XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA  14.10.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś obchodzimy Dzień Papieski. Ofiary złożone do puszek przeznaczone zostaną na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Po południu nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30.
 1. We wtorek mija 40 lat od wybory Karola Wojtyły na papieża. W czasie nabożeństwa różańcowego zostanie odmówiona nowenna do św. Jana Pawła II i ucałowanie relikwii. 
 1. We czwartek święto św. Łukasza. Jest to dzień imienin Ks. Łukasza. Modlimy się w intencji solenizantów oraz służby zdrowia.
 1.  W tym tygodniu zapraszamy

- Krąg DK, im. Św. Jana Pawła II

- ODB – sobota (godz. 16.00), po Mszy św. Oaza młodzieżowa

 

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA  07.10.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś niedziela adoracyjna. Po Mszach św., o godz. 9.oo oraz 11.00 zmiana tajemnic różańca świętego. Popołudniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30.
 1. Trwa miesiąc październik. Zachęcamy do brania udziału w nabożeństwach różańcowych, codziennie o godz. 17.30, następnie Msza św. o godz. 18.00. W tym tygodniu wyjątkiem będzie sobota (13.X). Najpierw zostanie odprawiona Eucharystia o godz. 17.30, po niej procesja fatimska z odmówieniem różańca przy poszczególnych kapliczkach. Prosimy o zabranie świec.
 1. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy XVIII Dzień Papieski. Po Mszy św. zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 1. W tym tygodniu zapraszamy na spotkanie następujące wspólnoty modlitewne:

- zbiórka ministrantów kl. IV – VI (godz. 16.30)

- ODB – sobota (godz. 16.00)

 1. Błogosławieństwo dzieci.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA  -30.09.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 9.00 poświęcenie i rozdanie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej. Na sumie jubileusz 25 lecia istnienia w naszej parafii Apostolstwa Dobrej Śmierci. Gościmy dzisiaj krajowego duszpasterza Apostolstwa, ks. Grzegorza Górnika. Przed sumą zostanie odmówiony różaniec do MB Bolesnej. Dzisiaj będzie można wstąpić do ADŚ.
 1. Z dniem jutrzejszym rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe na które gorąco zapraszamy wszystkich parafian. Ci, którzy będą przeszkodzeni z różnych powodów zachęcam do odmawiania Różańca w rodzinach lub indywidualnie. Dla dzieci przez cały miesiąc będzie niespodzianka. Za odmówienie różańca (5 tajemnic), zyskuje się odpust zupełny, ilekroć Różaniec odmawia się w kościele, w kaplicy, rodzinie, wspólnocie zakonnej, czy innej. Warunki, które należy spełnić to: wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet lekkiego, spowiedź św. i Komunia oraz modlitwa w int. Ojca Świętego. Odpust zyskuje się raz na dzień. Jedna spowiedź wystarcza do zyskania odpustów w wielu dniach. Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego konieczna jest w każdym dniu, w którym odmawia się Różaniec z rozważaniem poszczególnych tajemnic. Jeżeli brakuje któregoś z warunków koniecznych do zyskania odpustu zupełnego, zyskuje się odpust cząstkowy. Zapraszamy zatem na nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, po nim Msza św. o 18.00. W niedziele różaniec o 16.30.
 1. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota m-ca października. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do 21. We środę Nowenna do MB Nieustającej pomocy.
 1. W piątek przed południem odwiedziny chorych. Spowiedz św. we czwartek od 17.00, w piątek od 16.30.
 1. We wtorek liturgiczne wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów, we czwartek: św. Franciszka z Asyżu, piątek: św. Faustyny Kowalskiej.
 1. Składam serdeczne Bóg zapłać tym parafianom, którzy w dniu wczorajszym wzięli udział w dorocznej Pielgrzymce Róż Żywego Różańca do Kalwarii Pacławskiej.
 1. Przyszła niedziela adoracyjna. Zmiana tajemnic różańca świętego
 1. W tym tygodniu zapraszamy na spotkanie następujące wspólnoty modlitewne:

- „Wieczernik” – wtorek po Mszy św. wieczornej

- Ministranci (klasy IV – VI), środa, godz. 16.00, po Mszy św. od klasy VII

- „Ruch Matek w Modlitwie” – środa (organistówka)

- ognisko ODB, OAZA, MINISTRANCI – sobota 15.00, po Mszy św. Oaza Młodzieżowa 

      9.   W dniu 13 pazdziernika odbędzie się Archidiecezjalna Pielgrzymka Małżeństw i           Rodzin przeCudowny Obraz Matki Bożej Królowej Rodzin w Jarosławskiej                       Kolegiacie. Program pielgrzymki znajduje się na plakacie w gablocie.

