VII NIEDZIELA ZWYKŁA : 23.02.202

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 

                   

 1. Z dniem dzisiejszym rozpoczynamy Tydzień Trzeźwości. Kościół zachęca swoich wiernych do podjęcia abstynencji i modlitwy o trzeźwość, także za uzależnionych oraz ich rodziny. Przy bocznym ołtarzu Matki Bożej znajdują się deklaracje Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Zachęcamy do wstępowania w szeregi członków cieszących się darem abstynencji.
 1. W nadchodzącym tygodniu przypada Środa Popielcowa.  Wraz z tym dniem rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę,  pokutne uczynki i czynną miłość względem blizniego mamy się przygotować do Świąt Wielkanocnych. W tym szczególnym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (od 14 roku życia) oraz post ilościowy (od 18 do 60 roku życia). Mimo tego przepisu rodzice jednak winni zatroszczyć się, aby również ci, którzy z racji młodszego wieku nie związani są jeszcze obowiązkiem postu i wstrzemięźliwości, byli wprowadzeni w autentycznego ducha pokuty (Kan. 1252). Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty. W piątki Wielkiego Postu za odmówienie po Komunii Świętej przed wizerunkiem Ukrzyżowanego Chrystusa modlitwo „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu…”, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Msze św. we Środę Popielcową z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 9.00 i 17.00.     
 1. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa o godz. 16.30 oraz o godz. 20.00             ( prowadzona przez młodzież). W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym      o godz. 16.15, a po nich Msza Św. o 17.00. Za udział w Drodze Krzyżowej można zyskiwać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Borąco zapraszamy dzieci       i młodzież do udziału w tych nabożeństwach pasyjnych.
 1. Spotkania grup modlitewnych w nadchodzącym tygodniu:

                czwartek – zbiórka dla ministrantów kl. IV - VII (godz. 16.00) oraz lektorów

                piątek – próba przed Drogą Krzyżową (godz. 19.00)

                sobota – ODB (godz. 16.00)

 1. W sobotę po Mszy św. wieczornej miesięczna katecheza parafialna dla kandydatów przed sakramentem bierzmowania (tym razem dla klas: VI – VII). Uczniowie klas ósmych proszeni są na spotkanie formacyjne we czwartek (salka katechetyczna – kl. VIII a. oraz Dom Seniora – kl. VIII b. po Mszy św. wieczornej). 
 1. Ponawiamy zaproszenie dla młodzieży, do wzięcia udziału XXVII Spotkaniu Młodych Archidiecezji Przemyskiej, które odbędzie się w dniach: 3 – 5 kwietnia br. w Błażowej (najmłodsi uczestnicy - kl. VIII…). Zgłoszenia grup z dekanatu do 7 marca br. Koszt uczestnictwa w tym spotkaniu wynosi 35 zł + autokar.
 1. Podobną prośbę kierujemy do tych parafian, którzy zamierzają udać się w dniu 7 czerwca na beatyfikację Sł. B. Ks. kard. Stefana Wyszyńskiego do Warszawy.
 1. Intencje modlitwy na marzec:

      Ogólna: Módlmy się, aby Kościół w Chinach zachował wierność Ewangelii i wzrastał                         w jedności

      Diecezjalna - różańcowa: Aby Eucharystia była dla nas źródłem nawrócenia.

 1. Błogosławieństwo dzieci

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

1. Damian Górski z Krakowa oraz Dominika Sobek z Albigowej, zap. I

 1. Tomasz Cwynar z Markowej oraz Klaudia Szal z Albigowej, zap. I
 2. Tobiasz Laska oraz Karolina Pałuk, zap. II.
 3. Józef Śliż oraz Magdalena Szyszko, zap. II              

