OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 1 Niedziela Wielkiego Postu  18.02.2018

 

 

 1. Dziś popołudniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Następnie Gorzkie Żale o 16.15 z kazaniem pasyjnym. Eucharystia o 17.00. Po niej spotkanie Akcji Katolickiej.
 1. Droga Krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu o 16.30 oraz 19.00. Gorąco zachęcamy do brania udziału w tych pięknych nabożeństwach pasyjnych. Prośbę tę kierujemy szczególnie pod adresem dzieci i młodzieży.
 1. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach: 8 -11.03.2018. Poprowadzi je ks. dr Roman Froń.
 1. Zapraszamy młodzież do brania udziału w trwającym Kursie Przedmałżeńskim. Spotkania odbywają się w soboty po wieczornej Mszy św. w kościele.
 1. We czwartek Święto Katedry św. Piotra Apostoła. W modlitwie pamiętajmy o Ojcu Świętym Benedykcie.
 1. Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Misyjny AD GENTES.
 1. Spotkania grup modlitewnych w najbliższym tygodniu:

       poniedziałek - Króg DK pw. św. Jana z Dukli

       wtorek - "Wieczernik" (godz. 19.00)

       środa – Krąg DK pw. św Jana Pawła II

       piątek - OAZA (w ramach DK)

 1. Błogosławieństwo dzieci.

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Mariusz, Józef Kuźniar oraz Joanna, Anna Chudzik, zap. II

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 6 niedziela zwykła  11.02.2018

 

 1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Jest to szczególna okazja, by wspomóc ludzi chorych naszą modlitwą i otwartym chrześcijańskim sercem. W czasie Mszy św. o godz. 17.00 chorzy i starsi otrzymają sakrament namaszczenia. Wcześniej, o godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo w intencji Ojczyzny. W ten sposób rozpoczniemy dziewięciomiesięczną nowennę, która nas dobrze przygotuje do przeżywania setnej rocznicy odzyskania niepodległości.
 1. Z dniem dzisiejszym rozpoczynamy Tydzień Trzeźwości. Kościół zachęca do abstynencji i modlitwy o trzeźwość, za uzależnionych oraz ich rodziny.
 1. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa.  Wraz z tym dniem rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę,  pokutne uczynki i czynną miłość do blizniego przygotować się będziemy do Świąt Wielkanocnych. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (od 14 roku życia), i post ilościowy (od 18 do 60 roku życia). Mimi tego przepisu rodzice jednak winni zatroszczyć się, aby również ci, którzy z racji młodszego wieku nie związani są jeszcze obowiązkiem postu i wstrzemięźliwości, byli wprowadzeni w autentycznego ducha pokuty (Kan. 1252). Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
 1. Msze św. we Środę Popielcową z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 9.00 i 17.00.
 1. W piątek (16.02), po Mszy św. wieczornej Nowenna do św. Jana Pawła II, następnie po niej spotkanie do rodziców młodzieży z klas III G, kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 1. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa o godz. 16.30 oraz o godz. 20.00 (prowadzona młodzież). W niedzielę Gorzkie Żale o godz. 16.15, następnie Msza Św. o 17.00. Za udział w Drodze Krzyżowej można zyskiwać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 1. W przyszłą niedziele, na Mszy św. o godz. 9.00 poświęcenie i rozdanie książeczek dzieciom przygotowującym się do I spowiedzi i Komunii św. Po Mszy św. wieczornej spotkanie dla członków Akcji Katolickiej. W tym dniu kolejna składka inwestycyjna.
 1. W sobotę, po Mszy św. wieczornej rozpoczęcie Kursu Przedmałżeńskiego dla narzeczonych. Spotkania będą się odbywały o godz. 17.30 co sobotę. Zapraszamy wszystkich chętnych kandydatów do stanu małżeńskiego, którzy do tej pory nie skorzystali z takiego przygotowania.