      10. Błogosławieństwo dzieci.

 

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA  - 23.09.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. W sobotę święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Po Mszy św. wieczornej katecheza dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 1. Wyjazd na Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca do Kalwarii Pacławskiej w najbliższą sobotę (29.09.2018), o godz. 8.15 z parkingu przy kościele.
 1. W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 9.00 będzie miało miejsce poświęcenie i rozdanie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej. Na sumie przeżyjemy Jubileusz 25 lecia istnienia w naszej parafii Apostolstwa Dobrej Śmierci. Swoją obecnością zaszczyci nas krajowy duszpasterz Dzieła, ks. Grzegorz Górnik. Przed sumą  zostanie odmówiony różaniec do MB Bolesnej. W tym dniu będzie można się zapisać do ADŚ.
 1. Zapraszamy na spotkania następujące wspólnoty modlitewne:

-  „Wieczernik” – wtorek po Mszy św. wieczornej

- Krąg DK pw. św. Jana z Dukli – czwartek

 1. W dniu 4 pazdziernika odbedzie się zbiórka elektrośmieci prowadzoną w całej Polsce przez Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Misio” (…)Przychód ze sprzedaży wspomnianego sprzętu zostanie przeznaczony na zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej oraz dofinansowania budowy szkoły w Kenii. Miejscem gromadzenia zużytego sprzętu będzie parking od strony Przychodni Zdrowia, w samym rogu. Data: 04.10 – godz. 12.00 będzie godziną zakończenia zbiórki i odbioru zebranego sprzętu przez parafię.
 2. Błogosławieństwo dzieci

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Damian, Tymoteusz Pluta pochodzący z Tarnowa oraz Celina, Helena Cisek pochodząca z Węglisk, zap. II

 

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA  - 16.09.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś niedziela środków społecznego przekazu. W modlitwie polecamy pracowników mediów oraz materialnie wspieramy Diecezjalne Radio FARA. O godz. 16.30 Nowenna do Św. Jana Pawła II
 1. W poniedziałek, po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie organizacyjne członków Apostolstwa Dobrej Śmierci przed zbliżającym się Jubileuszem 25 lecia istnienia, które będziemy świętować w niedzielę 30. 09. 2018 wraz z krajowym duszpasterzem Apostolstwa.
 1. We wtorek święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski oraz dzieci i młodzieży. Po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie dla rodziców (uczniowie klas: VI – VIII oraz III Gimnazjum), kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 1. We czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 1. W piątek liturgiczne wspomnienie św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.
 1. W tym tygodniu przeżywamy Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
 1. Zapraszamy na spotkania następujące wspólnoty modlitewne:

-  zbiórka dla ministrantów: środa kl. IV – VI, (godz. 17.00) oraz od kl. VII (godz. 18.30)

- Oaza Dzieci Bożych: sobota (godz. 16.30), Oaza Młodzieżowa sobota (godz. 18.30)

- Krąg DK, im Jana Pawła II - środa (godz. 19.00) 

 1. Błogosławieństwo dzieci
 
 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Damian, Tymoteusz Pluta pochodzący z Tarnowa oraz Celina, Helena Cisek pochodząca z Węglisk, zap. I