VI NIEDZIELA ZWYKŁA : 16.02.2020

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj popołudniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. O godzinie 16.30 nabożeństwo z nowenną do św. Jana Pawła II. Po Mszy św. wieczornej spotkanie dla Akcji Katolickiej.
 1. W sobotę święto Katedry Świętego Piotra Apostoła.
 1. W dniach 3 – 5 kwietnia 2020 r. w Błażowej odbędzie się XXVII Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej, na które serdecznie zapraszamy młodzież ze szkół podstawowych (w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania), szkół średnich, studentów i wolontariuszy. Zgłoszenia grup z dekanatu do 7 marca br. Koszt uczestnictwa w tym spotkaniu wynosi 35 zł + autokar.
 1. Akcja Katolicka przy naszej parafii organizuje w dniu 7 czerwca br wyjazd do Warszawy na beatyfikację Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Osoby planujące swój udział w tym wydarzeniu proszone są, o zapisywanie się, gdyż chodzi o rezerwację kart wstępu na uroczystości.
 1. Do 25 lutego br, trwają zapisy do Przedszkola Publicznego w Albigowej. Karty zgłoszeń można wybrać bezpośrednio w placówce lub pobrać ze strony internetowej Przedszkola.
 1. Na prośbę Powiatowej Komendy Policji w Łańcucie informujemy , wszystkich mieszkańców Albigowej o natężeniu zjawiska szerzących się oszustw. Ofiarami padają starsze osoby, które oszustom podającym się za członków rodziny, pracowników Poczty Polskiej, czy funkcjonariuszy CBŚ przekazują znaczne sumy pieniędzy. Policja po raz kolejny apeluje o ostrożność w kontaktach z osobami proszącymi o pieniądze.
 1. Błogosławieństwo dzieci.

 

Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Tobiasz Laska z Manasterza oraz Karolina Pałuk z Albigowej, zap. I.

Józef Śliż z Albigowej oraz Magdalena Szyszko z Albigowej, zap. I                  

V NIEDZIELA ZWYKŁA : 09.02.2020

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. We wtorek liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes. Jest to zarazem Światowy Dzień Chorego. Modlitwą obejmujemy wszystkich chorych, by mężnie dźwigali codzienne krzyże cierpienia. Msze św. o godz. 7.00 i 17.00. Tym razem nie będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych, gdyż ostatnio był udzielany w czasie misji parafialnych. Przed wieczorną Mszą święta różaniec tradycyjnie poprowadzi Apostolstwo Dobrej Śmierci.
 1. W piątek święto świętych patronów Europy Cyryla i Metodego.
 1. Spotkanie grup w nadchodzącym  tygodniu:

Domowy Kościół, im św. Jana z Dukli – poniedziałek

Ministranci: kl. VI - VIII – czwartek (po Mszy św.)

ODB oraz Oaza młodzieżowa – sobota (15.30)

OAZA starsza oraz chętni do przygotowania D.K. (po Mszy św. wieczornej) 

 1. W przyszła niedzielę składka inwestycyjna.
 1. Błogosławieństwo dzieci.

 

 

IV NIEDZIELA ZWYKŁA : 02.02.2020

ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś Święto Ofiarowania Pańskiego upamiętniające ofiarowanie Pana Jezusa w Świątyni Jerozolimskiej, zwane Oczyszczeniem Najświętszej Maryi Panny. Ofiarowanie Pańskie jest także przeżywane pod nazwą Matki Bożej Gromnicznej i obchodzone jest 2 lutego. W tym dniu przypada Światowy Dzień Życia Konsekrowanego ustanowiony przez papieża Jana Pawła II. Otaczamy modlitwą wszystkie osoby życia konsekrowanego (zakonnego), pochodzące także z naszej parafii. Po Mszach św. zbiórka do puszek na zakony klauzurowe.
 1. Dzisiaj zmiana tajemnic różańca świętego. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i popołudniowa indywidualna adoracja do godz. 16.30, którą zakończy  nabożeństwo kolędowe. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 1. W poniedziałek liturgiczne wspomnienie św. Błażeja, błogosławieństwo jabłek (jako lekarstwo na choroby gardła).
 1. We środę liturgiczne wspomnienie św. Agaty, błogosławieństwo chleba, wody i soli. Po Mszy św. wieczornej spotkanie dla Matek w Modlitwie.
 1. W nadchodzącym tygodniu przypadać będą pierwszy czwartek i piątek miesiąca lutego. Spowiedz św. : czwartek od godz. 16.30, piątek od 16.00. Odwiedziny chorych.. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo pierwszopiątkowe i adoracja do godz. 21.00
 1. We środę, po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie rodziców młodzieży klas VIII (tegorocznych kandydatów do sakramentu bierzmowania).
 1. Dziś w Sali Ośrodka Kultury w Albigowej Koncert Noworoczny (godz. 15.00), na który organizatorzy gorąco zapraszają.
 1. Intencje modlitwy na luty:

        Ogólna: Módlmy się, aby głos braci migrantów, którzy wpadli w ręce                                        przemytników, pozbawionych skrupułów, był słyszany oraz wzięty pod uwagę.

