycja Wiśniewska z Puław, zap. I
 2. Wojciech Leśniak z Wysokiej k/ Łańcuta oraz Adrianna Leśniak z Albigowej, zap. I
 3. Damian Górski oraz Dominika Sobek, zap. II
 4. Tomasz Cwynar oraz Klaudia Szal, zap. II      

 

VII NIEDZIELA ZWYKŁA : 23.02.202

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 

                   

 1. Z dniem dzisiejszym rozpoczynamy Tydzień Trzeźwości. Kościół zachęca swoich wiernych do podjęcia abstynencji i modlitwy o trzeźwość, także za uzależnionych oraz ich rodziny. Przy bocznym ołtarzu Matki Bożej znajdują się deklaracje Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Zachęcamy do wstępowania w szeregi członków cieszących się darem abstynencji.
 1. W nadchodzącym tygodniu przypada Środa Popielcowa.  Wraz z tym dniem rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę,  pokutne uczynki i czynną miłość względem blizniego mamy się przygotować do Świąt Wielkanocnych. W tym szczególnym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (od 14 roku życia) oraz post ilościowy (od 18 do 60 roku życia). Mimo tego przepisu rodzice jednak winni zatroszczyć się, aby również ci, którzy z racji młodszego wieku nie związani są jeszcze obowiązkiem postu i wstrzemięźliwości, byli wprowadzeni w autentycznego ducha pokuty (Kan. 1252). Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty. W piątki Wielkiego Postu za odmówienie po Komunii Świętej przed wizerunkiem Ukrzyżowanego Chrystusa modlitwo „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu…”, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Msze św. we Środę Popielcową z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 9.00 i 17.00.     
 1. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa o godz. 16.30 oraz o godz. 20.00             ( prowadzona przez młodzież). W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym      o godz. 16.15, a po nich Msza Św. o 17.00. Za udział w Drodze Krzyżowej można zyskiwać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Borąco zapraszamy dzieci       i młodzież do udziału w tych nabożeństwach pasyjnych.
 1. Spotkania grup modlitewnych w nadchodzącym tygodniu:

                czwartek – zbiórka dla ministrantów kl. IV - VII (godz. 16.00) oraz lektorów

                piątek – próba przed Drogą Krzyżową (godz. 19.00)

                sobota – ODB (godz. 16.00)

 1. W sobotę po Mszy św. wieczornej miesięczna katecheza parafialna dla kandydatów przed sakramentem bierzmowania (tym razem dla klas: VI – VII). Uczniowie klas ósmych proszeni są na spotkanie formacyjne we czwartek (salka katechetyczna – kl. VIII a. oraz Dom Seniora – kl. VIII b. po Mszy św. wieczornej). 
 1. Ponawiamy zaproszenie dla młodzieży, do wzięcia udziału XXVII Spotkaniu Młodych Archidiecezji Przemyskiej, które odbędzie się w dniach: 3 – 5 kwietnia br. w Błażowej (najmłodsi uczestnicy - kl. VIII…). Zgłoszenia grup z dekanatu do 7 marca br. Koszt uczestnictwa w tym spotkaniu wynosi 35 zł + autokar.
 1. Podobną prośbę kierujemy do tych parafian, którzy zamierzają udać się w dniu 7 czerwca na beatyfikację Sł. B. Ks. kard. Stefana Wyszyńskiego do Warszawy.
 1. Intencje modlitwy na marzec:

      Ogólna: Módlmy się, aby Kościół w Chinach zachował wierność Ewangelii i wzrastał                         w jedności

      Diecezjalna - różańcowa: Aby Eucharystia była dla nas źródłem nawrócenia.

 1. Błogosławieństwo dzieci

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

1. Damian Górski z Krakowa oraz Dominika Sobek z Albigowej, zap. I

 1. Tomasz Cwynar z Markowej oraz Klaudia Szal z Albigowej, zap. I
 2. Tobiasz Laska oraz Karolina Pałuk, zap. II.
 3. Józef Śliż oraz Magdalena Szyszko, zap. II              

VI NIEDZIELA ZWYKŁA : 16.02.2020

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj popołudniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. O godzinie 16.30 nabożeństwo z nowenną do św. Jana Pawła II. Po Mszy św. wieczornej spotkanie dla Akcji Katolickiej.
 1. W sobotę święto Katedry Świętego Piotra Apostoła.
 1. W dniach 3 – 5 kwietnia 2020 r. w Błażowej odbędzie się XXVII Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej, na które serdecznie zapraszamy młodzież ze szkół podstawowych (w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania), szkół średnich, studentów i wolontariuszy. Zgłoszenia grup z dekanatu do 7 marca br. Koszt uczestnictwa w tym spotkaniu wynosi 35 zł + autokar.</