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA  - 09.09.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w polskim Kościele VIII Tydzień Wychowania, pod hasłem „W poszukiwaniu drogi”. W modlitwie polecamy temu bardzo ważnemu dziełu naszą młodzież i dzieci. 
 1. We wtorek, po Mszy św. wieczornej kolejna Nowenna z racji 11 dnia miesiąca, przygotowująca nas do obchodów 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
 1. We czwartek (13.09), po Mszy św. wieczornej procesja fatimska z odmówieniem różańca.
 1. W piątek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po Mszy św. wieczornej, w budynku plebanii odbędzie się spotkanie dla wszystkich członków Rady Duszpasterskiej. Serdecznie zapraszam.
 1. W sobotę wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
 1. Przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 11.00 zostanie odprawiona w intencji Koła Gospodyń Wiejskich Albigowa – Honie, z okazji 60 rocznicy istnienia. Natomiast przed Mszą św. wieczorną (16.30), Nowenna do św. Jana Pawła, z ucałowaniem relikwii.
 1. W tym tygodniu zapraszamy na spotkanie następujące wspólnoty modlitewne:

- kandydaci na ministrantów: wtorek i sobota (16.30)

- „Wieczernik”: wtorek (po Mszy św. wieczornej)

- Oaza Dzieci Bożych: czwartek (kl III – VI SP – godz. 16.30)

- Oaza Młodzieżowa: piątek (od kl. VII – po Mszy św. wieczornej)

- ognisko dla ministrantów, ODB, OM: sobota (po Mszy św. wieczornej – do 21.00) 

 1. Zapraszamy do udziału w Pielgrzymce Róż Żywego Różańca, do Kalwarii Pacławskiej, w dniu (29.09.2018). Są jeszcze wolne miejsca.
 1. Składam serdeczne podziękowanie wszystkich naszym Gościom i Parafianom za udział w Odpuście Parafialnym.

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Mateusz, Jakub Kluz oraz Magdalena Natalia Kopala, zap. II

 

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA  - 02.09.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj niedziela adoracyjna. Zmiana tajemnic różańca świętego. Popołudniowa adoracja przed Najświętszym Sakramentem. Nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30, po nim Eucharystia o godz. 17.00
 1. W dniach 1 – 2 września odbywają się Ogólnopolskie Dożynki na Jasnej Górze.
 1. Jutro uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019. Msza św. o godz. 8.00, na którą zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców. Następnie w budynku  Szkoły Podstawowej odbędą się dalsze uroczystości powitania Nowego Roku Szkolnego oraz spotkania z wychowawcami klas. Dzieciom z klas pierwszych zostaną poświęcone tornistry.
 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca września. W piątek odwiedziny chorych. Zapraszamy dzieci i młodzież do skorzystania ze spowiedzi świętej na rozpoczęcie roku szkolnego: czwartek od 17.30, piątek od 17.00 
 1. W pierwsze piątki każdego miesiąca będzie miała miejsce wieczorna adoracja przed Najświętszym Sakramentem, która rozpocznie się po wieczornej Mszy św. i zakończy o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim. 
 1. We środę Nowenna do MBNP, następnie spotkanie dla „Matek w Modlitwie
 1. W sobotę Święto Narodzenia NMP. Jest to dzień Odpustu Parafialnego w naszej wspólnocie. Msze święte w tym dniu o godz. 7.00, główna - suma odpustowa o godz. 11.00 oraz po południu o godz. 17.00.
 1. We środę po Mszy św. wieczornej zbiórka dla ministrantów, dla kandydatów w poniedziałek i we środę o godz. 16.00
 1. W dniach 9 – 12 września, w Domu rekolekcyjnym w Lipniku (k. Kańczugi),  odbędą się rekolekcje zamknięte dla członków Wspólnoty Łańcucha Apostolskiej Miłości. Z naszej parafii również należą osoby do tej wspólnoty. Szczegółowych informacji można uzyskać w zakrystii.
 1. Tegoroczna Pielgrzymka Archidiecezjalna Róż Żywego Różańca odbędzie się 29 września do Kalwarii Pacławskiej. Już przyjmujemy zapisy w zakrystii po każdej Mszy św.
 1. Błogosławieństwo dzieci.