        Diecezjalna – różańcowa: Za chorych, aby w Eucharystii znajdowali umocnienie i              uzdrowienie.

 

 

III NIEDZIELA ZWYKŁA : 26.01.2020

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś Niedziela Słowa Bożego. Jest ona odpowiednim momentem okresu roku liturgicznego, w którym jesteśmy wezwani do modlitwy o jedność chrześcijan. Pismo Święte wskazuje nam drogę do przebycia, aby dojść do trwałej i autentycznej jedności.
 1. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i kolejne nabożeństwo, w którym będziemy wynagradzać NSNMP za bluźnierstwa i zniewagi  przeciw Jej Dziewictwu.
 1. W przyszła niedzielę Święto Ofiarowania Pańskiego. Poświęcenie gromnic. W czasie Mszy św. o godz. 9.00 poświęcenie i rozdanie książeczek do nabożeństwa dzieciom „komunijnym”. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Modlić się będziemy w intencji osób życia konsekrowanego, szczególnie pochodzących z naszej parafii. Po mszach świętych zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe.
 1. Centrum Kultury Gminy Łańcut oraz Ośrodek Kultury w Albigowej, zapraszają na wystawę „Staropolska Makatka”, która będzie czynna od 27-31.01.2020, godz: 10.00 – 18.00. Wspomniane Ośrodki zapraszają także na Koncert Noworoczny w dniu 02.02.2020, godz. 15.00 do sali OK. w Albigowej.
 1. Dobiegła końca wizyta duszpasterska, zwana Kolędą. Wszystkim Parafianom składamy serdeczne podziękowanie za wspólne bardzo uroczyste i miłe spotkania rodzinne na modlitwie. Za okazaną życzliwość i gościnność Bóg zapłać.
 1. We środę, po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci „komunijnych”.
 1. Spotkanie grup w nadchodzącym  tygodniu:

Domowy Kościół, im św. Jana z Dukli – poniedziałek

Ministranci: kl. IV, V oraz kandydaci – czwartek (godz. 16.00)

Domowy Kościół, im. św. Jana Pawła II

Ministranci: kl. VI, VII, VIII – piątek (po Mszy św. wieczornej)

Bielanki oraz kandydatki – sobota (godz. 16.00)

ODB oraz Oaza młodzieżowa – sobota (po nabożeństwie wieczornym)

 1. W przyszła niedzielę zmiana tajemnic różańca świętego.

 

Ciąg dalszy kolędyII NIEDZIELA ZWYKŁA : 19.01.2020

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś dzień liturgicznego wspomnienia św. Józefa Sebastiana Pelczara. Modlitwą wspieramy naszą archidiecezję wraz z jej Pasterzami. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i popołudniowa adoracja, którą zakończy nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30.
 1. W sobotę święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła – zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Po Mszy św. wieczornej miesięczna katecheza dla kandydatów przed bierzmowaniem.
 1. Za tydzień Niedziela Słowa Bożego. Papież Franciszek zachęca wszystkich wiernych Kościoła do lektury Pisma Świętego. Postarajmy się z naszej strony pozytywnie odpowiedzieć na apel papieża.
 1. Spotkanie grup w nadchodzącym  tygodniu:

ODB – sobota (godz. 15.45),

ministranci i kandydaci – sobota (godz. 11.00


 CIĄG DALSZY KOLĘDY:

23.01. (czwartek) - od godz. 9.00 (przerwa na obrzed pogrzebowy: 14-15.00), następnie do godz. 16.00

24.01 piątek) - od godz. 9.00 - 16.00


NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE: 12.01.2020

 

