XX NIEDZIELA ZWYKŁA  - 19.08.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i popołudniowa adoracja, którą zakończy nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Pana Jezusa w osobistej modlitwie.
  1. We środę wspomnienie NMP Krolowej.
  1. W piątek święto św. Bartłomieja, Apostoła, a za tydzień w niedzielę, Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.
  1. Bóg zapłać wszystkim osobom, które zorganizowały akcję wiązanek zielnych, w dniu 15 sierpnia, szczególnie paniom z Caritas Parafialnej.
  1. Dzisiaj składka inwestycyjna na potrzeby naszej parafii.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA  - 12.08.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj w naszej parafii Święto Plonów – Dożynki 2018. We Mszy św. o godz. 15.00 dziękować będziemy Panu Bogu za tegoroczne plony i wszelki urodzaj. Zapraszamy serdecznie do udziału w tym dziękczynieniu.
  2. W poniedziałek (13.08), po Mszy św. wieczornej procesja i różaniec fatimski.
  1. We środę (15.08), Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek niedzielny Mszy świętych. W czasie każdej Eucharystii błogosławieństwo ziół i kwiatów. Na sumę zapraszamy delegacje z wieńcami. Przed Mszą św. o godz. 9.00 0raz 11.00 Caritas Parafialna będzie rozprowadzała wiązanki ziół i kwiatów (za dowolną opłatą), z których dochód zostanie przeznaczony na potrzebujących w parafii. Prosimy chętne osoby, do wykonania wspomnianych kompozycji zielnych, by skontaktowały się z inicjatorkami tej akcji charytatywnej.
  1. We czwartek Nowenna do św. Jana Pawła II oraz ucałowanie relikwii.
  1. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Lichenia i Torunia w dniach: 31 .08 – 01. 09. 2018. Zapisy przyjmuje Pani dr Maria Trojnar do 24.08,  w Ośrodku Zdrowia.

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA  - 05.08.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj niedziela adoracyjna. Zmiana tajemnic różańca świętego. Popołudniowe wystawienie Najświętszego Sakramentu. O godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe, po nim Msza św.
  1. Jutro święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. 0 godz. 7.00 oraz 18.00
  1. We czwartek liturgiczne wspomnienie św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), patronki Europy, w piątek święto św. Wawrzyńca.
  1. W sobotę Po Mszy św. wieczornej kolejna Nowenna z racji 11 dnia miesiąca, przygotowująca nas do obchodów 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
  1. W niedzielę 12 sierpnia b.r.  w naszej parafii odbędą się Dożynki Wiejskie. Mszą św. o godz. 15.00 rozpoczniemy obchody Święta Plonów. Dziękować będziemy Bogu za tegoroczny sezon pracy na roli i za zbiory. Zapraszamy Parafian do licznego uczestnictwa w tych uroczystościach.
  1. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji.

sobota,
18 sierpnia 2018