11.  Spotkania grup modlitewnych w nadchodzącym tygodniu:

                    poniedziałek – zbiórka dla wszystkich ministrantów (godz. 16.00)

                    wtorek – „Wieczernik” (po Mszy św. wieczornej)

                    czwartek – ODB (godz. 15.30), oraz próba scholi (godz. 18.00),                                                                  zapraszamy osoby z talentem muzycznym do animowania                                                     nabożeństw pasyjnych 

                    piątek – OAZA młodzieżowa (po Mszy św. wieczornej)

 1. Błogosławieństwo dzieci…

 

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Mariusz, Józef Kuźniar, kawaler, s. Andrzeja i Krystyny Jarosz, ur. w Łańcucie, zam. w Albigowej oraz Joanna, Anna Chudzik, panna c. Leszka i Haliny Bendyk, ur. w Rzeszowie, zam. w Przeworsku, zap. I

 

Dominik, Michał Siuta oraz Maja, Magdalena Szpunar , zap. II

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 5 niedziela zwykła  04.02.2018

 

1. Dzisiaj niedziela adoracyjna. Zmiana tajemnic różańca świętego. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do 16.30, którą zakończy nabożeństwo różańcowe. Następnie Eucharystia o 17.00. Zapraszamy.

 

2. W poniedziałek przypada liturgiczne wspomnienie św. Agaty. Tradycją jest, że w tym dniu błogosławimy chleb, wodę i sól. 

 

3. We środę po Mszy św. wieczornej Nowenna do MBNP, po niej spotkanie dla „Ruchu Matek w Modlitwie”.

 

4. za tydzień w niedzielę przypada wspomnienie MB z Lourdes - Światowy dzień Chorego. Zapraszamy osoby starsze i chore na wieczorną Mszę św. na godz. 17.00, która będzie połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych.

 

5. Także w najbliższą niedzielę o godz. 16.30, w 11 dniu m-ca , odpowiadając na propozycję Księdza Arcybiskupa Adama Szala, zostanie odprawione specjalne nabożeństwo za Ojczyznę, rozpoczynające Nowennę przed 100 rocznicą uzyskania przez Polskę Niepodległości. Goraco zapraszamy do udziału w tych wydarzeniach liturgiczno - patriotycznych.

 

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Dominik, Michał Siuta, kawaler, s. Lesława i Marii Sadowskiej, ur. w Łańcucie, zam. w Kosinie oraz Maja, Magdalena Szpunar c. Jacka i Ewy Bartman, ur. w Łańcucie, zam. w Białobrzegach, zap. I

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 4 niedziela zwykła  28.01.2018

 

 1. Rozpoczęły się ferie zimowe. Dzieci i wszystkich pracowników Oświaty polecamy Panu Bogu w modlitwie, by ten czas upłynął nam twórczo i bezpiecznie, pamiętając o Bogu.
 1. W piątek (2.02), Święto Ofiarowania Pańskiego, w tym dniu święcimy gromnice. Msze św. w godzinach: 7.00, 9.00 oraz 17.00. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Modlitwą obejmujemy wszystkie siostry zakonne. Pamiętajmy szczególnie w modlitwie w tym dniu o siostrach zakonnych pochodzących z naszej parafii. Taca zostanie przekazana na zakony klauzurowe w naszej Archidiecezji. Ks. Abp Metropolita Adam Szal udziela wiernym Archidiecezji dyspensy od pokarmów mięsnych. W zakrystii są do nabycia świece.
 1. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca lutego. W piątek pół godz. przed każdą Mszy św. spowiedź św. Odwiedziny chorych od godz. 10.00. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po nim zapraszamy do kolędowania z udziałem dzieci i młodzieży, które przygotowała i poprowadzi Paulina Głuszek.
 1. W sobotę liturgiczne wspomnienie św. Błażeja. Tradycją jest, że w tym dniu święcimy jabłka. Po Mszy św. wieczornej kolejne nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca.  Wynagradzać będziemy za kolejne zniewagi i bluźnierstwa, które ranią Niepokalane Serce Maryi.
 1. W najbliższą sobotę 03.02, serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieci (także opiekunów), na wycieczkę - spacer do parafialnego lasu. Zbiórka na parkingu przy kościele o godz. 9.00.
 1. Dobiegła końca wizyta duszpasterska, zwaną "Kolędą". Wszystkim Parafianom składamy gorące i z serca płynące Bóg zapłać za tegoroczne spotkania kolędowe.
 1. Od I soboty Wielkiego Postu (oraz przez szereg kolejnych), w naszej Parafii będzie się odbywał Kurs Przedmałżeński dla kandydatów do stanu małżeńskiego. Zainteresowanych prosimy już o zgłaszanie się i zapisywanie na listę. 