 1. Dziś Święto Chrztu Pańskiego – zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego. Kolędy śpiewamy tradycyjnie do 2 lutego.
 1. We czwartek Nowenna do św. Jana Pawła II
 1. W sobotę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Jeśli kto w czasie jego trwania będzie uczestniczył w jakimś nabożeństwie z modlitwą o jedność i wezmie udział w zakończeniu Tygodnia, może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 1. W przyszłą niedzielę przypada dzień wspomnienia liturgicznego św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa. Modlimy się w intencji Archidiecezji Przemyskiej.
 1. W przyszła niedzielę składka inwestycyjna.
 1. Serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom spotkania opłatkowego, które odbyło się w Uroczystość Objawienia Pańskiego, w Ośrodku Kultury w Albigowej. W sposób szczególny dziękujemy paniom z Koła Gospodyń naszej miejscowości.
 1. Dalszy porządek wizyty kolędowej:

 

Ks. proboszcz:

13.01 – poniedziałek: godz. 9.00 – 19.00 (c.d. za CPN przy rzece, od p. Kuźniar Kazimiery. Od około południa rozpoczęcie ulicy od Handzlówki, p. Cwynar Krzysztof)

14.01 – wtorek: w dniu dzisiajszym kolęda zostaje odwołana ze względu na mocne przeziębiebie duszpasterza. 

 

Ks. wikariusz:

13.01 – poniedziałek: godz. 9.00 – 16.00 oraz 18.00 – 20.00

14.01 – wtorek: godz. 9.00 – 16.00 oraz 18.00 – 20.00

15.01 – środa: godz. 9.00 – 16.00 oraz 18.00 – 20.00

16.01 – czwartek: godz. 9.00 – 16.00 oraz 18.00 – 20.00

17.01 – piątek: godz. 9.00 – 16.00 oraz 18.00 – 20.00

18.01 – sobota: godz. 9.00…..

 

 

II NIEDZIELA  PO NARODZENIU PAŃSKIM

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE: 05.01.2020

 

 1. Dzisiaj niedziela adoracyjna, zmiana tajemnic różańca świętego. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja popołudniowa a następnie nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30.
 2. Jutro Uroczystość Objawienia Pańskiego. W czasie każdej Mszy św. gościć będziemy misjonarza ks. dra Jacka Tendeja, który od 2014 roku jest rektorem międzydiecezjalnego seminarium w Port Moresby w Papui-Nowej Gwinei, który wygłosi do nas kazania. Błogosławieństwo kredy i kadzidła. Na Mszy św. o godz. 9.00 zakończenie i podsumowanie „Kolędy misyjnej”. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i świętowania z misjonarzem.
 1. Z racji jutrzejszej Uroczystości, po sumie Orszak Trzech Króli, który poprowadzi nas do GOK w Albigowej, gdzie odbędzie się parafialny opłatek.
 1. Dzisiaj na sumie zostaną poświęcone dwie nowe chorągwie wykonane do naszej świątyni ku uczczeniu NSPJ i NSNMP.
 1. W niedzielę Święto Chrztu Pańskiego – zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego.
 1. Dalszy porządek wizyty kolędowej:

 

Ks. proboszcz:

08.01 – środa: 9.00 – 16.30……..18.00 - 20.00 (Honie, od p. Ostrowskiej)

09.01 – czwartek: 12.00 – 16.30 ……. 18.00 – 20.00 (cd od Honi)

10.01 – piątek: 9.00 – 20.00 (od Handzlówki prawa strona - przerwa od 12.15 - 15.00, ze względu na pogrzeb)

11.01 – sobota: 9.00 – 16.00 (od p. Kuśtra - sąsiedztwo sali gimnastycznej SP)

 

Ks. wikariusz:

07.01 – wtorek: 15.30 – 20.00 (zakończono u p. Kuzniara nr 636)

08.01 – środa: 15.30 – 20.00  (zakończono u p. Bartmana nr 569)

09.01 – czwartek: 15.20 – 20.00 (zakończono ul. Ciemna)

10.01 – piątek: 9.00 – 16.00 (zakończono u p. Rajzer M. 977)

NIEDZIELA  ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE: 29.12.2019

 