 

      Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Mateusz, Jakub Kluz pochodzący z Albigowej oraz Magdalena Natalia Kopala pochodząca z Albigowej, zap. I

 

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA  - 26.08.2018

UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 1. Dzisiaj Kościół oddaje cześć Matce Bożej w Jej Jasnogórskim Wizerunku.
 1. W jarosławskiej Kolegiacie dzisiaj XXXV Dożynki Archidiecezjalne. O godz. 12.30 uroczysta Msza św. Także dzisiaj odbywają się Gminne Dożynki w Handzlówce.
 1. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w poniedziałek św. Monikę, we wtorek św. Augustyna, we środę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 1. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca. Witamy miesiąc wrzesień. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Matki Bożej.
 1. Członkowie Apostolstwa Dobrej Śmierci ufundowali nową, piękną gotycką monstrancję do naszego kościoła. Jest to dar ołtarza z racji przypadającego w tym roku jubileuszu 25 lat istnienia tej modlitewnej formacji. W przyszła niedzielę zostanie poświęcona. Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 1. W tym tygodniu wmontowano cztery odnowione witraże w prezbiterium naszego kościoła.
 1. Przed nami ostatni tydzień wakacji. Polecamy w modlitwie powracających z wakacyjnych urlopów, uprosząc dla nich bezpieczeństwo na drodze.
 1. Błogosławieństwo dzieci.

 

XX NIEDZIELA ZWYKŁA  - 19.08.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i popołudniowa adoracja, którą zakończy nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Pana Jezusa w osobistej modlitwie.
 1. We środę wspomnienie NMP Krolowej.
 1. W piątek święto św. Bartłomieja, Apostoła, a za tydzień w niedzielę, Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.
 1. Bóg zapłać wszystkim osobom, które zorganizowały akcję wiązanek zielnych, w dniu 15 sierpnia, szczególnie paniom z Caritas Parafialnej.
 1. Dzisiaj składka inwestycyjna na potrzeby naszej parafii.
 1. Błogosławieństwo dzieci.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA  - 12.08.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj w naszej parafii Święto Plonów – Dożynki 2018. We Mszy św. o godz. 15.00 dziękować będziemy Panu Bogu za tegoroczne plony i wszelki urodzaj. Zapraszamy serdecznie do udziału w tym dziękczynieniu.
 2. W poniedziałek (13.08), po Mszy św. wieczornej procesja i różaniec fatimski.
 1. We środę (15.08), Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek niedzielny Mszy świętych. W czasie każdej Eucharystii błogosławieństwo ziół i kwiatów. Na sumę zapraszamy delegacje z wieńcami. Przed Mszą św. o godz. 9.00 0raz 11.00 Caritas Parafialna będzie rozprowadzała wiązanki ziół i kwiatów (za dowolną opłatą), z których dochód zostanie przeznaczony na potrzebujących w parafii. Prosimy chętne osoby, do wykonania wspomnianych kompozycji zielnych, by skontaktowały się z inicjatorkami tej akcji charytatywnej.
 1. We czwartek Nowenna do św. Jana Pawła II oraz ucałowanie relikwii.
 1. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Lichenia i Torunia w dniach: 31 .08 – 01. 09. 2018. Zapisy przyjmuje Pani dr Maria Trojnar do 24.08,  w Ośrodku Zdrowia.
 1. Błogosławieństwo dzieci.

 

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA  - 05.08.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj niedziela adoracyjna. Zmiana tajemnic różańca świętego. Popołudniowe wystawienie Najświętszego Sakramentu. O godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe, po nim Msza św.
 1. Jutro święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. 0 godz. 7.00 oraz 18.00
 1. We czwartek liturgiczne wspomnienie św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), patronki Europy, w piątek święto św. Wawrzyńca.
 1. W sobotę Po Mszy św. wieczornej kolejna Nowenna z racji 11 dnia miesiąca, przygotowująca nas do obchodów 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
 1. W niedzielę 12 sierpnia b.r.  w naszej parafii odbędą się Dożynki Wiejskie. Mszą św. o godz. 15.00 rozpoczniemy obchody Święta Plonów. Dziękować będziemy Bogu za tegoroczny sezon pracy na roli i za zbiory. Zapraszamy Parafian do licznego uczestnictwa w tych uroczystościach.
 1. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji.
 1. Błogosławieństwo dzieci.

 

 

Dzisiaj jest

środa,
17 października 2018

(290. dzień roku)

Zegar

Jestem z wami.

Święta

Środa, XXVIII Tydzień zwykły
Rok B, II
Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

Wyszukiwanie

Sonda

Czy modlisz się modlitwą różańcową?

sporadycznie

wcale

codziennie


Licznik

Liczba wyświetleń:
3073146