 

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności:

     + Anna Bik

     Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 3 niedziela zwykła  21.01.2018

 

 1. Dzisiaj po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i popołudniowa adoracja do 16.30, następnie nabożeństwo i Eucharystia.
 1. Ze względu na sobotni opłatek (13.01), dzisiaj nie będzie spotkania Akcji Katolickiej.
 1. Spotkania grup w obecnym tygodniu:

                    piątek – zbiórka dla wszystkich ministrantów (godz. 16.30)

                    piątek – spotkanie dla rodziców dzieci „komunijnych” (po Mszy św.                                                   wieczornej)

                    sobota – dla Gimnazjum kl: II – III oraz SP kl. VII

 1. We zwartek Święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła. Zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 1. Ośrodek Kultury w Albigowej informuje, że ze względu na dużą nieobecność chorobową występujących artystów, Koncert Noworoczny zaplanowany na dzisiejszą niedzielę (21,01. 2018), zostaje odwołany. Organizatorzy serdecznie przepraszają.
 1. Błogosławieństwo dzieci…

 

     W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:

     + Jadwiga Kluz

     + Marian Kuźniar

     Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

 

 ------------------------------------

 

Wizyta kolędowa w tym tygodniu:

 

Ks. proboszcz

- poniedziałek: 22.01, (od godz. 14.00 - 20,00), od sklepu w kierunku Handzlówki 

- wtorek, środa: 23, 24.01 (od godz. 14.00 - 20.00, z przerwą na wieczorną Mszę św.), cd. w kier Handzlówki

- czwartek 

 

Ks. wikariusz

- poniedziałek: 22.01 (od godz. 14.00 - 20.00, z przerwą na wieczorną Mszę św.), od p. Janusza Reizera

- wtorek, środa, czwartek: 23, 24, 25.01 (od godz. 15.00 - 20.00), "Granica" - od strony Husowa

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE2 niedziela zwykła  14.01.2018

 

 

 1. Dzisiaj o godz. 13.00 autokarowy wyjazd dzieci do ruchomej szopki w Błażowej. Są jeszcze wolne miejsca. Prosimy zgłaszać dzieci w zakrystii.

2. We czwartek, 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

3. W piątek, 19 stycznia, liturgiczne wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara – patrona naszej Archidiecezji.

4. Centrum Kultury Gminy Łańcut oraz Ośrodek Kultury w Albigowej zapraszają na Koncert Noworoczny, w dniu 21.01.2018 – godz. 15.00, który odbędzie się w Ośrodku Kultury w Albigowej. Wstęp wolny.

5. Składam serdeczne podziękowania wszystkim organizatorom wczorajszego Spotkania Opłatkowego : P. Tadeuszowi Rogowskiemu, P. dyr. Adamowi Hołemu i P. w-ce dyr. Agacie Falger oraz paniom z KGW, a także miejscowym strażakom. Bóg zapłać.

6. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna.

7. Dzisiejsze spotkanie Kręgów DK rozpocznie się w sali na plebanii o godz.  14.30. Serdecznie zapraszamy wszystkie rodziny DK.