 1. We wtorek zakończenie Roku Pańskiego 2019. Po południu Msza św. o godz. 16.00, po niej nabożeństwo dziękczynne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zapraszamy do udziału.
 1. We środę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Pierwszy dzień Nowego Roku Pańskiego 2020. Jest to zarazem światowy Dzień Pokoju. Za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdz” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Niedzielny porządek Mszy świętych.
 1. W najbliższym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota m-ca stycznia. W piątek odwiedziny chorych. Od godz. 16.00 spowiedz święta. Po Mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00
 1. W sobotę po wieczornej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo z racji pierwszych sobót miesiąca. Wynagradzać będziemy NSNMP za bluźnierstwa przeciw Jej Niepokalanemu Poczęciu,
 1. Pan organista wyraża wdzięczność i podziękowanie za możliwość przekazania opłatków rodzinom naszej parafii.
 1. Składamy serdecznie podziękowanie wszystkim kolędnikom misyjnym - dzieciom z naszej parafii, które także w tym roku (w dniach: 27 – 28.12), podtrzymując piękną tradycję kolędowania mogły zanieść do naszych domów prawdę o Bożym Narodzeniu. We wspomnianej akcji charytatywnej wzięło udział 110 dzieci i młodzieży oraz 17 opiekunów. Efekt kolędy jest imponujący, zebrano ofiarę w kwocie 15.370,00 zł. Ofiara w całości zostanie przeznaczona na misje święte. Wszystkim rodzinom, które mogły ugościć kolędników, ich rodzicom oraz opiekunom składam Bóg zapłać.
 1. W przyszłą niedzielę na sumie zostaną poświęcone dwie nowe chorągwie wykonane do naszej świątyni ku uczczeniu NSPJ i NSNMP. Anonimowemu darczyńcy Bóg zapłać.
 1. Dzisiaj różaniec o godz. 16.15 za + Helenę Balawejder.
 1. Dalszy program wizyty kolędowej:

 

 

Ks. proboszcz:

30.12 – poniedziałek: godz. 9.00 – 16.00 (od Delikatesy Centrum + trzy bloki)

31.12 – wtorek: 9.00 – 12.00 (czwarty blok + 5 kolejnych domów)

02.01 – czwartek: 9.00 – 20.00 (ok. 30 domów)

03.01 – piątek: 9.00 – 19.00 (ok. 25 domów)

04.01 – sobota: 9.00 – 18.00 (ok. 25 domów)

 

Ks. wikariusz:

30.12 – poniedziałek: godz. 9.00 – 12.00 oraz: 15.00 – 20.00 (od osiedla ok. 25 domów)

31.12 – wtorek: 9.00 – 14.00 (ok. 20 domów)

04. 01 – sobota: 9.00 – 16.00 (ok. 25 domów)

 

 

IV  NIEDZIELA  ADWENTU : 22.12.2019 -OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Jutro rocznica święceń biskupich ks. abp. Adama Szala, a we wtorek – dzień jego imienin.
 1. We wtorek Wigilia Narodzenia Pańskiego.  Roraty rano o godz. 7.00. Wieczorem tradycyjnie zasiądziemy do stołu wigilijnego i połamiemy się opłatkiem. Gorąco zachęcamy, by temu wydarzeniu sprzyjała głęboka atmosfera życzliwości i modlitwy. Wieczerzę wigilijną rozpocznijmy wspólną modlitwą, czytaniem Pisma św. (Łk 2,1-14) i śpiewem kolęd. O godz. 24.00 zapraszamy na uroczystą Mszę św., zwaną „Pasterką”.
 1. We środę Uroczystość Narodzenia Pańskiego można uzyskać odpust zupełny za przyjęcie w pobożnym usposobieniu przez radio i telewizję błogosławieństwa papieskiego „Urbi et Orbi”. Zachęcamy do pięknego, rodzinnego świętowania. Mszy św. popołudniowej o 17.00 nie będzie.
 1. W czwartek, święto św. Szczepana, pierwszego Męczennika.  Niedzielny porządek Mszy świętych. Po każdej Mszy św. poświęcenie owsa pod zasiew. Na Mszy św. o godz. 9.00 rozesłanie kolędników misyjnych. Kolędowanie odbywać się będzie w dniach: 27 - 28.12, w godzinach 10.00 - 13.00
 1. W piątek święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Po Mszy św. wieczornej błogosławieństwo wina. Obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów miesnych.
 1. W sobotę,  święto św. Młodzianków, męczenników. Po Mszy św. Błogosławieństwo dzieci. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 całe rodziny.  Prosić będziemy Rodzinę Nazaretańską  o liczne łaski dla rodzin z naszej Parafii.
 1. W niedzielę święto Świętej Rodziny.
 1. Program wizyty kolędowej zostanie podany podczas ogłoszeń w uroczystość Św. Szczepana