8. We wtorek po Mszy św. Nowenna do Św. Jana Pawła II

 

                  NIEDZIELA  CHRZTU  PAŃSKIEGO

        OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE: 07.01.2018

 

 1. Wraz z dzisiejszym dniem kończymy w liturgii Okres Bożego Narodzenia, chociaż kolędy śpiewamy tradycyjnie do 2 lutego.
 1. Dzisiejsza składka zostanie przeznaczona na Seminarium Duchowne.
 1. W najbliższą sobotę 13.01. 2018 w naszej parafii odbędzie się Archidiecezjalny Opłatek Akcji Katolickiej.

Program spotkania:

 9.00         -  podejmowanie gości

 9.30         -  rozpoczęcie spotkania

11.15            -  koncert kolęd w wykonaniu Chóru Nicolas z Kraczkowej

12.00         - Msza św. pod przewodnictwem Ks. Abpa Adama Szala, Metropolity       Przemyskiego

13.15           -  przejście do szkoły (opłatek)

13.30         - obiad

 1. Błogosławieństwo dzieci.

NIEDZIELA  W  OKTAWIE  NARODZENIA  PAŃSKIEGO

                     ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

        OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE: 31.12.2017

 

 1. Dzisiejsza ostatnia niedziela i jednocześnie ostatni dzień Roku Pańskiego 2017 jest Niedzielą Świętej rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.  Przed każdą Mszą św. zapraszamy do wspólnego kolędowania. Po południu Msza św. o godz. 16.00, po niej nabożeństwo dziękczynne na zakończenie roku kalendarzowego z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Za udział w tym nabożeństwie  i odmówienie lub odśpiewanie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zapraszamy do licznego udziału w tym wydarzeniu liturgicznym.
 1. Jutro Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Pierwszy dzień Nowego Roku Pańskiego 2018. Jest to zarazem światowy Dzień Pokoju. Porządek niedzielny Mszy świętych.
 1. W najbliższym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota m-ca stycznia. W piątek przed południem odwiedziny chorych.
 1. We środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. wieczornej formacyjne spotkanie wspólnoty „Ruchu Matek w Modlitwe”.
 1. W sobotę 6 stycznia – Uroczystość Objawienia PańskiegoMsze św. do południa w porządku niedzielnym. Popołudniowa Eucharystia o godz. 15.00, gdyż po niej (ok. 16.15), odbędzie parafialne spotkanie opłatkowe w Ośrodku Kultury w Albigowej. W czasie każdej Mszy św. błogosławieństwo kredy i kadzidła. Z racji pierwszej soboty miesiąca i trwających Nabożeństw Pierwszych Pięciu Sobót Miesiąca, po sumie zostanie odprawione kolejne nabożeństwo.
 1. W niedzielę, Święto Chrztu Pańskiego, kończy się okres Bożego Narodzenia.
 1. W Nowy Rok zostanie podany dalszy porządek wizyty kolędowej. Na czas trwania wizyty duszpasterskiej odwołane zostają spotkania grup formacyjnych.

IV  NIEDZIELA  ADWENTU : 24.12.2017 -OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś przypada dzień imienin ks. Abpa Adama Szala. Modlitwą otaczajmy Osobę i posługę Czcigodnego Solenizanta.
 1. Dzisiejsza niedziela jest dniem oczekiwania na Uroczystość Narodzenia Pana Jezusa. Wieczorem tradycyjnie zasiądziemy do stołu wigilijnego i połamiemy się opłatkiem. Z tej racji nie będzie już Mszy św. o godz. 17.00. Gorąco zachęcamy, by temu wydarzeniu sprzyjała głęboka atmosfera życzliwości i modlitwy. Wieczerzę wigilijną rozpocznijmy wspólną modlitwą, czytaniem Pisma św. (Łk 2,1-14) i śpiewem kolęd. O godz. 24.00 zapraszamy na uroczystą Mszę św., zwaną „Pasterką”.
 1. W poniedziałek Uroczystość Narodzenia Pańskiego można uzyskać odpust zupełny za przyjęcie  w pobożnym usposobieniu przez radio i telewizję błogosławieństwa papieskiego „Urbi et Orbi”. Zachęcamy do pięknego, rodzinnego świętowania. Mszy św. popołudniowej o 17.00 nie będzie. 
 1. We wtorek, Święto św. Szczepana Pierwszego Męczennika. Niedzielny porządek Mszy św.  Po każdej Mszy św. poświęcenie owsa pod zasiew. Na Mszy św. o godz. 9.00, rozesłanie Kolędników Misyjnych.
 1. We środę Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Po Mszy św. wieczornej (godz. 17.00), błogosławieństwo wina.
 1. W czwartek,  Święto Świętych Młodzianków. Po Mszy św. błogosławieństwo małych dzieci. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 całe rodziny. Prosić będziemy Rodzinę Nazaretańską o liczne łaski dla rodzin z naszej Parafii.
 1. W piątek, mimo oktawy Narodzenia Pańskiego, obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych; tylko pierwszy i ósmy dzień to uroczystość, pozostałe mają charakter święta.
 1. W niedzielę, 31. XII, zakończenie Roku Pańskiego 2017. Msza św. o godz. 16.00, po niej nabożeństwo dziękczynne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Za udział w tym nabożeństwie i odmówienie lub odśpiewanie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 1. Program wizyty kolędowej zostanie podany w ogłoszeniach w święto Św. Szczepana.

III  NIEDZIELA  ADWENTU : 17.12.2017 -OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiejszą niedzielą (17.XII), wchodzimy w drugą część bezpośredniego przygotowania się do Uroczystości Bożego Narodzenia. Popołudniowa adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończy nabożeństwo o 16.30, a po nim Eucharystia. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji katolickiej.
 1. Spowiedz przedświąteczna w naszej parafii będzie miała miejsce w dniu jutrzejszym (poniedziałek 18.12.2017), w godzinach: 9.30 – 11.30 oraz 15.00 – 18.00 (przerwa: 16.30 - 17.00). Zachęcamy do dobrej spowiedzi św.
 1. Z racji rozpoczynających się w tym tygodniu spowiedzi świętych w parafiach naszego dekanatu, Msze św. roratnie w naszym kościele zostaną odprawione o godz. 18.00.
 1. W tym tygodniu przypadają Kwartalne Dni Modlitw (tzw. Suche Dni), prosić będziemy Boga o Jego łaskę dla rodzin naszej parafii o chrześcijański wymiar na czas przygotowania i przeżywania zbliżających się świąt.
 1. W sobotę 23. XII, przypada rocznica święceń biskupich, a w niedzielę dzień imienin Ks. Abpa Adama Szala. Osobę naszego Arcypasterza polecamy w modlitwie Panu Bogu.
 1. W najbliższą niedzielę wigilia Bożego Narodzenia. Po południu nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. gdyż o tej porze wszyscy zasiądziemy do wigilijnego stołu w oczekiwaniu ponownego przeżywania Pamiątki Bożego Narodzenia. Niech temu wydarzeniu sprzyja głęboka atmosfera życzliwości i modlitwy. Wieczerzę wigilijną rozpocznijmy wspólną modlitwą, czytaniem Pisma św. (Łk 2,1-14) i śpiewem kolęd. O godz. 24.00 zapraszamy na uroczystą Mszę św., zwaną „Pasterką”.
 1. W zakrystii są jeszcze do nabycia świece na stół wigilijny.  
 1. Po Mszy św. zapraszamy wszystkie dzieci do ołtarza po indywidualne błogosławieństwo.