 

 

III  NIEDZIELA  ADWENTU : 15.12.2019 -OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj III niedziela Adwentu, niedziela radości. Popołudniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30. Po Mszy św. wieczornej spotkanie dla Akcji Katolickiej.
 1. W poniedziałek Nowenna do św. Jana Pawła II
 1. Od wtorku (17.XII), wchodzimy w drugą część adwentu.  Przygotowujemy  się bezpośrednio do Uroczystości Bożego Narodzenia.
 1. We czwartek, o godz. 19.00, w budynku plebanii odbędzie się roczne spotkanie z Radą Duszpasterską.
 1. Z racji trwających spowiedzi świętych w parafiach naszego dekanatu, Msze św. roratnie w naszym kościele będą odprawione w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek o godz. 17.00, natomiast w piątek i sobotę o 18.00 o godz.
 1. W tym tygodniu przypadają Kwartalne Dni Modlitww intencji rodzin. Prosić będziemy Boga o Jego łaskę dla rodzin naszej parafii na czas przygotowania i przeżywania zbliżających się świąt.
 1. Wszystkim wiernym składam serdeczne Bóg zapłać za udział w parafialnych misjach świętych. To wdzięcznością obejmuję całą społeczność Szkoły Podstawowej w Albigowej na czele z Dyrekcją, za jednoczesny udział rekolekcjach szkolnych.
 1. Są jeszcze do nabycia świece na stół wigilijny.          

 

 

II  NIEDZIELA  ADWENTU : 08.12.2019 -OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE.

 

 1. Od wczorajszego wieczora jako wspólnota parafialna trwamy w świętych ćwiczeniach misyjnych. Korzystając z tego czasu łaski, podążajmy za głosem Boga oraz za głosem własnego prawego sumienia. Zachęcamy do systematycznego uczestniczenia we wszystkich misyjnych spotkaniach.
 1. Dzisiaj w Kościele Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.  Na mszy św. o godz. 9.30 dzieci pierwszokomunijne otrzymają medaliki. Prosimy, aby rodzinnie wraz z dzieckiem wziąć udział w tym ważnym dla niego wydarzeniu. W godzinach: 12 - 13 „Godzina Łaski”. Matka Boża objawiając się 8 grudnia 1947 roku pielęgniarce Pierinie Gilli Montichiari we Włoszech powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i dla ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliznich. Jest moim życzeniem, aby ta godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”. Nie zmarnujmy tej zachęty i propozycji, jedynej godziny w całym roku i przyjdźmy do kościoła, by wspólnie przeżyć tę chwilę.
 1. W poniedziałek (09.12), od godz. 10.00 odwiedzimy w domach tych chorych parafian, których nie odwiedzamy na I piątki miesiąca. Prosimy, by dzisiaj zgłaszać ich w zakrystii. Jutro po mszy św. wieczornej udamy się procesyjnie na cmentarz parafialny i tam zostanie poświęcony nowy krzyż cmentarny.
 1. We środę o 16.30 Droga Krzyżowa. Msza św. popołudniowa o godz. 17.00. Prosimy, aby wierni przynieśli ze sobą do kościoła krzyże.
 1. We czwartek spowiedz święta misyjna i zarazem przedświąteczna. Przed południem: 10.00 – 12.00 oraz po południu: 15.00 – 17.15.
 1. Od poniedziałku do środy w naszej Szkole Podstawowej jednocześnie odbywać się będą rekolekcje szkolne.

 

 

I  NIEDZIELA  ADWENTU : 01.12.2019 -OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE.