 

 

 

                II  NIEDZIELA  ADWENTU : 10.12.2017 -OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś Dzień Modlitw w intencjach Kościoła na Wschodzie. Po Mszy św. zbiórka do puszek na jego potrzeby.
 1. Msze św. w tygodniu: rano 7.00, wieczorem roraty o godz. 17.00. Gorąco zapraszamy do uczestnictwa w tych Mszach św., szczególnie dzieci i młodzież gimnazjalną (kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania).
 1. Można nabywać świece na stół wigilijny w cenie 5 zł. 
 1. Spotkania grup modlitewnych w obecnym tygodniu:

                    poniedziałek – Krąg D.K. im, św. Jana z Dukli (godz. 19.00)

                    wtorek – „Wieczernik” (godz. 19)

                    środa - Krąg D.K. im. św. Jana Pawła II (godz. 19.30)

                    środa – zbiórka dla ministrantów ze SP (godz. 15.45)

                                   dla ministrantów z Gimn, i Szk. Śr. (po roratach)

                    czwartek - Rada Duszpasterska (18.00)

                    piątek – OAZA młodzieżowa

                    Sobota – ODB

 1. Spowiedź św. adwentowa w naszej Parafii odbędzie się w poniedziałek (18.XII). W tym samym dniu odwiedzimy chorych parafian. Można w zakrystii zgłaszać chorych.
 1. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku              + Marię Drewniak. Jutro o godz. 14.00 pożegnamy + Wiesława Rogowskiego. Polecamy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

 

I  NIEDZIELA  ADWENTU : 02.12.2017 -OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 1. W liturgii Kościoła dzisiaj rozpoczynamy Adwent. Tym samym nowy rok duszpasterski 2017/2018. Praca duszpasterska w tym roku będzie się skupiała wokół hasła: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. We wszystkie dni Adwentu z wyjątkiem niedziel i uroczystości będzie sprawowana Msza św. o Matce Bożej, zwana roratnią o  godz. 17.00.
 1. Zmiana tajemnic różańca świętego po Mszach św. o godz. 9.00 oraz po sumie. Zapraszamy dziś na popołudniową adorację Najświętszego Sakramentu, następnie nabożeństwo o godz. 16.30, a po nim Msza święta.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek m-ca grudnia. We środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy
 1. We środę do naszej parafii przybędzie Św. Mikołaj. Po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie zechce się spotkać z dziećmi. Rodziców prosimy o kontakt ze św. Mikołajem. Jego biuro będzie czynne dziś i jutro po każdej Mszy św. w zakrystii naszego kościoła.
 1. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu nie obowiązuje post. Msze św. o godz. 7.00 oraz 17.00
 1. W zakrystii są do nabycia świece na stół wigilijny w cenie 5 zł.  Przy tej okazji w imieniu parafialnej Caritas zachęcam do złożenia nieco większej ofiary na świąteczne paczki dla ubogich naszych parafian.
 1. Za tydzień dzień solidarności z Kościołem na Wschodzie. Oprócz modlitwy, tradycyjnie odbędzie się zbiórka do puszek z przeznaczeniem na pomoc tym Kościołom.
 1. Ośrodek Kultury w Albigowej zaprasza na wystawę i kiermasz pn. „Czas Bożego Narodzenia”. Wystawa będzie czynna w dniach: 8 – 10 grudnia 2017 r. w godzinach: 8.30 – 18.00.
 1. Spotkania dla grup modlitewnych w obecnym tygodniu:

- czwartek – Ruch Matek w Modlitwie

- piątek – OAZA młodzieżowa

- sobota – ODB

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA – KRÓLA WSZECHŚWIATA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  26.11.2017

 

 

 1. Dzisiaj po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówienie Aktu Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Za publiczne odmówienie tej modlitwy można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. O godz. 16.30 nabożeństwo wypominkowe.
 1. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, którą dzisiaj przeżywamy jest dniem patronalnym Akcji Katolickiej. Po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie członków AK .
 1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Msze św. codziennie o godz. 7.00 i Roraty o godz. 17.00. Gorąco zapraszamy Parafian do udziału w tym wydarzeniu liturgicznym. Dzieci zapraszamy z lampionami. Na każdy dzień przygotowane są dla dzieci niespodzianki.
 1. We czwartek święto św. Andrzeja Apostoła.
 1. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca grudnia. Przed południem odwiedziny chorych. Spowiedz św. w piątek od 16.00. Po Mszy św. nabożeństwo ku czci NSPJ.
 1. Pan organista od jutra rozpocznie roznoszenie opłatków: w poniedziałek - Honie, wtorek – Granica, w pozostałe dni pozostali mieszkańcy. Jeżeli ktoś by potrzebował opłatki wcześniej, można je otrzymać w niedziele po każdej Mszy św. w chórze kościoła.
 1. W tym tygodniu swoje spotkania będą miały następujące wspólnoty modlitewne:

- „Wieczernik” – wtorek: 19.00

-  zbiórka dla ministrantów ze SP – środa 16.00

- „Oaza” młodzieżowa: piątek po nabożeństwie

-  ODB. – sobota: 15.30

      9. We środę po Mszy św. wieczornej odbedzie się spotkanie z rodzicami dzieci, które             w tym roku szkolnym mają przystąpić do I spowiedzi i Komunii św.

     10.W przyszłą niedzielę w parafii gościć będziemy alumna WSD w Przemyślu.

 

 Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

 

Mikołaj Pysz oraz Ilona Cebulak, zap. II

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 33 niedziela zwykła  19.11.2017

 

 

 1. Dzisiaj popołudniowe wystawienie Najświętszego Sakramentu, które potrwa do nabożeństwa wypominkowego o 16.30.
 1. Za tydzień Uroczystość Chrystusa Króla. Jest to ostatnia niedziela kończącego się Roku Liturgicznego, który przeżywaliśmy pod hasłem: „Idzcie i głoście”.
 1. W tym tygodniu swoje spotkania będą miały następujące wspólnoty modlitewne:

- Krąg D.K. pw. Sw. Jana z Dukli – poniedziałek 19.00

 1. We wtorek liturgiczne wspomnienie Ofiarowania NMP.
 1. Zakupiono 5 kolejnych piwnic na nowy cmentarz.
 1. W sobotę po nabożeństwie wypominkowym kolejne miesięczne spotkanie dla młodzieży gimnazjalnej. Serdecznie zapraszamy!
 1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na prace inwestycyjne, zaś w przyszłą niedzielę na pomoc dla Domu Księży Emerytów „Emaus” w Korczynie.
 1. Błogosławieństwo dzieci…

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Mikołaj Pysz kawaler, s. Jerzego i Aleksandry Reizer, ur. w Rzeszowie, zam. w Albigowej oraz Ilona Cebulak, c. Piotra i Danuty Skiba, ur. w Łańcucie, zam. w Białobrzegach, zap. I

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 32 niedziela zwykła  12.11.2017

 

 

 1. Dzisiaj nabożeństwo wspominkowe o godz. 16.30 a po nim Msza św. o 17.00
 1. Codziennie Msze św. o godz. 7.00 oraz 17.00. Po wieczornej Eucharystii nabożeństwo wypominkowe.
 1. W czwartek Nowenna do św. Jana Pawła II, następnie ucałowanie relikwii.
 1. W tym tygodniu swoje spotkania będą miały następujące wspólnoty modlitewne:

- „Wieczernik” – wtorek: 19.00

-  zbiórka dla wszystkich ministrantów kl. IV – V – środa 16.00

- „Oaza” młodzieżowa: piątek po nabożeństwie wypominkowym

-  O.D.B. – sobota

- Krąg D.K. pw. Sw. Jana Pawła II – środa 19.3o

 1. W przyszła niedzielę składka inwestycyjna na zbliżające się prace przy renowacji naszej świątyni.
 1. Błogosławieństwo dzieci.

Dzisiaj jest

niedziela,
18 lutego 2018

(49. dzień roku)

Zegar

Jestem z wami.

Święta

Niedziela, I Tydzień Wielkiego Postu
Rok B, II
Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu

Wyszukiwanie

Sonda

Czy modlisz się modlitwą różańcową?

sporadycznie

wcale

codziennie


Licznik

Liczba wyświetleń:
2686630