 

 1. W liturgii Kościoła dzisiaj rozpoczynamy Adwent. Tym samym nowy rok duszpasterski 2019/2020. Praca duszpasterska w tym roku będzie się skupiała wokół hasła: „Wielka Tajemnica Wiary”. Przed nami trzyletni cykl tej prawdy. W roku pierwszym skupimy się na Eucharystii, która daje życie. We wszystkie dni Adwentu z wyjątkiem niedziel i uroczystości będzie sprawowana Msza św. o Matce Bożej, zwana roratnią o  godz. 17.00. Dzieci zapraszamy z lampionami. W tegorocznym adwencie będzie nam towarzyszyła osoba Prymasa Tysiąclecia, kardynała Stefana Wyszyńskiego.
 1. Dzisiaj zmiana tajemnic różańca świętego. Popołudniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo o godz. 16.30, a po nim Msza święta.
 1. Święty Mikołaj zaprasza w najbliższą środę (04.12.), na godz. 18.00 do Gminnego Ośrodka Kultury w Albigowej. W tym roku nawiązał on współpracę z Kołem Gospodyń Wiejskich, „Stowarzyszeniem dla Albigowej” oraz Parafią. Zechce odwiedzić wszystkie dzieci, a szczególnie te, które wykazują się na co dzień piękną postawą.
 1. We środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Spotkanie dla Ruchu Matek w Modlitwie.
 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota m-ca grudnia. W piątek spowiedz św. od godz. 16.00 dla tych, którzy korzystają z I piątków m-ca. Adoracja do godz. 21.00, którą zakończy Apel Jasnogórski. Przed południem odwiedziny chorych.
 1. W najbliższą sobotę 07.12, br, w naszej parafii rozpoczną się Misje Parafialne. Potrwają one do czwartku 12.12, br. Poprowadzą je: ks. prałat dr Andrzej Skiba z Sanoka oraz ks. Krzysztof Szczepański z Kosiny (dla dzieci). Zarówno misjonarzy, jak i siebie wzajemnie polecajmy Duchowi Świętemu. To wydarzenie od środy poprzedzi triduum. Bardzo gorąco zapraszamy wszystkich Parafian do wzięcia czynnego udziału w tych ważnych wydarzeniach liturgicznych. Jednocześnie w dniach trwania misji świętych (poniedziałek – środa), odbędą się w Szkole Podstawowej rekolekcje szkolne.
 1. W sobotę rozpoczęcie cyklu nabożeństw pięciu pierwszych sobót miesiąca aż do maja przyszłego roku. Przez to nabożeństwo wynagradzać będziemy pięć różnych zniewag i bluźnierstw raniących Niepokalane Serce Maryi:

- bluźnierstwa przeciw Jej Niepokalanemu Poczęciu,

- bluźnierstwa przeciw Jej Dziewictwu,

- bluźnierstwa przeciw Jej Boskiemu Macierzyństwu i nieuznanie w Niej Matki ludzi,

- znieważanie czynione przez tych, którzy wpajają w serca dzieci obojętność, pogardę              

  a nawet odrazę do Niepokalanej Matki,

- obrazę czynioną przez tych, którzy znieważają Ją w Jej świętych wizerunkach.

 1. W tym tygodniu na cmentarzu parafialnym zostanie zamontowany nowy krzyż, który poświęcimy w czasie misji świętych.
 1. Nasza świątynia została wyposażona w kamerę internetową. Urządzenie to pozwoli nam brać udział we wszystkich nabożeństwach liturgicznych na żywo. Szczególnie dedykujemy je tym parafianom, którzy z różnych względów (szczególnie zdrowotnych), nie mogą brać udziału w życiu liturgicznym parafii, szczególnie podczas misji parafialnych.

 

Dzisiaj jest

poniedziałek,
24 lutego 2020

(55. dzień roku)

Transmisja Mszy Świętej

                              Kościół Albigowa

Zegar

Jestem z wami.

Święta

Poniedziałek, VII Tydzień zwykły
Rok A, II
Dzień Powszedni

Wyszukiwanie

Sonda

Czy modlisz się modlitwą różańcową?

sporadycznie

wcale

codziennie


Licznik

Liczba wyświetleń:
3903763